EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REN VADİSİ

ALMANYA/ ROMANTİK YOL...

21 - 27 Mayıs 2018 / Son yerler...

LVIV-MOLDOVA-GAGAVUZYA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

HİTİT'LERDEN GÜNÜMÜZE :ÇORUM - TOKAT - AMASYA

27 Nisan - 01 Mayıs 2018, Cuma-Salı


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı:  1.030,- TL + Uçak biletleri  (6 taksit olanağı)


Ark. Doç. Dr. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 

Kızırmak'ın kavsinde, Yeşilırmak'ın gölgesinde ; Hititler'den, Roma'ya, Selçuklu ve Osmanlı'ya uzanan bir zaman yolculuğu...

(UÇAKLA)


TUR PROGRAMI:

27 Nisan 2018 Cuma: BOĞAZKALE- YAZILIKAYA -HATTUŞA - ALACAHÖYÜK- ÇORUM
İzmir Adnan Menderes Hava Alanı iç hatlar terminalinde sabah saat 04.30 'da buluşuyor ve saat 06.00'da Pegasus Hava Yolları ile İzmir'den, Ankara'ya uçuyoruz. Uçağımız 07.15'de Ankara'ya iniş yapıyor. Hiç oyalanmadan Çorum'a doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltı molasını da yolda veriyoruz.

Çorum'a doğru yolculuğumuzun ilk hedefi, Hattuşa kalıntılarını göreceğimiz Boğazkale! 1986 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınan Hattuşa (Çorum, Boğazköy), ilk sahipleri olan Hattiler tarafından "Hattuş" olarak adlandırılır. Hitit egemenliğine geçtikten sonra "Hattuşa" adını alır ve 400 yıldan uzun bir süre hüküm sürecek olan bir uygarlığın, Anadolu'da kurulan ilk organize devletin başkenti olur.

Turumuza devamla, Hattuşa'nın kutsal mekanı, yüksek kayalar arasında saklanmış YAZILIKAYA KAYA TAPINAĞI'na gidiyoruz; (A) Odasında kayalara işlenmiş kabartma figürleri, yine kayalarda betimlenmiş tanrı ve tanrıçalar, Kral IV. Tuthaliya kabartması, (B) odasında kılıç taşıyan 12 tanrı, Kılıç tanrısı Nergal, IV. Tuthaliya'nın koruyucu tanrısı olan Şarruma himayesini tasvir eden benzersiz kabartmaları seyrediyor, fotoğraflıyor, bilgi alıyoruz.


Sonra ALACAHÖYÜK'e hareket ediyoruz. ALACAHÖYÜK MÜZESİ'nde sergilenen buluntuları inceliyor, Ören yerini (Sfenksli Kapı, 13 Kral Mezarı, Poternli Kapı) gezip bilgi alıyoruz. Akşamüzeri, Orta Anadolu'nun modern bir kenti olma yolunda hızla ilerleyen Çorum'da otele giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4*Dalgıçlar Otel'de.

28 Nisan 2018 Cumartesi:  ÇORUM -TOKAT
Sabah kahvaltısından sonra, ÇORUM il merkezine gidiyoruz. Alacahöyük, Boğazköy-Hattuşa, Pazarlı ve Kuşsaray gibi arkeolojik kazılardan çıkarılan buluntuların sergilendiği ÇORUM MÜZESİ gezdiğimiz yerleri sistemli bir sunumla izlememizi sağlıyor. Çorum'un eski ve yeni dokusunu görmek üzere kısa bir şehir turu yapıyoruz; Çorum Kalesi, Hıdırlık Camii ve Türbesi, Ulu Camii, Saat Kulesini gördükten ve ünlü Çorum leblebisi alışverişimizi yaptıktan sonra yolculuğa devam ediyoruz.


Zile ve Pazar üstünden TOKAT'a gidiyoruz. Bir yanı orta Anadolu, diğer yanı Karadeniz olan Tokat, tarihsel ve doğal zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekleyen bir kentimiz. Yol üzerinde beş gözlü Hıdırlık Köprüsünü görüyoruz. Yazmacılık, basmacılık deyince Anadolu'nın geleneksel dokumalarında Tokat'ın özel bir yeri vardır. Gazioğlu Hanı, Taşhan belki bize fikir verebilir. Tokat'ın eski mahalleri arasında dolaşıyor, Saat Kulesini görüyor, sayısız Han ve Hamamdan geriye kalanlara bakıp, gezimizi TOKAT MÜZESİ'nde sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otele giriş yapıyoruz (Tokat Çavuşoğlu Tower) .


29 Nisan 2018, Pazar: BALLICA MAĞARASI - AMASYA
Sabah kahvaltı sonrası Tokat'da eksik kalan yerlerimiz varsa gezimize devam ediyoruz. Ardından BALLICA Mağarasına gideceğiz. Doğanın eseri olan bu güzel oluşumu gezdikten sonra sonra yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculukla AMASYA'ya ulaşıyoruz...

Amasya çok güzel bir kent! Yeşilırmak bir gerdanlık gibi kentin ortasından akıyor. Restore edilmiş güzelim konaklar,Yalıboyu evleri, eski sokaklar, sayısız tarihi yapı, Osmanlı Şehzadelerinin öyküleri ile kayaların ortasında binlerce yıllık kültür birikimine ev sahipliği yapan bir hazine gibi bu şehir. Amasya sokakları, kalesi, kaya mezarları derken akşam oluyor. Bu gece Amasya'da konaklıyoruz. (Taşhan Otel)

30 Nisan 2018, Pazartesi: AMASYA
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra Amasya gezimize devam ediyoruz. Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Mektepler, Kara Mustafa Paşa Camii, Burmalı Minare Camii, Azeriler Camii, 2. Bayezıd Külliyesi ve medreseler ile Amasya'ya âlimler kenti unvanını kazandıran kitapların önemli bir bölümünün sergilendiği, Amasya Bayezid Yazma Eserler Kütüphanesini görüyoruz. Bu güzel Kenti hakkını vererek doya doya geziyoruz. Konaklama yine Taşhan Otel'de.01
 Mayıs 2018, Salı:  AMASYA - MERZİFON - GÜMÜŞHACIKÖY- ANKARA /İZMİR
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından Amasya'dan ayrılarak özce Merzifon'a ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii'ni görmek üzere Gümüşhacıköy'e gideceğiz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Ankara yolculuğumuz başlayacak. Dönüş uçağımız saat 21.40'da.
 

TUR FİYATI 

KONAKLAMA    TUR FİYATI ( VADE FARKSIZ 6 TAKSİT OLANAĞI)
İki kişilik odada kişi başı  1.030,-TL + Uçak bileti  
Tek kişilik oda  1.250,-TL + Uçak bileti
0-5 Yaş çocuk fiyatı     600,-TL + Uçak bileti
06-11 Yaş çocuk fiyatı     850,-TL + Uçak bileti 

* Gurup uçak bileti olarak 18 bilet alınmıştır. Bilet fiyatı : 265,- TL'dir. Gurup biletleri bittikten sonraki katılımcılar için güncel fiyatlardan münferit bilet alımı yapılabilir.
* Çocuk indirimleri iki büyük yanında geçerlidir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER: 
Tur boyunca katılımcı sayısına uygun araç ile ulaşım ve turlar, 1 gece Çorum, 1 gece Tokat, 2 gece Amasya'da 4* veya butik otellerde konaklama, otellerdeki sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, rehberlik, danışmanlık ve seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR: 
İzmir-Ankara gidiş, Ankara-İzmir dönüş uçak biletleri, ilk gün yoldaki kahvaltı, öğle yemekleri, yemeklerdeki alkollü- alkolsüz içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, otel ekstraları, yollarda alınan yemekler.

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
* Tur uçaklı olduğu için erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
* Rezervasyon tur bedeli ödenince kesinleşir.
* Konaklamalı turlarda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Bir yıl geçerli olacak Müze Kartı bu turda çok işinize yarayacaktır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.
 


İKİ YIL ÖNCE BENZER BİR TUR ROTASINDA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARIMIZ:


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTANTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI