EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REN VADİSİ

ALMANYA/ ROMANTİK YOL...

21 - 27 Mayıs 2018 / Son yerler...

LVIV-MOLDOVA-GAGAVUZYA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

GÜRCİSTAN ve AHISKA

10-17 Haziran 2018 (Vizesiz)


Fiyatı:  İki kişilik odada kişibaşı : 770,- USD + Uçak biletleri 


Kafkasya!

BATUM (2) - KUTAİSİ (1) -TİFLİS( 3)-  KARS (1)

BATUM - MAXUNSETHİ ŞELALESİ - MACAHEL KÖYLERİ KUTAİSİ -KİNCHKA ŞELALESİ - OKATSE KANYONU PROMETHEUS MAĞARASI - GELATİ MANASTIRI -GORİ -TİFLİS MTSHETA - SAMEBA KAKHETİ - SİGNAGHİ - TELAVİBORJOMİ - BAKURİANİ - AHISKA- KARS

TUR PROGRAMI

1.Gün / 10 Haziran 2018, Pazar: İZMİR / TRABZON - HOPA - BATUM
Sabah saat 9:45'de Pegasus Havayolları ile İzmir'den Trabzon'a uçuyoruz. Saat 12.00 civarında Trabzon'dayız. Trabzon havalimanından yola çıkıyor, öğle yemeği molası ile yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Sarp Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük işlemlerimizden sonra Sarp Köyü'nün diğer tarafına geçiyoruz ve yolumuza devam ederek Batum yakınındaki ilk durağımız olan Gonio (Apsaros) Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e döküldüğü yeri görüp, nehrin de üzerinden geçerek Batum'a ulaşıyoruz.

Öncelikle özel Gürcü menüsü ile öğlen yemeğimizi yiyoruz. Devamında ise Batum'un simgesi haline gelmiş olan dünyaca ünlü Batum Botanik Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Botanik Park, 113 hektarlık alana yayılmış enva-i çeşit bitki türüyle muhteşem bir seyir sunuyor. Park içinde yürüyerek dolaştıktan sonra şehir merkezindeki otelimize dönüyoruz ve akşam yemeğine değin serbest zaman veriyoruz. Akşam buluşarak Kafkas Halk oyunları gösterisi eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz .
Konaklama: Batum'da, Divan Otel.

2.Gün / 11 Haziran 2018, Pazartesi: BATUM - MAXUNSETHİ ŞELALESİ - MACAHEL KÖYLERİ
Sabah kahvaltımızın ardından bir şehir turu yapıyoruz. Batum Tiyatro Meydanı ve Poseidon heykeli, Avrupa Meydanı ile Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Orta Cami, Meryem Ana Katedrali'ni görüyor ve sonrasında aracımıza binerek 30 km mesafede bulunan Maxunsthi Şelalesine gidiyoruz. Ardından, Gürcistan kısmında kalan Macahel köylerinden ikisini görüp, şehir merkezine geri dönmeden önce Adjarian Wine House' ta öğlen yemeğimizi yiyoruz. Şehir merkezine dönünce, sahile inerek Batum Bulvarını dolaşıyoruz. Vaktimize göre Ali ve Nino aşk heykelini de görüyor, ışıklı su gösterilerin izliyoruz. Akşam yemeği için özel bir restorana gidiyoruz. Yemek sonrası teleferik ile Anio dağından Batum seyri yapacağız. Konaklama Batum'da aynı otelde.

3.Gün /12 Haziran 2018, Salı: KUTAİSİ -KİNCHKA ŞELALESİ - OKATSE KANYONU
Gün biraz daha kuzeye doğru hareket etme günü! Kahvaltımızın ardından Poti ve Senaki şehirlerinin panoramik manzaraları eşliğinde Kutaisi şehrine yaklaşırken Khoni kasabasından yukarı doğru kıvrılarak Kinchkha Şelalesi ve Okatse kanyonuna doğru gidiyoruz. Önce kanyon içine yapılmış yürüyüş parkurunda (gidiş - geliş 3 km) yürüyor ve aracımıza dönerek 95m lik yüksekliği ile Kinchkha şelalesine gidiyoruz. Bir kanyon suyu ile beslenen şelalenin eteklerinde, kanyon içinde bir yürüyüş ile günü sonlandırıyoruz. Akşam saatlerinde Kutaisi'deki otelimize giriş yapıyoruz. Bu gece KUTAİSİ Best Western Hotel'de konaklıyoruz.

4.Gün / 13 Haziran 2018, Çarşamba: PROMETHEUS MAĞARASI - GELATİ MANASTIRI -GORİ -TİFLİS 
Sabah biraz erken kahvaltı sonrasında çantalarımızı aracımıza yükleyip yola revan oluyoruz. İlk durağımız Gelati Manastırı olacak. Sonra Prometheus Mağarası ve Dinozor Ayak izleri'ni göreceğiz. Prometheus Khvamli dağına zincirlendiğinde bu mağaradan göründüğü söylenir. Mağara rengarenk yapısı ve giriş bölümünde yer alan Gürcistan'ın (Dünyanın, hayatın v.b) kalbi adı verilen ve kalbimiz ile aynı yapıda olan bir kaya oluşumuna tanık olacağız.

Sonrasında Dinozorların ayak izlerinin olduğu Sataplia Prehistorik Doğa Koruma Alanı içinde kısa bir yürüyüş yapacağız. Zestaponi kasabasından geçerken öğle yemeğimizi yiyecek ve doğuya doğru kıvrılarak yola devam edeceğiz. Gori kasabasına uğrayıp Stalinin doğduğu evi ve müzesini de ziyaret ettikten sonra akşam saatlerinde otelimizde olacağız. Otelde biraz dinlendikten sonra akşam yemeği için bir restaurana gideceğiz. Konaklama TİFLİS İbis, Cruise veya The Cron Palace Hotel 'de.

5.Gün /14 Haziran 2018, Perşembe: MTSHETA - SAMEBA - TİFLİS ŞEHİR TURU
Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra Tiflis turuna çıkıyoruz; Mtatsminda Tepesi'nden kente kuşbakışı bakıp fotoğraf çektikten sonra Narikala Kalesi, Metekni Tapınağı, Sameba Manastırı, Gürcistan Sanat Müzesi ve Gürcistan hazinelerinin yer aldığı Devlet Müzesini görüyoruz. Cami, sinagog ve kiliseleri yan yana görebileceğiniz Tiflis'in dar sokaklarında yürürken ahşap balkonlu evlerin yanı sıra ağaçtan oyma evler de görüyoruz. Türk hamamlarının olduğu Hamamlar Sokağı'nda yürüyüş yaparak öğlen yemeğine geçiyoruz.

Günün ikinci kısmında ise eski başkent ve "Kral Şehir" olarak bilinen Mtsheta'ya gidiyoruz. Burada, Kutsal Nino'nun Hristiyanlığı yaymaya başladığı ve yaşadığı yer olan Svetitskhoveli kilisesini ziyaret edeceğiz. Kısa şehir gezisi ve Kura ile Aragvi nehirlerinin birleştiği noktayı göreceğiz. Sonra Tiflis şehir merkezine dönerek Özgürlük caddesi ve Rustaveli caddelerin de yürüyüş yapacak, kentin mimari özelliklerini yakından göreceğiz. Burada sokak sergileri, hediyelik eşya alabileceğimiz yerler de görüyoruz. Akşam yine aynı otelimize dönüyoruz.

6.Gün: 15 Haziran 2018, Cuma: KAKHETİ - SİGNAGHİ - TELAVİ
Bugün sabah kahvaltımızın ardından Doğu Gürcistan'a hareket ediyoruz. Bu bölge Kakheti olarak biliniyor. İdari merkezde Telavi şehrini görüyor sonra küçük bir tepe üzerine kurulu ve etrafı muazzam bir kaleyle çevrili olan, Aşk Şehri olarak da bilinen ve bir çok kişinin evlenmek için gittiği Signaghi'ye hareket ediyoruz. Gürcistan'ın şarap üretim bölgelerinin merkezinde olan ve pitoresk görüntüleri, evleri ve arnavut kaldırımları ile oldukça etkileyici olan kasaba ve aynı zamanda uçsuz bucaksız Alazani Vadisi ile devamında Kafkas Dağları sizi büyüleyecek. Bodbe Manastırı'nı ziyaret ettikten sonra Tiflis'e dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeğimiz yine dışarıda bir restoranda olacak. Konaklama da yine aynı otelimizde.

7.Gün: 16 Haziran 2018, Cumartesi: BORJOMİ - BAKURİANİ - AHISKA- KARS
Bugun kahvaltı sonrası Gürcistan'ın sağlık merkezi olan Borjomi'ye gidiyoruz. Dünyanın en kalitesi sodasının burada çıktığı söylenir. Sonrasında Bakuriani kayak bölgesine çıkıp teleferik ve Tobaggan keyfi yapıp Cami ve Kilise'yi bir arada görebileceğimiz Rabat Kompleksinin olduğu Akhaltsikhe'ye (Ahıska) ulaşıyoruz. Buradan Unesco Kültür Mirası listesinde yer alan ve Kapadokya'yı andıran, 9 katlı 650 odalı 237 metre genişliğinde olan ve 250 yıl içinde yaşam sürdürülmüş olan Kura Nehri kıyısında kurulu Vardzia Manastırı'nı geziyoruz . Gezimiz tamamlandıktan sonra Aktaş sınır kapısından geçerek Türkiye'ye dönüyoruz. Çıldır gölü üzerinden Kars'a iniyoruz. Vaktimiz elverdiğince Kars gezisi yaparak günü tamamlıyoruz. Bu gece konaklama, KARS 'ta.

8.Gün: 17 Haziran 2018, Pazar: KARS veya ANİ ANTİK KENTİ
Bugün turumuzun son günü. Sabah kahvaltımızın ardından uçak saatine kadar grubumuzun isteğine göre ya Kars şehir merkezini gezeceğiz yada Ocaklı Köyü'nde bulunan Ani Antik Kenti'ni görmeye gideceğiz. Kars / İzmir uçuşu saat 14.00 'de olduğu için 12.45 'de havaalanında olmamız gerek...

TUR FİYATI :
İki kişilik odada kişibaşı : 770,- USD + 490,-TL  (Grup uçak bileti) 
Tek kişilik oda farkı : 250,- USD

*Gürcistan'da çocuk fiyatı uygulaması yoktur.
*Uçuşlar:Pegasus Hava Yolları ile İzmir-Trabzon gidiş + SunEkspres Havayolları ile Kars - İzmir dönüş olarak programlanmıştır.
* Grup uçak bileti fiyatı : 490,- TL

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*İlk ve son gün havaalanı transferleri ile tüm ara transferler
*2 gece Batum'da yarım pansiyon konaklama (Kahvaltı ve akşam yemeği)
*1 gece Kutaisi'de yarım pansiyon konaklama (Kahvaltı ve akşam yemeği)
*3 gece Tiflis'te yarım pansiyon konaklama (Kahvaltı ve akşam yemeği)
*1 gece Kars'ta yarım pansiyon konaklama (Kahvaltı ve akşam yemeği)
*Batum'da Kafkas oyunları eşliğinde bir akşam yemeği
*Milli Park araç giriş ücretleri
*Turlar boyunca otobüste su ikramı
*TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
*İzmir / Trabzon + Kars/ İzmir Gidiş-Dönüş uçak biletleri
*İlk günyapılacak kahvaltı ile tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği ve yemeklerdeki ekstra içecekler
*Müze girişleri, Zipline ip aktiviteleri
*Otellerdeki ekstralar (minibar, ütü, içecekler vs)
*Yurtdışı çıkış harcı (15.-₺)
*Tur programında belirtilmeyen geziler ve elde olmayan nedenlerden dolayı doğabilecek masraflar

ÖNEMLİ NOTLAR
** Grup biletleri satın alınmıştır.Grup biletinin bitiminde katılmak isteyen yolcularımız kendi biletlerini satın
Alarak tura katılabilirler.
** Gürcistan'da çocuk fiyatı uygulaması yoktur.
** Otellerimiz Gürcistan'ın 4 yıldız standartındaki otellerdir.
** Son gün Kars programı alternatifli olarak konulmuştur. İzmir uçak saati 14.00 olup 12.45 'de havaalanında olunacağından hem Kars içi hem Ani Antik kenti gezisi yetişmeyecektir. Bu nedenle alternatifli öneri yapılmıştır.Grubun çoğunluğunun kararına uyularak biri yapılabilir. Katılmayı düşünen misafirlerimizin kayıt esnasında bunu dikkate almalarını rica ederiz.
** Bayram rezervasyonlarında tur tarihinden 1 ay öncesine kadar yapılan ön rezervasyonlar 1hafta bekletilir. Bir hafta içinde ödeme ile kesinleştirilmeyen turlar otomatik olarak iptal edilir.
** Tura 45 gün kala yada sonrasında yapılan iptallerde sigorta kuralları geçerlidir. Yada yerinize yolcu bulunduğu takdirde ödemenin tamamı iade edilir.
** Seyahat Sigortaları kronik rahatsızlıkları , uçak iptallerini maalesef karşılamamaktadır.Yeni ve ani gelişen vede belgelenebilen akut rahatsızlıklar ile 1. derece yakın kayıpları sigorta kapsamına girmektedir.


 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTANTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI