EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

REZERVASYON


 Tel:+90 (232) 464 07 18 - 463 60 43 Cep: +90 549 717 17 40-41 E-mail: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 20 - 23 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

JAPONYA

01 - 10 Nisan (+1) 2019


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı:  5190 USD (Taksitler)


Kiraz çiçekleri mevsiminde yükselen güneşin ülkesi

TOKYO / KAMAKURA / YOKOHOMA / FUJI DAĞI / HAKONE / OWAKUDANI / OSAKA / NARA / MIYAJIMA / HIROSHIMA / / KYOTO

Unesco Dünya Kültür Mirası olan yerler: Tarihi Kyoto (1994)  *  Hiroşima Barış Anıtı (Atom Bombası Kubbesi) (1996)  *  Itsukuşima Tapınağı (1996) *  Nara'daki Tarihi Yerler (1998) 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
- THY ile İstanbul-Tokyo-İstanbul uçuşları 
- Bu uçuşlara ait, kişi başı 340 ABD Doları tutarındaki vergi
- Şehirlerarası kurşun tren (shinkansen) ve özel araçlarla yolculuk
- Şehirlerarası bagaj transferleri
- Programda yer alan otellerde oda-kahvaltı konaklama,9 öğle yemeği, üç akşam yemeği, bir adet Maiko (Geyşa) servisli özel akşam yemeği
- İngilizce yerel rehberlik ve Türkçe rehberlik.
- Programdaki ören yeri ve müze girişleri.
- 70 yaşa kadar olan yolcular için "Yurtdışı Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigorta Poliçesi".
  
*Japonya TC pasaportu sahiplerine vize uygulamamaktadır.

TUR PROGRAMI 

01 Nisan 2019, Pazartesi: İstanbul-Tokyo
31 Mart'ı 01 Nisan'a bağlayan gece yarısı Atatürk Havalimanında THY kontuarında buluşuyor ve 01 Nisan'da saat 01.40'daki TK 52 sefer sayılı uçağımızla Tokyo'ya hareket ediyoruz. Yerel saatle 19.10'da Tokyo Narita Havalimanına varıyoruz. Bagajlarımızı aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Otelimiz Grand NikkoTokyo Daiba. Dinlenmeye çekilmeden önce otelimizin çatı katındaki barına çıkarak Rainbow Köprüsü ve Tokyo'yu izlemenizi tavsiye ederiz.

02 Nisan 2019, Salı : Tokyo (ÖY ,AY)
Sabah kahvaltımız sonrası, rehberimizle buluşuyor ve Tokyo'nun en ünlü kiraz bahçelerinden Ueno'yla turumuza başlıyoruz. Sakura ağaçları arasında "hanami"ye yani çiçekleri seyre başlıyoruz. Görsel şenlik sonrası ise 645 yılında inşa edilmiş, Tokyo'nun en popüler ve renkli Budist Tapınağı olan Asakusa Sensoji'yi ve yanındaki 250 metre uzunluğundaki Nakamise Sokağını ziyaret edeceğiz. Tapınak ziyaretçilerine geleneksel hediyeliklerin sunulduğu bu sokağı gezdikten sonra öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemekten sonraki durağımız Japonya'nın en önemli müzelerinden Edo Müzesi olacak. Japonya'nın 1869 yılına kadar olan Edo dönemindeki Tokyo'nun geçmişini ve bugüne kadarki halini göreceğiz.Sonra Japonya'nın elektronik merkezi olan Akihabara Caddesine gidiyor ve Tokyo'nun yoğun günlük yaşamına tanık oluyoruz. Daha sonra Tokyo'yu yukarıdan seyredebileceğimiz en güzel yerlerden biri olan Roppongi Hills Tokyo City View Observation Deck'e yol alıyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyor ve otelimiz Grand Nikko Hotel Dabai'e dönüyoruz. 

03 Nisan 2019, Çarşamba: Tokyo (ÖY, AY)
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve turumuza Tokyo'nun ünlü Tsukujji Balık Pazarı ziyareti ile başlıyoruz. Daha sonra, Tokyo'nun akciğeri sayılan bahçelerin en önemlisi olan Japon İmparatorluk Sarayının 210.000 metrekarelik Doğu Bahçesini ziyaret edeceğiz. İmparatorluk Sarayına yılda iki kez girebilmek serbest, 2 Ocak (yeni yıl tebrikleri) ve 23 Aralık (imparatorun doğum günü). Kiraz ağaçları, güller, bambu, orkidelerin yanı sıra sayılamayacak kadar çok sayıda bitkinin ve cay bahçelerinin yer aldığı bahçelere ise giriş serbest. Yıl boyunca çeşitli çiçeklerin açtığı bu bahçeler, Tokyo'nun modern yüksek binaları arasında,"Hanami", ya da çiçek seyirlerinin yoğun yaşandığı yerlerdendir.

Öğle yemeğimiz sonrası Tokyo'nun ünlü Ginza Alışveriş Caddesine gidiyor ve serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Edo Döneminde feodal lordun Tokyo ikametgâhı olarak kullanılmaya başlanan, sonraları botanik bahçesine çevrilip İmparatorluğa tahsis edilen, 2.Dünya savaşında zarar görüp, 1949'da halka açık bahçe haline getirilen Shinjuki Gyoen Milli Parkına gidiyoruz. Çeşitli cins ve farklı zamanlarda açan sakura ağaçları barındırması nedeniyle çok ziyaretçi alan bu parktaki gezimiz sonrası akşam yemeğimizi alıyoruz. Otelimize dönüş ve serbest zaman..

4 Nisan 2019, Perşembe: Tokyo/ Kamakura/ Yokohama (ÖY) 
Kahvaltı sonrası, doğunun Kyoto'su denilen, Tokyo'nun güneydoğusunda yer alan, sahil şehri Kamakura'ya gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. 1192-1333 yılları arasında başkentlik yapmış olan şehrin ileri gelenleri, Kyoto ve Osaka'dan geri kalmamak için şehre bol miktarda mabet/tapınak inşa etmişler. İlk durağımız, 1063 yılında temeli atılmış olan Şinto mabedi Tsurugaoka Hachimangu. (Japonların iki ana dini mevcuttur; Şinto ve Budizm. Şinto dini kutsal mekânlarına türbe/mabed (shrine), Budizm kutsal mekânlarına ise tapınak (temple) deniyor). Kamukara'nın Şogun'u Minamoto'nun ailesinin koruyucusu Hachiman'a adanmış olan bu mabede deniz kıyısından başlayarak içeri doğru uzanan çeşitli toriilerden geçilerek ulaşılır. Yeni yıl sonrası ilk ziyaret edilmesi gereken mabetler listesinde yer alan bu mekâna, yılbaşlarında ziyaretçi sayısı iki milyonu geçmektedir. Daha sonra Japonya'nın en büyük ikinci büyük Buda heykelinin bulunduğu Budist Kotokuin Tapınağını ziyaret ediyoruz. 11.4 m yükseklikteki heykel 1252 yılında bronzdan yapılmıştır ve sanatsal değeri çok yüksektir. Heykelin içindeki merdivenlerle, ziyaretçiler omuz hizasına kadar tırmanabilmektedirler. 

Öğle yemeğimiz sonrası Yokohoma'ya geçiyoruz. Japonya'nın Tokyo'dan sonra 3 milyon nüfusuyla ikinci büyük şehri olan Yokohama, 1603-1897 yılları arası Edo Döneminde dış dünyaya kapanan Japonya'nın, 1859 yılında dış ticarete açılmış limanıyla ünlü olmuştur. Ticaret nedeniyle çok sayıda yabancılar Yokohama'ya gelmeye başlamış ve halen de yüksek oranda yabancı yaşamaya devam etmektedir. Japonya'nın en büyük Çin Mahalleleri burada yer almaktadır. İlk durağımız Çin Mahallesi olacaktır. Daha sonra ise Cup Noodles Müzesini ziyaret edeceğiz. Ramen adı verilen bir çeşit erişteye benzeyen ve Japonlar için çok önemli olan bu yemeğin çeşitlerini sergileyen ve Japon kültüründe önem taşıyan bu müze ziyareti sonrası Tokyo'ya geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz serbest ve konaklama otelimizde. Grand Nikko Hotel Dabai.

05 Nisan 2019, Cuma: Tokyo / Fuji Dağı / Hakone / Owakudani / Osaka (ÖY)
Bu sabah valizlerimizi (Osaka'ya gönderilmek üzere) bırakıp, otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Fuji Dağı manzaralı kiraz ağaçlarını yoğun olarak göreceğimiz Arakurayama Asama Parkı. Fotoğraflarımızla anılara kaydolacak unutulmaz manzaralar sonrası, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Hakone Volkanik Dağının 3000 yıl önceki son patlamasından sonra oluşan Ashi Gölü üzerinde harika bir seyir yaparken Fuji Dağı ve çevresini izleyeceğiz. Daha sonra teleferikle krater etrafındaki Owakudani'ye çıkacağız ve yine nefes kesen manzaraları seyredeceğiz. Daha sonra ise, kurşun tren (Shinkansen) ile Osaka'ya hareket edeceğiz. Otelimiz Hotel Granvia Osaka'ya transfer ve serbest zaman. www.hotelgranviaosaka.jp/en


06 Nisan 2019, Cumartesi: Osaka / Nara / Osaka (ÖY)
Japonya'nın üçüncü büyük şehri olan Osaka'daki sabahımızda, kahvaltı sonrası Nara'ya gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Farklı türlerden oluşan 30.000 kiraz ağacının yayıldığı Yoshinoyama Dağında yürüyüşe başlıyor ve kiraz ağaçları arasında görsel bir şölen yaşıyoruz. Çeşitli mabet ve tapınakların bulunduğu Yoshino kasabasından geçiyoruz. Bir Zen tapınağı olan Sanshozenji'yi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Nara şehrine geçiyoruz. 2 farklı kültür varlığı ve tarihi tapınakları ile bizi karşılayacak olan Nara'da, ziyaret edeceğimiz Todaijii Tapınağı bir Budist tapınağıdır. Japonya'nın en büyük ahşap tapınağı olan Todaijii'de aynı zamanda bronzdan yapılmış en büyük Buda heykeli (49 m) bulunmaktadır. Şinto dininde Tanrı'nın elçileri olarak kabul edilen geyiklerin serbest dolaştığı Nara parkını ziyaret edecek ve bizden yiyecek vermemizi bekleyen yaklaşık 1200 geyik ile çeşitli kiraz ağaçları arasında dolaşacağız. Daha sonra 768 yılında yapılmış Şinto dinine ait, kırmızı renkteki Kasuga Tasiha Türbesini ziyaret edeceğiz. Yol kenarında yürürken göreceğimiz betondan yapılmış fenerler ile binalardaki fenerlerin toplamı yaklaşık 3000 adettir ve çoğunun üzerinde geyik şekilleri vardır. Bunların bir kısmını ibadet edenler getirmiştir. Daha sonra otelimize dönüş ve serbest zaman. Hotel Granvia Osakaa www.hotelgranviaosaka.jp/en

07 Nisan 2019, Pazar : Osaka , Hiroshima (ÖY,AY)
Bu sabah Osaka'ya veda ediyoruz. Yanımıza bir gecelik eşyamızı alıyor ve valizlerimizi Kyoto'ya gönderilmesi için otelde bırakıyoruz. Kurşun tren (Shinkansen) ile Hiroşima'ya gidiyoruz. Turumuza tekne ile ulaşacağımız, 1996 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Miyajima adasındaki 1500 yıla yakın geçmişi olan Itsukishima Tapınağı ile başlıyoruz. Japonya'yı en iyi özetleyen yer olarak tanımlanan bu tapınağın Şinto kapısı (Torii), Seto iç denizinin masmavi sularında, arkasında yemyeşil bakir ormanlar görüntüsüyle ikon haline gelmiştir. Deniz suyunun yükseldiği saatlerde, kapı ve güneş tanrıçasına adanmış tapınak binalarının dalgalanan görünümü çok etkileyicidir.  Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra, Hiroshima Barış Parkını ziyaret ederek 2.Dünya Savaşında atom bombası ile hayatını kaybeden 200.000 insanı anıyoruz. Bombanın tesir ettiği bölgede ayakta kalabilen binaları o günkü halleriyle izlemek mümkün. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Atom Bombası Kubbesi, Barış Parkı ve Barış Anıtı Müzesini ziyaret ettikten sonra akşam yemeğimizi alıyor ve Hiroshima'da konaklayacağımız otelimiz Grand Prince Hotel Hiroshima'ya giriş yapıyoruz. Serbest zaman...

08 Nisan 2019, Pazartesi: Hiroshima/ Kyoto (ÖY)
Kahvaltı sonrası, Hiroshima istasyonuna giderek kurşun trene biniyor ve Japon İmparatorluğunun Tokyo öncesince yaklaşık 1000 yıl başkenti olan Kyoto'ya hareket ediyoruz. Kyoto, geleneksel kıyafetleriyle yürüyen Japonları görebileceğimiz nadir yerlerden biridir. Tarihi Kyoto şehri UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. İlk ziyaretimiz Gekkeikan Sokura Museum'a (Milli içki sake müzesi) yapıyoruz. Sake yapımının farlı etaplarını gözlemlerken bir yandan da tadım yapıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Fushumi Inari türbesini ziyaret ediyoruz. Inari dağının eteklerinde tahminen 711 yıllarında inşaatına başlanmış, turuncu/kırmızı toriileriyle büyüleyici, mistik, kendinizi eski Japonya'da hissedeceğiniz, geleneksel kimonolarıyla dua etmeye gelen Japonları bol bol göreceğimiz bir kutsal mekan! Daha sonra, antik Japonya'nın 'Saf Su Tapınağı' anlamına gelen Budist Kiyomuzidera Tapınağını ziyaret edeceğiz. Kyoto'yu ziyaret edip de Sannenzaka bölgesinde yürümeden olmaz diyerek, kendimizi geleneksel eşyalar satan, sağında solunda ahşap binalar olan dar sokaklarda bulacağız. Daha sonra otelimiz New Miyako Otel'e giriş yapıyoruz ve serbest zaman.09 Nisan Salı: Kyoto (ÖY,AY)
Kahvaltımız sonrası Kyoto turumuza nadide bir eser olarak adlandırılan Nijo Kalesi ile başlıyoruz. İç içe geçmiş kale, saray ve muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçeleri bol bol fotoğraflayacağımız yerlerden. Daha sonra Kyoto'nun eski ismini taşıyan Heian Shrine'a gidiyoruz. Kyoto'nun başkent oluşunun 110.yılı münasebetiyle yapılmış olan Şinto dinine ait mabet ziyareti sonrası ise, yerel bir restoranda yemeğimizi alacağız.

Daha sonra 1606 yılında inşa edilmiş Budist Kodaiji Tapınağına giderek geleneksel Çay Seremonisine katılacağız. Bir sonraki durağımız ise, Kyoto'nun yiyecek cenneti olan cıvıl cıvıl Nishiki Pazarı! Sağımızda solumuzda ilginç Japon yiyecekleri satan dükkanlar olacak. Ardından, Geyşa semti olarak bilinen Gion'a gideceğiz. Akşam yemeğimiz Geyşa bölgesinde Pontocho'da, Maiko/Geyşaların servisleriyle yemeğimize eşlik edeceği otantik bir restoranda. Daha sonra otelimize dönüş. Otelimiz New Miyako Hotel.

10 Nisan 2019, Çarşamba: Kyoto / Tokyo / İstanbul (ÖY)
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılmadan önce valizlerimizi Tokyo Narita Hava limanına gönderilmek üzere bırakıyoruz. Sonra Japonya'nın ünlü devlet adamlarından Toyotomi Hideyoshi anısına, eşi tarafından 1606 yılında yapılmış kaya bahçesiyle ünlü, Ryoanji Tapınağını ziyaret ediyoruz. Turumuza, 1397 yılına tarihlenen bir Zen Budist tapınağı olan Kinkakuji Altın Köşk Tapınağı ziyaretiyle devam edeceğiz. Üst iki katı tamamen altınla kaplı olan bu aktif Zen tapınağının resmi adı Rokuon-ji yani Geyik Bahçesi Tapınağı. Daha sonra Arashiyama semtine giderek dünyanın en güzel ormanlarından biri olabilecek nefes kesici güzellikteki bambu ormanını gezeceğiz.

Öğle yemeğimiz sonrası Kyoto'dan ayrılıp kurşun trenle Shinagawa'ya hareket edeceğiz. Shinagawa'da ekspres trene transfer ederek direk Narita Havalimanına gideceğiz. Japonya'ya veda ederek 21.25'de TK 53 sefer sayılı uçağımızla İstanbul'a dönüyoruz. Istanbul'a varışımız 11 Nisan sabahı saat 03.35'te olacak.

TUR FİYATI (Uçak bileti ve hava alanı vergileri dahil) :

İki kişilik odada kişi başı :  5.190,- USD  
Single konaklama farkı: 800,- USD  

ÖDEME PLANI

2 Temmuz 2018

600 Amerikan Doları

2 Ağustos 2018  

600 Amerikan Doları

3 Eylül 2018       

600 Amerikan Doları

1 Ekim 2018

600 Amerikan Doları

1 Kasım 2018       

600 Amerikan Doları

3 Aralık 2018     

550 Amerikan Doları

2 Ocak 2019       

550 Amerikan Doları

1 Şubat 2019  

550 Amerikan Doları

1 Mart 2019       

540 Amerikan Doları

NOT: Tek kişilik (Single) rezervasyonlarda, oda farkı son taksitle birlikte ödenecektir.     

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
-Türk Hava Yolları ile İstanbul / Tokyo ve Tokyo / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
-Bu uçuşlara ait, kişi başı 340 ABD Doları tutarındaki vergi
-Şehirlerarası kurşun tren(shinkansen) ve özel araçlarla yolculuk
-Şehirlerarası bagaj transferleri
-Programda yer alan otellerde oda-kahvaltı konaklama,9 öğle yemeği, üç akşam yemeği, bir adet Maiko (Geyşa) servisli özel akşam yemeği
-Programda belirtilen tur ve transferler sırasında İngilizce yerel rehberlik ve Türkçe rehberlik.
-Programdaki ören yeri ve müze girişleri.
-70 yaşa kadar olan yolcular için "Yurtdışı Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigorta Poliçesi". Bu poliçede, 70-79 yaş arası yolcular için %100, 80-85 yaş arası yolcular için ise %200 prim farkı alınmaktadır

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 
- İzmir-İstanbui-İzmir uçuşları,   Programda belirtilen yemeklerin dışında kalan yemekler, rehber, şoför ve otellerde bagaj için verilecek bahşişler, yurt dışı çıkış harcı (15 TL).

TC. Vatandaşlarına Japonya vize uygulaması yoktur

DİKKAT:
*Tur programı ve fiyatlar, 1 Haziran 2018 tarihindeki havayolları tarife ve fiyatlarına göre USD olarak hazırlanmış olup, bu tarihten sonra havayolu ücretleri ve vergilerinde ve diğer vergilerde meydana gelebilecek artışlar, tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.
*Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak aktarma uçuşlarından acentemiz sorumlu değildir.
*Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) size gönderilecek olan "Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi"nde belirtilmiştir. Turumuza kayıt yaptırmış konuklarımızın, sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.

Rezervasyon Bildirimi:
Rezervasyon taleplerinizin, pasaportta kayıtlı isminize uygun olarak verilmesi gerekmektedir. Bu konudaki sorumluluk yolcularımıza aittir. Ayrıca, TC kimlik numarası, doğum tarihi, pasaport numarası ve adreslerinizin de rezervasyon sırasında mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. Pasaportun 9 Nisan 2019 itibariyle 6 aylık geçerli süresi olması zorunludur.(9 Ekim 2019)
Bagaj Sınırlaması:
Türk Havayolları Japonya uçuşları için herbiri 23 kg. olan 2 parça bagaj ile kabin içi 8 kg lık bagaj hakkı tanımaktadır.


EBRULİTUR NOTU:
Yukarıda programı bulunan Japonya turumuz bir başka acente ile birlikte düzenlenmektedir.

 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI