EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
20 ve 27 Eylül çıkışlı turlar... 

İZLANDA VE OSLO

24 -29 Eylül 2019, 5 Gece - 6 Gün
 
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalarda, 7 kişilik VIP bir program!

02-07 Ekim 2019'da tekrar gidiyoruz! 
 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

BEYRUT/LÜBNAN

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün

İZMİR/İZMİR DİREKT UÇUŞ

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA

09 -15 Kasım 2019, 6 Gece - 7 Gün 
 

Orta Avrupa Başkentleri 

GELENEKSEL HİNT DÜĞÜNÜ

11 - 19 Kasım 2019 / 8 Gece & 9 Gün

DELHI - JAIPUR - AGRA
 
 
LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

GÜNEYDOĞU ANADOLU

05-10 Kasım 2019, Salı -Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 2.390,- TL + Uçak bileti (6 Taksit olanağı)


Kapsamlı bir Güneydoğu Anadolu Programı

 GAZİANTEP - HALFETİ - URFA -GÖBEKLİTEPE - HARRAN- ADIYAMAN -NEMRUT DAĞI- DİYARBAKIR - MİDYAT - MARDİN

 

TUR PROGRAMI:

05 Kasım 2019, Salı: İZMİR / GAZİANTEP - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ
Sabah saat 07:20'de Sun Express Havayolları ile Gaziantep'e uçuyoruz. Saat 09.00 'da Gaziantep'teyiz. Hava alanında bekleyen aracımızla kente gidiyoruz. Öncelikle Gazantep'in ünlü Antep Fıstıklı katmeri ile lezzetli kahvaltıya ne dersiniz?

Kahvaltıdan sonra ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ'ne gidiyoruz. 2010 Yılında açılan Müze, gerek bina boyutları, gerekse sergilenen mozaikler bakımından dünyanın en büyük mozaik müzesi. Zeugma Antik Kenti'nden çıkartılan, toplam 2500 m²'lik alan kaplayan ve bu dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasının eşsiz örnekleri olan mozaiklerin yanı sıra geç Antik Dönem kiliselerine, Erken Süryani ve Hristiyan ikonografisine ait örnekler müzeyi daha da çekici hale getiriyor...

Biraz geç vereceğimiz öğle yemeği molasında bizi yine GAZİANTEP LEZZETLERİ bekliyor...  Gaziantep, 2015 yılında, gastronomi dalında, UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağı"na girmişti. Böylece dünyanın en önemli mutfaklarından birisi olarak dünya çapında bir kent oldu.

Öğleden sonra Gaziantep şehir turuna başlıyoruz. Gaziantep'te görmek istediğimiz pek çok yer var. Zamanımız elverdiğince geziyoruz. Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Kent Müzesi (Beyaz Han) ve diğer yerler ile Bakırcılar Çarşısı ve Elmacı Pazarı gibi tarihi çarşıları dolaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Gaziantep'te.

06 Kasım 2019, Çarşamba: HALFETİ - BİRECİK - URFA / BALIKLI GÖL
Sabah kahvaltısından sonra Antep Fıstığı bahçeleri arasından Halfeti'ye gidiyoruz. HALFETİ'de unutulmaz bir tekne turu yapıyoruz. Baraj suları yükselirken gerçeküstü görüntülere bürünen köyler ve tarihi kalıntılarla dolu yamaçlar arasında fotoğraf çekmeye doyamıyoruz. Halfeti, dünya üzerinde CITTASLOW yani "Sakin Şehir" unvanını alan nadir yerlerden. Bir diğer özelliği, tüm dünyada siyah gülün yetişebildiği tek yer olması. RUMKALE 'yi ve batık minareyi fotoğrafladıktan sonra siyah gülün memleketi Halfeti'den ayrılıyoruz.

Öğle yemeğimizi BİRECİK'te yemeyi planlıyoruz. Sonra Kelaynak Kuşları Üretim İstasyonuna giderek nesilleri tükenmekte olan bu harika kuşları görüyoruz. Nuh Peygamberin bereket sembolü olarak gemisine aldığına inanılan Kelaynakların önemli bir özelliği, "tek eşli" olmaları. Öyle ki eşi ölen bazı Kelaynak kuşlarının yemeyi içmeyi terk edip, yada kendini kayalardan aşağı bırakarak intiharı seçtikleri söylenir.. Kelaynak'larla vedalaştıktan sonra
URFA'ya hareket ediyoruz.

Akşamüzeri, Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan BALIKLI GÖL (Halil-ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarını görüyoruz. Kentin ara sokaklarında geziyor, oldukça zengin bir tarihi doku içinde geleneksel sivil mimari örneklerine bakıyoruz. Bu gece, akşam yemeği ve konaklama Urfa'da. (Dileyen konuklarımızla "Sıra Gecesi" ne gidebiliriz)

07 Kasım 2019, Perşembe: GÖBEKLİTEPE - URFA MÜZESİ - HARRAN - ADIYAMAN
Sabah erkenden kahvaltımızı yaptıktan sonra, kent merkezine 15 km. mesafede olan GÖBEKLİTEPE'ye gidiyoruz. Dünyanın en eski kült merkezi olarak kabul edilen Göbeklitepe, geçtiğimiz yıl (2018) UNESCO Dünya Mirası Listesine alındı. 2014 yılında yaşamını yitiren Prof. Klaus Schmidt'i saygıyla anarak Göbeklitepe hakkında bilgi alıyoruz. Çeyrek asırdır süren kazı çalışmaları, Neolitik Devrim ve onu hazırlayan koşullar ile avcı - toplayıcı toplulukların sosyo kültürel yapısı hakkındaki görüşlerin sorgulanmasını sağladı. Tamamı yirmi tane olduğu tahmin edilen yuvarlak biçimli yapıların sadece altısı gün ışığına çıkarıldı. Stilize edilmiş insanları tasvir eden T biçimindeki sütunlar, betimlemeler, yapım tekniği, kullanım amacı, insanlığın yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olduğu varsayılan 12.000 yıl öncesinde bu yapıların nasıl tasarlandığı soruları henüz cevaplanmış değil...

Göbeklitepe turumuzu tamamlayınca, Urfa merkeze dönüyor ve ŞANLIURFA ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ'ne gidiyoruz. 2015 yılında açılan, ülkemizin en büyük ve en modern müze kompleksinde (Arkeopark, mozaik ve arkeoloji müzesi) 10.000 kadar eser sergileniyor. Kronolojik bir sıralama ile sergilenen eserler ve görsel canlandırmalar ziyaretçileri insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor...


 

Arkeoloji Müzesinin yanında inşa edilen HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ ise kadın Amazon'ların tasvir edildiği tek mozaiğe ev sahipliği yapıyor. Savaşçı Amazon Kraliçelerinin betimlendiği mozaikler, dünyanın ilk örneklerinden kabul ediliyor.

Öğle yemeğinden sonra yönümüzü HARRAN'a çeviriyoruz. O Harran ki; Bir zamanlar güzelliği dillere destan imiş. Dünyanın ilk kentlerinin, ilk mabetlerinin kurulduğu ve tarımın başladığı önemli bir bölgenin merkezindeymiş. Dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde kurulmuş, Hıristiyanlığın hızla yayıldığı bir zamanda, eski dinlerin son sığınağı olmuştu. İskenderiye'deki bilim yuvaları sönmeye başlayınca, filozoflar Harran'a sığınmışlardı. Harran'da Ay Tanrısı Sin'e ait bir mabet vardı. Söylentiye göre yedi gezegene adanmış yedi şehir vardı ve Harran Sin'e adanmıştı. Kadim Harran Kentini geziyor, zamanın derinliklerinden sesine ona kulak veriyoruz. Harran'dan ayrılınca, akşam yemeği ve konaklama için ADIYAMAN'a hareket ediyoruz.

08 Kasım 2019, Cuma: NEMRUT DAĞI - DİYARBAKIR
Sabah kahvaltısı sonrası Nemrut Dağı'na doğru giderken, yolda Antik Cabinas (Cendere) Çayı üzerinde Roma İmparatoru Septimus Severus (M.S. 193 - 211) zamanında yaptırılmış olan CENDERE KÖPRÜSÜ'nü, Kommagene Krallarının yazlık kenti olan ARSEMİA'da Mitras kabartmasını ve KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ'nü görüp bilgi alıyoruz. Yola devam ederek, Kommagene Krallığı'nın en önemli kült merkezi olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası kapsamına alınan NEMRUT DAĞI'na çıkıyoruz. Hava açık olursa, Nemrut'un zirvelerinden Fırat'ın kaynağını, Toros dağlarını seyrediyoruz.. Göreceğimiz dev heykeller Kommagene krallığını çevreleyen farklı kültürlerin ve dinlerin bir sentezi gibidir. Pers ve Zerdüşti figürler Yunan tanrılarıyla karışır...

Gezilerimizi tamamlayınca Adıyaman yada Kahta'da öğle yemeği molası veriyor ve sonrasında Diyarbakır'a hareket ediyoruz. DİYARBAKIR'a varınca vakit kaybetmeden şehir turuna başlıyoruz. Bu kadim kentte göreceğimiz yerler arasında; Ulu Camii, Diyarbakır surları ve burçları ile Cahit Sıtkı Tarancı Evini sayabiliriz.. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır'da.

09 Kasım 2019, Cumartesi: HASANKEYF- MİDYAT- MOR GABRİEL MANASTIRI- MARDİN
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Diyarbakır'dan ayrılıyoruz. 12.000 yıllık tarihiyle geçmişimizin en önemli kentlerinden biri olan HASANKEYF'e gidiyoruz. Ilısu Barajı Gölünün yavaş yavaş yuttuğu Hasankeyf 'in son izlerine bakıyor, tarihin bir başka cephesine tanık oluyoruz. El Rızk Camii, Tarihi Hasankeyf Köprüsü'nü (olabildiğince) görüyoruz. . Sonra da Midyat'a geçiyoruz.


MİDYAT'ın tarihi dokusu içinde dolaşıyor, Konukevi'ni (Sıla Evi) görüyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Mor Gabriel Manastırına gidiyoruz. Ardından, akşamüzeri saatlerinde MARDİN'de oluyoruz. Mardin'in dar sokakları, abbaraları, eski İstiklal Mahkemesi, Cumbalı Ev, Çarşılar (Keresteciler, Bakırcılar, Sipahi) göreceğimiz yerler arasında. Çarşıda biraz da serbest zaman diyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'de.

10 Kasım 2019, Pazar: MARDİN - İZMİR
Sabah kahvaltısından sonra Mardin turumuza devam ediyoruz. Mardin Arkeoloji Müzesi ile Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Postane Binası ve Şehidiye Camii'ni geziyoruz.. Mardin mimarisinin ve çok kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kırklar Kilisesi'ni görüyoruz.

Serbest zaman ve öğle yemeği molası sonrasında gezimizin sonuna yaklaşırken insanın hayatında en az bir kere olsun görmesi gereken yerleri gezmiş olmaktan mutlu olarak havaalanına gidiyoruz. Saat 16.25 'de Pegasus Havayolları ile direkt İzmir'e uçuyoruz. İki saatlik bir uçuş sonrası eve dönüş ve İzmir'e yeniden merhaba!

TUR FİYATI

KONAKLAMA  Vade farksız 5- 6 taksit olanağı
İki kişilik odada kişi başı    2.390,- TL + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı farkı        400,- TL


UÇAK BİLETİ:
Gidiş / dönüş (program yayınlandığı tarihlerde) 390,- TL civarındadır. Katılımcı sayısı 12 kişi olduğunda grup biletine müracaat edilecektir.

İNDİRİM:
Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 50,- TL
Kredi Kartı ile tek çekimlik / (taksitsiz) ödemelerde: 25,- TL

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.
.
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Tur boyunca kişi sayısına uygun araçla yapılan ulaşımlar, rehberlik, 4* veya butik otellerde 5 gece konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri, Halfeti tekne turu, Nemrut'a çıkışta minibüs ücreti, Seyahat Sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir / Gaziantep gidiş - Mardin / İzmir dönüş uçak biletleri, öğle yemekleri ve içecekler, yollarda alınan yemekler ve içecekler, Urfa'da istenirse gidilecek olan sıra gecesi, ören yeri ve müze girişleri.

NOTLAR:
 Müracaat sayısı 12 kişi olduğunda grup bileti alınacaktır.
 Ön rezervasyonlar (yer olduğu sürece) 1 hafta tutulur. Bir hafta içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 16 kişilik araçlarda ve kısa turlarda ( 2-3 günlük) koltuk numarası verilmez. Konuklarımızın dönüşümlü olarak araçta farklı yerlerde oturması rica edilir.
 27-31-46 kişilik araçlarda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanız, tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme kesintisiz olarak yapılır.
 Tur tarihine 45 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.


 

YER ADI UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde UNESCO Dünya Miras Listesi'ne Alınma Tarihi UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı
Göbeklitepe Tapınağı    2018  
Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri    2015  
Mardin Kültürel Peyzaj Alanı  2000    
Harran ve Şanlıurfa 2000    
Nemrut Dağı   1987  
Gaziantep (Gastronomi)     2015


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI