EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI
 

NOT: 16 Mart programını gerçekleştirmek için araç tutulacaktır. Bu nedenle katılmak isteyen dostlarımızın EbruliTur'u arayarak bilgi vermelerini önemle rica ederiz. 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

>> 07-08 Nisan 2018 (1 Gece-2 Gün)
>> 06-08 Nisan 2018 (2 Gece -3 Gün)

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

GERGA / ESKİ ÇİNE

20 Mayıs 2018, Pazar


Fiyatı:  100,- TL


Ark. Doç. Dr. M. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

Gerga, Karya'nın Alabanda kenti kırsalında, devasa taşlardan tapınağı, Ana Tanrıça ve Kahraman Gergas Heykeli, Stelleri, Çeşmesi ve diğer anıtlarıyla göle karşı, bir garip ören yeridir...

TUR PROGRAMI:
Sabah saat 07.30'da Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki tramvay durağı arkasında, 08.00'de Alsancak/Lozan Meydanı'nda katılımcılarımızla buluşuyoruz. Zaman kazanmak için, kahvaltımızı araçta yapıyoruz. GERGA antik kutsal alanına, Çine -Muğla karayolunun 6. km.sinden doğuya (Madran dağlarına) ayrılan yoldan giderek, 15 km sonra Kırsakallar Köyüne, oradan da naif bir doğa içinde, yaklaşık iki saatlik keyifli bir yürüyüşle ulaşıyoruz.

Gerga, Karya'nın Alabanda kenti kırsalında, ilginç hatta en garip ören yerlerinden birisidir. Antik kaynaklarda adı geçmeyen, bu nedenle gerçek işlevi tartışmalı olan Gerga'nın merkezindeki ve yakın çevresindeki hemen tüm kaya yüzeylerine adı yazılmış.

Bunlardan birinde GERGAKOME yazıtı olması adı geçen yerin köy olduğunu akla getiriyorsa da, devasa yekpare taşlarla oluşturulmuş, tamamen ayakta duran küçük tapınağının (heroon?) biçimi, Yunan kültüründe benzerine rastlanmayan Ana Tanrıça Heykeli, Kahraman Gergas Heykeli, Üçgen Stelleri, Çeşmesi ve diğer anıtlarıyla daha çok bir kutsal alan olarak hizmet verdiği düşünülebilir. Ana ulaşım yollarının dışında kalması nedeniyle hak ettiği üne kavuşamamış bu az bilinen ve ilginç arkeolojik alanı gezerken, biz de kendi spekülasyonlarımızı yapmaya başlıyoruz...

Gerga'ya ulaştığımızda yanımızda getireceğimiz öğle yemeği kumanyalarımızı yemek için mola veriyoruz. Yeterli dinlenme molası verdikten sonra dönüş yolumuzu, Çine Barajının muhteşem Gökbel Vadisiyle birlikte yuttuğu İncekemer üzerinden yapamıyor olmamıza hayıflanarak aynı yoldan geri dönüyoruz.

Dönüşte zamanımız uygun olursa Eski Çine'de Batı Anadolu'nun en eski ve döneminin en geniş kubbeli dini yapılarından biri olan AHMET GAZİ CAMİİ'ni görmeye gidiyoruz. Bugünkü programımız böylece sona eriyor ve İzmir'e hareket ediyoruz.

TUR FİYATI: 100,- TL 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik,danışmanık, araçta  sabah kahvaltılık ikramı.
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Öğle yemeği (Öğlende yapılacak piknik için kumanya, içecek ve özellikle su getirmeyi unutmayın)

GERGA TURU HAKKINDA NOTLAR
* Gerga Turu hoş bir doğa içinde normal yürüme hızıyla 2 saat gidiş, 2 saat dönüş olmak üzere 4 saatlik bir yürüyüş programı içerir.
* Yürüyüş için rahat ayakkabı ile mevsime uygun kıyafet giymeyi; yanınıza şapkanızı, güneş gözlüğü ve güneş kreminizi ve özellikle su almayı unutmayın.
* Öğle yemeğiniz  için yiyecek ve içecek kumanyanızı, yolda atıştırmalık birşeyler  getirmeyi unutmayınız. Köyden alış-veriş imkanı yoktur.
* Yürüme ile ilgili sorunu olan misafirlerimize bu turu tavsiye etmiyoruz. Gerga'ya araçla hiçbir şekilde ulaşım yoktur. 

GENEL NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırıdır ve araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
* Günübirlik turlarımızda araçta koltuk numarası verilmez.
* Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
* Son müracaat tarihi, 18 Mayıs 2018, Cuma günüdür.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir

İPTAL KOŞULLARI
* Tura son kayıt tarihine kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir. 
* Daha sonra veya tur sabahı gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'eTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI