EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
* 19-21 Temmuz 2019
* 26-28 Temmuz 2019

KUZEY İSPANYA & FRANSA
10 - 15 Ağustos 2019/ Kurban Bayramında


BİLBAO -  LA GUARDIA - GUERNICA - SAN SEBASTIAN - ST. JEAN DE LUZ - BIARRITZ - BORDEAUX - ST EMILION - TOULOUSE

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

KAFKAS RÜZGÂRI

25-31 Ağustos 2019, 6 Gece - 7 Gün


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 800,- $ + Uçak biletleri


Olağanüstü dağlar ve kentler!

 

TİFLİS (2)- KAZBEGİ (3) - BAKURİANİ (1)

Bu tur programında, Ebruli Turizm satış acentesi konumunda olup,  operasyon ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır


TUR PROGRAMI

1.Gün // TİFLİS - SAMEBA MANASTIRI
Sabah saatlerinde Tiflis Havalimanında rehberimizle buluşuyoruz. Öncelikle otele geçip eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltımızı yapıyoruz. Sonrasında tam gün sürecek olan Tiflis Turuna başlıyoruz; Mtatsminda Tepesi'nden şehre kuşbakışı bakıp fotoğraf çektikten sonra Narikala Kalesi, Metekni Tapınağı, Sameba Manastırı, Gürcistan Sanat Müzesi ve Gürcistan hazinelerinin yer aldığı Devlet Müzesini geziyoruz. Cami, sinagog ve kiliseleri yan yana görebileceğiniz Tiflis'in dar sokaklarında, tahta balkonlu ve ağaç oyma evleri görüyoruz. Türk hamamlarının olduğu Hamamlar Sokağı'nda yürüyüş yapıyor, Rustaveli Caddesi'nde serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Gece Kura Nehri kıyısındaki su parkında klâsik müzik eşliğinde "Su Dansları" gösterisini izlemeye gidebiliriz. Konaklama: Tiflis'te.

2.Gün // KAKHETİ - SİGNAGİ - TELAVİ
Sabah kahvaltımızın ardından Doğu Gürcistan'a hareket ediyoruz. Bu bölge Kakheti olarak biliniyor. Bölgenin idari merkezi Telavi şehrini gördükten sonra yeniden yola çıkıyoruz. Küçük bir tepe üzerine kurulu, etrafı muazzam bir kaleyle çevrili olan, Aşk Şehri olarak da bilinen Signagi'ye gidiyoruz. Uçsuz bucaksız Alazani Vadisi ve devamında Kafkas Dağları bizi büyülüyor... Bodbe Manastırı'nı ziyaret ediyor ve Tiflis'e dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeğimizi yine dışarıda bir restoranda alıyoruz. (Konaklama: Tiflis)

3.Gün // MTSHETA - GORİ - BAKURİANİ
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Tiflis'teki otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız eski başkent ve "Kral Şehir" olarak bilinen Mtsheta kenti. Burada, Kutsal Nino'nun Hristiyanlığı yaymaya başladığı ve yaşadığı yer olan Svetitskhoveli Kilisesini ziyaret ediyoruz. Kısa bir şehir turu yapıyor ve Kura ile Aragvi nehirlerinin kavuştuğu noktayı görüyoruz. Öğle yemeği için mola verdikten sonra Gori kasabasına uğruyoruz. Stalin'in doğduğu evi ve müzeyi görüyoruz.


Bu bölgede görmek istediğimiz bir başka yer de Uplistsikhe Arkeolojik Sit alanında, tarihi Demir Çağı'na uzanan, kayalara oyulmuş bir yerleşimin kalıntıları…

Yolculuğumuza devam ederek Gürcistan'ın sağlık merkezi olarak bilinen, kaynak suları ile ünlü Borjomi'ye geçiyoruz. Borjomi'den yükselerek Gürcistan'ın özellikle kış turizmi için parlayan yıldızı olan Bakuriani Dağına çıkıyoruz. Dağın yamacına kurulmuş olan otelimize yerleşiyoruz. Biraz dinlendikten sonra akşam yemeği ve şehri gezmek amacıyla kendimizi Bakuriani sokaklarına bırakıyoruz. (Konaklama: Bakuriani)

  
4.Gün // ANANURİ - GUDAURİ - KAZBEGİ
Sabah kahvaltı sonrasında bagajlarımız aracımıza yüklenirken, biz Tobboggan'a binmek ve teleferik ile vadiyi seyretmek için oteller bölgesinden yükseliyoruz. Tobaggan sonrası rotamızı yükseklere çeviriyoruz. İlk olarak Borjomi'ye geri inerek, Tiflis yönüne giderek varmadan önce soldan yükseklere doğru çıkıyoruz. Ananuri'de baraj gölü kıyısındaki kale gibi surların içine alınmış görkemli kiliseyi gezip fotoğraflarımızı çekiyoruz. Dileyenler burada alışveriş de yapabilirler. Sonrasında Gudauri Kayak Merkezi'ne doğru yol alıyoruz. Kafkas Dağları (3000m-5047m) artık bütün ihtişamı ile önümüzde yükseliyor. Yol alacağımız vadilerin derinliği karşısında nefeslerimizi tutup büyüleniyoruz. Gudauri seyir terasında dağların muhteşem manzarasına doyamadan Stepantsminda kasabasına bizim bildiğimiz adı ile Kazbegi kasabasına doğru devam ediyoruz. 5047m yükseklikteki Kazbegi dağının eteğine kurulmuş şehirde dünyanın çeşitli yerlerinden gelen dağcıları, doğaseverleri görüyoruz. Yolda karşılaşacağımız görüntüler geçekten büyüleyici. "Rus Askeri Yolu" olarak adlandırılan bu güzergahta, Rusya-Gürcistan Dostluk Anıtı yer alıyor. Otele yerleşiyoruz ve akşam yemeğine değin serbest zaman diyoruz.. Bu gece, unutulmaz bir akşam yemeği için Maia'nın evine davetliyiz… (Konaklama: Kazbegi)


5.Gün // GERGETİ SAMEBA (TRİNİTY CHURCH) - KAZBEGİ - GVELETİ ŞELALELERİ - VLADİKAVKAZ

Sabah kahvaltısının ardından yeniden yollara çıkıyoruz. Şehir merkezine gelirken kullandığımız yolun sonuna kadar ilerliyor ve Vladikavkaz sınırına gidiyoruz. Sınırı görüyor, yakınlarında olan 2 ayrı vadi içinde ayrılmış Gveleti Şelalelerini gezerek merkeze geri dönüyoruz. Öğlen yemeğimizi yedikten sonra Gergeti Sameba Kilisesi'ne çıkıyoruz. Yol virajlı ve bozuk olmasına rağmen, kiliseye vardığımızda bu zahmete değdiğini anlıyoruz. Kiliseyi gezip kasabaya geri dönüyoruz. Aşağıya genellikle yürüyerek iniyoruz. Ancak dileyenler merkeze araçla da inebilir. (Konaklama: Kazbegi)

6.Gün // KAZBEGİ NATİONAL PARK - SNO - JUTA
Sabah kahvaltımızı yaparak eşyalarımız ile birlikte otelden ayrılıyoruz. Bugün Juta vadisine doğru gidiyoruz. İlk olarak eşyalarımız kalacağımız otele yerleştiriyoruz. Ardından Chauki dağının nefis manzaraları eşliğinde bir yürüyüş için tırmanmaya başlıyoruz. Tam 1020 adım sonra önümüzde Chauki'yi buluyoruz. Sonrasında uzun bir düzlük ve %15-20 arasında eğimle bir yürüyüş yapıp dağın eteğindeki göle kadar gidiyoruz. Burada yemek (kumanya) yiyor ve geri dönüyoruz. Dağ manzarası eşliğinde "5th season cafe" de günü sonlandırıyoruz.. (Konaklama: Juta House veya 5th Season)

7.Gün // VEDA
Sabah kahvaltımızın ardından Gürcü - Rus karayolunu kullanarak Gudauri üzerinden Tiflis'e dönüyoruz ve uçak saatimize göre havalimanına geçiyoruz. Burada yeniden görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı: 800,- $ + uçak biletleri

*Bu turlarımızda çocuk fiyatı uygulaması maalesef yoktur. Gurubumuz çok küçüktür ve tur sadece 16 kişilik araçla yapılmaktadır.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
 İlk gün Tiflis Havaalanından ve son gün Tiflis Havaalanına transfer ile tüm ara transferler
 6 Gece- 7 Gün boyunca yapılan tüm turlar(ekstra tur yok)
 4 gece yarım pansiyon konaklama (Sabah kahvaltısı + Akşam yemeği)
 2 gece oda kahvaltı konaklama
 Profesyonel rehberlik
 Milli park araç girişleri ve otopark ücretleri
 TÜRSAB Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 Uçak biletleri
 Teleferik ve Toboggan ücretleri.
 Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 Tiflis'te 2 akşam yemeği.
 Öğle yemekleri. (Bölgede menü düzeni olmadığı için misafirler kendi tercihlerine göre restoranlarda serbest yemek yiyebilirler)
 Kişisel harcamalar, otellerdeki ekstralar, hediyelik eşyalar vs.
 Elimizde olmayan nedenlerden çıkabilecek ekstra masraflar (Doğal afet, uçuş iptali vs)
 Yurtdışı çıkış harcı (15.-TL)

ÖNEMLİ NOTLAR:
 Bu tura dünyanın her yerinden katılım olduğundan hava ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil değildir. Unutmayınız ki, uçak fiyatları her an değişebiliyor. Hatta yoğun sezonda yer bulmak zor veya çok pahalı olabiliyor. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız sizin için o kadar avantajlı olacaktır. Dilerseniz uçak bileti konusunda sizlere yardımcı olabiliriz.
 Rehberimiz hava şartlarına veya olağanüstü durumlara göre gerekli gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

YANINIZDA GETİRMENİZ GEREKEN EŞYALAR:
 Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
 Trekking tarzı rahat yürüyüş ayakkabısı (Gore-tex olması önerilir.)
 En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)
 Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex kıyafetler.
 Günlük yedek t-shirt
 Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)
 Her ihtimale karşı sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.
 İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
 Rehberinizde ilkyardım çantası olacaktır, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.

REZERVASYON ve İPTALLER:
 Bu tur programında, Ebruli Turizm satış acentesi konumunda olup, operasyon ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır
 İzmir'den katılım yeterli sayıya ulaştığında Ebruli turizm kendi organizasyonunu yapacaktır.
 Butik turlarımızda ön kayıtlar 2 gün tutulur. 2 gün içinde kesinleştirilmeyen rezervasyon otomatik olarak iptal edilir.
 Tur tarihinden 1 ay öncesine kadar yapılan iptallerde ödemeler kesintisiz iade edilir. Tur tarihine 1 ay ya da daha az süre kaldığında yapılan iptallerde tur sözleşmesi koşulları geçerlidir.
 Ancak bazen yerinize yolcu bulunduğu takdirde iade mümkün olmaktadır.
 Zorunlu iptallerde sigorta kuralları geçerlilik kazanır.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI