SAKSONYA TURU

 10 - 14 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

 

MADEIRA ADASI'NDA YILBAŞI

 29 Aralık 2018 - 01 Ocak 2019

Tropik bir cennette yılbaşı!

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

GÜRCİSTAN - ERMENİSTAN

02 - 07 Kasım 2018, Cuma - Çarşamba


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı:  850,- USD + Uçak bileti


Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

İZMİR-KARS- ÇILDIR - BORJOMİ (1) - GORİ- MTSKHETA- TİFLİS (1) - BAGRADASHEN- DİLİJAN- SEVAN GÖLÜ- ERİVAN (3) VERNİSAJ- KHOR VİRAP - ECHİMİADZİN - GÜMRÜ- BAVRA- ÇILDIR - KARS - ERZURUM-İZMİR

TUR PROGRAMI

1.Gün / 02 Kasım 2018, Cuma: İZMİR/ KARS/ BORJOMİ (GÜRCİSTAN) 
İzmir Adnan Menderes Hava Limanı'ndan Sunexpress Hava Yollarına ait uçak ile saat 07: 45 'de Kars'a uçuyoruz. Çıldır gölü manzarası eşliğinde ilerleyerek, Aktaş sınır kapısından Gürcistan'a geçiyoruz. Borjomi'de şehir turu yaptıktan sonra akşam yemeği ve konaklama Borjomi'deki otelimizde.

2.Gün / 03 Kasım 2018, Cumartesi: GORİ / MTSKHETA / TİFLİS
Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Gori şehir turumuzu yapıyor, Stalin Evi ile Müzesi'ni görüyor ve Antik MTSKHETA'ya gidiyoruz. Öğle yemeği sonrası Panoramik TİFLİS manzarasını izleyebileceğimiz bir Teleferik Turu(extra) yapacağız. Ünlü Kartlis Deda Heykeli ve Tiflis Kalesi gezisi sonrası Kral Vakhtang Gorgasali Heykeli ve Avrupa'nın 3. büyük Katedrali olan Sameba Katedralini geziyoruz. Öğle yemeğimizi Gürcü Lezzetlerinin tadına bakabileceğimiz bir restoranda yiyoruz. Ardından, Osmanlı Dönemi Cami ve Hamamlarını, Surp Kevork Kilisesi'ni, Özgürlük Meydanı ve Heykelini görüyor, Rustavelli Caddesinde bir gezinti yapıyoruz. Konaklama Tiflis'teki Otelimizde.

3.Gün / 04 Kasım 2018, Pazar : BAGRADASHEN/ DİLİJAN/ SEVAN GÖLÜ/ ERİVAN (ERMENİSTAN)
Sabah kahvaltısından sonra Bagradashen sınır kapısından Ermenistan'a geçiyoruz. Doğal güzelliğiyle ünlü Dilijan kasabasında yürüyüş ve alışveriş yapıyor, Sevan Gölü ve Sevanavank Manastırını geziyoruz

Ermeni Ana heykeli gezisi sonrası Erivan'daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve şehir turu için dışarıda bir organizasyon yapıyoruz.

4.Gün / 05 Kasım 2018, Pazartesi: ERİVAN 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası dünyaca ünlü eserlerin sergilendiği bir açık hava müzesi olan Kaskatlar ile Soykırım Anıtı ve Müzesini geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra otantik Vernisaj pazarında alışveriş imkânımız olacak. Erivan Arkeoloji ve Etnografya müzesini de gördükten sonra konaklama yine Erivan'daki otelimizde


5.Gün / 06 Kasım 2018, Salı: ERİVAN
Sabah kahvaltısından sonra turumuza devam ediyoruz. Bugün göreceğimiz yârler arasında; Khor Virap ve Ağrı Dağı (Ararat) manzarası, Ermenilerin Vatikanı olarak bilinen Echmiadzin (Gayane, Hripsime) gezileri, Zvartnos Katedrali, Garni Tapınağı ve Geghard Manastırı'nı sayabiliriz. Konaklama Erivan'daki otelimizde

6.Gün / 07 Kasım 2018, Çarşamba: GÜMRÜ-BAVRA- ÇILDIR-KARS-ERZURUM-İST/İZMİR
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Önce panoramik Gümrü şehir turu yapıyor, sonra Bavra Sınır kapısından Gürcistan'a daha sonra Türkiye'ye geçiş yapıyoruz. Çıldır Gölünden geçerek, zaman durumuna göre Kars üzerinden Erzurum'a hareket ediyoruz. Bazı uçuşların iptal edilmesi nedeniyle Erzurum'dan İstanbul aktarmalı olarak İzmir'e dönüyoruz. Saat: 20.20'de Erzurum'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına,  saat 00.15 'de ise İzmir'e uçuyoruz. Gece yarısını geçtikten sonra 01.30 'da İzmir'de olmayı bekliyoruz. 

TUR FİYATI: 
İki kişilik odada kişi başı: 850,- USD + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı: 300,- USD + Uçak bileti

NOT: Tur bedeli ödeme yapacağınız gün geçerli kur üzerinden hesaplanarak alınır.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
* 5 Gece 4* otellerde konaklama (Oda/Kahvaltı),
* Ulaşım,
* Profesyonel rehberlik,
* Ermenistan'da ek olarak yerel rehberlik hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sigortaları
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
* Vize ve yurtdışı çıkış harcı

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
* İzmir / Kars gidiş- Erzurum / İzmir dönüş uçak biletleri (Ağustos başı itibarıyla yaklaşık fiyat 400,-TL civarındadır)
* Öğle ve akşam yemekleri,
* Kişisel harcamalar.

ÖNEMLİ NOTLAR
Uçak biletleri henüz alınmamıştır. Katılımcı sayısı 12 kişi olduğunda grup olarak ve/veya farklı şehirlerden katılacak yolcular için bilet alınabilir.
* Tur bedeli ödeme yapacağınız gün geçerli kur üzerinden hesaplanarak alınır. 
* Ermenistan ile Türkiye arasında Diplomatik ilişki yoktur. Karşılıklı olarak vize uygulanmaktadır. Bu nedenle program ve vize işlemleri Gürcistan üzerinden yapılmaktadır.
* Yeşil pasaport işlemleri için erken başvurmak gerekmektedir (Turdan en az 20 gün önce )
* Vize işlemlerinde acentemiz yardımcı olur ancak verilmeyen vizelerden sorumlu tutulamaz.

VİZE İÇİN
* En az 6 ay geçerli pasaport gereklidir.
* Vize için pasaportun fotoğraflı ön yüzü taraması gereklidir.
 

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI