EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

İLKBAHARDA GÜNEYDOĞU ANADOLU & GÖBEKLİTEPE

09 - 12 Mayıs 2019, Perşembe - Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı:1.250,-TL + Uçak bileti (6 Taksit olanağı) 


Diyarbakır-Adıyaman-Nemrut-Urfa-Göbeklitepe-Harran-Gaziantep-Halfeti

DİYARBAKIR - ADIYAMAN / NEMRUT - URFA - GÖBEKLİTEPE - HARRAN- GAZİANTEP/ HALFETİ

TUR PROGRAMI:

09 Mayıs 2019, Perşembe : İZMİR / DİYARBAKIR - ADIYAMAN
Sabah saat 04.45'de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı iç Hatlar Sun Express Kontuarı önünde buluşuyoruz. 06.00 uçağı ile İzmir'den Diyarbakır'a uçuyoruz. Saat 08.00'de Diyarbakır'dayız. Öncelikle, sizleri DİYARBAKIR'da HASAN PAŞA KERVANSARAYI'nda güzel bir kahvaltıya götürüyoruz. Kahvaltı sonrası İslamiyetin ilk Camilerinden kabul edilen ve eski bir tapınağın üzerine yapılmış olan DİYARBAKIR ULU CAMİ'sini geziyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası olan görkemli DİYARBAKIR SURLARINA ve Burçlarına bakıyor, CAHİT SITKI TARANCI EVİ'ni ziyaret ediyoruz. Sonra ADIYAMAN'a hareket ediyoruz.


Öğle yemeği molasından sonra Nemrut Dağı'na doğru yola çıkıyoruz. Yolda, Antik Cabinas (Cendere) Çayı üzerinde Roma İmparatoru Septimus Severus (M.S. 193 - 211) zamanında yaptırılmış olan CENDERE KÖPRÜSÜ'nü, Kommagene Krallarının yazlık kenti olan ARSEMİA'da Mitras kabartmasını ve KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ'nü görüp bilgi alıyoruz.

Daha sonra Kommagene Krallığı'nın en önemli kült merkezi olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası kapsamına alınan NEMRUT DAĞI'nda güneşin batışını izliyoruz. Hava açık olursa, Nemrut'un zirvelerinden Fırat'ın kaynağını, Toros dağlarını seyrediyoruz.. Göreceğimiz dev heykeller Kommagene krallığını çevreleyen farklı kültürlerin ve dinlerin bir sentezi gibidir. Pers ve Zerdüşti figürler Yunan tanrılarıyla karışmıştır...

Akşam yemeği ve konaklama ADIYAMAN'da. (Rabat Resort Hotel 4* )

10 Mayıs 2019, Cuma: URFA -BALIKLI GÖL - ARKEOLOJİ MÜZESİ - HARRAN
Sabah kahvaltısından sonra Adıyaman'dan ayrılıyoruz. Atatürk Barajı kenarından Fırat'a  bakarak yönümüzü URFA'ya çeviriyoruz. Yaklaşık 2.saatlik bir yolculuk sonrası Urfa'dayız. Şehir turumuzda; Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan BALIKLI GÖL (Halil-ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarını görüyoruz. Kentin arka sokaklarında geziyor, oldukça zengin bir tarihi doku içinde geleneksel sivil mimari örneklerine bakıyoruz.

Öğle yemeği molasından sonra turumuza devam ediyoruz. 2015 yılında açılan ŞANLIURFA ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ ile HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ'ni ziyaret ediyoruz. Ülkemizin en büyük ve en modern müze kompleksinde (Arkeopark, mozaik ve arkeoloji müzesi) 10.000 kadar eser sergileniyor. Kronolojik bir sıralama ile sergilenen eserler ve görsel canlandırmalar ziyaretçileri insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor...

Arkeoloji Müzesinin yanında inşa edilen HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ ise kadın Amazon'ların tasvir edildiği tek mozaiğe ev sahipliği yapıyor. Savaşçı Amazon Kraliçelerinin betimlendiği mozaikler, dünyanın ilk örneklerinden kabul ediliyor.Bu akşam gün batımını HARRAN'da seyretmek istiyoruz. O Harran ki; Bir zamanlar güzelliği dillere destan imiş. Dünyanın ilk kentlerinin, ilk mabetlerinin kurulduğu ve tarımın başladığı önemli bir bölgenin merkezindeymiş. Dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde kurulmuş, Hıristiyanlığın hızla yayıldığı bir zamanda, eski dinlerin son sığınağı olmuştu. İskenderiye'deki bilim yuvaları sönmeye başlayınca, filozoflar Harran'a sığınmışlardı. Harran'da Ay Tanrısı Sin'e ait bir mabet vardı. Söylentiye göre yedi gezegene adanmış yedi şehir vardı ve Harran Sin'e adanmıştı. Kadim Harran Kentini geziyor, zamanın derinliklerinden fısıldayan sesine kulak veriyoruz…

Akşam yemeği ve konaklama Urfa 'da . (Akşam arzu eden konuklarımızla otantik bir "SIRA GECESİ" ne gidebiliriz)11 Mayıs 2019, Cumartesi : GÖBEKLİTEPE - BİRECİK- HALFETİ - GAZİANTEP
Sabah kahvaltımızı biraz erken yapıyoruz. Sonrasında şehir merkezine 15 km. mesafede olan GÖBEKLİTEPE ÖRENYERİ' ne gidiyoruz. Dünyanın en eski tapınak merkezi olarak kabul edilen Göbeklitepe, geçtiğimiz yıl Bahreyn'in başkenti Manama'da gerçekleştirilen UNESCO 42. Dünya Miras Komitesi toplantısında, UNESCO Dünya Mirası Listesine alındı.  Bu yıl ülkemizde GÖBEKLİTEPE YILI…2014 yılında yaşamını yitiren Prof. Klaus Schmidt'i saygıyla anarak Göbeklitepe hakkında bilgi alıyoruz. Çeyrek asırdır süren kazı çalışmaları, Neolitik Devrim ve onu hazırlayan koşullar ile avcı - toplayıcı toplulukların sosyokültürel yapısı hakkındaki görüşlerin sorgulanmasını sağladı. Tamamı yirmi tane olduğu tahmin edilen yuvarlak biçimli yapıların sadece altısı gün ışığına çıkarıldı. Stilize edilmiş insanları tasvir eden T biçimindeki sütunlar, betimlemeler, yapım tekniği, kullanım amacı, insanlığın yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olduğu varsayılan 12.000 yıl öncesinde bu yapıların nasıl tasarlandığı soruları henüz cevaplanmış değil. Batı dünyası son zamanlarda, Âdem ile Havva'nın burada yaşamış olma ihtimalini sorguluyor. Spekülasyon olsa da Göbeklitepe'nin ne kadar sarsıcı bir etki yarattığını göstermesi bakımından ilginç... Göbeklitepe Kazı Alanını geziyor, fotoğraflarımızı çekiyor ve yeniden yola çıkıyoruz.

Öğle yemeğimizi BİRECİK'te yemeyi planlıyoruz. Ardından, "Kelaynak Kuşları Üretim İstasyonu"na giderek nesilleri tükenmekte olan bu harika kuşları görüyoruz. Nuh Peygamberin bereket sembolü olarak gemisine aldığına inanılan Kelaynakların önemli bir özelliği, "tek eşli" olmaları. Öyle ki eşi ölen bazı Kelaynak kuşlarının yemeyi içmeyi terk ettikleri, yada kendini kayalardan aşağı bırakarak intiharı seçtikleri söylenir.. Kelaynak'larla vedalaştıktan sonraki durağımız Halfeti!

HALFETİ'de tadına doyamayacağınız bir tekne turu yapıyoruz. Baraj suları yükselirken gerçeküstü görüntülere bürünen köyler ve tarihi kalıntılarla dolu yamaçlar arasında epey fotoğraf çekiyoruz. Halfeti, dünya üzerinde CITTASLOW yani Sakin Şehir ünvanını alan nadir yerlerden. Bir diğer özelliği, tüm dünyada siyah gülün yetişebildiği tek yer olması. Rumkale ile Batık minare görüntülerini ve siyah gülü anılarımız arasına katarak Halfeti'den ayrılıyoruz.

Bu gece akşam yemeği ve konaklamamız GAZİANTEP'te

12 Mayıs 2019, Pazar: GAZİANTEP- ZEUGMA MÜZESİ- İZMİR 
Sabah güzel bir kahvaltıdan sonra ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ'ne gidiyoruz. 2010 Yılında açılan Müze, gerek bina boyutları, gerekse sergilenen mozaikler bakımından dünyanın en büyük mozaik müzesi. Zeugma Antik Kenti'nden çıkartılan, toplam 2500 m²'lik bir alanı kaplayan ve bu dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasının örnekleri olan mozaiklerin yanı sıra geç Antik Dönem kiliselerine, Erken Süryani ve Hristiyan ikonografisine ait örnekleri barındırması müzeyi daha da çekici hale getiriyor...Bu öğlen ünlü GAZİANTEP LEZZETLERİ ile buluşuyoruz. Gaziantep, 2015 Yılında, gastronomi dalında, UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağına" girmişti. Böylece dünyanın en önemli mutfaklarından birisi olarak dünya çapında bir kent oldu. Öğleden sonra Gaziantep turuna devam ediyoruz . Gaziantep'te görülecek pek çok yer var ve zamanımız elverdiğince geziyoruz. Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Kent Müzesi (Bayaz Han) ve diğer yerler ile akşamüzeri Bakırcılar Çarşısı ve Elmacı Pazarı gibi tarihi çarşıları dolaşıyoruz.Gaziantep'den saat 22.25 'de.İzmir'e uçuyoruz. Keyifli güzel bir gezi sonrasında Saat 00.15 'de   İzmir 'de olmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI                                 (K. Kartınıza göre Vade farksız 5 /  6 taksit)
İki kişilik odada kişi başı 1.250 ,-TL  + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı  1.400,- TL + Uçak bileti
07-11  yaş çocuk fiyatı    950,- TL  + Uçak bileti

* Çocuk indirimi iki büyük yanında geçerlidir.

GRUP UÇAK BİLETİ (Hizmet bedelsiz net fiyat ) : 575 ,- TL
* Peşin olarak nakit ya da banka yolu ile ödenir.
* Grup bileti olarak 20 bilet alınmıştır.
* Grup biletleri bittiğinde, güncel münferit fiyattan bilet alınabilir.

İNDİRİM:
* Peşin nakit ödemelerde kişi başı: 50,- TL
* Kredi kartı ile tek çekim ödemelerde: 25,- TL

TAKSİT :
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Tur boyunca araçla yapılan ulaşımlar,
* Rehberlik,
* 3*ve 4* otellerde 3 gece konaklama, Otellerdeki sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri,
* Halfeti tekne turu,
* Nemrut'a çıkışta minibüs ücretleri,
* Seyahat Sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
* İzmir - Diyarbakır gidiş / Adana - İzmir dönüş uçak biletleri,
* Diyarbakır'daki ilk günün sabah kahvaltısı,
* Tur boyunca öğle yemekleri ve içecekler,
* Yollarda alınan yemekler ve içecekler,
* Ören yeri ve müze girişleri.

NOTLAR:
* Bu turumuz için 20 kişilik "Grup Uçak Bileti" satın alınmıştır. Uçak fiyatları yüksek olduğu için hizmet bedeli alınmayacaktır.
* Otellerimiz genellikle 4* Yıldızlıdır. Ancak bazıları Ege -Akdeniz standartlarına göre 3* ayarında kabul edilebilir.
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bu sürede ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
* Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinleşir.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
* Bu gezi, meraklısına yönelik olarak planlanmış olup süreniz kısa ve görülecek yer çok olduğu için yoğun bir kültür turudur. Tempo sabahları erken kalkış akşamları otele geç giriş şeklindedir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı tavsiye ederiz. Ancak müze kartınızı lütfen tur öncesinde çıkartınız. Müze ve ören yeri girişleri gideceğiniz tarihlerde yoğun olacağından, orada bilet almak veya müze kart çıkarmak için grubu bekletmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle Müze Kartınızı tur öncesinde İzmir Müze ve Ören yerlerinden temin etmeniz tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Tur tarihine 45 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
* Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.


BU TURUMUZDA GÖRECEĞİMİZ UNESCO DÜNYA MİRASI OLAN YERLER:

YER ADI UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde UNESCO Dünya Miras Listesi'ne Alınma Tarihi UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı
Göbeklitepe Tapınağı    2018  
Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri    2015  
Nemrut Dağı   1987  
Harran ve Şanlıurfa 2000    
Gaziantep (Gastronomi)     2015

 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI