EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

GÜNEYDOĞU ANADOLU'NUN İNCİLERİ

17- 21 Mart 2019, Pazar - Perşembe


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı:1.530,-TL + Uçak bileti (Taksit ve indirim olanakları)


Gaziantep- Halfeti- Diyarbakır-Mardin-Urfa-Gobeklitepe-Harran...

 

TUR PROGRAMI:

17 Mart 2019 , Pazar : İZMİR / GAZİANTEP- ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ
Sabah saat 07:20'de Sun Express Havayolları ile Gaziantep'e uçuyoruz. Bizi bekleyen aracımızla kente gidiyoruz. Öncelikle Gazantep'in ünlü Antep fıstıklı katmeri ile lezzetli kahvaltıya ne dersiniz?

Sonra ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ'ne gidiyoruz. 9 Eylül 2010 tarihinde açılan Müze, gerek bina boyutları, gerekse sergilenen mozaikler bakımından dünyanın en büyük mozaik müzesi. Zeugma Antik Kenti'nden çıkartılan, toplam 2500 m²'lik alan kaplayan ve bu dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasının eşsiz örnekleri olan mozaiklerin yanı sıra geç Antik Dönem kiliselerine, Erken Süryani ve Hristiyan ikonografisine ait örnekler müzeyi daha da çekici hale getiriyor...

.
Biraz geç vereceğimiz öğle yemeği molasında bizi yine GAZİANTEP LEZZETLERİ bekliyor...  Gaziantep, 2015 yılında, gastronomi dalında, UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağı"na girdi. Böylece dünyanın en önemli mutfaklarından birisi olarak dünya çapında bir kent oldu.

Öğleden sonra Gaziantep şehir turuna başlıyoruz. Gaziantep'te görülecek pek çok yer bizi bekliyor. Zamanımız elverdiğince geziyoruz. Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Kent Müzesi (Bayaz Han) ve diğer yerler ile akşamüzeri Bakırcılar Çarşısı ve Elmacı Pazarı gibi tarihi çarşıları dolaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Gaziantep'te.

18 Mart 2019, Pazartesi: HALFETİ - BİRECİK- DİYARBAKIR
Sabah kahvaltısı sonrasında Antep Fıstığı bahçeleri arasından Halfeti'ye gidiyoruz. HALFETİ'de, unutulmaz bir tekne turu yapıyoruz. Baraj suları yükselirken gerçeküstü görüntülere bürünen köyler ve tarihi kalıntılarla dolu yamaçlar arasında fotoğraf çekmeye doyamıyoruz. Halfeti, dünya üzerinde Cittaslow yani Sakin Şehir ünvanını alan nadir yerlerden. Bir diğer özelliği, tüm dünyada siyah gülün yetişebildiği tek yer olması. RUMKALE 'yi ve batık minareyi fotoğrafladıktan sonra siyah gülün memleketi Halfeti'den ayrılıyoruz.


Öğle yemeğimizi BİRECİK'te yemeyi planlıyoruz. Ardından Kelaynak Kuşları Üretim İstasyonuna giderek nesilleri tükenmekte olan bu harika kuşları görüyoruz. Nuh Peygamberin bereket sembolü olarak gemisine aldığına inanılan Kelaynakların önemli bir özelliği "tek eşli" olmaları. Öyle ki eşi ölen bazı Kelaynak kuşlarının yemeyi içmeyi terk edip, yada kendini kayalardan aşağı bırakarak intiharı seçtikleri söylenir.. Kelaynak'larla vedalaştıktan sonra
Diyarbakır'a hareket ediyoruz.

DİYARBAKIR 'a varınca , Ulu Camii'yi ziyaret ediyor, Diyarbakır surlarına bakıyor ve Cahit Sıtkı Tarancı Evini geziyoruz. Günümüzü Diyarbakır'da yöresel lezzetlerden oluşan bir akşam yemeği ile taçlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır'da.

19 Mart 2019, Salı: HASANKEYF- MİDYAT- MOR GABRİEL MANASTIRI- MARDİN
Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Diyarbakır'dan ayrılıyoruz. Kısa bir yolculukla 12.000 yıllık tarihiyle geçmişimizin en önemli kentlerinden biri olan HASANKEYF'e varıyoruz. Eninde sonunda Ilısu Barajı Gölü altında kalacak olan manzarayı belleğimize kaydediyoruz. El Rızk Camii, tarihi Hasankeyf Köprüsü, Hasankeyf Kalesini (olabildiğince) geziyoruz. Sonra da Midyat'a geçiyoruz.

MİDYAT'ın tarihi dokusu içinde dolaşıyor, Konukevi'ni (Sıla Evi) görüyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Mor Gabriel Manastırına gidiyoruz. Ardından, MARDİN'e hareket ediyoruz. Mardin'in dar sokakları, abbaraları, eski İstiklal Mahkemesi, Ulu Camii, Cumbalı Ev, Çarşılar (Keresteciler, Bakırcılar, Sipahi) göreceğimiz yerler arasında... Çarşıda biraz serbest zaman diyoruz. İster Rehberimizle birlikte, isterseniz bireysel olarak Mardin'in keyfini sürebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'de.


20 Mart 2019, Çarşamba - MARDİN - GÖBEKLİTEPE- URFA MÜZESİ
Sabah kahvaltısından sonra Mardin turumuza devam ediyoruz. Mardin Arkeoloji Müzesi ile Kasımiye Medresesi'ni geziyoruz.. Mardin mimarisinin ve çok kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kırklar Kilisesi'ni de gördükten sonra Mardin'den ayrılarak URFA'ya hareket ediyoruz.

Öğle yemeğini Urfa'da yemek istiyoruz. Öğleden sonra ilk ziyaretimizi, merkeze 15 km. uzaklıkta olan GÖBEKLİTEPE'ye yapıyoruz. Dünyanın en eski kült merkezi olarak kabul edilen Göbeklitepe, geçtiğimiz yıl UNESCO Dünya Mirası Listesine alındı. 2014 yılında yaşamını yitiren Prof. Klaus Schmidt'i saygıyla anarak Göbeklitepe hakkında bilgi alıyoruz. Çeyrek asırdır süren kazı çalışmaları, Neolitik Devrim ve onu hazırlayan koşullar ile avcı - toplayıcı toplulukların sosyokültürel yapısı hakkındaki görüşlerin sorgulanmasını sağladı. Tamamı yirmi tane olduğu tahmin edilen yuvarlak biçimli yapıların sadece altısı gün ışığına çıkarıldı. Stilize edilmiş insanları tasvir eden T biçimindeki sütunlar, betimlemeler, yapım tekniği, kullanım amacı, insanlığın yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olduğu varsayılan 12.000 yıl öncesinde bu yapıların nasıl tasarlandığı soruları henüz cevaplanmış değil...


Göbeklitepe turumuzu tamamlayınca, Urfa merkeze dönüyor ve ŞANLIURFA ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ'ne gidiyoruz. 2015 yılında açılan ve ülkemizin en büyük ve en modern müze kompleksinde (Arkeopark, mozaik ve arkeoloji müzesi) 10.000 kadar eser sergileniyor. Kronolojik bir sıralama ile sergilenen eserler ve görsel canlandırmalar ziyaretçileri insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor...

Arkeoloji Müzesinin yanında inşa edilen Haleplibahçe Mozaik Müzesi ise kadın Amazon'ların tasvir edildiği tek mozaiğe ev sahipliği yapıyor. Savaşçı Amazon Kraliçelerinin betimlendiği mozaikler, dünyanın ilk örneklerinden kabul ediliyor.

Akşam yemeği ve konaklama Urfa'da. (Akşam arzu eden konuklarımızla otantik bir "Sıra Gecesi" ne gidebiliriz. )

21 Mart 2019, Perşembe: HARRAN - URFA / İZMİR
Sabah kahvaltımızı biraz erken yapmaya özen göstererek HARRAN'a gidiyoruz. O Harran ki; Bir zamanlar güzelliği dillere destan imiş. Dünyanın ilk kentlerinin, ilk mabetlerinin kurulduğu ve tarımın başladığı önemli bir bölgenin merkezindeymiş. Dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde kurulmuş, Hıristiyanlığın hızla yayıldığı bir zamanda, eski dinlerin son sığınağı olmuştu. İskenderiye'deki bilim yuvaları sönmeye başlayınca, filozoflar Harran'a sığınmışlardı. Harran'da Ay Tanrısı Sin'e ait bir mabet vardı. Söylentiye göre yedi gezegene adanmış yedi şehir vardı ve Harran Sin'e adanmıştı. Kadim Harran Kentini geziyor, zamanın derinliklerinden sesine ona kulak veriyoruz.

Daha sonra Urfa şehir merkezine dönüyor ve Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan BALIKLI GÖL (Halil-ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarını görüyoruz. Kentin ara sokaklarında geziyor, oldukça zengin bir tarihi doku içinde geleneksel sivil mimari örneklerini görüyoruz

Öğlende tabii ki Urfa yemeklerinin ve tatlılarının tadına bakmaya devam ediyoruz.

Gezimizin sonuna yaklaşırken insanın hayatında en az bir kere olsun görmesi gereken yerleri gezmiş olmaktan mutlu olarak havaalanına gidiyoruz. Akşamüzeri saat 17.05 uçağı ile güzel anılarla İzmir'e dönüyoruz.

TUR FİYATI  (Kredi kartınıza göre vade farksız  5 /  6 taksit)
İki kişilik odada kişi başı   1.530,-TL  + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı       440,- TL + Uçak bileti
07-11  yaş çocuk fiyatı    1.250,- TL  + Uçak bileti
*Grup uçak biletleri fiyatı      390,-TL

Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası K.Kartlarında taksit imkanı vardır. 

GRUP UÇAK BİLETİ: 390,- TL 
13 Kişilik Grup Bileti satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde katılmak isteyen olursa güncel fiyatlardan münferit bilet alınır.

İNDİRİM:
Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 50,- TL
Kredi Kartı ile tek çekimlik / (taksitsiz) ödemelerde: 25,- TL

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.
.
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Tur boyunca araçla yapılan ulaşımlar, rehberlik, 4*ve 5* otellerde 4 gece konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri, Halfeti tekne turu, Seyahat Sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir-Gaziantep gidiş / Şanlıurfa - İzmir dönüş uçak biletleri, öğle yemekleri ve içecekler, yollarda alınan yemekler ve içecekler, ören yeri ve müze girişleri.

NOTLAR:
* Bu turumuz için 13 kişilik "Grup Uçak Bileti" satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde talep olursa güncel fiyatlardan münferit bilet alınır.
* Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
* Ön rezervasyonlar (yer olduğu sürece) 1 hafta tutulur. Bir hafta içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* 16 kişilik araçlarda ve kısa turlarda ( 2-3 günlük) koltuk numarası verilmez. Konuklarımızın dönüşümlü olarak araçta farklı yerlerde oturması rica edilir.
* 27-31-46 kişilik araçlarda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Aracın arkasındaki dörtlü koltuklar ancak katılımcı isterse verilir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanız, tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Tur tarihine 45 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
* Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir. 


BU TURDA GÖRECEĞİMİZ UNESCO DÜNYA MİRASI YERLER:

YER ADI UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde UNESCO Dünya Miras Listesi'ne Alınma Tarihi UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı
Göbeklitepe     2018  
Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri    2015  
Mardin Kültürel Peyzaj Alanı  2000    
Harran ve Şanlıurfa 2000    
Gaziantep (Gastronomi)     2015

 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI