EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

 20 -26  Ağustos 2018 (Kurban Bayramı)

İONİA ADALARI

15-21 Eylül 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

21-23 Eylül 2018

ALSACE

10 -14 Ekim 2018

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

İONİA ADALARINDA MAVİ DÜŞLER

15-21 Eylül 2018


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1000,- € + Uçak bileti


Ark. Doç. Dr. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 

MAVİ DÜŞLER DİYARI...

İonia denizinde inanılmaz adalar, egzotik bir deniz dünyası!

Venedik kaleleri, kiliseler, zeytinlikler, İyon kültürünün tanıklığı,
Homeros ve O
dysseia'dan esintilerle eski ve yeni mitoslar... 

TUR PROGRAMI

1. Gün: 15 Eylül 2018, Cumartesi / İZMİR-ATİNA-KORİNTH-PREVEZE-LEFKADA
Sabah saat 05.50'da İzmir Adnan Menderes Hava Limanından,  Aegean Airlines ile Atina'ya uçacağız. Bir saat sonra, 06.55'de Atina'ya varış. Turumuzun ilk bölümünde, akşam saatlerinde Lefkas adasında olmayı planlayarak uzunca bir kara yolculuğumuz var.  Ünlü  Korinth kanalında kısa bir mola verecek,  "bungee-jumping" yapanları seyredeceğiz. Dünyanın en uzun asma köprüsü olan Rio-Antirio üzerinden geçerken, Korinth körfezine "gem vuran" mühendislik ve mimarlık şaheserini de görmüş olacağız. Osmanlı Devleti'nin Akdeniz'de hâkimiyet kurma sürecinde birbirinin zıddı sonuçlar doğuran çok önemli iki deniz savaşına ev sahipliği yapmış olan İnebahtı ve Preveze,  sadece tarihi ile değil,  gezeceğimiz bölgenin kendine özgü coğrafi yapısından eşsiz örnekler sunan lagün gölleriyle de ilgimizi çekecek. 

Lefkada Adasına ana karadan bağlanan bir yoldan geçeceğiz. Lefkada lagünü kenarından gidecek ve Venediklilerin bu bölgedeki egemenliklerini garantilemek için yaptığı sayısız savunma yapılarından biri olan Agia Mavra Kalesini göreceğiz. Lefkada'da otele yerleşecek, küçük bir şehir turu yapacak ve kendimizi akşam yemeğine hazırlayacağız...

 

2. Gün: 16 Eylül 2018, Pazar / LEFKADA
Oteldeki sabah kahvaltımız sonrasında Lefkada'daki küçük arkeoloji müzesi ve kendine özgü Fonograf müzesine kısa ziyaretler yapacağız. İonia adaları demek,  sarp yamaçların arasına saklanmış beyaz kumlu,  turkuaz renkli Akdeniz'in en olağaüstü plajları demek. Bunlardan birisi olan Lefkada'nın batı sahilindeki Porto Katsiki bu günümüzün en önemli hedefi. Plajı çevreleyen doğal uzantı şeklindeki Skorpios yarımadası ve ona ulaşan dar berzah üstünde yürüyüş bize dünyanın en çok fotoğraflanmış manzaralarından birisini sunacak. Porto Katsiki'de denizin doyasıya tadını çıkardıktan sonra,  adanın doğu kıyılarını da göreceğimiz bir rota üzerinden, akşam yemeği ve konaklama için Lefkada'ya dönüyoruz.

 3. Gün: 17 Eylül 2018, Pazartesi / LEFKADA- KEPHALONİA
Sabah kahvaltısından sonra Lefkada'daki otelimizden çıkış yapıyoruz. Deniz yoluyla Kephalonia adasına doğru yola çıkıyor,  Odysseos'un ülkesi İthaka adasını seyrederek ilerliyoruz.  Adaya ayak basacağımız Sami kasabası, Yüzbaşı Corelli ile Pelagia'nın aşkının dekoruydu. "Correlli'nin Mandolini" Kephalonia'nun tanınmasında hayli etkili olmuş.  Yakınlardaki Drogarati mağarası,  benzersiz bir jeolojik oluşum olan mağara gölü Melissani ziyaretimizi bekliyor. Mağara içindeki bu gölün ortasındaki küçük adacık insanların buraya tarihin her döneminde dinsel anlamlar yüklediğinin göstergesi. Diğer benzerleri gibi,  bu mağara da antik çağda doğa tanrısı Pan'a tapınılmış yerler arasında. Antisamos plajında maviliklere dalacak, susuzluğumuzu gidereceğiz. Öğleden sonra adanın kuzeyindeki küçük ve pitoresk Assos ve Fiskardo yerleşimlerine uğrayacak,  "emekliliğimde buraya mı yerleşsem?" diye düşüneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Skala'daki otelimizde.

 

4. Gün : 18 Eylül 2018, Salı / KEPHALONİA
Sabah kahvaltısı sonrasında adanın en büyük şehri olan Argostolion'a gidecek,  şehri gezecek ve buradaki İtalyan izlerini takip edeceğiz. Dünyadaki tek örnek olan deniz suyunun bir yeraltı pasajı oluşturduğu ve sevimli su değirmenlerini döndürdüğü Katavothres,  ilk Hristiyan azizlerinden Gerasimos'dan artakalanların muhafaza edildiği Agios Gerasimos manastırı,  Platis Gialos & Makris Gialos plajları bugün gezeceğimiz diğer yerler arasında. Aionos dağları ve ormanları arasından yapacağımız bir yolculukla Myrtos plajına gidecek,  kristal sularda  keyifle dinleneceğiz.  Akşam yemeğimiz birçok Hollywood starının da tercihi olan harika bir restoranda olacak. Konaklama Skala'da.5. Gün
: 19 Eylül 2018, Çarşamba / ZAKİNTHOS
Sabah kahvaltısından sonra deniz yoluyla Zakinthos adasına gidiyoruz. Venedikli adaşı St. Marco meydanını hatırlatan Agios Markos meydanı,  Agios Dionysios kilisesi,  Venedik Kalesi,  Romas konağı başta olmak üzere nefis sivil mimari örnekleriyle Zakinthos şehrinde küçük bir tur attıktan sonra doğanın yarattığı en muhteşem manzaralardan birini sunacak olan Navagio plajına gideceğiz. Buradaki gemi batığının,  doğal pejzajı bozmamış olduğunu,  onun vahşiliğinin ve dizginlenemez karakterinin simgesi olarak anıtlaştığını göreceğiz. Navagio,  belki de "sadece burası için bile bu gezi yapılırdı" dedirtecek bize. Dönüş yolunda küçük Anafonitria manastırına göz atacak,  mutluluğun değilse de "huzur"un resmini yapabilmeyi tartışacağız... 

 

6. Gün : 20 Eylül 2018, Perşembe / ZAKİNTHOS
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra adanın güneyindeki Lagana körfezine yöneleceğiz. Caretta Caretta başta olmak üzere bir dizi deniz canlısının doğal üreme alanı olması nedeniyle Deniz Milli Parkı olarak korumaya alınmış bu körfezdeki küçük b ir ahşap iskeleyle anakaraya bağlanan minyatür Agios Sostis adacığı ve harika doğa, İonia adalarındaki son günümüzde bize kucak açacak. Dilersek bir "beach-bar"da,  dilersek Yunan müziği eşliğinde enfes yerel lezzetleri tadacağımız bir restoranda geçireceğimiz akşama fazla yorulmadan girmek istiyoruz.

7. Gün : 21 Eylül 2018, Cuma / ZAKİNTHOS- KYLLİNİ-PETRAS-ATİNA-İZMİR
Sabah kahvaltısı sonrasında deniz yoluyla Kyllini'ye geçeceğiz. Yolumuz üzerindeki Patras'da biraz vakit geçirmek,  şehrin harika arkeoloji müzesini ve Roma odeonunu gezmek,  akşam yemeğini yiyeceğimiz ve gece dönüş uçağına bineceğimiz Atina yolculuğuna renk katmak istiyoruz. Uçağımız akşam saat 23.15'te...

TUR FİYATI
İki kişilik odada kişi başı  1000,- Euro + Uçak bileti
Tek kişilik oda farkı   300,- Euro + Uçak bileti
       

*Yurt dışı ödemeleri Euro olarak yapılmaktadır. Konuklarımızın tur ödemesini Euro olarak yapması tercihimizdir. 
*Türk Lirası ödemeler tur bedeli  rezervasyonu kesinleştireceğiniz günün Merkez Bankası Efektif Satış Kurundan hesaplanır.
*Katılımcı sayısı 10 kişiye ulaştığında gurup bilet müracaatı yapılmaktadır. 
*Bagajsız / sadece el bagajlı ucak fiyatları çift yön 100 Euro civarındadır.

KENDİ GRUBUNUZU OLUŞTURURSANIZ, BU PROGRAMI İSTEDİĞİNİZ TARİHLERDE SİZE ÖZEL OLARAK YAPABİLİRİZ.

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR: 
Belirtilen otellerde 6 gece konaklama,  sabah kahvaltıları,  Atina'dan başlayıp biten tüm transfer, feribot ve tur hizmetleri,  Türkçe rehberlik, danışmanlık,  otoban ve köprü geçiş ücretleri,  seyahat sigortası, acente refakati.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:  
İzmir - Atina- İzmir gidiş dönüş uçak biletleri,  öğle yemekleri,  akşam yemekleri,  içecekler,  müze ve ören yeri giriş ücretleri, yurt dışı çıkış harcı (15, - TL), yapılabilecek tekne turları, bot transferleri , kişisel harcamalar,  vize ücreti,  65 yaş üstü katılımcılar için sigorta fark primi (80 yaş ve üstü katılımcılar için sigorta konusunda lütfen acentemizden bilgi alınız) 

NOTLAR: 
* Yunanistan yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır. 
* Normal pasaportlu misafirlerimizin vize alımında acentemiz destek verir. 
* Uçak biletleri ile ilgili olarak havayolu şirketinin kuralları geçerli olacaktır. 
* Tur programı ile sözleşme bir bütündür. Lütfen kayıt sırasında sözleşmeyi imzalamayı unutmayınız 
 


NEZİH HOCAMIZIN ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARLA İONİA ADALARI...

 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • PergamonTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI