EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ŞÜKRÜ TÜL ANI KÖŞESİ


>> TIKLAYIN

SAKIZ ADASINDA TATİL PAKETLERİ

 Promosyonlar dolusu!

Yaz ayları boyunca, üç-beş veya yedi günlük tatil paketleri ile Chios kumsallarında dinlenmeye ne dersiniz? Tüm odalarımız deniz manzaralı, akşam yemekleri fiyata dahil, tranferler, turlar, barlar, Grek geceleri ise ikramımız...  

>>Detaylar

LARA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Zarif promosyon ve ikramlar...

Beş odalı, şık bir villada, büyük bir zerafet içinde karşılıyorlar gelenleri...6 gece kalanlara 1 geceyi de onlar hediye ediyorlar. Nefis bir akşam yemeği ile terminalden karşılanıp uğurlamalar da promosyonlar içinde! 

>>Detaylar

DOLİNA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Tatilinize renk katacak promosyonlar!


Ege'nin mavi pırıltısında, yeşilin gölgesinde, kaliteli ve seçkin bir mekanda promosyon imkanlarını kaçırmayın! 

>>Detaylar

GÜNEY DOĞU ANADOLU

14- 20 Ekim 2013, Pazartesi- Pazar


Grup biletlerini kaçırmayın!


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1050,-TL  (Taksit olanakları)


Turumuz dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz..

DİYARBAKIR - MARDİN - HASANKEYF - MİDYAT- ŞANLIURFA - HARRAN  -GÖBEKLİTEPE -  ADIYAMAN / NEMRUT - HALFETİ-  RUMKALE - BİRECİK - ZEUGMA  - GAZİANTEP - YESEMEK - ANTAKYA - PAYAS - ADANA

TUR PROGRAMI

14 Ekim 2013, Pazartesi: DiYARBAKIR / MARDiN
Sabah saat 06.00'da , Sunexpress Hava yolları ile direkt olarak Diyarbakır'a uçuyoruz. Saat 08.00 de Diyarbakır'a varıyoruz.  Havalimanından çıktıktan sonra  Diyarbakır'da Tarihi  Hasan Paşa Kervansarayında yöresel ürünlerle güzel bir kahvaltı yapıyoruz.  Ardından DİYARBAKIR şehir turuna başlıyoruz; Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Mar Petyun Keldani Kilisesi, Dört Ayaklı Minare, Ulu Camii'yi görüyoruz.   On Gözlü (Dicle) Köprü, Keçi Burcu ve Çin Seddinden sonra dünyanın en uzun kent surları olan Diyarbakır Surları'nı geziyor ve fotoğraflıyoruz.

Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen MARDİN' e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculuğumuz var.  Öğle yemeğimizi Mardin'de yemek istiyoruz. Yemekten sonra Şehir merkezinde Mardin Arkeoloji Müzesi ile Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesini görüyoruz. Ardından Ulu Camii, Mardin çarşıları (Keresteciler, Bakırcılar, Sipahi), Tarihi evleri, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Mederesesi, Postane Binası, Şehidiye Camii'ni geziyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz, YAYGRAND Otelde ( 4*)

15 Ekim 2013, Salı: HASANKEYF  / MİDYAT
Sabah kahvaltımızın ardından HASANKEYF'e gidiyoruz. El Rızk Camii, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Hasankeyf Kalesini geziyoruz. Sonrasında MİDYAT'a hareket ediyoruz. Midyat'ta öğle yemeğimizi yedikten sonra, tarihi Midyat sokaklarında dolaşırken telkari işçiliği ile takıları görüyoruz. Midyat Devlet Konuk Evi'ni (Sıla Evi )  ziyaret ettikten sonra Mardin'e geri dönüyoruz. Yolda, Mardin'e 4 km. mesafedeki Deyrülzeferan Manastırı'nı geziyoruz. Mardin'e geri döndüğümüzde Mor Gabriel Manastırını da sizlere göstermek istiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Mardin'de aynı otelimizde. Yemekten sonra hava uygun olursa dileyen misafirlerimizle gece turunda Mezopotamya ovasını seyredebiliriz.

16 Ekim 2013, Çarşamba: MARDİN / HARRAN / URFA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Urfa'ya  hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğumuz var. Şanlıurfa şehir turunda Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan Balıklı Göl, (Halil-ür Rahman Gölü) Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarını görüyoruz.

Öğle yemeği molası sonrasında, Dünyanın ilk üniversite kalıntılarının bulunduğu, HARRAN'a gidiyoruz. Konik Kubbeli Evleri, Harran Ulu Camii, Harran Kalesi, Harran Höyüğü ve Rasathane Kulesi'ni geziyoruz. Kuşkusuz "mırra" keyfi için biraz da mola veriyoruz. Şanlıurfa'daki otelimize yerleşip,  arzu edenlerle yemekli Sıra Gecesine (ekstra) gitmek üzere hazırlanıyoruz. (Dedeman otel )

17 Ekim 2013, Perşembe: GÖBEKLİTEPE /  ADIYAMAN / KAHTA / NEMRUT
Kahvaltıdan sonra Şanlıurfa Müzesi'ni geziyoruz. Ardından çok önemli bir yere, GÖBEKLİTEPE 'yi görmeye gidiyoruz.  9-12 bin yıllık bir geçmişe uzanan kalıntıları ve tarih bilgilerini sarsan buluntularıyla, Göbeklitepe'yi geziyoruz. Uygarlık tarihini 11.000 yıl öncelere çeken Göbeklitepe, dünya çapında bilim adamlarınca izlenmekte ve tarih teorilerinin değişmesini gündeme getirmektedir. Göbeklitepe bu turumuzun en önemli noktalarından biridir. Daha sonra Atatürk Barajı'nı - Arsemia'yı, Cendere Köprüsü'nü görüyoruz. Adyaman Kâhta'daki otelimize gitmeden hava koşullarının uygunluk durumuna göre sabaha karşı değil de akşamüzeri güneşin batışını izlemek için NEMRUT DAĞI'na çıkıyoruz. Komegene krallarının devasa büyüklükteki heykellerini günbatımında seyredip fotoğraflıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  Adıyaman'da Otel Arsemas'ta ***

18 Ekim 2013, Cuma: HALFETİ / RUMKALE / ZEUGMA / GAZİANTEP
Sabah erkenden kahvaltı ettikten sonra Halfeti'ye hareket ediyoruz. RUMKALE'yi ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü muhakkak görmenizi istiyoruz. Tekne turunda gerçekten olağanüstü görüntülerle karşılaşıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Birecik Köprüsü ve Kelaynak Kuşlarını göreceğiz ve ünlü ZEUGMA Buluntularının çıkarıldığı ZEUGMA Ören yerini görmeye gideceğiz. Öğleden sonra GAZİANTEP'e doğru yola çıkıyoruz. Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı, Tütün Hanı, Tahmis Kahvesi derken Gaziantep şehir içi gezimizi yapıyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Gaziantep'teki otelimizde. (Sirehan Kervansarayı )

19 Ekim 2013 Cumartesi: GAZİANTEP / YESEMEK / ANTAKYA
Sabah kahvaltı sonrası dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan ve Zeugma Antik Kentinden çıkarılan eserlerin sergilendiği Gaziantep Müzesini geziyoruz. Ardından Kurtuluş Müzesi ve Mevlevi Müzesini görüyoruz. Öğle yemeğinde Gaziantep Mutfağı'nın muhteşem lezzetleri ile tanışıyoruz.

Öğleden sonra ANTAKYA'ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde geç Hitit Döneminin heykel atölyelerinden birisi olan YESEMEK Açık Hava Müzesi 'ni gezip fotoğraflıyoruz. Akşamüzeri Antakya'dayız.  Roma döneminin önemli sayfiye yerlerinden biri olan HARBİYE'ye gidiyoruz. Apollon ve Defne'nin hikayesini şelalelerin altında dinliyoruz.. Harbiye'nin ipekli dokumaları, defne sabunları kendimizi ilgimizi çekiyor. Konaklama ve akşam yemeğimiz Antakya GRAND BOĞAZİÇİ OTEL'de. (4*)

20 Ekim 2013, Pazartesi: ANTAKYA-ADANA-İZMİR

Sabah kahvaltısından sonra Hıristiyanlığın ilk kilisesi olduğuna inanılan Saint Pierre Kilisesini, Habib-i Neccar Camii'ni  ziyaret ediyoruz. Eski Antakya sokaklarında gezerek dünyaca ünlü Antakya Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Öğle yemeğinde zengin Antakya Mutfağı'nın tadını çıkarıyoruz. Yemek sonrasında Antakya çarşılarında alışveriş molası veriyoruz.

Öğleden sonra Antakya'dan ayrılarak Adana'ya hareket ediyoruz. PAYAS ilçesinde bir Mimar Sinan yapıtı olan Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi'ni görüyoruz. Akşam saatlerinde Adana Kebabının tadına baktıktan sonra Sunexpress Havayollarının 22.15 uçağıyla İzmir'e geri dönüyoruz. Adnan Menderes Havaalanında, yeni turlarımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

TUR FİYATI NAKİT&TEK SLİP KREDİ KARTI 6 TAKSİT
İki kişilik odada kişibaşı 1050,-TL 1100,-TL
Tek kişilik oda 1300,-TL 1375,-TL
Üç kişilik oda 950,-TL 1010,-TL
00-06 Yaş çocuk 500,-TL 530,-TL
07-11 Yaş çocuk 800,-TL 848,-TL

***Akbank, İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası kartlarına taksit yapılabilmektedir.
***Kredi Kart ile tek ödemede World karta ve Bonus Karta 6 taksit imkânı vardır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Turda 7 gün boyunca ulaşım, rehberlik, otellerde 6 sabah kahvaltısı ve 6 akşam yemeği dahil konaklama, Diyarbakır'da Tarihi Hasan Paşa Kervansarayında kahvaltı, Halfeti'de tekne turu,  Nemrut'a çıkış ücreti, seyahat sigortası, ikramlar.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Öğle yemekleri ve tüm içecekler, ören yeri ve müze giriş ücretleri,  istenirse Urfa'da sıra gecesi, Son gün Adana'daki akşam yemeği.

GURUP Uçak biletleri: 260,-TL (İzmir-Diyarbakır /Adana-İzmir)

NOTLAR
* Sınırlı sayıda gurup uçak biletimiz olduğu için erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinlik kazanır. Bayram süreci turu olduğu için tura 20 gün kala iptallerde yerinize yolcu bulunduğu takdirde geri ödeme yapılır. 20 gün içindeki Tur iptallerinde sigorta kuralları geçerlidir.
*Lütfen rezervasyon esnasında tur programı detaylarını incelemenizi ve tur sözleşmenizi imzalamanızı rica ediyoruz.
* Bir sağlık sorununuz varsa (alerji vb) tur öncesinde acentemize bilgi verilmesi yararlıdır.
* Uçak saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İrlanda ve İskoçya / Güher Demirdöven Albümü


  • Anadolu'da İlk Yerleşimler, İlk Tapınaklar ( Şanlıurfa-Diyarbakır)


  • Ürdün'ün Büyülü Topraklarında/ İbrahim Fidanoğlu Albümü


  • ANTİK ÇAĞ'DAN GÜNÜMÜZE TARİH VE EDEBİYATTA İZMİR SEMİNERLERİ


  • Güney Hindistan


  • Ayvalık ve Cunda AdasıTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI