EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
20 ve 27 Eylül çıkışlı turlar... 

İZLANDA VE OSLO

24 -29 Eylül 2019, 5 Gece - 6 Gün
 
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalarda, 7 kişilik VIP bir program!

02-07 Ekim 2019'da tekrar gidiyoruz! 
 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

BEYRUT/LÜBNAN

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün

İZMİR/İZMİR DİREKT UÇUŞ

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA

09 -15 Kasım 2019, 6 Gece - 7 Gün 
 

Orta Avrupa Başkentleri 

GELENEKSEL HİNT DÜĞÜNÜ

11 - 19 Kasım 2019 / 8 Gece & 9 Gün

DELHI - JAIPUR - AGRA
 
 
LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

İZLANDA VE OSLO

02 - 07 Ekim 2019, 5 Gece - 6 Gün


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 2.400,- Euro 


6 kişilik VİP bir tur...

Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalar...

Türk Hava Yolları + Icelandair ile

İzlanda, Atlas Okyanusunun kuzeyinde sıra dışı bir ada. Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile keşfedilmeyi bekliyor. Buzullardan, Siyah Kumsallara, Dünyaca ünlü Blue Lagoon'a kadar baştan sona heyecan verici …

TUR PROGRAMI

1.Gün / 02 Ekim 2019, Çarşamba: İZMİR / İSTANBUL - OSLO- REYKJAVİK
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 06:20'de buluşma. Türk Havayolları ile saat 08:20'de Oslo'ya uçuş. 11:05'te varış ve ardından uçak değiştirerek Icelandair ile saat 13:45'de İzlanda'nın başkenti Reykjavik'e uçuş. Saat 14:40 'da varış ve Mercedes Vito vb. özel aracımız ile ''Dumanlar Koyu'' anlamına gelen, Reykjavik şehrine hareket. Panoramik şehir turunda göreceğimiz başlıca yerler; Noutholt plajı, Perlan, Höfdi Evi, Sun Voyager anıtı, Hallgrims Kilisesi, Tjörnin ve Althing. Akşama doğru otelimize yerleşme ve geceleme.


2.Gün / 03 Ekim 2019, Perşembe: REYKJAVİK- GULFOSS (Golden Circre)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Golden Circle (Altın Çember) adı verilen, tam gün sürecek Thingvellir Vadisi, Gayser ve Gulfoss şelalesi turu için yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir saat sonra İ.S. 930 yılında kurulan ve İzlanda Meclisi'nin yüzyıllar boyunca toplandığı Thingvellir Ulusal Parkı'na ulaşıyoruz. Thingvellir büyüleyici bir jeolojik alan ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alması bizi şaşırtmıyor. Ulusal parktaki yürüyüş sırasında Althing Meclisinin toplandığı yeri, Avrasya ile Amerika kıtaları arasından geçen kontinental fayı ve ünlü Law Rock'u görüyoruz.


Turumuza devam ederek, sıcak su ve buhar fışkırtan gayzer ile bu ilginç doğa olayına adını veren Geysir Jeotermal alanına geçiyoruz. İzlanda dilinde fışkırma anlamına gelen bölgede Strokur Geysir'i her 6 dakikada bir yeni bir görsel şölen sunuyor. Öğle yemeği için molamızı burada veriyoruz.Yemekten sonra Altın Çember turumuza devamla İzlanda'nın en güzel şelalesi olduğu söylenen Gulfoss'u (Altın Şelale) görmeye gidiyoruz. Hvita Nehri kanyonunda, 32 metreden iki kademede dökülen bu nefis şelalede fotoğraflarımızı çektikten sonra buradan ayrılıyoruz.

Yol üzerinde ülkenin simgesi olan Viking atlarının bulunduğu bir çiftliğe uğruyoruz. Bu sevimli atlar ile anı fotoğrafları çektikten sonra, tamamen serada volkanik toprak ile yetiştirilen bir domates üreticisinde mola veriyoruz. Domates çorbasından, domates birasına kadar birçok farklı lezzetin tadına bakıyoruz.

Bugün son ziyaretimiz, Hveragarti kasabasındaki jeotermal kaynaklar. Turumuz tamamlanınca Reykjavik'teki otelimize dönüyoruz.

3.Gün/ 04 Ekim 2019, Cuma: REYKJAVİK - VİK
(Seljalandfoss, Skogafoss, Black Sand, Reynisfyera, Dyrholaey, Eyjafjallajökül)Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güney sahilleri turu için hareket ediyoruz. 180 km'lik güzergahımız bizi Sellfoss üzerinden Vik'e götürüyor. İlk durağımız 2010 yılında patlayarak uzun bir süre hayatın felç olmasına yol açan Eyjafjallajökül Yanardağının eteklerine bulunan Seljalandfoss Şelalesi olacak. Suyu 60 metre yükseklikten coşkuyla dökülen şelale etkileyici. Patika bir yoldan şelale içerisine ulaşmak ve inanılmaz fotoğraflar çekmek de mümkün. Seljalandfoss turumuzdan sonra panoramik bir seyir noktasından Eyjafjallajökül Yanardağını seyrediyoruz. Ardından aynı dağın eteklerinde diğer bir şelale olan Skogafoss'a gidiyoruz. Yüksekliği 60mt ve genişliği 23mt olan bu doğa harikası İzlanda'nın en büyük şelalelerinden biridir. Skogafoss ile ilgili eski bir Viking efsanesi de anlatılır…


Öğle saatlerinde Vik'e ulaşıyoruz. Yemek molasından sonra yolculuk devam ediyor; Ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece ilginç bir kaya oluşumu olan Reynisfyera'yı görüyoruz. Bu muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus manzarası büyüleyici…

Dönüş yolu üzerinde Dyrholaey Burnunda bulunan panoramik bir seyir noktasından fotoğraflarımızı çekiyoruz.Tur sonrası otele dönüş ve geceleme.

4.Gün/ 05 Ekim 2019, Cumartesi: AKRANES - GRİNDAVİK - BLUE LAGOON
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İzlanda'nın batı sahillerindeki bir balıkçı köyü olan Akranes'e gidiyoruz. Esja dağının eteklerinden manzaralar eşliğinde ilerliyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında Akranes'de bizi eski bir deniz feneri ve küçük balıkçı evleri karşılıyor. Ardından, diğer bir balıkçı kasabası olan Grindavik'i ziyaret ediyoruz.

Günün doruk noktasını sona bırakıyoruz! İzlanda'nın en ünlü jeotermal kaplıcası Blue Lagoon! Lav kalıntıları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen ısısı ve mavi bir gölü andıran sularıyla konuklarını kucaklıyor. Blue Lagoon'da biz de büyük bir keyifle tüm yorgunluğumuzdan sıyrılıyoruz…

Bundan sonrası otele dönüş ve geceleme…5.Gün/ 06 Ekim 2019, Pazar: REYKJAVİK-OSLO
Sabah erkenden valizlerimizi ve meal box'larımızı alıp otelden çıkıyoruz. Keflavik havalimanına giderek, Iceland Air'in tarifeli seferi ile saat 07.45'te Oslo'ya uçuyoruz.

Bugün Oslo'yu yürüyerek geziyoruz. İskandinavya'nın dördüncü büyük kenti olan Oslo kültürel köklerini Vikingler'e borçlu. Başkentin ana caddesi olan Karl Johans Caddesi merkez İstasyonu'ndan Kraliyet Sarayı'na kadar uzanıyor. Dünya'nın en pahalı kentleri arasında yer alsa da alışveriş etmek için en ideal caddelerden biri.
1949 yılında inşası tamamlanan Vigeland Sculpture Parkta, adını aldığı ünlü heykeltıraş Gustav Vigeland'ın imzasını taşıyan 212 eser bulunuyor.

Mimarisi ile göze çarpan Oslo Opera Binası, 2008 yılında kapılarını ziyaretçilerine açmış. Oslo Fiyordu'nun kıyısında yer alan ve formu bir buzulu andıran yapı, ülkenin önde gelen kültürel merkezleri arasında anılmakla kalmayıp, kentin doğal yapısına vurgu yapan bir ikona dönüşmüş.Viking Gemi Müzesi görülmeye değer müzelerden…

Karl Johan'ın İsveç tahtında oturduğu 1825 yılında inşa edilmeye başlanmış olan Slottparken ile çevrili Royal Palace (Kraliyet Sarayı) 1849'da, hükümdarın 5. ölüm yıl dönümüne rastlayan günlerde tamamlanabilmiş. Yakın zamanda modernize edilen 172 odalı görkemli saray, hala kraliyet ailesi tarafından ikametgâh olarak kullanılıyor. İsveç Kraliyet Sarayı, sadece yaz aylarında ziyaretçi kabul ediyor.

Ülkenin en büyük geleneksel ve modern sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapan The National Gallery, 1837 yılında kurulmuş. İlk yıllarını Kraliyet Sarayı bünyesinde geçiren sanat galerisi, ilerleyen dönemde Ulusal Sanat, Mimari ve Tasarım Müzesi'nin bir parçası haline gelmiş.

Her yıl Nobel Barış Ödülü törenine ev sahipliği yapan City Hall, 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış. Ancak II. Dünya Savaşı'nın yol açtığı ekonomik krizin etkisi ile 1950'de tamamlanabilmiş.1697 yılında bu yana kullanımda olan Oslo Katedrali, dini faaliyetler dışında halka açık etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Bu görkemli Barok yapıya 20. Yüzyılda da önemli eklemeler yapılmış. Bu çalışmaların başında 1936-1950 yılları arasında Emanuel Vigeland'ın imzasını taşıyan vitraylar geliyor.

Görüp gezebileceğimiz pek çok yer var. Zamanımız elverdiğince gezeceğiz… Bu gece konaklamamız Oslo'da.

6. Gün/ 07 Ekim 2019, Pazartesi: OSLO - İSTANBUL - İZMİR
Sabah kahvaltısın ardından etrafı fiyortlar ve uçsuz bucaksızmış izlenimi yaratan yeşil alanlarla süslü Oslo'da serbest gün…
Eğer istersek yaklaşık 2 saat sürecek olan bir fiyortlar turu yapabiliriz. Ardından Oslo manzarasını izlemek için ideal mekânlar arasında sayılan ve bir dönem de hapishane olarak kullanılmış olan Akershus Kalesi'ne gidebiliriz. Kale şimdilerde Norveç Silahlı Kuvvetleri ve Norveç Direnişi müzelerine ev sahipliği yapıyor.

Öğle yemeğinden sonra havalimanına transfer. Türk HavaYolları'nın 17.45 uçağı ile İstanbul'a dönüyoruz. Gece yarısından sonra da İzmir'de olmayı planlıyoruz...

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı: 2.400,- Euro
Tek kişilik oda fiyat farkı:    600,- Euro

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 Icelandair Hava Yolları ile Oslo - Reykjavik- Oslo ekonomi sınıfı uçak bileti.
 Merkezi yada merkeze yakın 3* veya 4* otellerde oda kahvaltı 5 gece konaklama.
 Oteldeki sabah kahvaltıları
 5 Gün İzlanda'da VIP Mercedes Vito vb. araçlar ile "Türkçe Drive Guide" hizmeti.
 Tüm "Şehir Turları"
 Tam gün "Golden Circle Turu"
 Tam gün "Güney Sahilleri Turu"
 Akranes ve Grindavik balıkçı kasabaları gezileri
 Blue Lagoon Comfort paket girişi
 Reykjavik Perlan seyir terası girişi
 Milli parklara giriş ve otopark ücretleri
 Hava durumu ve şartların uygunluğu durumunda "Kuzey Işıkları Gözlem Turu".
 Oslo'da yürüyerek yapılacak şehir turu
 Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 Türk Hava Yolları ile İzmir / İstanbul - Oslo - İstanbul / İzmir ekonomi sınıfı uçak bileti. (30.07.2019 itibarıyla yaklaşık 400,- € civarındadır)
 Eğer çıkacak olursa Oslo / İzlanda iç hat uçuş fiyat farkı (Fiyat farkı turun satın alınması esnasında belli olmaktadır.)
 Sigorta: 70 Yaş üstü sürprim farkı
 Program dışı yapılabilecek turlar
 Öğle ve akşam yemekleri
 Yukarıda belirtilen yerler dışında olası girişler.
 Oslo'da yapılabilecek olan Fiyortlar, Kale Turları ve Müze gezileri
 Yurt dışı çıkış harcı
 Vize ücreti

ÖZEL NOTLAR
 Bu programımız VİP bir turdur. 6 Katılımcı + 1 Acente görevlisi + 1 rehber olarak programlanmıştır.
 Konaklama için şehir merkezinde ya da merkeze yakın oteller seçilmiştir.
 Vito araçlarla her yere rahat tur yapma imkanı vardır.
 Araç küçük olduğu için küçük bavullarla seyahate katılımınız rica edilir.
 Özel bir tur olduğu için ön rezervasyon ancak 1 gün bekletilir.
 Sayı 10 kişinin altında olduğu için grup bileti alma olanağı yoktur. Uçak biletleri tek tek münferit olarak alınacaktır.
 İzlanda dünyanın en pahalı ülkelerinden biridir.
 Oslo dünyanın en pahalı şehirlerinden biridir.
 Schengen vizesi geçerlidir. Yeşil pasaportlar vizeden muaftır.
 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI