EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI
 

NOT: 16 Mart programını gerçekleştirmek için araç tutulacaktır. Bu nedenle katılmak isteyen dostlarımızın EbruliTur'u arayarak bilgi vermelerini önemle rica ederiz. 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

>> 07-08 Nisan 2018 (1 Gece-2 Gün)
>> 06-08 Nisan 2018 (2 Gece -3 Gün)

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU VE GÖBEKLİTEPE

09 - 13 Mayıs 2018, Çarşamba - Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1.200,- TL + Uçak bileti (6 Taksit olanağı) 


Gaziantep-Urfa-Göbeklitepe-Harran-Nemrut-Mardin-Midyat-Diyarbakır

GAZİANTEP - ZEUGMA- HALFETİ - URFA - GÖBEKLİTEPE - HARRAN - NEMRUT / ADIYAMAN- MARDİN-MİDYAT- DİYARBAKIR

TUR PROGRAMI:

09 Mayıs 2018, Çarşamba: GAZİANTEP
Sabah saat 11.25'de SunExpres uçağı ile İzmir'den Gaziantep'e uçuyoruz. Saat 13.05 'de Gaziantep'e iniyoruz. Öğlende, Gaziantep'in birbirinden lezzetli yemeklerinin ve baklavalarının tadına bakıyoruz. Gaziantep, 2015 Yılında, gastronomi dalında, UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağına" girmişti. Böylece dünyanın en önemli mutfaklarından birisi olarak dünya çapında bir kent oldu.Ardından, Gaziantep turumuza başlıyoruz; Öncelikle, ZEUGMA MOZAİK MÜZESİNE gidiyoruz. 9 Eylül 2010 tarihinde açılan Müze, gerek bina boyutları, gerekse sergilenen mozaikler bakımından dünyanın en büyük mozaik müzesi. Zeugma Antik Kenti'nden çıkartılan, toplam 2500 m²'lik alan kaplayan ve bu dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasının örnekleri olan mozaiklerin yanısıra geç Antik Dönem kiliselerine, Erken Süryani ve Hristiyan ikonografisine ait örnekleri barındırması müzeyi daha da çekici hale getiriyor...

Gaziantep'in görülecek daha pek çok yeri bizleri bekliyor; Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Kent Müzesi'ni (Bayaz Han) geziyor, Bakırcılar Çarşısı ve Elmacı Pazarı gibi Gaziantep'in ünlü çarşılarında dolaşıyoruz. Akşam yemeğinde yine Gaziantep lezzetlerini deneyimliyoruz. Konaklamamız Met Gold Otel'de. (4*)

10 Mayıs 2018, Perşembe: HALFETİ- ZEUGMA-GÖBEKLİTEPE - URFA
Sabah Gaziantep'den ayrılıyor ve antep fıstığı bahçeleri arasından geçerek, Halfeti'ye gidiyoruz. HALFETİ'de tadına doyamayacağınız bir tekne turu yapıyoruz. Baraj suları yükselirken gerçeküstü görüntülere bürünen köyler ve tarihi kalıntılarla dolu yamaçlar arasında fotoğraf çekmeye doyamıyoruz. Halfeti, dünya üzerinde Cittaslow yani Sakin Şehir ünvanını alan nadir yerlerden. Bir diğer özelliği, tüm dünyada siyah gülün yetişebildiği tek yer olması. 
Halfeti'deki öğle yemeğimizin ardından BİRECİK'e geçiyoruz. Kelaynak Kuşları Üretim İstasyonuna giderek nesilleri tükenmekte olan bu harika kuşları görüyoruz. Nuh Peygamberin bereket sembolü olarak gemisine aldığına inanılan Kelaynakların önemli bir özelliği "tek eşli" olmaları. Öyle ki eşi ölen bazı Kelaynak kuşlarının yemeyi içmeyi terk edip, yada kendini kayalardan aşağı bırakarak intiharı seçtikleri söylenir..

Kelaynak'larla vedalaştıktan sonra o güzelim mozaiklerin çıkarıldığı ZEUGMA ANTİK KENTİ'ne gidiyoruz. Selevkeia Euphrates (Zeugma) kenti, Fırat Vadisinde nehri seyreden tepeler üstünde kurulmuş bir yerleşim. Mozaiklerde kullanılan renkli taşlar bu vadinin doğasını yansıtıyor…

Yolumuza devamla bugünkü gezimizin doruk noktası olan GÖBEKLİTEPE KAZI ALANI'na gidiyoruz. Dünyanın en eski tapınak merkezi ve tarihin sııfır noktası olduğu tartışılan Göbeklitepe, 2018'de düzenlenecek 42. UNESCO Dünya Miras Komitesi Toplantısı'nda Türkiye'nin adayı olacak ve muhtemelen kabul edilecek.


2014 yılında yaşamını yitiren Prof. Klaus Schmidt'i saygıyla anarak Göbeklitepe hakkında bilgi alıyoruz. 23 Yıldır süren kazı çalışmaları, Neolitik Devrim ve onu hazırlayan koşullar ile avcı - toplayıcı toplulukların sosyokültürel yapısı hakkındaki görüşlerin sorgulanmasını sağladı. Tamamı yirmi tane olduğu tahmin edilen yuvarlak biçimli yapıların sadece altısı gün ışığına çıkarıldı. Stilize edilmiş insanları tasvir eden T biçimindeki sütunlar, betimlemeler, yapım tekniği, kullanım amacı, insanlığın yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olduğu varsayılan 12.000 yıl öncesinde bu yapıların nasıl tasarlandığı soruları henüz cevaplanmış değil.


Dünyaca ünlü haber dergisi Der Spiegel, kapaktan verdiği ve geniş yer ayırdığı araştırma yazısında, 11 bin yıl geriye uzanan cennetin izlerinin arkeologlar tarafından Türkiye'nin doğusunda bulunmuş olabileceğini, cennetten kovulan Adem ile Havva'nın da burada yaşamış olabileceğini yazmıştı…Spekülasyon olsa da Göbeklitepe'nin ne kadar sarsıcı bir etki yarattığını göstermesi bakımından ilginç...

Göbeklitepe turumuzu tamamlayınca URFA'ya geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Urfa'da. (Bu gece arzu eden konuklarımızla bir "Sıra Gecesi"ne gidebiliriz)

11 Mayıs 2018, Cuma: URFA - HARRAN-- ADIYAMAN
Sabah kahvaltı sonrası Urfa gezimize başlıyoruz; Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan BALIKLI GÖL (Halil-ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarını geziyor, oldukça zengin bir tarihi doku içinde geleneksel sivil mimari örneklerini görüyoruz.


Ardından 2015 yılında açılan ŞANLIURFA ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ ile HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ'ni ziyaret ediyoruz. Ülkemizin bu en büyük ve en modern müze kompleksinde (Arkeopark, mozaik ve arkeoloji müzesi) 10.000 kadar eser sergileniyor. Kronolojik bir sıralama ile sergilenen eserler ve görsel canlandırmalar ziyaretçileri insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor... Arkeoloji Müzesinin yanında inşa edilen HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ ise Amazon'ların tasvir edildiği tek mozaiğe ev sahipliği yapıyor. Savaşçı Amazon Kraliçelerinin betimlendiği mozaikler, dünyanın ilk örneklerinden kabul ediliyor.

Öğleden sonra Urfa'dan ayrılıyor HARRAN'a gidiyoruz. O Harran ki; Bir zamanlar güzelliği ve özgün mimarisiyle dillere destan idi. Dünyanın ilk kentlerinin, ilk mabetlerinin kurulduğu ve tarımın başladığı önemli bir bölgenin belki de merkezi idi. Dünyanın en eski üniversitesi de bu şehirde kurulmuştu. Hıristiyanlığın dünyada hızla yayıldığı bir zamanda, Harran eski dinlerin son sığınağı olmuştu. İskenderiye'deki bilim yuvaları sönmeye başlayınca ve artık Doğu Roma İmparatorluğunun resmi dini olan Hıristiyanlık, akademileri ve felsefe okullarını kapattığında, filozoflar Harran'a sığınmışlardı. Harran'da Ay tanrısı Sin'e ait bir mabet vardı. Söylentiye göre yedi gezegene adanmış yedi şehir vardı ve Harran Sin'e adanmıştı... Kadim Harran Kentini geziyor, onu anlamaya çalışıyoruz; Harran'daki kalıntıları, tarihteki yerini, inançlarını ve yaşamın içindeki ay kültünü…

Gezimizi tamamladığımızda yönümüzü Adıyaman'a çeviriyoruz. Bu gece akşam yemeği ve konaklama ADIYAMAN'da.

12 Mayıs 2018, Cumartesi: NEMRUT - ARSEMİA - CENDERE- DİYARBAKIR- MARDİN
Sabah erkenden kalkarak Kâhta'ya gidiyoruz. Kommagene Krallığı'nın en önemli kült merkezi olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası içine alınan NEMRUT DAĞI'nda güneşin doğuşunu izliyor ve heybetli Kral, Tanrı heykellerini görüyoruz. Bu devasa heykeller Kommagene krallığını çevreleyen farklı kültürlerin ve dinlerin bir sentezi gibidir. Pers ve Zerdüşti figürler Yunan tanrılarıyla karışmıştır. Otele dönerken ARSEMEA CENDERE KÖPRÜSÜ ve KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ'nü görüyoruz.

Yolculuğumuz DİYARBAKIR'a doğru devam ediyor. Diyarbakır Kalesi, Surları ve Burçları ile Hevsel Bahçeleri UNESCO Dünya Kültür mirasıdır. Öğle yemeği için mola verdikten sonra ULU CAMİİ'yi ziyaret ediyor, binlerce yıldır ayakta duran Diyarbakır Surlarını ve On Gözlü Köprü'yü görerek, Mardin'e hareket ediyoruz.

Akşamüzeri, benzersiz dini ve geleneksel yapılarıyla, "kültürel peyzaj alanı" olarak UNESCO Dünya Miras Listesi'ne önerilen, MARDİN'e ulaşıyoruz. Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Postane Binası ve Şehidiye Camii'ni geziyoruz. Mardin sokaklarında Mezopotamya'nın kadim ruhunu gözlemlemeye çalışıyoruz. Çok kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kırklar Kilisesi'ni görüyoruz. Mardin'in dar sokakları, abbaralar, eski İstiklal Mahkemesi, Cumbalı Ev, Çarşılar (Keresteciler, Bakırcılar, Sipahi), gezi duraklarımız arasında yer alıyor.. Bundan sonrası akşam yemeği ve konaklama.13 Mayıs 2018, Pazar: MARDİN- DEYR-UL UMUR MANASTIRI- MİDYAT - HASANKEYF 
Sabah kahvaltısından sonra Mardin Arkeoloji Müzesi ile Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesini geziyor, Deyr-ül Zafaran Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından MİDYAT'a gidiyor, Mor Gabriel Manastırı'nı geziyoruz. Bugün Hasankeyf'e de gitmek istiyoruz. Ancak bu günlerde su yükselmiş olursa, Mardin'i gezmeye devam ediyoruz.Akşamüzeri Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Sun Express Havayollarına ait 22.40 uçağı ile Diyarbakır'dan İzmir 'e geri dönüyoruz. Anlatmakla bitmeyecek, son derece zengin ve keyifli bir gezi böylece sona eriyor... 

TUR FİYATI K.KARTINA VADE FARKSIZ 6 TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı         1.200,- TL + Uçak bileti
Tek kişi (Single) konaklama farkı 350,- TL + Uçak bileti
Grup uçak bileti fiyatı : 410,- TL  (SunExpress)                      

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık, 4 gece 4*otellerde konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri, seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir/ Gaziantep - Diyarbakır / İzmir Uçak biletleri, öğle yemekleri ve içecekler, yollarda alınan yemekler ve içecekler, ören yeri ve müze girişleri, Nemrut'a çıkışta minübüs ücretleri, Halfeti'de tekne turu.

NOTLAR:
*.Bu turumuz için grup uçak bileti alınmış olup, grup biletleri bittiğinde katılımcılar münferit bilet alabilirler.
* Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
* Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı tavsiye ederiz.
* 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır. Sigorta seyahat esnasındaki rahatsızlanmalar için olup, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'eTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI