EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

İLKBAHARDA KAPADOKYA

21-23 Nisan 2019 Pazar - Salı


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 855,- TL + Uçak bileti (Taksit ve indirim olanakları)


Uçakla


Peri Bacaları ve vadileri, hala canlılığını koruyan freskleri ve kaya kiliseleri, yeraltı şehirleri ile olağanüstü bir dünya! İnsan ve doğanın el ele verip ortaya çıkardığı binlerce yıllık bir başyapıt, bir dünya mirası... 

Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
UNESCO Dünya Miras Listesi'ne Alınma Tarihi: 1985
Liste Sıra No: 357
Yeri: İç Anadolu Bölgesi, Nevşehir - Kayseri
Kategori: Doğal / Kültürel

Kuzeyde Kızılırmak, doğuda Yeşilhisar, güneyde Hasan ve Melendiz Dağları, batıda Aksaray ve kuzeybatıda Kırşehir ile sınırlanan Kapadokya bölgesi Kalkolitik Dönemden beri devamlı yerleşim alanı olmuştur. Alanın en önemli özelliği, Erciyes Dağı ve Hasan Dağı tüflerinin, rüzgar ve su aşındırması sonucunda oluşan olağanüstü kaya şekilleri ve kışın ılık, yazın serin olan ve bu nedenle her mevsim için uygun iç iklim koşulları taşıyan kayaya oyma mekanlardır. Göreme, özellikle 7-13. yüzyıllar arasında baskılardan kaçan Hıristiyanların yerleşmesiyle Hıristiyanlığın önemli bir merkezi haline gelmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan alanlar içinde, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karain Güvercinlikleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi ve Soğanlı Arkeolojik Alanı yer almaktadır.(*)


TUR PROGRAMI:

21 Nisan 2019 Pazar: ANKARA - IHLARA VADİSİ- DERİNKUYU / KAYMAKLI
Sabah saat 08.00'de, İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde, THY kontuarı önünde buluşuyoruz. Saat 09.45'de uçarak, 11.00 'da Ankara'ya ulaşıyoruz. Aracımızla buluşuyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Kapadokya yolu üzerindeki TUZ GÖLÜ'nde fotoğraf çekmek için iniyoruz. Türkiye'nin yüzölçümü bakımından ikinci büyük gölü olan ve ülkemizin tuz ihtiyacının %40'ını karşılayan Tuz Gölünde ilginç kareler yakalıyoruz.

Yolumuza devamla, IHLARA VADİSİ üzerinden Kapadokya bölgesine giriyoruz. Hasan Dağı'ndan çıkan lavların soğumasıyla meydana gelen ve Melendiz çayının açtığı bir kanyon coğrafyasında uzanan bu olağanüstü vadiyi geziyoruz. Ihlara Vadisinde Hristiyanlığın ilk dönemlerinde gizlice ibadet etmek için kayalara oyulmuş olan pek çok kilise var. Nispeten iyi durumdaki birkaçının görülmesinden sonra Ihlara Vadisi'nden ayrılıyoruz. Ardından, NARLIGÖL'e hareket ediyoruz. Narlıgöl, yer altından sıcak su kaynaklarıyla beslenen, minarelce zengin, suları acı bir göldür. Sonraki hedefimiz ise DERİNKUYU veya KAYMAKLI Yeraltı şehirlerinden birisi olacak. Turumuz tamamlanınca akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. (Bu gece arzu edilirse Kapadokya'da, Turistik bir Türk Gecesi'ne katılabiliriz)

22 Nisan 2019, Pazartesi: GÖREME - ÇAVUŞİN - ZELVE -UÇHİSAR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra doğanın eşsiz harikaları olan peribacalarını görmeye gidiyoruz. Turumuza DERVENT Vadisinden başlıyoruz. ZELVE AÇIK HAVA MÜZESİ'ni ve RAHİPLER VADİSİ'ni geziyoruz. Yeni adıyla PAŞABAĞ'da farklı peribacaları görüyoruz. Sonra da ÇAVUŞİN - GÖREME Açık Hava Müzesi'ne giderek, (Rahipler - Rahibeler Manastırı, Aziz Basil Şapeli, Elmalı, Azize Barbara Kilisesi) geziyoruz. Panoromik UÇHİSAR gezimizi de tamamladıktan sonra, akşamüzeri AVANOS'daki yerel sanatlara, çanak - çömlek atölyelerine bir göz atıyoruz. Ardından, akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

23 Nisan 2019, Salı: ÜRGÜP-SİNASOS- KAYSERİ - İZMİR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, ilkbahar görüntüleri ile farklı bir güzelliğe bürünen Kapadokya'da ÜRGÜP şehir turumuzu yapıyor, sonrasında eski adıyla SİNASOS, günümüzdeki adıyla Mustafapaşa'ya giderek keyifle geziyoruz. Ardından, Kayseri'ye hareket ediyoruz. KAYSERİ'de panoromik bir şehir turu yapıyoruz; Kayseri Kalesi, Hunat Hatun Camii ve Külliyesi, Alaca Kümbet, Zeynel Abidin Türbesi, Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi gibi görülesi birçok eser var. Anadolu'nun önemli geçiş noktalarından birinde yer alan müze gibi bir kent olan Kayseri, aslında ayrı bir gezi rotası olmayı hak ediyor. Kayseri'ye kadar gelip de ünlü pastırmasının tadına bakılmadan dönülmez değil mi? Olmaz tabii! Turumuz tamamlanınca pastırmacılara bakıyoruz.

Epey keyifli ve güzel bir gezinin sonuna geliyor ve saat 20.05 'de Pegasus Hava Yollarına ait direkt uçuşla İzmir'e geri dönüyoruz. İzmir'e varışımız 21.35 'de. Bir başka Ebruli Tur organizasyonunda görüşmek üzere diyerek vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI: 

 KONAKLAMA K. Kartınıza göre vade farksız 5/6 taksit
2 Kişilik odada kişi başı    855 ,-TL+ Uçak Bileti 
Tek kişilik oda fiyatı 1.045,- TL+ Uçak Bileti 
Üç kişilik odada kişi başı    835,- TL + Uçak Bileti 
3 -6 yaş çocuk    400,- T L+ Uçak Bileti
7-11 yaş çocuk    600,- TL + Uçak Bileti

ÇOCUK İNDİRİMİ: İki büyük yanında kalındığında geçerlidir.
OTEL ADI: Suhan Cappadocia Hotel (4*)

GRUP UÇAK BİLETİ: 410,- TL
GRUP uçak biletlerimiz 20 tanedir. Biletler bittikten sonra müracaat olduğunda günlük münferit satış fiyatı üzerinden bilet alınır.

İNDİRİM:
Nakit ve banka yolu ile yapılan peşin ödemelerde kişi başı: 50,- TL indirim,
Kredi Kartı ile tek slip ödemede 25,- TL indirim yapılır.

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ankara'dan - Kayseri'ye kadar tur boyunca kişi sayısına uygun araçla ulaşımlar, 4* Otel 'de 2 gece yarım pansiyon konaklama, otelde alınan sabah kahvaltıları (2) ve akşam yemekleri (2), rehberlik, seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir- Ankara / Kayseri- İzmir uçak biletleri, ilk gün yolda alınan sabah ve öğle yemekleri, tüm içecekler, ören yeri ve müze giriş ücretleri, arzu edenler için otel dışında gidilebilecek olan Türk Gecesi eğlencesi, balon turu ve kişisel harcamalarınız.

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
* Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bir süre içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz. Ancak müze kartınızı lütfen tur öncesinde çıkartınız. Müze ve ören yeri girişleri gideceğiniz tarihlerde yoğun olacağından, orada bilet almak veya müze kart çıkarmak için grubu bekletmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle Müze Kartınızı tur öncesinde İzmir Müze ve Ören yerlerinden almanız tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* Turumuza İzmir dışındaki şehirlerden de katılım olduğu için uçak biletleri tur fiyatından ayrı olarak belirtilmektedir.
* Türk Gecesine katılmak ve Balon Turu yapmak istiyorsanız kayıt sırasında bize bildirmenizi rica ediyoruz. Rezervasyonlar çok önceden alınmaktadır.
* 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat süresindeki ani (akut) rahatsızlanmaları kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Tur tarihine 45 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
* Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

 

 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI