EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

HİTİT'LERDEN GÜNÜMÜZE ANKARA-ÇORUM - TOKAT - AMASYA

27 Nisan - 01 Mayıs 2019, Cuma-Salı


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1.230,-TL + Uçak biletleri  (Taksit ve indirim olanakları)


Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 Kızırmak yayında, Yeşilırmak'ın gölgesinde ; Hititler'den, Roma'ya, Selçuklu ve Osmanlı'ya uzanan bir zaman yolculuğu...  (UÇAKLA)


TUR PROGRAMI:

27 Nisan 2019, Cumartesi: ANKARA ve ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ- KIRIKKALE
Sabah saat 08.15'de, İzmir Adnan Menderes Hava Alanı iç hatlar terminalinde THY kontuarı buluşuyoruz. 09.45'de Türk Hava Yolları ile İzmir'den, Ankara'ya uçuyor, 11.00'de Ankara'da oluyoruz.

Panoromik bir Ankara turu yapıyor, öğle yemeği molası sonrasında zamanımızı ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ'ne ayırıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, bir "Eti Müzesi" kurulması önerisiyle bu müzenin kurulmasına öncülük etmiş ve Türkiye çapındaki Hitit eserlerinden Ankara'ya eser gönderilmesi, zengin bir koleksiyonunun oluşmasına katkı sağlamıştır. Bu turumuzdaki ana tema olan Hitit Uygarlığı kalıntılarını 1997 yılında "Avrupa'da Yılın Müzesi" ödülüne layık görülen bu müzede görmek turumuza derinlik katıyor…

Zaman durumumuza göre KALEİÇİ sokaklarında kısa bir gezi sonrasında Roma İmparatorluğund Augustos tarafından muhtemelen İ.Ö. 25-20. Yüzyıllarda Kybele ve Men Kutsal alanının üzerine inşa edilmiş olan ve Dünyada Ankara anıtı (Monumentum Ankyranum) olarak bilinen AUGUSTUS TAPINAĞI ÖREN YERİNİ görüyor ve ardından Kırıkkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kırıkkale'de.

28 Nisan 2019, Pazar: BOĞAZKALE- YAZILIKAYA -HATTUŞA - ALACAHÖYÜK- ÇORUM
Sabah kahvaltısından sonra ilk hedefimiz HATTUŞA kalıntılarını göreceğimiz BOĞAZKALE! 1986 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınan Hattuşa (Çorum, Boğazköy), ilk sahipleri olan Hattiler tarafından "Hattuş" olarak adlandırılır. Hitit egemenliğine geçtikten sonra "Hattuşa" adını alır ve 400 yıldan uzun bir süre hüküm sürecek olan bir uygarlığın, Anadolu'da kurulan ilk organize devletin başkenti olur. HATTUŞA gezimizde; Arslanlı Kapı, Potern (Yerkapı), Kral Kapı, Nişantepe, 2 nolu Hiyeroglifli oda, Büyük Kale ve Büyük Tapınak'ı görüyoruz. Restorasyonu tamamlanarak 2011 yılında yeniden açılan BOĞAZKÖY MÜZESİ'ni de keyifle geziyoruz…

Turumuza devamla, Hattuşa'nın kutsal mekanı, yüksek kayalar arasında saklanmış YAZILIKAYA KAYA TAPINAĞI'na gidiyoruz; (A) Odasında kayalara işlenmiş kabartma figürleri, yine kayalarda betimlenmiş tanrı ve tanrıçalar, Kral IV. Tuthaliya kabartması, (B) odasında kılıç taşıyan 12 tanrı, Kılıç tanrısı Nergal, IV. Tuthaliya'nın koruyucu tanrısı olan Şarruma himayesini tasvir eden benzersiz kabartmaları seyrediyor, fotoğraflıyor, bilgi alıyoruz.

Ardından, ALACAHÖYÜK'e hareket ediyoruz. ALACAHÖYÜK MÜZESİ'nde sergilenen buluntuları inceliyor, Ören yerini (Sfenksli Kapı, 13 Kral Mezarı, Poternli Kapı) gezip bilgi alıyoruz. Akşamüzeri, zamanımız müsait olursa, Orta Anadolu'nun modern bir kenti olma yolunda hızla ilerleyen ÇORUM'un eski ve yeni dokusunu görmek üzere kısa bir şehir turu yapıyoruz; Çorum Kalesi, Hıdırlık Camii ve Türbesi, Ulu Camii, Saat Kulesini görüyoruz. Ünlü Çorum leblebisi alışverişini de ihmal etmiyoruz!  Bu gece akşam yemeği ve konaklama Çorum'da.29 Nisan 2019, Pazartesi: Ş
APİNUVA- BALLICA MAĞARASI- TOKAT
Sabah kahvaltısından sonra Çorum'dan ayrılarak yönümüzü ORTAKÖY'e çeviriyoruz. Bugün Hitit Devletinin önemli idari merkezlerinden biri olan ŞAPİNUVA'yı görüyoruz. Şapinuva; İki Fırtına Tanrısı adına ayrı ayrı yapılmış olan iki tapınak, kraliçe sarayı, ordu komutanlığı ve belediye teşkilatı gibi önemli kurumlarıyla oldukça teşkilatlı bir Hitit kenti.…


Daha sonra yola çıkıyor, yolumuz üzerinde BALLICA MAĞARASI'nı geziyor ve TOKAT'a gidiyoruz. Bir yanı orta Anadolu, diğer yanı Karadeniz olan Tokat, tarihsel ve doğal zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekleyen bir kentimiz. Yol üzerinde beş gözlü Hıdırlık Köprüsünü görüyoruz. Yazmacılık, basmacılık gibi Anadolu'nın geleneksel dokumalarında Tokat'ın özel bir yeri vardır. Gazioğlu Hanı, Taşhan belki bize fikir verebilir. Tokat'ın eski mahalleri arasında dolaşıyor, Saat Kulesini görüyor, sayısız Han ve Hamamdan geriye kalan örneklere bakıp, turumuzu TOKAT MÜZESİ'nde sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otele giriş yapıyoruz

30 Nisan 2019, Salı: AMASYA
Sabah kahvaltımızdan sonra AMASYA'ya gidiyoruz. Amasya çok güzel bir kent! Yeşilırmak bir gerdanlık gibi kentin ortasından akıyor. Restore edilmiş güzelim konaklar, Yalıboyu evleri, eski sokaklar, sayısız tarihi yapı, Osmanlı Şehzadelerinin öyküleri ile kayaların ortasında binlerce yıllık kültür birikimine ev sahipliği yapan bir hazine gibi bu şehir. Amasya sokakları, kalesi, kaya mezarları, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Mektepler, Kara Mustafa Paşa Camii, Burmalı Minare Camii, Azeriler Camii, 2. Bayezıd Külliyesi ve medreseler ile Amasya'ya âlimler kenti unvanını kazandıran kitapların önemli bir bölümünün sergilendiği, Amasya Bayezid Yazma Eserler Kütüphanesini görüyoruz. Bu gece Amasya'da konaklıyoruz.

01 Mayıs 2019, Çarşamba: AMASYA - MERZİFON - GÜMÜŞHACIKÖY- ANKARA / İZMİR
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra Amasya'ya bir kez daha göz atmak istiyoruz. Görmek istediğimiz yerlerden eksik kalanlara baktıktan sonra yolculuk başlıyor…

Önce Merzifon'a ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii'ni görmek üzere Gümüşhacıköy'e gidiyoruz. Şaşırtıcı güzellikte eserler gördükten sonra Ankara yoluna çıkıyoruz. Dönüş uçağımız saat 23.55'de. 01.15 'de İzmir'de olmayı bekliyoruz. Oldukça keyifli ve doyumlu bir gezinin sonunda yeni turlarda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI 

KONAKLAMA    Vade farkı alınmaksızın kartınıza göre 5/6 taksit
İki kişiik odada kişi başı 1.230,-TL + Uçak bileti  
Tek kişilik oda 1.550,-TL + Uçak bileti
0-5 Yaş çocuk fiyatı    650,-TL + Uçak bileti
06-11 Yaş çocuk fiyatı    950,-TL + Uçak bileti 

* Çocuk indirimleri iki büyük yanında geçerlidir.

GRUP UÇAK BİLETİ: 290,- TL

18 Kişilik Grup Bileti satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde katılmak isteyen olursa güncel fiyatlardan münferit bilet alınır.

İNDİRİM:
Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 50,- TL
Kredi Kartı ile tek çekimlik (taksitsiz) ödemelerde: 25,- TL

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Tur boyunca katılımcı sayısına uygun araç ile ulaşım ve turlar, 1 gece Kırıkkale, 1 gece Çorum, 1 gece Tokat, 1 gece Amasya'da 4* veya butik otellerde konaklama, otellerdeki sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, rehberlik, danışmanlık ve seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir-Ankara gidiş / Ankara-İzmir dönüş uçak biletleri, öğle yemekleri, yemeklerdeki alkollü- alkolsüz içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, otel ekstraları, yollarda alınan yemekler.

NOTLAR:
* Bu turumuz için 18 kişilik "Grup Uçak Bileti" satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde talep olursa güncel fiyatlardan münferit bilet alınır.
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır
* Rezervasyon tur bedeli ödenince kesinleşir.
* Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bu süre içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
* Konaklamalı turlarda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz. Müze ve ören yeri girişlerinde bilet almak veya müze kart çıkarmak için beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle Müze Kartınızı tur öncesinde İzmir Müze ve Ören yerlerinden almanız tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Tur tarihine 45 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
* Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz elde olmayan zorunlu nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.


BENZER BİR TUR ROTASINDA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARIMIZ:


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI