EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
23, 30 Ağustos çıkışlı turlar ve Eylül turları... 

İZLANDA VE OSLO

24 -29 Eylül 2019, 5 Gece - 6 Gün
 
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalarda, 7 kişilik VIP bir program!
 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

BEYRUT/LÜBNAN

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün

İZMİR/İZMİR DİREKT UÇUŞ

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA

09 -15 Kasım 2019, 6 Gece - 7 Gün 
 

Orta Avrupa Başkentleri 

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

HAKKARİ

25- 29 Eylül 2019, Çarşamba - Pazar


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1.750,-TL + Uçak Bileti (6 Taksit olanağı)


Yeniden gidiyoruz!

 Hakkari Stelleri - Gençlik Köprüsü- Zap Vadisi ve Suyu - Şelaleler ve Buzul Gölleri...

VAN - AHTAMAR ADASI- NEMRUT KRATER GÖLÜ - VANADOKYA- DEREİÇİ TRAVERTENLERİ - ZAP VADİSİ - HAKKARİ - ÇUKURCA - VAN

Görürsen heer yer güzel, burası ayrı güzel....

 
TUR PROGRAMI:

25 Eylül 2019, Çarşamba: VAN - AHTAMAR ADASI- NEMRUT KRATER GÖLÜ
Sabah saat 06.20'de SunEkspress Havayolları ile İzmir'den VAN'a uçuyoruz. Saat 08.30'da Van'dayız. Ne dersiniz hep birlikte güzel bir Van kahvaltısına gidelim mi?

Bu gezimize katılacak misafirlerin daha önce Van'ı görmüş olduklarını varsayarak, şehir turu yapmıyoruz. Van Gölünde bir tekne yolculuğu ile AHTAMAR ADASI'na geçiyoruz.

Ortaçağ Ermeni sanatının en parlak eserleri arasında sayılan Ahtamar Kilisesi İ.S. 915-921 yılları arasında inşa edilen özel bir yapıttır. Kudüs'ten İran'a kaçırıldıktan sonra 7. yüzyılda Van yöresine getirildiği rivayet edilen gerçek Haç'ın bir parçasını, kutsal bir emaneti saklamak için yapıldığına inanılır. Akdamar Anıt Müzesi (Kilisesi), o dönemde Van ve çevresinde hüküm süren kültürel çeşitliliği ve etkileşimi yansıtan mimarisi ve süslemeleri ile de dünya mimarlık tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Kızıl andezit taşından inşa edilmiş olan kiliseyi geziyor, dış cephesinde, alçak rölyef şeklinde işlenmiş Kutsal Kitap'tan alınma dini sahneler, dünyevi betimlemeler, zengin bitki ve hayvan motifleri ile Abbasi etkileri hakkında bilgi alıyoruz


Bugün son olarak NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ'ne çıkıyoruz.. Hava müsait olursa bu turumuza nefis bir gün batımı eşlik ediyor. Nemrut kraterinin en son 1411 ve 1441 yıllarında faaliyet gösterdiği tahmin ediliyor. Göl, Türkiye'nin birinci, dünyanın ise ikinci büyük krater gölü olarak biliniyor. Kalderanın içerisinde 5 göl, çok sayıda lav çıkış merkezi, lav hunisi, sıçratma konisi, sıcak su kaynakları ve 6 mağara var. Sanki başka bir dünya gibi, manzara çok güzel!

Yoğun bir günün sonunda, akşam yemeği ve konaklama için Van Hilton Garden Otel'e gidiyoruz.26 Eylül 2019, Perşembe: VANADOKYA - TRAVERTENLER - ZAP VADİSİ - GENÇLİK KÖPRÜSÜ - HAKKARİ
Sabah erkenden kahvaltımızı yaptıktan sonra Hakkari'ye hareket ediyoruz. Yol boyunca bizi muhteşem görüntüler bekliyor… Van ilçe merkezinden biraz uzaklaşınca (33km) Başkale'ye bağlı Yavuzlar Köyü'nde VANADOKYA adı verilen jeolojik oluşumları görüyoruz. Yiğit Dağı'nın püskürttüğü kayaçların, yağmur sularının ve rüzgârın aşındırmasıyla şekillenen BAŞKALE PERİBACALARI yaklaşık 20 kilometrelik bir alana yayılıyor. Sayısı 17.000'i bulan peribacalarının yanında 35 mağara ve 12 de oyma evi tespit ediliyor.

Biraz daha ilerleyince, 2400 m. rakımda Dereiçi (Sawkan) Köyü'nde Doğu'nun el değmemiş "TRAVERTEN"lerini fotoğraflıyoruz. Bu travertenlerin oluşumu halen devam ediyor. Öğle yemeğinden sonra, HAKKARİ'ye doğru yolculuğumuz ZAP VADİSİ boyunca devam ediyor. Yüksek dağlar ve sarp kayalıkları aşan Zap Suyu, çılgınca çağlayıp akarken, oluşturduğu kanyon tarifsiz manzaralar sergiliyor…


GENÇLİK KÖPRÜSÜ'nde mola veriyoruz. Köprünün öyküsünü dinlerken, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anıyoruz. Bu akşam yemeğimizi Zap Suyu kıyısında, güneş batarken yiyoruz. Sonra da Hakkari'deki otelimize gidiyoruz.

27 Eylül 2019, Cuma: HAKKARİ- ÇUKURCA - ŞELALELER- BİTKİLER
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Hakkari'de MEYDAN MEDRESESİ'ni geziyoruz. Sonra yine Zap Vadisi üzerinden ÇUKURCA'ya hareket ediyoruz. Vadi boyunca şelaleler görüyor, kimisinde duruyor ve çay molaları ile keyifli bir yolculuk yapıyoruz. ORE ŞELALESİ'ne yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Yol boyunca endemik bitkileri görmeyi umut ediyoruz. Belki Ege yöresindeki kar helvasına benzeyen pekmezli kar buluruz. Fırsat bulursak dağ mantarlarını da tatmak istiyoruz.

Zap vadisi o denli bakir, o denli zengin bir doğal çeşitliliği barındırıyor ki, atalık tohumlarla, kışın yüksek dağlara yağan kar sularıyla yetişen tarım ürünleri her yerde aranır oldu. Yerel su değirmenlerinde hala geleneksel yöntemlerle susam öğütülüyor ve tahin yapılıyor… Öğlende Zap Sofrasında yöresel yemeklerin tadına bakıyoruz. Sonrasında çok katlı taş evleri ve ÇUKURCA KALESİ'ni görüyoruz.

Akşamüzeri Zap vadisi üzerinden yine Hakkari'ye dönüyoruz. Günümüzü Hakkari Evi'nde güzel bir akşam yemeği ile sonlandırıyoruz. Konaklama aynı otelimizde.

28 Eylül 2019, Cumartesi: BERÇELAN YAYLASI- SEYİTHAN GÖLÜ - LİS GÖLÜ
Sabah kahvaltısından sonra Hakkari İl Merkezine 18 km. mesafede olan Berçelan Yaylası'na gidiyoruz. Belki yaylacılarla birlikte bir yürüyüş yaparız. Yaklaşık 1,5 saat gidiş ve 1.5 saat dönüş olmak üzere 3 saat yürüyerek SEYİTHAN GÖLÜ'ne gidiyoruz. Kendimizi iyi hissedersek bir yarım saat daha yürüyerek LİS GÖLÜ'nü de görebiliriz. Doğa, manzara, dağlar, göller, toprak çok etkileyici ve sözlere sığacak gibi değil…

Bu akşam büyük ihtimalle bir köy düğününe konuk olacağız. Akşam yemeğimiz de muhtemelen düğün evinde…  Olağanüstü bir günün sonunda Konaklama için Hakkari'ye dönüyoruz…

NOT: Bu günümüzün programını HAVA-YOL VE GÜVENLİK nedenleriyle değiştirmek zorunda kalabiliriz. Ancak görülecek o kadar çok yer var ki, bu programı yapamazsak bile muhakkak bir B planımız hazır olacak!

29 Eylül 2019, Pazar: VAN-İZMİR
Sabah kahvaltısından sonra Van'a hareket ediyoruz. Hoşap Kalesi yakınlarında çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Van'a varışımız öğle saatlerini buluyor. Zamanımız müsait olursa bir yemek yiyoruz. Sonra havaalanına gidiyor ve 14.35 'de kalkan Van-İzmir uçağıyla geri dönüyoruz.

TUR FİYATI

KONAKLAMA  PEŞİN FİYATINA 5/6 TAKSİT
İki kişilik odada (kişi başı)   1.750,-TL + (uçak bileti)
Tek kişilik oda fiyatı  2.100,-TL + (Uçak bileti) 

NOT: Bu program Ebruli Tur'un ilk Hakkari ve çevresi gezisidir ve çok küçük bir grup için planlanmıştır. Bu nedenle çocuk opsiyonu düşünülmemiştir.

GRUP UÇAK BİLETİ: ,- TL
* Grup bileti olarak .... bilet alınmıştır. Bilet satışı tamamlandığında, güncel fiyattan münferit bilet alarak geziye katılmak mümkündür
* Gidiş / Dönüş: ...,- TL (SunEkspres Hava Yolları ile İzmir >Van >İzmir )

NAKİT İNDİRİMİ:
* Peşin ve nakit olarak veya banka hesabımıza yatırılan ödemelerde ilan edilen fiyattan kişi başı 50,- TL
* Kredi Kartı ile tek çekimlik (taksitsiz) ödemelerde: 25,- TL indirim uygulanır.

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

OTELLERİMİZ:

VAN : DOUBLE TREE BY HİLTON

HAKKARİ : ŞENLER OTEL ( 3*)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Van'da başlayıp / biten tur boyunca ulaşım
* Tur boyunca rehberlik ve yerel mihmandarlık
* 1 gece Van'da / 3 gece Hakkari 'de otelde konaklama
* 1. Gün Van kahvaltısı
* Otellerdeki sabah kahvaltıları
* Van'da otelde alınan akşam yemeği
* Ahtamar Adası'na tekne ile geçiş
* Nemrut Krater Gölü'ne çıkış
* Seyahat sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
* İzmir / Van / İzmir uçak biletleri.
* Yollarda yenilen yemekler, öğle yemekleri (4-5), akşam yemekleri (3)
* Tüm içecekler
* Berçelan Yaylası'na çıkmak için farklı bir araç kiralamak gerekirse ücreti paylaşılacaktır.
* Ören yeri ve müze girişleri

NOTLAR
* Tur aracının büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acil rahatsızlıklarda sigorta geri ödemeleri tur ücreti ile orantılıdır.
* Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
* Resmi müzelerde 65 yaş üstü ücretsizdir, özel müze girişleri ise ücretlidir. .
* İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.
* Bu turumuzda farklı opsiyonlar gündeme gelebilir. Hava- yol ve güvenlik nedeniyle program akışında değişiklik yapabiliriz. Programı satın alırken lütfen bu ihtimali göz önüne alınız.

İPTAL KOŞULLARI
* Grup uçak biletine dahil olduğunuzda, iptal durumunda tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
* Yerinize yolcu bulunamaz ise İptal durumlarında sözleşme kuralları geçerlidir.
* Tur elde olmayan zorunlu nedenler ile acentemiz tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz olarak iade edilir.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI