EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

MOĞOLİSTAN TURU ÖNCESİ TOPLANTI VE SEMİNERKonuşmacı: Tarihçi, Yrd. Doç. Dr. Kemal Ramazan HAYKIRAN (Adnan Menderes Üniversitesi, Ortaçağ Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı)
Tarih:
10 Ağustos 2017, Perşembe
Saat:
19.00
Yer:
Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, Alsancak


İSVİÇRE, ALP KÖYLERİ, GÖLLER...

01- 08 Eylül 2017

İONİA ADALARI

16-22 Eylül 2017

DOLİNA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Ege'nin mavi pırıltısında, yeşilin gölgesinde, özenli, seçkin bir tatil arayanlara...

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Zerafetin Çeşme'deki adresi...

NORVEÇ FİYORDLARI

30 Ağustos-04 Eylül 2017

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

GÜNEY FRANSA: TOULOUSE - ALBİ - CARCASONNE

18-22 Ekim 2017


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1490 Euro 


Ortaçağdan Günümüze Kathar Diyarı

Toulouse (3) - Carcasonne (1)

Dağların, yemyeşil ormanların ve nehirlerin nefes kesen manzaraları eşliğinde Pireneler, pembe şehir Toulouse, Fransa'nın mücizeler kenti Louders, Ortaçağın isyankar Hıristiyanlarının şehirlerinden UNESCO Dünya Mirası Listesindeki tarihi Albi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Akdeniz ile Atlantik Okyanusunu bağlayan Midi Kanalı, Foix gibi Kathar direnişinin en fazla baş gösterdiği kasabalar, Montségur ve Queribus gibi birer kartal yuvası olan Kathar Kaleleri, Oksitanya Bölgesinin ve Ortaçağ atmasferinin en güzel örneği Mirepoix Kasabası, Midi Kanalının ayaklarından geçtiği büyüleyici Carcasonne Kale Şehrine kadar sıradışı bir gezi…

TUR PROGRAMI:

1.Gün: 18 Ekim Çarşamba | İSTANBUL - TOULOUSE
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali, Take of Cafe önünde saat 06:00'da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları'nın TK1803 seferi ile 08:25'de Toulouse'a yolculuk. Yerel saat ile 10.55 'de Toulouse'a varışımız sonrası pembe şehir olarak bilinen tarihi Tolouse'u yürüyerek keşfediyoruz. XIII. yüzyılın başlarında Papa III. Innocent, Toulouse Kontu'nun topraklarına karşı Haçlı Seferleri başlatılır. Amaç, Güney Fransanın Languedoc bölgesine etkisini sürdüren ve ayrılıkçı bir hristiyanlık inanışı olan "Katharizm"den kurtulmaktır. Nitekim, daha sonraki Tapınakçılar gibi, Katharlar da bu acımasız savaş esnasında Engizisyon tarafından yok edilir. Yürüyüş turumuzda Capitole Meydanı, Belediye Binası, mükemmel mimarisi ile Jakoben Kilisesi ve Manastırı, zengin tüccarların oturdukları Rönesans tarzındaki tarihi evler, günümüze kadar en iyi korunmuş Roman tarzındaki yapılardan biri olan Saint Sernin Bazilikası, Aziz Etienne Katedrali ve Augustinler Müzesi'ni görüyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Midi Kanalı'nda yapacağımız tekne gezimizin ardından otele yerleşme. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: 19 Ekim Perşembe | TOULOUSE - LOURDES (Mucizeler Kasabası) - TOULOUSE
Mesafeler: Toulouse - Lourdes 175 km

Sabah kahvaltımızın ardından, tam günlük Lourders Kasabası gezimizi yapmak üzere hareket ediyoruz. 2 saatlik yolculuk ile Fransa'nın güneyinde bulunan , 1858 yılında bir köylü kızının Massabielle Mağara'sında birkaç kez Meryem Ana'yı gördüğünü söylemesinden beri Katoliklerin ziyaret yeri olan Louders Kasabası'na varışımızı takiben Massabielle Mağara'sı gezimizi yapıyoruz. Dünyanın birçok yerinden gelen binlerce hasta, yaşlı ve sakat insan iyileşme umudu ile bu mağarayı ziyaret ederek, şifalı olduğuna inanılan sudan içiyor. Panoramik turumuzda ana teması Rosary'nin kutlanması ve tasviri olan ve 1899 yılında tamamlanmış olan Rosary Bazalikası, Mimar Hippolyte Durand tarafından tasarlanan Neo-Gotik tarzda yapılan Massabielle kayasından çıkıyor gibi görünen ve 1872 yılında inşası tamamlanan Our Lady of the İmmaculate Bazilikası ve Lourders Şatosu'nu görüyoruz. Tur bitiminde Toulouse'a dönüyoruz. Akşam yemeği serbest, konaklama otelimizde.

3. Gün: 20 Ekim Cuma| TOULOUSE - ALBI - TOULOUSE
Mesafeler: Toulouse - Albi 76 km

Sabah kahvaltımızın ardından, tam günlük Albi şehir turu içi yola çıkıyoruz. "Albigeois yani Albi'lliler" ismi Katharlara kollarını açan Albi'den gelmekte ve onlara karşı yapılan toplu kıyım ise " Albigeois Haçlı Seferleri " olarak anılıyor. Bölge Albigeois Haçlı seferinden sonra siyasi ve kültürel açıdan Kuzey Fransa'nın ve dini açıdan da Katolik Kilisesi'nin egemenliği altına girmiştir. Varışımızı takiben UNESCO Dünya Mirası Listesindeki tarihi Albi yürüyüş gezimizde ilk olarak Sainte - Cecile Katedrali'ni ziyaret ediyoruz. Kale görünümünde ve dünyanın en büyük tuğla katedrali olan bu mabedin dış cephesinin sadeliği, görkemli iç dekorasyonu ile tezattır. Berbie Sarayı gezimizin ardından Lautrec Müzesi'ni geziyoruz. Aristokrat Kont Alphonse de Toulouse - Lautrec ve Kontes Adele de Toulouse- Lautrec'in oğlu ünlü ressam Henri de Toulouse - Lautrec 1864 yılınnda Albi'de doğmuştur. 1878 ve 1879 yılında geçirdiği iki kaza sonucu bacakları kırılarak sakat kalan ressam "Bacaklarım biraz daha uzun olsaydı, belki de hiç resim yapamayacaktım" demiş… Lautrec, Mouilin Rouge da dâhil olmak üzere Paris'in tüm ünlü gece kulüpleri ve kabarelerinin düzenli müşterisidir. Tüm bu mekânlar, kentin varoşları, dansçılar, fahişeler resimlerinin ana konusudur. Hatta dansçıların ve fahişelerin resimlerini yaptığı için sık sık muhafazakârların eleştirilerine uğrar. Lautrec müzesi gezisi sonrası Toulouse'a dönüyoruz. Akşam yemeği serbest , konaklama otelimizde.

4. Gün: 21 Ekim Cumartesi | FOIX KALESİ - MIREPOIX - MONTSEGUR KALESİ- CARCASSONNE
Mesafeler: Toulouse - Foix 87 km / Foix- Mirepoix 36 km / Mirepoix- Montségur 32 km / Montségur- Carcasonne 78 km

Sabah erken kahvaltının ardından otelimizden ve Toulouse'den ayrılıyoruz ve Aude Nehri vadisinden, harika manzaralar eşliğinde Kathar Kaleleri'ni keşfetmek için hareket ediyoruz. İlk durağımız Pirene sıradağlarının eteklerinde bulunan Foix şehrine hakim bir kayalıkta yükselen Foix kontu Gaston Phoebus'un son ikametgahı olan Foix Kalesi. Ardından Oksitanyanın Ortaçağ atmosferini en güzel şekilde yansıtan Mirepoix kasabası gezisi ve öğle yemeği molası sonrasında Kathar direnişinin en önemli sembolü olan, Pirene sıradağlarının eteklerinde 1244 yılında Papa'nın ordularına yenik düşen ve 1216 m yükseklikte bir kartal yuvası gibi konuşlanmış olan Montségur Kalesi ziyaretimizi yapıyoruz. Gezimizin ardından Kathar Bölgesinin kalbinde bulunan ve Oksitanya'nın Ortaçağ atmosferini en güzel şekilde yansıtan Languedoc'un ünlü şehri Carcasonne' a varıyoruz. Touluse Kontluğunun bir tımarı olan Carcassone Vikontluğu'nun başkenti Carcassone, refah içinde zengin bir şehir iken, XIII. yüzyılda Katharlara karşı "Albigeois Haçlı Seferleri" olarak adlandırılan toplu kıyımda, Toulouse Kontunun yeğeni olan Albi, Baziers ve Carcassone Vikontu Raimond-Royerg Trencavel in ateşli direnişine rağmen şehir, 1 Ağustos 1209 tarihinde Simon de Monfort yönetimindeki Fransa kralının kuzey ordularına yenik düşer, Toplu göçe zorlanan şehir sakinleri, 7 yıl sonra dönmelerine izin verilince, aşağı şehri kurarlar. Günümüzde de Carcassone iki ayrı şehirden oluşmakta. Biri tepede yükselen ve Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan, 3 km'lik çift surla ve 52 kule ile çevrili Avrupa'nın en büyük kalesi olan tarihi şehir. Güçlü surların arkasında saklanan Carcasonne'un yukarı kısmı, halen Ortaçağ'ın en güzel ve en iyi korunmuş şehirlerinden birini oluşturmakta. Yürüyüş turumuzda 11. Yüzyılda inşa edilmiş Aziz Nazaire Bazilikası, 17. yüzyılda inşa edilmiş Şehir Surları ve tarihi Carcassonne Köprüsü gezilecek yerler. Akşam yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizde.

5.Gün: 22 Ekim Pazar | CARCASSONNE - TOULOUSE - İSTANBUL
Mesafeler: Carcasonne - Toulouse 93 km

Kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyoruz. İstanbul uçuşu için Toulouse havalimanına transfer olacağız. Saat 16:25'de Türk Havayolları'nın TK1806 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Saat 20:55'de İstanbul'a varış.

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı: 1490 Euro
Tek kişilik oda farkı: 295 Euro

ÖDEME PLANI
İLK ÖDEME: Kayıt sırasında - 690 EURO
BAKİYE: 10 Eylül 2017 - 800 EURO

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* İstanbul Atatürk Havalimanı - Toulouse/Toulouse - İstanbul Atatürk Havalimanı arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
* 3 ve 4* lı otellerde oda kahvaltı konaklama
* Yolculuk boyunca özel araç ile ulaşım,
* Belirtilen tüm turlar ve müze girişleri,
* Midi Kanalı'nda tekne gezisi,
* Yerel restoranlarda 2 akşam yemeği
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Zorunlu Seyahat sigortası,
* Tüm bahşişler ve * KDV

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
*Programda belirtilmemiş olan yemekler
*Programdaki tüm yemeklerde alınacak içecekler.
*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kuru temizleme v.b)
*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

EBRULİ TUR'DAN NOT: 
Bu tur programında, Ebruli Turizm  satış acentası konumunda olup,   operasyon ve düzenleme  tarafımızdan yapılmamaktadır.  


ÖNEMLİ NOTLAR:
*Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz.Kayıt esnasında pasaport aslı yada fotokopisi rica edilir.
*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Acentamız yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
*Acentamız zorunlu durumlarda ve fors majör koşullarında programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.
*Program bir başka tur operatöründen satın alınmaktadır.
*Ohal nedeni ile gerekli evrakların temininden yolcu sorumludur. Vize yada evrak eksikliğinden kaynaklanabilecek sorunlar sigorta kapsamı dışındadır ve yolcu sorumludur.

Vize:
Fransa Umuma Mahsus ve Hizmet tipi Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, diplomatik pasaport sahipleri 180 güne kadar olan ziyaretlerinde vizeden muaftır. Gerekli evrakların satış yetkilisine 10.09.2017 tarihine kadar teslim edilmesi halinde Acentamız vize alımı için yardımcı olacaktır.

Sigorta:
Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80'ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortayı ayrıca satın alabilirler. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir.
Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir. İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.

Ulaşım:
Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları'nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Konaklama :
Check-in saati 14.00, check-out ise 11.00'dir.. Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.
 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey Kıbrıs


  • Japonya'da Sakura Mevsimi


  • Alinda Alabanda (Fotoğraflar: Aylin Yargıcı)


  • Manisa Kültür TuruTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI