EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ŞÜKRÜ HOCAMIZIN ANISINA...

 
27 Nisan 2015, Pazartesi - Saat: 19.00

YER: İzmir / Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi,  Benal Nevzat Salonu 7. Kat  - Alsancak-İzmir

>> WEB SİTEMİZDE BİR ŞÜKRÜ TÜL KÖŞESİ HAZIRLANIYOR...

 

ANTİKÇAĞDAN GÜNÜMÜZE TARİH VE EDEBİYATTA İZMİR


İzmir Kent Kültürünün derinleşmesine ve bilimsel bilginin paylaşılmasına yönelik bir hizmet olarak, Konak Belediyesi ile işbirliği içinde düzenlediğimiz bu seminerleri kaçırmayın!
>> Detaylar

İSKOÇYA ve İRLANDA

13 -24 Haziran 2015/ 11 Gece- 12 Gün

Efsaneler ve masallar diyarına yolculuk…

Tüm Turlar, Müze ve Ören yeri girişleri, Akşam yemekleri fihyata dahil.

>> Detaylar
 

SAKIZ ADASINDA PASKALYA ŞENLİKLERİ

11-12 Nisan 2015, Cumartesi-Pazar

Tüm turlar, kutlamalar fiyata dahil, çok özel bir tematik gezi...

>> Tur Detayları

KUBA'DA 1 MAYIS

25 Nisan - 02 Mayıs 2015

Tüm turların ve girişlerin fiyata dahil olduğu harika bir programla yeniden gidiyoruz Küba'ya!

>> Tur Detayları

SLOVENYA-HIRVATİSTAN-KARADAĞ

01-08 Mayıs 2015/ 7 Gece- 8 Gün

ADRİYATİK KIYILARINDA FARKLI BİR TUR...

>> Tur Detayları

BAHARDA MİDİLLİ ADASI

01-03 Mayıs 2015, Cuma- Pazar

2 gece - 3 gün ve  tüm turlar fiyata dahil...

>>
Tur Detayları

KAYAK VE SNOWBOARD KAMPI

15 Aralık-01 Nisan arasında ve Sömestre Tatilinde
SARIKAMIŞ DOLİNA HOTEL'de

Sarıkamış'ın eşsiz güzelliği içinde,  kristal kar üzerinde,  4-18 yaş arası çocuk ve gençler için, 3 - 4 günlük kurslar ile tam pansiyon konaklayarak kayak ve snowboard öğrenme,  geliştirme...

>> Detaylar

MOSKOVA-ST PETERSBURG

18- 25 Temmuz 2015 / 7 Gece-8 Gün
Tüm turlar, girişler fiyata dahil

Rus Çarlarından, Ekim Devrimine uzanan geçmiş,
Tarihin ve Sanatın her adımda hissedildiği başkent Moskova ve bir kültür kenti olan St. Petersburg…

>> Tur Detayları

KURBAN BAYRAMINDA PERU & BOLİVYA

16 - 26 Eylül 2015

10 gece konaklama/ Tüm turlar fiyata dahil
Pre Inka ve Inka Medeniyetlerinin ülkesi! Unesco Dünya Kültür Mirası Listesindeki 5 Yer: Lima Tarihi Kent Merkezi,  Machu Picchu,  Cusco Kenti,  Nazca Çizgileri,  Tiwanaku...

>> Tur Detayları

FOTOĞRAFLARLA GÜNEY HİNDİSTAN TURUMUZ


Sevgili Güher DEMİRDÖVEN ve Ahmet Özden ERTÖZ'e teşekkürlerimizle...

>> Albüm için tıklayınız

TRANSSİBİRYA YOLCULUĞU

01 Ağustos-16 Ağustos 2015/ 15 Gece-16 Gün

"Rus Çarı'nın Özel Altın Treni" ile
Pekin'den Moskova'ya...
Çin - Moğolistan - Rusya

Kültür, Keyif ve Keşif Turu

Özel, lüks ve konforlu bir trenle destansı yolculuk..
Pekin'de Yasak Şehir ve Çin Seddi..
Moğolistan'da Gobi Çölü.. Göktürk Yazıtları
Baykal Gölü'nde 40 saat ve gölde tekne turu..
Sibirya Köyleri.. İkonlar ve Katedraller.. Balalayka Müziği..Moskova'da Nazım Hikmet'in mezarı..
Trende Çar'ın Mutfağından özel yemekler.. Votka ve havyar ziyafeti..

>> Tur Detayları

GÜNEY DOĞU ANADOLU

14- 20 Ekim 2013, Pazartesi- Pazar


Grup biletlerini kaçırmayın!


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1050,-TL  (Taksit olanakları)


Turumuz dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz..

DİYARBAKIR - MARDİN - HASANKEYF - MİDYAT- ŞANLIURFA - HARRAN  -GÖBEKLİTEPE -  ADIYAMAN / NEMRUT - HALFETİ-  RUMKALE - BİRECİK - ZEUGMA  - GAZİANTEP - YESEMEK - ANTAKYA - PAYAS - ADANA

TUR PROGRAMI

14 Ekim 2013, Pazartesi: DiYARBAKIR / MARDiN
Sabah saat 06.00'da , Sunexpress Hava yolları ile direkt olarak Diyarbakır'a uçuyoruz. Saat 08.00 de Diyarbakır'a varıyoruz.  Havalimanından çıktıktan sonra  Diyarbakır'da Tarihi  Hasan Paşa Kervansarayında yöresel ürünlerle güzel bir kahvaltı yapıyoruz.  Ardından DİYARBAKIR şehir turuna başlıyoruz; Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Mar Petyun Keldani Kilisesi, Dört Ayaklı Minare, Ulu Camii'yi görüyoruz.   On Gözlü (Dicle) Köprü, Keçi Burcu ve Çin Seddinden sonra dünyanın en uzun kent surları olan Diyarbakır Surları'nı geziyor ve fotoğraflıyoruz.

Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen MARDİN' e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculuğumuz var.  Öğle yemeğimizi Mardin'de yemek istiyoruz. Yemekten sonra Şehir merkezinde Mardin Arkeoloji Müzesi ile Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesini görüyoruz. Ardından Ulu Camii, Mardin çarşıları (Keresteciler, Bakırcılar, Sipahi), Tarihi evleri, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Mederesesi, Postane Binası, Şehidiye Camii'ni geziyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz, YAYGRAND Otelde ( 4*)

15 Ekim 2013, Salı: HASANKEYF  / MİDYAT
Sabah kahvaltımızın ardından HASANKEYF'e gidiyoruz. El Rızk Camii, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Hasankeyf Kalesini geziyoruz. Sonrasında MİDYAT'a hareket ediyoruz. Midyat'ta öğle yemeğimizi yedikten sonra, tarihi Midyat sokaklarında dolaşırken telkari işçiliği ile takıları görüyoruz. Midyat Devlet Konuk Evi'ni (Sıla Evi )  ziyaret ettikten sonra Mardin'e geri dönüyoruz. Yolda, Mardin'e 4 km. mesafedeki Deyrülzeferan Manastırı'nı geziyoruz. Mardin'e geri döndüğümüzde Mor Gabriel Manastırını da sizlere göstermek istiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Mardin'de aynı otelimizde. Yemekten sonra hava uygun olursa dileyen misafirlerimizle gece turunda Mezopotamya ovasını seyredebiliriz.

16 Ekim 2013, Çarşamba: MARDİN / HARRAN / URFA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Urfa'ya  hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğumuz var. Şanlıurfa şehir turunda Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan Balıklı Göl, (Halil-ür Rahman Gölü) Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarını görüyoruz.

Öğle yemeği molası sonrasında, Dünyanın ilk üniversite kalıntılarının bulunduğu, HARRAN'a gidiyoruz. Konik Kubbeli Evleri, Harran Ulu Camii, Harran Kalesi, Harran Höyüğü ve Rasathane Kulesi'ni geziyoruz. Kuşkusuz "mırra" keyfi için biraz da mola veriyoruz. Şanlıurfa'daki otelimize yerleşip,  arzu edenlerle yemekli Sıra Gecesine (ekstra) gitmek üzere hazırlanıyoruz. (Dedeman otel )

17 Ekim 2013, Perşembe: GÖBEKLİTEPE /  ADIYAMAN / KAHTA / NEMRUT
Kahvaltıdan sonra Şanlıurfa Müzesi'ni geziyoruz. Ardından çok önemli bir yere, GÖBEKLİTEPE 'yi görmeye gidiyoruz.  9-12 bin yıllık bir geçmişe uzanan kalıntıları ve tarih bilgilerini sarsan buluntularıyla, Göbeklitepe'yi geziyoruz. Uygarlık tarihini 11.000 yıl öncelere çeken Göbeklitepe, dünya çapında bilim adamlarınca izlenmekte ve tarih teorilerinin değişmesini gündeme getirmektedir. Göbeklitepe bu turumuzun en önemli noktalarından biridir. Daha sonra Atatürk Barajı'nı - Arsemia'yı, Cendere Köprüsü'nü görüyoruz. Adyaman Kâhta'daki otelimize gitmeden hava koşullarının uygunluk durumuna göre sabaha karşı değil de akşamüzeri güneşin batışını izlemek için NEMRUT DAĞI'na çıkıyoruz. Komegene krallarının devasa büyüklükteki heykellerini günbatımında seyredip fotoğraflıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  Adıyaman'da Otel Arsemas'ta ***

18 Ekim 2013, Cuma: HALFETİ / RUMKALE / ZEUGMA / GAZİANTEP
Sabah erkenden kahvaltı ettikten sonra Halfeti'ye hareket ediyoruz. RUMKALE'yi ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü muhakkak görmenizi istiyoruz. Tekne turunda gerçekten olağanüstü görüntülerle karşılaşıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Birecik Köprüsü ve Kelaynak Kuşlarını göreceğiz ve ünlü ZEUGMA Buluntularının çıkarıldığı ZEUGMA Ören yerini görmeye gideceğiz. Öğleden sonra GAZİANTEP'e doğru yola çıkıyoruz. Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı, Tütün Hanı, Tahmis Kahvesi derken Gaziantep şehir içi gezimizi yapıyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Gaziantep'teki otelimizde. (Sirehan Kervansarayı )

19 Ekim 2013 Cumartesi: GAZİANTEP / YESEMEK / ANTAKYA
Sabah kahvaltı sonrası dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan ve Zeugma Antik Kentinden çıkarılan eserlerin sergilendiği Gaziantep Müzesini geziyoruz. Ardından Kurtuluş Müzesi ve Mevlevi Müzesini görüyoruz. Öğle yemeğinde Gaziantep Mutfağı'nın muhteşem lezzetleri ile tanışıyoruz.

Öğleden sonra ANTAKYA'ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde geç Hitit Döneminin heykel atölyelerinden birisi olan YESEMEK Açık Hava Müzesi 'ni gezip fotoğraflıyoruz. Akşamüzeri Antakya'dayız.  Roma döneminin önemli sayfiye yerlerinden biri olan HARBİYE'ye gidiyoruz. Apollon ve Defne'nin hikayesini şelalelerin altında dinliyoruz.. Harbiye'nin ipekli dokumaları, defne sabunları kendimizi ilgimizi çekiyor. Konaklama ve akşam yemeğimiz Antakya GRAND BOĞAZİÇİ OTEL'de. (4*)

20 Ekim 2013, Pazartesi: ANTAKYA-ADANA-İZMİR

Sabah kahvaltısından sonra Hıristiyanlığın ilk kilisesi olduğuna inanılan Saint Pierre Kilisesini, Habib-i Neccar Camii'ni  ziyaret ediyoruz. Eski Antakya sokaklarında gezerek dünyaca ünlü Antakya Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Öğle yemeğinde zengin Antakya Mutfağı'nın tadını çıkarıyoruz. Yemek sonrasında Antakya çarşılarında alışveriş molası veriyoruz.

Öğleden sonra Antakya'dan ayrılarak Adana'ya hareket ediyoruz. PAYAS ilçesinde bir Mimar Sinan yapıtı olan Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi'ni görüyoruz. Akşam saatlerinde Adana Kebabının tadına baktıktan sonra Sunexpress Havayollarının 22.15 uçağıyla İzmir'e geri dönüyoruz. Adnan Menderes Havaalanında, yeni turlarımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

TUR FİYATI NAKİT&TEK SLİP KREDİ KARTI 6 TAKSİT
İki kişilik odada kişibaşı 1050,-TL 1100,-TL
Tek kişilik oda 1300,-TL 1375,-TL
Üç kişilik oda 950,-TL 1010,-TL
00-06 Yaş çocuk 500,-TL 530,-TL
07-11 Yaş çocuk 800,-TL 848,-TL

***Akbank, İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası kartlarına taksit yapılabilmektedir.
***Kredi Kart ile tek ödemede World karta ve Bonus Karta 6 taksit imkânı vardır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Turda 7 gün boyunca ulaşım, rehberlik, otellerde 6 sabah kahvaltısı ve 6 akşam yemeği dahil konaklama, Diyarbakır'da Tarihi Hasan Paşa Kervansarayında kahvaltı, Halfeti'de tekne turu,  Nemrut'a çıkış ücreti, seyahat sigortası, ikramlar.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Öğle yemekleri ve tüm içecekler, ören yeri ve müze giriş ücretleri,  istenirse Urfa'da sıra gecesi, Son gün Adana'daki akşam yemeği.

GURUP Uçak biletleri: 260,-TL (İzmir-Diyarbakır /Adana-İzmir)

NOTLAR
* Sınırlı sayıda gurup uçak biletimiz olduğu için erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinlik kazanır. Bayram süreci turu olduğu için tura 20 gün kala iptallerde yerinize yolcu bulunduğu takdirde geri ödeme yapılır. 20 gün içindeki Tur iptallerinde sigorta kuralları geçerlidir.
*Lütfen rezervasyon esnasında tur programı detaylarını incelemenizi ve tur sözleşmenizi imzalamanızı rica ediyoruz.
* Bir sağlık sorununuz varsa (alerji vb) tur öncesinde acentemize bilgi verilmesi yararlıdır.
* Uçak saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ANTİKÇAĞ'DAN GÜNÜMÜZE TARİH VE EDEBİYATTA İZMİR SEMİNERLERİ


  • Güney Hindistan


  • Ayvalık ve Cunda Adası


  • Meksika-Guatemala


  • Metropolis Antik Kenti ve Bayındır Turumuz


  • Laponya Turumuz 2014TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI