SAKSONYA TURU

 10 - 14 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

 

MADEIRA ADASI'NDA YILBAŞI

 29 Aralık 2018 - 01 Ocak 2019

Tropik bir cennette yılbaşı!

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

GÖKSU NEHRİ'NİN İZİNDE

10- 14 Kasım 2018, Cumartesi - Çarşamba


Fiyatı: 2 Kişilik odada kişi başı:1.800,- TL + uçak bileti


Suyun ve tarihin akış rotasında

 MANAVGAT-AKSEKİ- İBRADI - HADİM - TAŞKENT- ERMENEK - MUT- SİLİFKE

TUR PROGRAMI:

10 Kasım 2018, Cumartesi:
Sabah saat 08.30'da SunExpress Havayolları ile Antalya'ya uçuyoruz. Antalya'da bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve turumuza başlıyoruz. Öğle yemeği için molamızı Manavgat Şelaleri'nde vermek istiyoruz.

Yolculuğa devamla, kardelen çiçeğinin ana yurdu olan Akseki'ye gidiyor, "Düğmeli Evleri" görüyoruz. Antalya'nın bu güzel ilçesinde ustalıkla örülmüş taş duvarlar, kapılar, pencere kafeslerinde gördüğümüz ahşap işçiliğinin mükemmel örneklerini fotoğraflıyoruz. İlçe merkezinde, tek parça katran ağacından yapılan mihrabı ve sancağıyla dikkati çeken 600 yıllık Sarıhacılar Camisi, Merkez Camii ve Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi'ni de görmek istiyoruz. Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesinde 322 el yazması, 170 eski harfli basma kitapla birlikte toplam 23.489 adet kitap muhafaza ediliyor.

Bugünkü turumuzun görsel doruğu, İbradı (Aydınkent) ilçesindeki Altınbeşik Mağarası Milli Parkı olacak. Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın 3. büyük yer altı gölüne sahip olan Altınbeşik Mağarası ağzından itibaren bir gölle başlar. Gölün orta kısmında doğal bir kaya bloğundan oluşan köprü, sonra da travertenler görülür. Orta Toroslar'ın karstik yapısının uzun yıllar içerisinde şekillenerek oluşturduğu üç katlı Altınbeşik Mağarası, gerçekten enfestir! Koşullar müsait olursa mağarayı tekne turu ile gezeceğiz. 


Bu gece akşam yemeği ve konaklama Akseki'de.

11 Kasım 2018, Pazar: HADİM-TAŞKENT-ERMENEK 
Sabah kahvaltısından sonra Bozkır üzerinden Hadim'e gidiyoruz. Göksu'nun iki büyük kolundan biri olan Hadım Göksu buralardan doğar. Diğeri kolu Ermenek Göksu veya Ermenek Çayı ise Taşkent yakınlarından doğar. Antik çağda Cleadnos adıyla anılan Göksu Nehri'nin izini sürüyoruz bugün. Biz de Hadim'den sonra Taşkent'i geziyor ve Beşyayla üzerinden Ermenek'e ulaşıyoruz. Ermenek şehir turumuzda; Tol Medrese, Ulu Camii, Kaya evleri ve çarşıyı, mümkün olursa Maraspoli Mağarası ile Turkuaz Gölü'nü görmek istiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama bir Cittaslow olmak yolunda ilerleyen Ermenek'te.

12 Kasım 2018, Pazartesi:  MUT- SİLİFKE 
Sabah kahvaltısı sonrasında Ermenek'ten ayrılarak Mut'a doğru yola çıkıyoruz. Hadim ve Ermenek'ten çıkan iki nehrin, Mut Kasabası yakınlarında birleşerek oluşturduğu Göksu Irmağı'ndan ilham alan bir yolculuk yapıyoruz. Yolda Ermenek Yerköprü Şelalesini, Gökçeseki / Philadelphia ve Kayaönü-Çamlık / Ezvendi köyleri kaya mezarlarını gördükten sonra Mut / Alahan Manastırını geziyoruz. Silifke yolunda mümkün olursa, Keben Köyü Çolakkız Hitit Kaya Kabartmasına bakmaya çalışıyoruz.

Ve Silifke 'ye ulaşıyoruz! Bir İyon koloni kenti olarak kurulan Silifke, Mersin sınırları içerisinde yer alan 20'den fazla antik kentin yarıdan fazlasına ev sahipliği yapan, Anadolu uygarlıklarının hemen hepsinden tarihi ve kültürel izler taşıyan bir yerleşim. Aynı zamanda CarettaCaretta'ların üreme alanı ve kuş göçlerine sahne olan bir coğrafyada. Zamanımız elverdiğince, Mersin'in bu güzel ilçesini geziyoruz. Silifke / Seleukeia şehir turunda; Silifke Kalesi ve Tekirambarı Su Sarnıcı, Jüpiter Tapınağı, Hristiyanlığın en eski kiliselerinden biri olan (4yy) Meryemlik (Aya Tekla) Kilisesi ve Silifke Müzesini görüyoruz. Bu gece akşam yemeği ve konaklama Silifke'de.

  
13 Kasım 2018, Salı:  SİLİFKE 
Sabah kahvaltısından sonra Silifke ve çevresini gezmeye devam ediyoruz; Paslı Köyünde (Mezgitkale) /Korkusuz Satrap Mausoleonu, Işıkkale, Karakabaklı Antik yerleşimlerini görüyoruz. Mümkün olursa Uzancaburç-Diocaesarea Antik Kentini, sonrada Cambazlı Kiliseleri ile Adamkayalar'ı görmek istiyoruz. Akşamüzeri bir deniz molası ve serbest zaman diyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yine Silifke'de.

14 Kasım 2018, Çarşamba: KIZKALESİ - KANLIDİVANE- SOLİ 
Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Adana'ya doğru yolculuğumuzda göreceğimiz çok yer var; Kızkalesi / Korykos, Dilek Mağarası, Cennet-Cehennem Obrukları, Narlıkuyu'da Poimenios Hamamı ve Üç Güzeller Mozaiği (Porto Calamie) … Zamanımız müsait olursa Mersin yolu üstünde Ayaş/Elaiussa-Sebaste, Kanlıdivane/Kanytelis ve Viranşehir'de Soli-Pompeiopolis kalıntılarına bakarak, Mersin üstünden Adana'ya ulaşıyoruz. Saat 20.30'da Adana'dan İzmir'e uçuyoruz…

TUR FİYATI:

KONAKLAMA  VADE FARKSIZ (5/6) TAKSİT*
2 Kişilik odada kişi başı 1.800,-TL + uçak bileti 
Tek kişilik oda fiyat  farkı     400,-TL + uçak bileti 

* TAKSİTLENDİRME: Garanti Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi ve İş Bankası kartlarına yapılmaktadır.

* İZMİR / ANTALYA - ADANA / İZMİR GRUP UÇAK BİLETİ FİYATI: Hali hazırda 165,-TL civarındadır. Katılımcı sayısı 10 kişi olduğunda grup bileti alınacaktır.

* NAKİT İNDİRİMİ ( Nakit ödemelerde yada banka havalesinde ) % 10 İNDİRİM uygulanır.

NOTLAR : 
* Program butik bir kültür turu olarak planlanmış olup, arkeolog danışman eşliğinde yapılacaktır. 
* Uçak grup biletleri kayıtlar 10 kişi olduğunda alınacaktır. 
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir
* Araç tipi kişi sayısına göre ayarlanır. 
* 16 kişilik araçta koltuk numarası verilmez, dönüşümlü oturma rica edilir. 
* Katılımcı sayısı 20 kişi olduğunda araç 27 kişilik olur ve rezervasyon sırasına göre koltuk numarası verilir. 
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır. 
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI