EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
23, 30 Ağustos çıkışlı turlar ve Eylül turları... 

İZLANDA VE OSLO

24 -29 Eylül 2019, 5 Gece - 6 Gün
 
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalarda, 7 kişilik VIP bir program!
 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

BEYRUT/LÜBNAN

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün

İZMİR/İZMİR DİREKT UÇUŞ

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA

09 -15 Kasım 2019, 6 Gece - 7 Gün 
 

Orta Avrupa Başkentleri 

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

GÖKSU NEHRİ'NİN İZİNDE

25 - 29 Eylül 2019, Çarşamba - Pazar


Fiyatı: 2 Kişilik odada kişi başı:2.100,- TL + uçak bileti


Suyun ve tarihin akış rotasında

 MANAVGAT-AKSEKİ- İBRADI - HADİM - TAŞKENT- ERMENEK - MUT- SİLİFKE

TUR PROGRAMI:

25 Eylül 2019, Çarşamba : MANAVGAT- İBRADI -ALTINBEŞİK MAĞARASI-AKSEKİ
Sabah saat 08.00'da SunExpress Havayolları ile Antalya'ya uçuyoruz. 09.05 'de Antalya'dayız. Antalya'da bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve turumuza başlıyoruz. Öğle yemeği için molamızı Manavgat Şelaleri'nde vermek istiyoruz.

Yolculuğa devamla, kardelen çiçeğinin ana yurdu olan Akseki'ye gidiyor, "Düğmeli Evleri" görüyoruz. Antalya'nın bu güzel ilçesinde ustalıkla örülmüş taş duvarlar, kapılar, pencere kafeslerinde gördüğümüz ahşap işçiliğinin mükemmel örneklerini fotoğraflıyoruz. İlçe merkezinde, tek parça katran ağacından yapılan mihrabı ve sancağıyla dikkati çeken 600 yıllık Sarıhacılar Camisi, Merkez Camii ve Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi'ni de görmek istiyoruz. Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesinde 322 el yazması, 170 eski harfli basma kitapla birlikte toplam 23.489 adet kitap muhafaza ediliyor.

Bugünkü turumuzun görsel doruğu, İbradı (Aydınkent) ilçesindeki Altınbeşik Mağarası Milli Parkı olacak. Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın 3. büyük yer altı gölüne sahip olan Altınbeşik Mağarası ağzından itibaren bir gölle başlar. Gölün orta kısmında doğal bir kaya bloğundan oluşan köprü, sonra da travertenler görülür. Orta Toroslar'ın karstik yapısının uzun yıllar içerisinde şekillenerek oluşturduğu üç katlı Altınbeşik Mağarası, gerçekten enfestir! Koşullar müsait olursa mağarayı tekne turu ile gezeceğiz. Bu gece akşam yemeği ve konaklama Akseki'de.



26 Eylül 2019, Perşembe:: 
HADİM-TAŞKENT-ERMENEK 
Sabah kahvaltısından sonra Bozkır üzerinden Hadim'e gidiyoruz. Göksu'nun iki büyük kolundan biri olan Hadım Göksu buralardan doğar. Diğeri kolu Ermenek Göksu veya Ermenek Çayı ise Taşkent yakınlarından doğar. Antik çağda Cleadnos adıyla anılan Göksu Nehri'nin izini sürüyoruz bugün. Biz de Hadim'den sonra Taşkent'i geziyor ve Beşyayla üzerinden Ermenek'e ulaşıyoruz. Ermenek şehir turumuzda; Tol Medrese, Ulu Camii, Kaya evleri ve çarşıyı, mümkün olursa Maraspoli Mağarası ile Turkuaz Gölü'nü görmek istiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama bir Cittaslow olmak yolunda ilerleyen Ermenek'te.


27 Eylül 2019, Cuma :
 MUT- SİLİFKE 
Sabah kahvaltısı sonrasında Ermenek'ten ayrılarak Mut'a doğru yola çıkıyoruz. Hadim ve Ermenek'ten çıkan iki nehrin, Mut Kasabası yakınlarında birleşerek oluşturduğu Göksu Irmağı'ndan ilham alan bir yolculuk yapıyoruz. Yolda Ermenek Yerköprü Şelalesini, Gökçeseki / Philadelphia ve Kayaönü-Çamlık / Ezvendi köyleri kaya mezarlarını gördükten sonra Mut / Alahan Manastırını geziyoruz. Silifke yolunda mümkün olursa, Keben Köyü Çolakkız Hitit Kaya Kabartmasına bakmaya çalışıyoruz.

Ve Silifke 'ye ulaşıyoruz! Bir İyon koloni kenti olarak kurulan Silifke, Mersin sınırları içerisinde yer alan 20'den fazla antik kentin yarıdan fazlasına ev sahipliği yapan, Anadolu uygarlıklarının hemen hepsinden tarihi ve kültürel izler taşıyan bir yerleşim. Aynı zamanda CarettaCaretta'ların üreme alanı ve kuş göçlerine sahne olan bir coğrafyada. Zamanımız elverdiğince, Mersin'in bu güzel ilçesini geziyoruz. Silifke / Seleukeia şehir turunda; Silifke Kalesi ve Tekirambarı Su Sarnıcı, Jüpiter Tapınağı, Hristiyanlığın en eski kiliselerinden biri olan (4yy) Meryemlik (Aya Tekla) Kilisesi ve Silifke Müzesini görüyoruz. Bu gece akşam yemeği ve konaklama Silifke'de.


28 Eylül 2019, Cumartesi :  SİLİFKE 

Sabah kahvaltısından sonra Silifke ve çevresini gezmeye devam ediyoruz; Paslı Köyünde (Mezgitkale) /Korkusuz Satrap Mausoleonu, Işıkkale, Karakabaklı Antik yerleşimlerini görüyoruz. Mümkün olursa Uzancaburç-Diocaesarea Antik Kentini, sonrada Cambazlı Kiliseleri ile Adamkayalar'ı görmek istiyoruz. Akşamüzeri bir deniz molası ve serbest zaman diyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yine Silifke'de.

29 Eylül 2019, Pazar : KIZKALESİ - KANLIDİVANE- SOLİ 
Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Adana'ya doğru yolculuğumuzda göreceğimiz çok yer var; Kızkalesi / Korykos, Dilek Mağarası, Cennet-Cehennem Obrukları, Narlıkuyu'da Poimenios Hamamı ve Üç Güzeller Mozaiği (Porto Calamie) … Zamanımız müsait olursa Mersin yolu üstünde Ayaş/Elaiussa-Sebaste, Kanlıdivane/Kanytelis ve Viranşehir'de Soli-Pompeiopolis kalıntılarına bakarak, Mersin üstünden Adana'ya ulaşıyoruz. Saat 20.30'da Adana'dan İzmir'e uçuyoruz…

TUR FİYATI:

KONAKLAMA  VADE FARKSIZ (5/6) TAKSİT*
2 Kişilik odada kişi başı 2.100,-TL + uçak bileti 
Tek kişilik oda fiyat  farkı     400,-TL + uçak bileti 

İNDİRİM: Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 50,- TL

*TAKSİT: Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

UÇAK BİLETLERİ: İzmir / Antalya - Adana / İzmir uçak biletleri Mayıs sonu itibarıyla yaklaşık 250,- TL civarındadır. Katılımcı sayısı 10 kişi olduğunda grup bileti alınacaktır.
 

NOTLAR : 
* Program butik bir kültür turu olarak planlanmış olup, arkeolog danışman eşliğinde yapılacaktır. 
* Uçak grup biletleri kayıtlar 10 kişi olduğunda alınacaktır. 
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir
* Araç tipi kişi sayısına göre ayarlanır. 
* 16 kişilik araçta koltuk numarası verilmez, dönüşümlü oturma rica edilir. 
* Katılımcı sayısı 20 kişi olduğunda araç 27 kişilik olur ve rezervasyon sırasına göre koltuk numarası verilir. 
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır. 
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 Konaklamalı ve uçak bileti olan turlarda son iptal tarihi, tur çıkış tarihinden 30 gün öncesidir.
 Uçak biletleri alındıktan sonra iptal, ancak yerinize katılımcı bulunduğu takdirde mümkün olabilir.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz, elde olmayan olağanüstü nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa, katılımcılara bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.


 



KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI