EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

YILBAŞINDA MARMARİS

30 Aralık 2018- 01 Ocak 2019

CETTIA BEACH RESORT HOTEL'DE 2 GECE HERŞEY DAHİL KONAKLAMA, OLDUKÇA ZENGİN BİR YILBAŞI PROGRAMI İLE MARMARİS-SELİMİYE-TURGUT ŞELALESİ-KIZKUMU TURLARI...

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 21 - 24 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

FOÇA'DA ANTİKÇAĞ VE İYONYA İZLERİ

23 Aralık 2018, Pazar


Fiyatı: 100 ,- TL


Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 09.00 'da Alsancak Lozan Meydanı'nda - 9.30'da Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş durağında konuklarımızla buluşacağız. Bu gezimizde daha rahat olmak, keyfe de biraz vakit ayırmak istiyoruz. Bu nedenle sabah daha geç buluşmayı uygun gördük.

Foça antik çağın en önemli İon kentlerinden birisi. Marsilya [Massalia], Nice [Nikaia], Lapseki [Lampsakos] başta olmak üzere çok sayıda koloni kurarak Akdeniz'de önemli bir güç olmayı başarmış. Aynı durum Ortaçağ'da ve Osmanlı Dönemi'nde de sürmüş. Yani, Foça'ya doğru yol alırken sohbetimiz derin olacak, gezip göreceğimiz yerlerin arka planı hakkında konuşacağız.

Yolumuz üzerinde olan ve Anadolu'da bilinen tek örnek olarak kabul edilen Pers mezar anıtını [Taş Kule] gezdikten sonra Foça'da denize karşı bir çay molası vereceğiz. Foça içindeki gezimiz antik tiyatrodan günümüze ulaşabilen kalıntıları, Kybele'ye adanmış liman kutsal alanını, şehre hâkim konumlandırılmış Athena tapınağı kalıntılarını, hemen her dönemde tekrar onarılarak kullanımı sürmüş deniz surlarını ve Beşkapılar Kalesini, Osmanlı dönemine tanıklık eden Fatih ve Kayalar Camileri ila Ağalar konağının hazin kalıntılarını içerecek. Tabii en çok keyif alacağımız şeyler arasında olan, 19. yüzyılın Rum evlerinin güzel örneklerini koruyan sokakları da ihmal etmeyeceğiz.

Öğlen yemeğimiz, biraz gecikmiş olarak, evde yapılmış enfes mezeler ve balık içeren özel bir mekânda olacak.. Yemeğimiz erken biter ve zamanımız kalırsa çevrede biraz daha dolaşabiliriz, dedik ya, keyif bizim… Güzel bir günün sonunda İzmir'e geri dönüyoruz.

TUR FİYATI: 100,- TL
FİYATA DAHİL OLANLAR: Ulaşım, rehberlik, danışmanlık
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Ören yeri ve müze giriş ücretleri, öğle yemeği, içecekler…

NOTLAR:
** Turlarımıza katılım tek araçla sınırlıdır.
** Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
** Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
** Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez
** Tura son kayıt tarihi, 21 Aralık 2018, Cuma günüdür.
** Foça içinde yürüyerek gezeceğimizden rahat kıyafet ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
** Acentemiz zorunlu durumlarda program değişikliği yapma hakkını saklı tutar..

İPTAL KOŞULLARI:
* Tura son kayıt tarihi olan 21 Aralık gününe kadar iptallerde ücret iade edilir.
* Daha sonra veya herhangi bir nedenle tur sabahı yapılan iptallerde yahut son dakikada tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

 

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI