EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

MOĞOLİSTAN TURU ÖNCESİ TOPLANTI VE SEMİNERKonuşmacı: Tarihçi, Yrd. Doç. Dr. Kemal Ramazan HAYKIRAN (Adnan Menderes Üniversitesi, Ortaçağ Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı)
Tarih:
10 Ağustos 2017, Perşembe
Saat:
19.00
Yer:
Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, Alsancak


İSVİÇRE, ALP KÖYLERİ, GÖLLER...

01- 08 Eylül 2017

İONİA ADALARI

16-22 Eylül 2017

DOLİNA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Ege'nin mavi pırıltısında, yeşilin gölgesinde, özenli, seçkin bir tatil arayanlara...

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Zerafetin Çeşme'deki adresi...

NORVEÇ FİYORDLARI

30 Ağustos-04 Eylül 2017

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

İSVİÇRE

01-08 Eylül 2017 (Sadece bir odamız kaldı)


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1.390,- €  (Taksit olanakları)   


İsviçre Alpleri, Köyler, Göller...

 İzmir'den SunExpress Direkt uçuşu ile…

BASEL - BERN - SPİCZ - İNTERLAKEN - MONTRÖ (CHILLON KALESİ) - CENEVRE- ANNECY- LOZAN - LOCARNO - COMO - BERGAMO - BELLINZONA- VADUZ (LİECHTENSTEİN) - ST GALLEN - KONSTANZ - SCHAFFHAUSEN ŞELALELERİ- ZÜRİH-BASEL
 

TUR PROGRAMI:

01 Eylül 2017, Cuma: İZMİR / BASEL / BERN / SPİCZ / İNTERLAKEN
Sabah saat 05.00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Sun Express kontuarı önünde buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından saat 07.00'da XQ 912 sefer sayılı uçuş ile Basel'e hareket ve yerel saat ile 09.10'te varış. İsviçre'nin dördüncü büyük şehri ve başkenti Bern'e keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde olan Bern şehir merkezi ortaçağ yapılarıyla büyüleyici; Saat Kulesi, Avrupa'nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein'ın Evi, Tarih Müzesi, parlamento binası ve meydanı, ünlü fıskiyeler panoramik olarak görülecek yerler arasında. Bern'de 100'ün üzerinde fıskiye var. Bunların her biri şehrin tarihinde yatan bir olayı ve bir kahramanı anlatır. Şehir turu sonrası kentten ayrılıyor ve Spicz'de muhteşem bir tekne turu yapıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bu tekne turundan sonra İnterlaken'daki otelimize gidip yerleşiyoruz.

 

02 Eylül 2017, Cumartesi: SPİCZ / MONTRÖ / CENEVRE / ANNECY
Sabah kahvaltı sonrası mimarisi, şehir ve çevre düzenlemesi ile doğal güzellikleri oldukça etkileyici bir kent olan Montrö'ye gitmek üzere trene biniyoruz. Son derece güzel manzaralar eşliğinde yolculuk yapıyoruz. Montrö'de aracımıza transfer oluyor ve Cenevre'ye doğru devam ediyoruz. Uluslararası diplomasinin merkezlerinden olan ve bir zamanlar Birleşmiş Milletler'e ev sahipliği yapmış Cenevre kentinde yapacağımız panoramik turda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Brunswick Anıtı, Avenue De France, Katedral, Rousseau Adası, İngiliz Bahçesi, Birleşmiş Milletler Binası ve çevresi, Jet d'Eau göreceğimiz yerler arasında. Cenevre'den ayrılıyor ve Annecy'e devam ediyoruz. Alpler'in en yüksek tepelerinin çevrelediği muhteşem doğal güzellikleri ve çevresindeki şirin yerleşimleri seyrederek ilerliyoruz. Annecy'ye varışta otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

03 Eylül 2017, Pazar: LOZAN / MONTRÖ /  CHİLLON KALESİ /   LOCARNO / COMO
Sabah kahvaltısından sonra Lozan'a gidiyoruz. Leman Gölü kıyısında kurulmuş olan bu güzel şehir İsviçre'nin kültür başkenti. 1923 yılında Barış Antlaşmasının imzalandığı Lozan'da göreceğimiz yerler; Olympiat Müzesi, Notre Dame Katedrali, Palais de Rumine.

Sonra Montrö'ye gidiyoruz. Bir simge haline gelen silüetiyle muhteşem Chillon Şatosunu (panoramik olarak) görüyoruz. Vaud Rivierası'nın merkezindeki Montrö'de yapacağımız turda göreceğimiz en önemli yerlerden birisi Montrö antlaşmasının imzalandığı "Fairmont Hotel". Daha sonra, Cenevre Gölü üzerindeki küçük bir adada bulunan Chillon Kalesi'ni ziyaret ediyoruz.

Bir sonraki hedefimiz Locarno! İsviçre'nin İtalyanca konuşulan bölgesinde ve Lugano Gölü'nün kıyısındaki Lucarno palmiyeli caddeleri ve dağları ile ziyaretçileri adeta büyüler. Lucarno'da yapacağımız kısa bir tanışma turundan sonra Como'ya hareket ediyoruz. Bu akşam Como'daki otelimizde konaklıyoruz.

04 Eylül 2017, Pazartesi : COMO GÖLÜ TEKNE GEZİSİ / BERGAMO / COMO
Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra Como Gölü'nde tekne turuna çıkıyoruz. Göldeki gezinti sırasında Como Gölü kıyısındaki Bellagio, Tremezzo ve Varenna gibi kasabalara uğruyoruz. Öğleden sonra İtalya'nın Lombardi bölgesinin en güzel kenti sayılan, Alp Dağlarının eteğinde kurulmuş bir Ortaçağ kasabası olan Bergamo'ya transfer. Zengin tarihi ve kültürü ile her yıl pek çok turistin ziyaret ettiği kenti rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Akşam saatlerinde Como'ya dönüyoruz. Geceleme yine Como'daki otelimizde.

05 Eylül 2017, Salı : COMO / BELLİNZONA / VADUZ / ST GALLEN
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve yola çıkıyoruz. İlk durağımız, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Castelgrande, Montebello ve Sasso Corbaro isimli üç şato ile önem kazanan Bellinzona olacak. Kısa bir şehir turunun ardından, rehberimiz eşliğinde şatoların en büyüğü olan Castelgrande'yi gezeceğiz. Bir sonraki durağımız Lihteştayn Prensliği'nin başkenti Liechtenstein'da Vaduz! Vaduz'da göreceğimiz yerler arasında Liechtenstein prensinin yaşadığı şato (dışarıdan) dünyaca ünlü alışveriş caddesi ve Liechtenstein Katedralini sayabiliriz. Ardından St. Gallen'e gidiyor, manastırı ve tarihi evleri görüyoruz. Akşam otele varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.06 Eylül 2017, Çarşamba : KONSTANZ - SCHAFFHAUSEN ŞELALELERİ - ZÜRİH
Sabah kahvaltısından sonra İsviçre'nin doğal güzelliklerini keşfetmeye devam ediyoruz. İlk durağımız Almanya sınırında, Konstanz Gölü kıyısındaki küçük bir üniversite kenti olan Konstanz... Bu güzel kenti yürüyerek geziyoruz. Daha sonra Ren Nehri'ni takip ederek Rönesans mimarisiyle bezeli küçük bir kasaba olan Schaffhausen'e varıyoruz. Kentte yapacağımız kısa bir tanıtım turunun ardından -Avrupa'daki en büyük şelale olan Schaffhausen Şelaleleri'ni ziyaret edeceğiz. Vaktimiz elverirse Zürih Gölü kıyısında pitoresk bir kasaba olan Rapperswil ziyareti yapabiliriz. Öğleden sonra Zürih'e hareket ediyoruz. Burada panoramik bir tur yapacak ve akşam yemeği için serbest zaman vereceğiz. Geceleme otelimizde.

07 Eylül 2017, Perşembe: ZÜRİH / BASEL 
Kahvaltıdan sonra Zürih turuna başlıyoruz. Avrupa'nın en önemli ticaret ve finans merkezi olan bu güzel kent hakkında söylenecek pek çok şey var İki milyona yaklaşan nüfusu, Futbol Federasyonu FIFA nın merkezi oluşu, dini reformlarda önemli bir rol oynamış olması Zürih'in özelliklerinden sadece birkaçı. Özellikle finans ve bankacılık konusunda çalışanların yerleştiği, Almanca başta olmak üzere İngilizce ve Fransızcanın da konuşulduğu bu şehirde yaşam ve standartları oldukça yüksek.

Öğlden sonra Basel'e hareket ediyoruz. İsviçre'nin kültür şehri Basel'de küçük bir şehir turu. Ren Nehri'nin kıyısındaki bu kent, görkemli binaları ile oldukça etkileyici. Basel'in merkezini gezmek için beş farklı yol izliyoruz. Bunların hepsi de Basel tarihindeki ünlü kişilerin isimleri ile anılmaktadır; Erasmus, Hans, Holbein, Jacob Burchardt ve Paracelcus'u izleyerek şehirde çağlar arasında yolculuk yapıyoruz. Şehir turumuz sırasında Basel'de tarihi evlerin sıralandığı daracık sokakları, belediye binasını, katedral meydanını görüyoruz. Bu akşam konaklama Basel'deki otelimizde.

08 Eylül 2017, Cuma: BASEL / İZMİR 
Erken saatte alacağımız sabah kahvaltısının ardından Basel Havaalanı'na transfer oluyoruz. SunExpress Havayolları'na ait XQ 961sefer sayılı uçuşla saat 10.00'da İzmir'e hareket, 13.55'de varış ve gezimizin sonu...

TUR FİYATI NAKİT (Taksit olanaklarını sorunuz)
İki kişilik odada kişibaşı 1.390,- €
Tek kişilik oda farkı 460,- €


TUR FİYATINA  DAHİL OLAN HİZMETLER 
* İzmir /Basel /İzmir arası SunExpress Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
* Aşağıda belirtilen otellerde (7) gece konaklama
* Sabah kahvaltıları (7)
* Havaalanı - otel - havaalanı transferleri
* Basel / Zürih / Bern / Spicz / Montrö / Lozan / Cenevre / Lugano / Como / Bergamo / Bellinzona/ Vaduz / St Gallen / Konstanz / Schaffhausen Şelalleleri / Zürih/ Basel arası lüks otobüs ile ulaşım
* Spicz / Montrö arası dağ treni ile ulaşım
* Montrö'de Chillon Kalesi turu
* Bellinzona'da Castlegrande turu
* Spicz'de bir saatlik tekne turu
* Como Gölü'nde tekne gezisi
* Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları ve çevre gezileri
* Zorunlu yurtdışı seyahat ve sağlıksigortası (belirli limitler dahilinde;70yaş üzeri surprim öder)
* Tur boyunca rehberlik hizmetleri

OTELLER: 
İnterlaken'de 1 gece: Hotel Central Contiental 3*
Annecy'de 1 gece: Novotel Annecy 4*
Como'da 2 gece: Metropole Como Hotel 4*
St Gallen'de 1 gece: Radisson Blu Saint Gallen 4*
Zürih'te 1 gece: Engimatt City Garden 4*
Basel'de 1 gece: Hotel İbis Mulhouse Bale Aeroport 3* vb. 

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR 
* Öğle ve akşam yemekleri
* Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
* Programda belirtilmeyen turlar ve giriş ücretleri
* İsteğe bağlı olarak gezilecek olan ve yukarıda belirtilmeyen müzelere giriş ücreti
* Schengen vize ücreti (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir) ( 120 € )
* Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )
* Bahşişler  

NOTLAR
* Bu turumuz bir başka acenta ile ortak olarak programlanmıştır.
* Yukarıda belirtilen uçuş saatleri SunExpress Havayolları'ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
* Acentamız gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
* Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Acentamız yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yolculara para iadesi yapılacaktır.
* Panoramik turlar herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
* Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
* Uçak yolculuğu esnasında yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg'dir. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 6 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Acentamız ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
* Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Acentamız kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat biletinin meblağı seyahat eden yolcuya aittir.
* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
* Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Acentamız sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken ödenen meblağ vize alınamadığı takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır. İsviçre Konsolosluğu ilk kez İsviçre vize başvurularında şahsen müracaat kabul etmektedir.
* İsviçre'nin para birimi İsviçre frangı'dır. Bu parayı seyahata çıkmadan önce bankalardan ve döviz bürolarından temin edemediğiniz takdirde yanınıza Euro almanızı ve bunu İsviçre'deki döviz büroları ya da bankalarda değiştirmenizi tavsiye ederiz. İsviçre'deki işyerlerinin (restoran, bar, küçük mağazalar vb.) bir kısmı kredi kartı ile ödeme kabul etmemektedir.
 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey Kıbrıs


  • Japonya'da Sakura Mevsimi


  • Alinda Alabanda (Fotoğraflar: Aylin Yargıcı)


  • Manisa Kültür TuruTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI