EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

SAMOS (SİSAM) ADASI

 17- 19 Mayıs 2019, Cuma - Pazar

2 Gece - 3 Gün  

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

GÜRCİSTAN & ERMENİSTAN

 01 - 07 Temmuz 2019

6 Gece - 7 Gün

TOSKANA'DA MÜZİK VE RÖNESANS

 24 - 27 Temmuz 2019

ANDREA BOCELLİ KONSERİ
Şair Dante ve Filozof Machiavelli

KAFKAS RÜZGÂRI

TİFLİS (2)- KAZBEGİ (3) - BAKURİANİ (1)

TUR TARİHLERİ
(28 Temmuz- 03 Ağustos 2019) ve (25 -  31 Ağustos 2019)

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKMENİSTAN- ÖZBEKİSTAN

TÜRKMENİSTAN - ÖZBEKİSTAN

 28 Ağustos - 08 Eylül 2019

 

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

HEMŞİN YAYLALARI

29 Haziran - 03Temmuz 2019, Cumartesi - Pazartesi


Fiyatı:  İki - üç kişilik odada kişi başı: 1.900,- TL + Ucak bileti


Bulutlara asılı bir dünyada trekkinge var mısınız?...

İzmir / Trabzon - Çamlıhemşin - Zirkale - Polovit Şelalesi - Kale Köy - Çiçekli Yayla - Tatos Gölleri - Kale-i Bala - Elevit Yaylası - Trovit Yaylası - Horon Boğazı - Palovit Yaylası- Amlakit Yaylası - Samistal - Hazindağ - Sal ve Pokut Yaylaları - Trabzon / İzmir

Hemşin Yaylaları turumuz, Doğu Karadeniz'in en önemli vadilerinin başında gelen, dünyada koruma öncelikli 200 ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi'nin bir bölümünde geçen bir doğa ve yürüyüş turudur. Çamlıhemşin'den Çiçekli Yayla'ya, Tatos Gölleri'nden Çiçekli Yayla'ya ve Elevit yaylası üzerinden Tirovit'e, Horon Boğazı'nı aşıp Palovit'e, bir türlü karları erimeyen Samistal'dan Hazindag'a ve en sonunda Pokut ve Sal yaylalarına gidiyor, yayla evlerinde konaklıyoruz... 

TUR PROGRAMI:

1.Gün /29 Haziran 2019, Cumartesi:
TRABZON - ÇAMLIHEMŞİN- ZİRKALE - POLOVİT ŞELALESİ- KALE KÖY

Sabah saat 07.40'da Pegasus Hava Yolları'na ait PC3240 sefer sayılı uçak ile İzmir'den Trabzon'a uçuyoruz. Saat 09.30'da Trabzon'dayız. Öncelikle Fındık Ocağına giderek kahvaltı yapıyoruz. Sonra Atatürk Köşkü ve Ayasofya Camii ile Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından sahil şeridini takip ederek doğuya doğru ilerliyoruz. İlk durağımız, Çeçeva köyünde bir çay bahçesi olacak. Sonra yola devam ederek Ardeşen'e kadar gidiyor, güneye kıvrılarak Çamlıhemşin'i geçiyor ve Şenyuva köyünde öğle yemeğimizi yiyoruz.

Yemekten sonra Zir Kale'ye gidiyoruz. Vadinin tam ortasında, Fırtına Deresinin 100 metre üzerinde inşa edilmiş olan kale son derece etkileyici bir konumda. Kale hakkında bilgi alıyor, geziyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonra yaklaşık 20 dakikalık araç yolculuğu ile Palovit Şelalesine gidiyoruz. Şelalede fotoğraf için vereceğimiz serbest zaman sonrası bu gece konaklayacağımız Kale Köy'e doğru yola çıkıyoruz. Çiçekler içinde bir vadide Kaçkar dağlarının eteğindeki pansiyonumuza yerleşiyoruz. Akşam yemeğine değin biraz serbest zaman diyoruz…


*Konaklama: Kale Köy (Her Odada Banyo / wc)
.
2. Gün / 30 Haziran 2019, Pazar:
ÇİÇEKLİ YAYLA - TATOS GÖLLERİ - KALE-İ BALA

Sabah kahvaltısından sonra 20 dakikalık araç yolculuğu yapacağız. Pansiyonumuza yakın bir mesafede olan Çiçekli Köyü ve Yaylasından yola çıkarak, 4-5 saatlik bir yürüyüşe başlayacağız. Parkurumuz biraz eğimli ama arada düzlüklere de denk geleceğiz. Öğle yemeğini kumanya olarak göl kenarında yiyeceğiz. Hava şartları uygun olursa yürümesi daha rahat bir rota olan arka vadideki Çermeşk Gölü'ne gidebiliriz. Dilerseniz gölde yüzebilirsiniz. Aynı yoldan geri dönerken Çiçekli Yayla'da festival ve şenliklerin yapıldığı bir tepedeki düzlüğe çıkacağız. Çevredeki dağların ve vadinin manzarası içinde bir seyir molası vereceğiz. Ardından, yıkık-dökük bir durumda olsa da eşsiz bir manzaraya sahip olan Kale-i Bala'yı göreceğiz. Günün sonunda Kale Köy'e, pansiyonumuza döneceğiz..

* Konaklama: Kale Köy (Her Odada Banyo / wc))
* Yürüyüş: 4-5 saat.

3. Gün / 01 Temmuz 2019, Pazartesi: 
ELEVİT YAYLASI - TROVİT YAYLASI - PALOVİT YAYLASI - AMLAKİT YAYLASI
Sabah kahvaltısından sonra çantalarımızı alıp pansiyondan ayrılıyoruz. Fırtına Vadisi'ne iniyor, "Elevit dere içi, otlar koyunla keçi" gibi manilerle anlatılan, nüfusu bilinmeyen, 1800m rakımlı Elevit Yaylası'na çıkıyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Trovit Yaylası'na doğru yolumuza devam ediyoruz. Bir fotoğraf molası da burada verdikten sonra muhteşem manzaralı Palovit Aşıtı'na (Horon Boğazı) doğru yükselmeye başlıyoruz. Burada manzara daha da doyumsuz! Kumanyalarımızı buradaki muhteşem manzaraya karşı atıştırdıktan sonra Palovit Yaylası'na geçiyoruz. Aracımızdan inerek yaklaşık 2 saat kadar yürüyüşle Amlakit Yaylası'na gidiyoruz. Bu gece kalacağımız pansiyona yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman veriyoruz.

* Konaklama: Amlakit Yaylası (Her odada banyo / wc)
* Yürüyüş: 2-3 saat.

4. Gün/ 02 Temmuz 2019, Salı:
SAMİSTAL - HAZİNDAK - SAL - POKUT YAYLALARI

Bugun Samistal Yaylası günü! Kahvaltımızı yaptıktan sonra eşyalarımızı alıyor ve yaklaşık yarım saatlik bir araba yolculuğu ile Palovit Yaylası'na gidiyoruz. Burada araçtan iniyoruz. Aracımız Amlakit Yaylası'na geri dönerek, oradan aşağı Fırtına Deresi'ne doğru inerek Pokut Yaylası'na geçiyor. Biz de başından kar eksik olmayan, türkülere konu olmuş ve taş evlerine hayran olacağınız Samistal Yaylası'na doğru yürümeye başlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sonra Samistal'a ulaşıyoruz. Muhteşem taş evlerin arasında fotoğraf çeke çeke ilerliyoruz. (Duruma göre Samistal'e kadar araçla da çıkabiliriz.)Yürüyüşe devam ediyor ve bu defa Hazindak Yaylası'na doğru ilerliyoruz. Bu yürüyüş bir efsane gibi hafızalarınızda yer edecek. Yaklaşık 2-2,5 saat yürüdükten sonra Hazindak'a ulaşıyoruz. Doğa o kadar güzel ki, burada benim de bir yayla evim olsaydı, diye düşünmekten kendinizi alamayacaksınız. Öğle yemeğimizi yaylaya özgü yöresel çeşitlerle yedikten sonra yürümeye devam edeceğiz.


Yaklaşık 2,5 saat daha yürüyerek, bulutlar ülkesinin en güzel yaylalarından olan Pokut ve Sal'a gideceğiz. Yaklaşık 2000 metre rakımlı, belgesellere konu, dergilere kapak olan Pokut ve Sal yaylalarına doğru yürüyüşe başlıyoruz. Orman içi patikadan ilerlerken Eynetab'ta manzarayı görünce ağlamamak için kendinizi zor tutacaksınız. Kaçkar sıra dağlarından tutun da Karadeniz'e kadar her yeri 330 derece seyretmek mümkün. Kalan 30 derecelik açı ise yamaca denk geliyor. Burada manzarayı içimize çektikten sonra yolumuza orman içi patikadan devam ediyoruz ve Pokut'a doğru ilerliyoruz. Bu yaylaların evlerine de bayılacaksınız. Sal ve Pokut'ta, elektrik direkleri görüntüyü bozmasın diye, kablolar yer altından ulaşıyor bütün evlere. Konaklayacak olduğumuz eve yerleştikten sonra, hava durumuna göre günbatımını seyretmek için Sal Yaylası'na geçiyoruz. Burada güneşi batırdıktan sonra, Pokut'a dönüyoruz ve akşam yemeğimizi, hava müsait olursa, bahçede, yıldızların altında yiyoruz...

* Konaklama: Pokut Yaylası (Her Odada Banyo / wc)
* Yürüyüş: 6-7 saat.

5. Gün/ 03 Temmuz 2019, Çarşamba:
TRABZON / İZMİR
Ve maalesef ayrılık günü… Turumuzun son kahvaltısını yaptıktan sonra valizlerimizle birlikte aracımıza geçiyoruz ve Şenyuva'ya inip kahve molası veriyoruz. Ardından Fırtına Vadisi boyunda Makrevis köyünde terk edilmiş Deli Emet konağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Çamlıhemşin'e, ardından sahile yani Ardeşen'e iniyoruz. Sürmene'de İkiçay Çay Fabrikası'na uğrayıp hem çay tadımı yapıyoruz hem de çayın tarladan soframıza ulaşıncaya kadar geçirdiği serüvenini öğrenip alışveriş yapma imkânı buluyoruz.

Sonra Trabzon'a doğru devam ederek saat 17:00 civarında Trabzon Havaalanı'na ulaşıyoruz. Saat 20.10'da SunExpress Hava Yollarının XQ9271 sayılı uçuşu ile İzmir'e dönüyoruz. Varış saatimiz, 22.20. Yine unutulmaz bir turu geride bırakarak vedalaşıyor, yeni rotalarda buluşmak üzere ayrılıyoruz…

TUR FİYATI ( Belirtilen kredi kartlarına vade farksız 5- 6 taksit imkânı)

İki - üç kişilik odada kişi başı   1.900,- TL  + Ucak bileti
Single konaklama  Bu turumuzda mümkün değildir
Çocuk 7-11 yaş      950 ,- TL + Uçak biletleri 

* Gurubumuz çok küçüktür ve 15 kişilik araçla tur yapılmaktadır.
* Yayla evlerinde konakladığımız için oda sayısı sınırlıdır ve tek kişi konaklama imkanı yoktur.
* Çocuk indirimi iki büyük yanında geçerlidir

GRUP UÇAK BİLETİ: 610,- TL (Toplam bilet sayısı: 12 )
Gidiş: Pegasus Hava yolları ile İzmir - Trabzon
Dönüş: SunEkspres Hava yolları Trabzon- İzmir dönüş

NAKİT İNDİRİMİ:
Peşin ve nakit olarak veya banka hesabımıza yatırılan ödemelerde ilan edilen fiyattan kişi başı 50,- TL indirim uygulanır.

TAKSİT:
T. İş Bankası - Garanti Bankası - Vakıfbank - Yapı Kredi Bankası World kartlarına vade farksız taksit yapılır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*Tarbzon'da başlayıp Trabzon'da sona eren tur boyunca 16 kişilik araçlarla ulaşım,
*4 gece yöresel pansiyonlarda konaklama,
*Kahvaltı ve akşam yemekleri,
*Rehberlik,
*Milli park giriş ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
*Uçak biletleri,
*Öğle yemekleri ve 1. günün kahvaltısı
*Rafting & Zipline aktiviteleri
*Kişisel harcamalar, hediyelik eşyalar ve elde olmayan nedenlerden doğabilecek ekstra masraflar
*Otellerdeki ekstralar

NOTLAR:
* Tur İzmir çıkışlı olarak programlanmış ve grup biletleri alınmıştır. Bu turumuzda farklı şehirden bilet düzenlemesi yapılamamaktadır.
* Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
* Turumuz yayla yolları nedeniyle 15 kişilik minibüsle yapılmaktadır.
* Tura katılmayı düşüyorsanız erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.
* Aracımız küçük olduğu için az ve küçük bagajla gelinmesi önem taşımaktadır.
* Küçük araçla seyahatlerde koltuk numarası verilmemektedir. Her gün farklı yere oturmanızı tavsiye ediyor, kaydınızı yaptırırken bu konuyu dikkate almanızı rica ediyoruz.
* Mevsim koşullarına ve yürüyüşe uygun rahat giysiler ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
* Turumuza katılan herkes 1618 no.lu yasa gereği sigortalıdır. Sigorta tur sürecindeki yaralanma, tedavi ve turun kendisini kapsamaktadır. Kronik hastalıklar sigorta kapsamında değildir.
* Acentemiz zorunlu durumlarda program akışını ve aynı standartta olmak kaydı ile pansiyon ve oteli değiştirebilir.

REZERVASYON ve İPTALLER:
* Butik turlarımızda ön kayıtlar 1 hafta tutulur. Bir hafta sonra en azından uçak ödemesi yapılmamış olan rezervasyonlar iptal edilir.
* Rezervasyonun kesinleşmesi için ilk aşamada uçak biletinin ödenmesi gerekir.
* Tur tarihinden 1 ay öncesine kadar yapılan iptallerde ödemeler kesintisiz iade edilir. Tur tarihine 1 ay yada daha az süre kaldığında yapılan iptallerde tur sözleşmesi koşulları geçerlidir.
* Ancak bazen yerinize yolcu bulunduğu takdirde tümden iade mümkün olmaktadır.
* Zorunlu iptaller için sigorta kuralları geçerlilik kazanır.

NOTLAR
 Tur aracının büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir..
 Mardin'deki otellerde içki satışı yoktur. Bu nedenle 1 gece otelde, 1 gece dışarıda akşam yemeği düşünülmüştür.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Acil rahatsızlıklarda sigorta geri ödemeleri tur ücreti ile orantılıdır.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı tavsiye ederiz.Resmi müzelerde 65 yaş üstü ücretsizdir, özel müze girişleri ise ücretlidir. 
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
 Grup uçak biletine dahil olduğunuzda yerinize yolcu bulunması durumunda ücretleriniz kesintisiz iade edilir.
 Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal durumlarında sigorta koşulları geçerlidir.
 Tur elde olmayan zorunlu nedenler ile acentamız tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI