EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

 20 -26  Ağustos 2018 (Kurban Bayramı)

İONİA ADALARI

15-21 Eylül 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

21-23 Eylül 2018

ALSACE

10 -14 Ekim 2018

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

FOCA KOYLARI, ADALARI

19, 29 Temmuz, 05 Ağustos,16 Eylül tarihlerinde


Fiyatı: 185,- TL'den başlayan fiyatlarla (detaylara bakınız)


Özel tekne ile

 

TUR TARİHLERİ:

HAFTA İÇİ: 
1. 04 Temmuz 2018, Çarşamba 
2. 19 Temmuz 2018, Perşembe 
 
PAZAR:
3. 29 Temmuz 2018, Pazar 
4. 05 Ağustos 2018, Pazar
5. 16 Eylül 2018, Pazar
 

Derler ki,

Bilinmeyen bir liman ülkesinde
Alev saçlı, yangın bakışlı
Denizkızları yaşar..
Bilinen o ki,
Bu deniz kızları hala,
Her yağmur yağdığında
Yakamoz toplamaya çıkar
Av yasağı zamanı
Poseidon'un ıslak avuçlarında..TUR PROGRAMI:

Sabah saat 08.30'da Alsancak / Lozan Meydanı'nda, 09.00'da Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki tramvay durağının arkasındaki Havaş durağında buluşarak yola çıkıyoruz. Saat 10.00 gibi, Phokaia'dan günümüze eşsiz mesajlar taşıyan; Akdeniz fokları, taş evleri, adaları ve efsaneleri ile "gururlu Phokaialıların" diyarına geliyoruz.. İÖ 7. yüzyılın ortalarından itibaren Phokaialılar, Miletoslularla birlikte Karadeniz ve Akdeniz'e açılarak koloniler kurmuşlar. Altın çağlarını yaşadıkları bu dönemde, dünyanın kültür ve sanat merkezi olmayı başarmışlar. Böylesine gelişmiş bir uygarlığın beldesidir Foça!
 

Yat Limanı'nda teknemize biniyor ve denize açılıyoruz. Hava müsait olursa, meltem yelkenlerimizi dolduruyor ve masmavi sularda sessizce süzülüyoruz. Çaylarımızı yudumlarken, İngiliz Burnu'na doğru ilerliyoruz. Ardından İncir Adası'nda Kybele'yi arıyor, Orak Adası'nda demirliyoruz. Kendimizi serin sulara bırakıp, Foça Koylarının tadını çıkarıyoruz. 

Saat 13.00-13.30 arasında öğle yemeği ikramı başlıyor. Çupra-salata-makarna ve karpuzdan oluşan cömert bir mönü keyfimizi tamamlıyor...

Öğleden sonra Siren Kayalıkları çağırıyor bizi. Kuş vücutlu, kadın başlı kayaların yansıdığı suları seyrediyoruz.  Ardından Kosova Koyu'na hareket ediyoruz. Kosova Koyu'nda yine deniz molası veriyoruz.  Bu arada çay servisi yapılıyor. Saat 18.00 civarında Fener Adası'na hareket ediyor ve 18.30'da Foça Limanı'na geri dönüyoruz.  Yarım saatlik bir serbest zaman sonrasında İzmir  yolunu tutuyoruz.. 

TUR FİYATI: 

HAFTA İÇİ PAZAR GÜNÜ
TARİH FİYAT TARİH FİYAT
04 Temmuz 2018, Çarşamba 185,-TL 29 Temmuz 2018, Pazar   230,- TL
19 Temmuz 2018, Perşembe 185,-TL 05 Ağustos 2018, Pazar 230,- TL
    16 Eylül 2018, Pazar   210,- TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: 
İzmir-Foça-İzmir özel araçla ulaşım, özel teknemizle yapılan tur programı, öğle yemeği (balık-salata-makarnave karpuz ), acente refakati

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:  
Gün boyu alınan alkollü ve alkolsüz içecekler. (Dışarıdan meşrubat getirilmez)

NOTLAR:

** Teknemiz sadece Ebruli Turizm yolcuları içindir. Adı "Dalgacı Boat"dur. Web sitesinden görsellerini inceleyebilirsiniz.
** Turun yapılabilmesi için 11 kişi gereklidir. Teknemiz 12 kişiliktir.
** Erken rezervasyon yaptırmanız rica edilir.
** Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinleşir.
** Günübirlik turlarda araçlarda koltuk numarası verilmez.
** Teknede kahvaltı ikramı yapılmamaktadır.
** Son müracaat tarihi, tur tarihinden 7 gün öncedir. Rezervasyon gecikince tekne iptal olmaktadır.
** Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında ve tarihte değişiklik yapabilir


KISA KISA... 

Homeros: Foça, İon'ların Ege sahillerinde kurdukları 12 İon kenti arasında en önemli merkezlerden biridir. Tarihi ve arkeolojik öneminin yanı sıra, Homeros destanında adı geçen mitolojik bir yerleşmedir.

Homeros'un, Odysseus destanında sirenlerin yaşadığını söylediği Foça denizindeki kayalıklar, işte o zamandan beri siren kayalıkları ismiyle bilinir. İzmir'in Foça ilçesindeki Orak Adası'nda yer alan ve volkanik tozların suyla buluşmasıyla ortaya çıkan Siren Kayalıkları, nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının barınma yeri olarak bilinse de bir mitin de parçasıdır. Homeros'un ünlü Odysseia Destanı'nda da karşımıza çıkan siren kayalıkları; geniş kanatlı, kuş gövdeli ve kadın başına sahip yaratıklar olarak tanımlanır. Sesleri ile denizcileri büyüleyen yüzleri çok güzel, sesleri çok etkileyici olan kadınların, denizcileri büyüledikleri, gemilerini bilinçsizce buraya doğru sürmeleri nedeniyle büyük çoğunluğunun öldükleri anlatılır.

Adalara gelince; Foça'nın önlerinde yer alan ıssız adaların adları: Orak Adası, İncir Adası, Kartdere Adası, Fener Adası, Hayırsız Ada ve Metalik Adadır. Orak Adası'nın güney kıyısında uzun bir çalılık kumsal, yine orak ile Hayırsız ve Kartdere' de 80 metre yüksekliğine ulaşan dik yarlar bulunur. Adalar ve çevresindeki koylar, Türkiye'deki son Akdeniz foku kolonilerinden birini barındırır. 

Ve Fok balıkları: Foçalı denizcilerin yüzyıllardan beri süren denizle mücadelesinde, onları yalnız bırakmayan dostları, daima sevimli foklardır. Dünya üzerindeki toplam sayıları 350-400 civarında bulunan Akdeniz fokları dünyada sadece Türkiye, Yunanistan ve Kuzeybatı Afrika sahillerinde yaşamaktadır.  Akdeniz foklarının bir kısmı Foça çevresindeki adaları kendilerine yurt edinmişlerdir. Artan turizm ve balıkçılığa rağmen bu adalardaki mağaraları ve kıyıları, yavrulamak, yavrularını büyütmek, dinlenmek ve güneşlenmek amacıyla kullanıyorlar. Latince adı ' Monachus Monachus' olan Akdeniz fokları karaya çıkma ihtiyacı duyarlar ve yaşadıkları yerlerdeki insan belirtileri onları rahatsız eder. Bu tür, yeryüzünde neslinin tükenmesi tehlikesi bulunan 12 memeli türünden biridir. Foça adalarında yaşayan Akdeniz foklarını korumak amacıyla Aslanburnu ile Deveboynu Burnu arasındaki adalarda 2 mil uzaklığa kadar yaklaşmak, ayrıca fokların görüldüğü Siren Kayalıkları ve Orak Adası'na 100 metreden fazla yaklaşmak yasaklanmıştır.

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • PergamonTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI