EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

SAKSONYA TURU

 07 - 11 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

GAZİANTEP ve KAHRAMANMARAŞ

30 Kasım - 02 Aralık 2018, Cuma - Pazar


Ark. Nezih Aytaçlar danışmanlığında


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı 1180,- TL+ Uçak bileti (Taksit olanakları)


Mozaik yolunda 3 gün...

Zeugma Antik Kenti ve Mozaik Müzesi & Germenicia Mozaikleri & Halfeti & Gaziantep Lezzetleri


*Gaziantep, 2015 yılında, gastronomi dalında UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağına" kabul edildi. Böylece gastronomi alanında Türkiye'nin öncü şehri ve dünyanın en önemli mutfaklarından birisi olarak tescil edildi.

Mozaik Yolu Projesi : "Türkiye'de kültürel zenginliği ve tarihi mirası koruyup tanıtmak için projeler üreten Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği" tarafından başlatılan Mozaik Yolu Projesi kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa büyükşehir belediyelerinin desteği ve Şölen'in sponsorluğuyla bu eşsiz mozaik güzergahı çeşitli etkinliklerle dünyaya tanıtılmaktadır..


TUR PROGRAMI

1.Gün: 30 Kasım 2018, Cuma
Sabah saat 07.20'de SunExpres hava yolları uçağı ile İzmir'den direkt Gaziantep'e uçuyoruz. Saat 09.00'da Gaziantep havaalanına iniyoruz. Öncelikle, Antep fıstıklı Gaziantep katmerinin tadına bakmaya gidiyoruz…

Sonra panoromik bir şehir turu yapıyor ve ardından Gaziantep'in tarihi çarşılarını geziyoruz. Yerel kültürün tüm renklerini sergileyen Bakırcılar, Yemeniciler, Yemişçiler, Baharatçılar Çarşısı derken, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz….

Gaziantep mutfağının o muhteşem lezzetlerinden oluşan güzel bir öğle yemeğinden sonra müzeleri gezmeye başlıyoruz. Dünyanın en değerli müzeleri arasında yer alan "ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ"nde gerçek bir sanat şöleni yaşıyoruz. Theonoe'nin sevgiyi ve yaşamı simgeleyen pembe giysisiyle başlayan sergileme, kaçınılmaz sonu ifade eden aile mezarıyla son buluyor.. 

Ardından, yeni düzenlemelerle 2017 yılında tekrar açılan "GAZİANTEP ARKEOLOJİ MÜZESİ"ni geziyoruz. Alt Paleolitik dönemden başlayarak, Cumhuriyet dönemine kadar bir süreci kapsayan sergileme üniteleri ziyaretçileri zaman içinde bir yolculuğa davet ediyor..

Akşam yemeği ve konaklama, Gaziantep'te, otelimizde.

2. Gün: 01 Aralık 2018, Cumartesi
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Kahramanmaraş'a gidiyoruz. 2007 yılında, Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu mahallesinde kaçak kazı yapılırken ihbar üzerine ortaya çıkan ve daha sonra 146 Hektarlık bir bölgeye yayıldığı anlaşılan mozaikler dünya çapında ün kazandı. Yaklaşık 1500 yıl toprak altında kaldıktan sonra gün ışığına çıkarılan ve Germenicia Antik Kentine ait olan bu özgün mozaiklerin sergilendiği yeni müzeyi geziyoruz. M.S. 4. ve 5. yüzyıla tarihlenen mozaikler; özenli işçilikleri, tasvirleri, konu ve ikonografi çeşitliliği ile önemli eserler.


Müze gezisinden sonra öğle yemeğimizi yiyor, kış mevsiminde olsak da ünlü Maraş dondurmasının tadına bakıyoruz. Sonra Gaziantep'e dönüyoruz. Zaman ve ışık müsait olursa Gaziantep tur programımıza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama aynı otelde.

3. Gün: 02 Aralık 2018, Pazar
Sabah kahvaltısından sonra, Antep fıstığı bahçeleri arasından geçerek, Halfeti-Rumkale'ye gidiyoruz. Kısmen sular altında kalan eski köyler, minareler, gerçeküstü bir tabloyu andırıyor Tekne turumuzu yaparken, fotoğraf çekmeye doyamıyoruz…


Öğle yemeği molamız Birecik'te. Vefalı Kelaynak kuşlarına merhaba dedikten sonra, ZEUGMA Antik kentini ziyaret ediyoruz. Selevkeia Euphrates (Zeugma) kenti, Fırat Vadisinde nehri seyreden tepeler üstünde kurulmuş bir yerleşim. Mozaiklerde kullanılan renkli taşlar bu vadinin doğasını yansıtıyor…


Akşamüzeri yeniden Gaziantep'teyiz. Dünya mirası olmuş lezzetlerden oluşan keyifli bir akşam yemeğinden sonra kente veda ediyoruz. Havaalanına giderek gece 23.25'te direkt İzmir'e uçarak bir tarih, sanat ve gurme gezisini daha sona erdiriyoruz.

TUR FİYATI (Belirli kredi kartlarına vade farksız 5 veya 6 taksit olanağı)

İki kişilik odada kişi başı 1180,- TL+ Uçak bileti 
Tek kişilik oda fiyat farkı  250,- TL+ Uçak bileti 

** Nakit yada banka yolu ile ödemede 50,- TL indirim uygulanır.
** İşbank- Garanti- Vakıfbank- World kartlara vade farksız taksit yapılabilir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
** Gaziantep'te başlayıp Gaziantep'te sona eren programda yazılı olan tüm turlar
** 5* otelde yada butik otelde 2 gece konaklama
** Otellerdeki kahvaltılar ve akşam yemekleri
** Rehberlik
** Otoban ve otopark ücretleri
** Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
** Gidiş - dönüş uçak biletleri (Grup bileti: SunExpres Hava Yolları/ Gidiş - Dönüş:…..-,TL)
** Ören yeri ve müze girişleri (Bir yıl geçerli müze kartı almanızı öneririz.)
** Otel dışındaki tüm yiyecek ve içecekler…

NOTLAR:
** Grup biletleri müracaat sayısı en az 12 kişi olduğunda alınır.
** Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.
** Koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir
** Seyahat Sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini kaydettirmeniz gereklidir.
***Seyahat Sigortası seyahat esnasında ani gelişen (Akut) rahatsızlıkları kapsar. Kronik rahatsızlar kapsam dışındadır
** Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. .
** Bir yıl geçerli MÜZE Kartınızı almayı unutmayınız.
** Hava durumuna ve yürüyüşe uygun rahat kıyafetler getirmenizi tavsiye ederiz.
** Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
** Tur hareketinden 15 günden daha az kaldığında yapılan iptallerde, yerinize yolcu bulunabilirse ücretiniz iade edilir. Yolcu bulunamadığında iptalde sigorta kuralları uygulanır.

 

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI