EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REN VADİSİ

ALMANYA/ ROMANTİK YOL...

21 - 27 Mayıs 2018 / Son yerler...

LVIV-MOLDOVA-GAGAVUZYA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

IŞIKLAR ÜLKESİ LİKYA

28 Nisan - 01 Mayıs 2018, Cumartesi - Salı


Fiyatı:  İki kişilik odada kişibaşı : 800 ,-TL (Vade farksız 6 taksit olanağı)


Tek kelimeyle olağanüstü bir dünya!

LİKYA / Kayalara İşlenmiş Demokrasi
GÖKOVA -  GÖCEK - FETHİYE - KAŞ- KALKAN

Nefis bir doğa, uçsuz bucaksız deniz ve zengin bir tarihi doku içinde, "Işıklar Ülkesi" Likya!
Yeryüzünde sadece bu kara parçasında yeşeren, tarihin ilk demokratik birliği ve benzersiz bir uygarlığın öyküsü. Unesco Dünya Mirası olan Xsantos ve Letoon, ne seyrine ne de keşfine doyum olmayan kalıntılar.. 


Kayalık bir coğrafyanın halkı olan Likyalılar, karanlık ve az bilinen bir göç söyleminin insanları. Geldikleri taşlık kıyıları ve hızlı akışlı ırmak yataklarından oluşan vadileri kimlikleriyle nasıl donattılar? Kayaları nasıl ehlileştirdiler? Nasıl yıkımlar ve saldırılar onları uysallaştırdı ve dayanışma ruhunu kurdular? Yunan sanatının en üstün ürünlerine nasıl erişmişlerdi? Yeni keşiflerin desteklediği çok yoğun bir dünyanın verileri, onların özel dilleri ve yazılarıyla da içsel dünyalarına bir yolculuk, Fethiye'den Phaselis'e uzanan kıyı ve artalanının kayalara yansıyan geçmişi...
 

TUR PROGRAMI

28 Nisan 2018, Cumartesi : FETHİYE- ÖLÜDENİZ
Sabah saat 08.00'de Karşıyaka / Bostanlı vapur iskelesi önündeki (deniz tarafında) tramvay durağının arkasındaki alanda, 08.30'da Alsancak/Lozan Meydanında buluşuyoruz. Misafirlerimizi aldıktan sonra yola çıkıyor, İzmir-Aydın Karayolu üzerinden ilerliyoruz. Belevi'nde ve Sakar Geçidinde molalar vererek Gökova'ya varıyoruz. Gökova'da suyun kenarında, masalsı bir doğal dekor içinde öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Göcek'e gidiyoruz. Çay - kahve molamız Göcek'te.Fethiye'ye ulaştığımızda Fethiye içindeki Likya Kaya Mezarlarını görüyor ve Fethiye Müzesine gidiyoruz. M.Ö. III. binden Bizans Çağı sonuna kadar bir zaman sürecini kapsayan buluntuların sergilendiği müzeyi geziyor, en önemli eserlerden biri olan ve Likya dilinin çözülmesini sağlayan, üç farklı dilde yazılmış olan steli inceliyoruz. Sonra da "ver elini Ölüdeniz" diyoruz. Gezimizi tamamlayınca konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. (Liberty Hotels Ölüdeniz)

29 Nisan 2018, Pazar : KAYAKÖY-LETOON- PATARA - KALKAN
Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Önce Kayaköy'e gidiyoruz. Kilisesi, çömlek atölyesi ve yıkık dökük evleriyle canlı bir müzeyi anımsatan Kayaköy'ü geziyoruz. Birçok proje geliştirilmesine rağmen, giderek harabeye dönüşmesi içimizi acıtıyor. Geziyor, görüyor, bilgi alıyor ve buruk bir şiirselliğin fotoğraflarını çekiyoruz.Ardından, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemekten sonra da Likya Birliği'nin önemli kentlerinden ikisini, Letoon ve Patara'yı görmeye gidiyoruz. 

Letoon 1988 Yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesinde, Kültürel Kategoride yer alıyor. Kentin Antik Çağda Likya'nın inanç merkezi olduğu biliniyor. Şair Ovidius´un anlattığı bir öyküye göre kent, Zeus´tan hamile kalan Leto´nun adına kuruldu. Kentte en eski yerleşim izleri MÖ 7. yüzyıla kadar gider. Ören yeri merkezinde yan yana üç tapınak bulunuyor. Bunlardan en kuzeydeki Leto, ortadaki Artemis, güneyindeki Apollon´a adanmıştır.

Patara, Likya Birliğinin üç oy hakkına sahip en önemli 6 kentinden biri, belki de en önemlisiydi. Likya birliği toplantıları Patara'daki meclis binasında yapılmaktaydı. Kazıları sürdürülen Patara Antik Kenti, arkeolojik ve tarihsel değerlerinin yanısıra Akdeniz kaplumbağaları Caretta-Carettaların milyonlarca yıldır yumurtalarını bırakıp yavruladıkları ender sahillerden biri olması ile de ayrı bir önem taşıyor. Patara da tüm diğer Antik Likya Kentleri ile birlikte UNESCO Dünya Mirası adayı. Görselliği ve anlamı ile insanın başını döndüren bu ören yerlerini gezdikten sonra arzu eden olursa uçsuz bucaksız Patara Plajı'nda deniz molası veriyoruz. Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. (Aquaprincess - Kaş)

30 Nisan 2018, Pazartesi : KAŞ - KEKOVA- ÜÇAĞIZLAR
Kahvaltıdan sonra, bu coğrafyanın en hoş yerleşimlerinden biri olan Kaş'a hareket ediyoruz. Kaş Tiyatrosunu geziyor, Kekova ve Üçağızlar'a gidiyoruz. İlkbahar dinginliğinde ve berrak, mavi suların altında, batık bir uygarlığın kalıntılarını seyrederek, tekne ile Kaleköy'e, tarihi adı ile Simena'ya uzanıyoruz. Burası da bir başka alem! Tümüyle sit alanı, eski taş evler çiçekler ve sarmaşıklarla kaplı. 300 Metre yüksekliğindeki Ortaçağ Kalesinden aşağı baktığımızda, Batık Kent ve doğal bir liman olan Üçağız Köyü, denizin içindeki adaları seyrediyoruz… Akşamüzeri yine Kaş'tayız. Kaş sokaklarında dolaşıyor, sahilde çay içiyoruz. Güzel bir günün ardından otelimize dönüyoruz.(Aquaprincess - Kaş)
01 Mayıs 2018,Salı : XSANTHOS - SAKLIKENT 
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesinde, Kültürel Kategoride yer alan Xsanthos Antik Kentini görmeye gidiyoruz. Xsanthos Çayı'nın (Eşen Çayı / Kocaçay) vadisinde kurulu olan kentte ele geçen en eski kalıntılar M.Ö.8. yüzyıla kadar uzanıyor. Pek çok tarihi olaya ve savaşlara sahne olan Xsanthos'tan günümüze ulaşan buluntular arasında kaya mezarları, lahit mezarları, dikme mezar anıtları, yazıtlar, kabartmalar ve Likya akropolünün erken dönem eserleri olduğu gibi, inançlara ve sanata dair sembolik ipuçları var. Ne yazık ki 1840'lı yıllarda antik kentte kazı yapan İngiliz Fellows, danseden su perilerinden oluşan ünlü "Nereidler Anıtı" ile pek çok eseri British Museum'a götürmüş...

Sonra Eşen Çayı kenarındaki Saklıkent'e gidiyoruz. Kanyon içinde geziyor, öğle yemeğini dilediğimiz yerde (serbest zaman) yiyoruz. Gönlümüzce gezdikten sonra dönüş yolcuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde İzmir'de olmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI Vade farksız 6 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 800 ,-TL
Tek kişilik oda 995 ,-TL
0-6 Yaş çocuk 450,-TL
07-11 Yaş çocuk 600,-TL

** Çocuk indirimleri 2 büyüğün yanında konaklamaları koşulu ile geçerlidir.
** İşbank- Akbank- Vakıfbank-Garanti Bankası- Yapıkredi Bankası kartlarına taksit yapılabilir. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ulaşım, rehberlik, 1 gece Fethiye / Ölüdeniz'de, 2 gece Kaş'ta yarım pansiyon konaklama (toplam 3 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği), seyahat sigortası,ikramlar...

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
İlk gün yolda yapılan kahvaltı, son gün dönüşte yolda alınacak olan akşam yemeği, Kekova'da tekne turu, öğle yemekleri (4), ören yeri ve müze giriş ücretleri

NOTLAR:
 Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
 Tur aracının büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 Rezervasyon ödeme yapılınca kesinleşir
 Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
 Otel kontenjanı açısından rezervasyonunuzu erken yaptırmanızı rica ederiz.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
 Resmi müzelerde 65 yaş üstü ücretsizdir, özel müze girişleri ise ücretlidir. .
 Alerji vb. gibi kronik sağlık sorunlarınız konusunda acentemizi tur öncesinde bilgilendiriniz.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortanızın geçerli olması için tur programını ve sözleşmeyi imzalamayı unutmayınız.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 Tur çıkış tarihinden 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, yerinize yolcu bulunduğu taktirde ücretiniz iade edilir.
 Herhangi bir nedenle daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sigorta kuralları geçerlidir.
 Olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalınırsa, katılımcılara bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.
 


 Uzun yıllar önce, benzer bir güzergahta yapılan bir Likya turumuzdan anılar, görüntüler...


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTANTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI