EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
20 ve 27 Eylül çıkışlı turlar... 

İZLANDA VE OSLO

24 -29 Eylül 2019, 5 Gece - 6 Gün
 
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalarda, 7 kişilik VIP bir program!

02-07 Ekim 2019'da tekrar gidiyoruz! 
 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

BEYRUT/LÜBNAN

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün

İZMİR/İZMİR DİREKT UÇUŞ

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA

09 -15 Kasım 2019, 6 Gece - 7 Gün 
 

Orta Avrupa Başkentleri 

GELENEKSEL HİNT DÜĞÜNÜ

11 - 19 Kasım 2019 / 8 Gece & 9 Gün

DELHI - JAIPUR - AGRA
 
 
LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

GELENEKSEL HİNT DÜĞÜNÜ

11 - 19 Kasım 2019 / 8 Gece & 9 Gün


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1.185,- USD + Uçak bileti  


DELHI - JAIPUR - AGRA

Hindistan'da düğün gelenekleri din, kast, etnik köken, dil, bölge vb bağlı olarak değişiklik gösterse de, evlilik törenleri birkaç gün süren ritüel ve kutlamalarla doludur. Düğün öncesi ve düğün günü törenleri genellikle 3 gün sürer. Konuk veya katılımcılar bazen 10.000 kişiyi bulur. Çoğunu ne gelin ne de damat tarafı tanımaz. Kentlerdeki evliliklerin çoğunluğu "aşk evlilikleri" dir.

TUR PROGRAMI:

01. Gün/ 11 Kasım 2019, Pazartesi: İSTANBUL- DELHİ
İstanbul Sabiha Gökçen / Ankara Esenboğa Havaalanından buluşarak Delhi'ye uçuyoruz.

02.Gün/ 12 Kasım 2019, Salı: DELHİ
 Delhi'ye varış
 Otelde kahvaltı
 Eski Delhi şehir turu
 Eski Delhi'de Rickshaw binişi
 Akşam Damat Evinde kına töreni, kokteyl.

Sabah Delhi Havaalanına varış ve otele transfer. Kahvaltı ve kısa bir dinlenme ardından Eski Delhi şehir turuna çıkıyoruz. İlk önce 1648 yılında Moğol imparatoru Şah Cihan tarafından yaptırılmış olan ve Şah Cihan'ın gücünü ile zerafetini sembolize eden Kızıl Kaleyi dışarıdan görüyor ve Hindistan'ın en büyük camisi ziyaret ediyoruz. Sonrasında 3 tekerlekli rikşalarla dolaşacağımız, Chandni Chowk'un dar sokaklarına giriyoruz. Burası eski şehrin en renkli pazarı olup eski Delhi'nin ticaret merkezidir. Daha sonra.Hindistan'ın ulusal babası olan, 1948'de Nathuram Godse tarafından öldürülen MAHATMA GANDHI'nin anıtsal mezarının bulunduğu Raj Ghat parkını geziyoruz. Burada her Cuma özel bir tören yapılır. Hindistan'ın ilk başbakanı olan Jawahar Lal Nehru'nun mezarı da anıt mezarın kuzeyindedir.

Aracımızla Rajpath Caddesi boyunca geziyoruz. Yeni Delhi'nin ortasında, 42 metre yüksekliğindeki Heybetli Hindistan kapısını görüyoruz. Parlemento Binası da bugün göreceğimiz yerler arasında...

Bu akşam damat tarafı olarak damat evine gideceğiz. Geleneksel kına töreni sonrası kokteyl ve akşam yemeği…


Mehndi Kına motiflerinde Arap, Hint, Pakistan tasarımları gibi kategorilere ayrılan birçok çeşit vardır. Kadınlar kınayı genellikle ellerine ve ayaklarına uygularlar.

Bilindiği kadarıyla, Kına 5000 yıl öncesinden bu yana, iyi şans, sağlık, güzellik gibi olumlu duyguların simgesi olarak ve kötü ruhlardan korunmak için kullanılmaktadır.

Gecenin ilerleyen saatlerinde otele dönüş ve konaklama.

03. Gün/ 13 Kasım 2019, Çarşamba: DELHİ
 Kahvaltı otelimizde
 Tam gün Delhi şehir turu
 Bollywood Dans Show Zangoora
 Akşam yemeği ve geceleme otelde

Otelde alınacak kahvaltı sonrası, Delhi'yi keşfetmeye devam ediyoruz. Gezimize Qutub-ud-Din Aibek tarafından 1199 yılında yaptırılmış olan 73mt. Yüksekliğindeki Qutab Minaresi ile başlıyoruz. Kırmızı kum taşından yapılmış olan minare içinde bir iskelet yapı olmadan kendi kendine ayakta durabilen, tuğladan yapılma dünyanın en yüksek kulesi. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer almaktadır.

Daha sonra içinde sürekli ilahilerin okunduğu, altın kubbeli binası ve binayı çevreleyen havuzu ile dingin ve huzurlu bir atmosfere sahip olan Bangla Sahib Tapınağı'nı görüyoruz. Elleriyle irmik helvası dağıtan görevlileri, ilginç kıyafetli insanları ve genel adetleriyle ilginç bir Sih Tapınağını tanıyoruz. Girişte ayakkabılar çıkarılıyor ve erkek, kadın herkesin başını örtmesi gerekiyor. Bu nedenle yanınızda ufak bir örtü bulundurmanız yararlı olur.

Akşam dileyen misafirlerimizle "Bollywood Show"a gidebiliriz. 23 Eylül 2010'da 110 kişilik ekiple başlayan ve Nautanki Mahal Tiyatrosunda sergilenmekte olan muhteşem Bollywood Dans Show Zangoora 2013 yılında kadrosunu 250 kişiye çıkartmış ve 1000 den fazla gösteri yapmıştır. Çingene Prensin hikayesinin anlatıldığı gösteriyi izledikten sonra geceleme otelimizde.

04. Gün/ 14 Kasım 2019, Perşembe: DELHİ
 Kahvaltı otelimizde
 Haldi Seremonisi
 Akşam GELENEKSEL HİNT DÜĞÜNÜ
 Geceleme otelde

Kahvaltıdan sonra damadın evinde yapılacak olan Haldi (Zerdeçal) töreni gibi evlilik öncesi ritüelleri izlemeye gidiyoruz. Hintlilerin geleneksel 'Haldi' adı verdikleri törende davetliler gelin ve damadın alnına ve yüzüne; su, zerdeçal, çeşitli yağlar, baharat ve yoğurt ile hazırlanan bir karışımı sürüyorlar. Bu karışımın çifti kutsadığına ve günahlarından arındırarak rahatlattığına inanılıyor.

Törenin ardından gelin ve damat Hint dilinde 'Çuri Daar' adı verilen pantolonlar ve geleneksel giysiler giyecek. Erkek konuklar bu töreni sadece izliyorlar.

Düğün gününde damat bir ata bindirilir. Ailesi ve tüm yakınları ile birlikte dans edilerek, saatler süren yolculukla kız tarafına gidilir. Bu yolculuğun enerjisini arttırmak için geleneksel Hint Davulcuları erkek tarafına eşlik eder.

Kadınlar, o gün en güzel kıyafetlerini giyerler ve özenle makyaj yaparlar. Bu kıyafetlerde kırmızının yeri bir başkadır…

Tarihin akışını etkileyen, dillere destan Hint Kumaşlarının görkemi gözlerimizi kamaştıracak. Öte yandan Hint buhurlarının, baharatlarının gizemli kokusu ve tarihsel serüveni üzerine konuşma fırsatı bulacağız.

Bizler de gerçek bir Hint Düğünü deneyimini yaşamak için hazırlanıyoruz. Hint kıyafetlerimizi giyecek, farklı ve bir o kadar da renkli bir düğünün parçası olacağız.

Düğün töreninin geleneksel ritüellerini Hintli Pandit (Hint Rahibi) yönetecek. Hint düğünlerinin beş temel aşaması var;

1. Korath: Gelinin ailesi tarafından Damat gelin evine davet edilir. Bu, Hint kültürüne göre gelinin hazır olduğunu ifade eder.
2. Nikasi- Barat: yani düğün alayı damadın evinden ayrılır.
3. Barat Resepsiyonu: Gelinin ailesi, damadı çiçeklerle ve kucaklaşmalarla karşılar.
4. Varmala (Çiçek kolyeleri): Gelin ve Damat çiçek dizilerini birbirlerine takarlar. Birbirlerinin önünde durur ve hayat arkadaşı seçimini gösteren kolyelerini değiştirirler.
5. Pheras: Damadın kuşağı ve gelinin şalı, bir düğümle bağlanır ve birbirlerine kutsal evlilik yeminini söylerler.

EVLILIK YEMINI
1. Tanrı'ya sonsuza dek inanmak
2. Aşk, sadakat ve merhamet etmek
3. Tüm iyi işler için birbirlerine yardım etmek.
4. Güçlü ve doğru olmak
5. Sevgi ve iyi niyeti bütün aile üyelerine göstermek
6. Çocukları yüksek ahlaki değerlerle yetiştirmek
7. Tüm konuklara ve ziyaretçilere karşı saygılı olmak

Konaklama otelimizde…05.Gün/ 15 Kasım 2019, Cuma: JAİPUR

 Jaipur'a transfer
 Akşam tapınak ziyareti
 Akşam yemeği ve konaklama otelde

Sabah kahvaltısından sonra Delhi'den (5 saatlik kara yolculuğu) Jaipur'a gitmek üzere yola çıkacağız. Jaipur'a varış, otele yerleşme. Akşamüzeri seramonileri izlemek için Hindu Tapınağını ziyaret ediyoruz. Daha sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.06.Gün/ 16 Kasım 2019, Cumartesi: JAİPUR

 Fillerle Amber Kalesine çıkış
 Öğleden sonra Jaipur şehir turu
 Akşam yemeği ve konaklama otelde

Sabah gün doğumunda otelden hareketle "Pembe Şehir" olarak bilinen Jaipur'a hareket. Ortalama 4 saat sürecek kara yolculuğu ile Jaipur'a varış.

İlk önce Jaipur'a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Amber Kalesi aşağısında Maota Gölü bulunan Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneğidir. Kaleye fillerle çıkıyoruz. Kraliyet salonları, fildişi aynalar, zarif duvar resimleri ve cam işçiliklerine hayran oluyoruz.

Not: Amber Kalesine çıkmak için sınırlı sayıda fil olduğundan ve her file sadece 2 kişi bindiğinden dolayı uzunca bir bekleme süresi olabiliyor. Bu gibi durumlarda kaleye jeep ile çıkmayı tercih edebiliriz


Daha sonra göreceğimiz yer, Şehir Sarayı. Sarayın Müzesinde Rajasthan ve Moğol sanatından örnekler, kraliyet kıyafetleri, halılar, eski silahlar, mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler ve porselenler sergileniyor. Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamaktadır.

Sawai Jai Singh tarafından yaptırılmış olan Hindistan'daki 5 gözlem evinden en meşhur olanı MS 1728'da inşa edilmiş Jantar Mantar (gözlemevi) City Palace'ın karşısındadır. Kralın taştan yontulmuş astronomik aletlerden oluşturduğu bu ilginç koleksiyon orada korunmaktadır.

Gezimizin sonunda "Bulunmaz Hint Kumaşı"nı tanımak üzere tekstil atölyesine gidip hala kullanılmakta olan el baskı tekniği göreceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.07. Gün/ 17 Kasım 2019, Pazar: JAİPUR - AGRA

• Kahvaltı otelimizde
• Agra'ya yola çıkış
• Agra Kalesi gezisi
• Akşam yemeği ve geceleme otelde

Sabah erkenden otelde alınacak kahvaltı sonrası ortalama 4 saat sürecek olan Agra yolculuğuna başlıyoruz.

Önce Moğol egemenliği döneminde başkent olan Agra, günümüzde Moğol kralı Şah Cihan tarafından eşi Kraliçe Mümtaz Şah için yaptırdığı Taj Mahal ile dünyaca tanınmaktadır. Agra'da Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alana Agra Kalesini gezeceğiz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli eklerin inşasıyla Şah Cihan tarafından bitirilmiştir. Kale, önceleri askeri amaçlı olarak yapılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve penceresi Tac Mahal'e bakan bir odada hayata veda etmiştir.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

08. Gün/ 18 Kasım 2019, Pazartesi: AGRA - DELHİ
• Kahvaltı otelimizde
• Taj Mahal Turu
• Delhi'ye yola çıkış
• Akşam yemeği Delhi'de

Sabah oteldeki kahvaltıdan sonra 1983'de Unesco Dünya Mirası Listesine alınan Taj Mahal'i gezeceğiz. 1631 yılında inşası başlamış, 20.000 kişinin emeğiyle, 22 yılda tamamlanmıştır. Mimarının Ustad Ahamed Lahori olduğu söylenir.

Taj Mahal gezimizden sonra yerel bir restoranda yemek yiyoruz. Ardından Havaalanına gidiyoruz.

09. Gün/ 19 Kasım 2019, Salı: DELHİ - İSTANBUL
Katar Havayollarına ait uçağımız sabaha karşı saat 03.40'da uçuyor. Direkt İzmir uçuşuyla öğlende, saat 12.00'de İzmir'e ulaşıyor ve hayatımızın en renkli turunu tamamlamış olarak vedalaşıyoruz…

NOT: Programda belirtilen kara yolu yolculuk süreleri ortalama olup, hava ve yol şartlarına göre farklılık gösterebilir.

ŞEHİR HOTEL 5* ODA KATEGORİSİ GECE
Jaipur CROWN PLAZA vb. DELUXE ROOM 2
Agra SAROVAR CRYSTAL PREMIER vb. DELUXE ROOM 1
Delhi ITC WELCOME HOTEL DWARKA 5* vb. SUPERIOR ROOM 3

TUR FİYATI

KONAKLAMA  
İki kişilik odada kişi başı 1.185,- USD + Uçak bileti  
Tek kişilik oda  farkı    325,- USD

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Toplam 7 gece oda - kahvaltı - akşam yemeği dahil olarak konaklama. 
 Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler, şehir turları
 Tüm gezilerde yerel İngilizce rehber.
 Türkçe rehberlik
 Seyahat Sağlık sigortası
 Jaipur'da Amber Kalesine fil veya jeep ile çıkış.
 Programda belirtilen gezilerde görülecek müze, saray ve ören yer girişleri.
 Kişi başı günde 2 şişe su
 Kokteyl partideki tüm ikramlar
 Nişan töreninde kına yapımı
 Düğün Töreni akşam yemeği ve içecekler
 Kokteyl parti ve düğün töreni için her 15 kişilik gruba 1 özel güvenlik (body guard)
 Şu anda Hindistan'da geçerli tüm yasal vergiler

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR 
 İzmir / İstanbul / Delhi gidiş dönüş Uluslararası uçak biletleri
 Öğle yemekleri
 Yemeklerdeki her türlü içecek
 Bollywood şovu (55,-USD) transfer dahil
 Kuru temizleme, telefon veya mini bar gibi oteldeki kişisel harcamalar
 Havaalanı ve oteldeki bagaj taşıma bahşişleri
 Müze ve ören yer girişindeki kamera vb. ücretleri
 Restoran, şoför ve yerel rehber bahşişleri (kişi başı USD 40.-)
 Programda belirtilmeyen tüm yemekler ve servisler.


EBRULİ TUR'DAN ÖNEMLİ NOTLAR
 Özel bir düğün ve gerçek bir organizasyondur.
 Katılımcı sayısı 10 kişi olduğunda grup biletine müracaat edilir. Grup oluşturulamaz ise bireysel katılım mümkündür.
 Hindistan için vize gereklidir. Turist vizeleri Ankara'dan alınmaktadır. Parmak izi için Ankara'ya gidilmesi gereklidir.
 Bu program bir kaç acente tarafından ortak olarak satışa açılmıştır.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI