EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

REZERVASYON


 Tel:+90 (232) 464 07 18 - 463 60 43 Cep: +90 549 717 17 40-41 E-mail: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 20 - 23 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018

8 Gece-9 Gün 

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

ESKİ İZMİR'İN YALILAR MAHALLELERİ

17 Şubat 2019, Pazar


Fiyatı: 100,-TL


Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 

İzmir'in batısında kalan dar sahil şeridi 19. yüzyıl ortalarına kadar imara açık değildi. 1882'de İzmir Valisi Mithat Paşa'nın yaptırdığı yol bu alanın yerleşime açılmasını sağladı. Eski İzmirliler Karataş'dan Güzelyalı'ya kadar uzanan tüm sahil şeridine topluca "Yalılar" derlerdi. Bugün İzmir'in YALILAR'ını gezeceğiz…

TUR PROGRAMI:
Sabah saat 08.00'de Karşıyaka /Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş Durağı'nda ; 09.00'da Alsancak/Lozan Meydanı'nda Atatürk Lisesi önünde buluşuyoruz. Yol üstündeki Devlet Tiyatrosu'nun ve Kız Lisesi'nin tarihi üzerine kısa bir sohbet sonrasında yıllarca İzmir'in tersanesi olarak hizmet vermiş küçük bir koyu barındıran ve sonra 2. Judeira (Yahudi Mahallesi ) olarak yerleşime açılan Karataş'a geliyoruz. Burada Musevi Cemaati üzerine konuşuyor, İzmir'in ilk özel hastanesi olan Karataş Musevi Hastanesi'ni dışarıdan görüyor ve günümüze ulaşamayan Kortejolar'ın muhtemel yerleri üzerine konuşuyoruz. Kuşkusuz Dario Moreno Sokağı, tarihi Asansör, Beth İsrael ve Roş Hahar sinagogları da gezimizin durakları olacak.

Eski Salhane'yi geçip, bir zamanlar İzmir Limanına yanaşan gemilerdeki salgın hastalık tehlikesine karşı Karantina alanı olarak kullanılmış olduğu için bu adı alan bölgeye gelecek ve Karantina'lı Despina'nın ruhunu şad edeceğiz... Tarihi Askeri Hastane, Endüstri Meslek Lisesi binaları, Hamidiye Camii ve eskiden bir Ortodoks kilisesi olan Manifaturacı Hüsnü Ataberk Camii görmek istediğimiz yapılar arasında. Birçok İzmirlinin bu civardaki güzel 19.yüzyıl konaklarından bihaber olmasına da şaşıracağız.Öğle yemeğimiz sonrasında, Ispartalıyan konağı nedeniyle eskiden Spartalı olarak adlandırılan Sadıkbey'e geçerken Atatürk'ün kayınpederi olan aileye ait Uşakizade Köşkü'ne bakacak, Sivrihisaryan yalısı olan Vali Konağı üzerine konuşacağız. Susuz Dede / Aya Agapi tepesi yamaçlarındaki Göztepe'de Notre Dame de Lourdes Katolik Kilisesi'ni (dışarıdan) görecek, Mamuretü'i Hamidiye Camii ve İzmir'in en eski apartmanı olan Anadolu Apartmanı'nın bizi beklediği Güzelyalı'ya (yoksa "Kokaryalı" mı demeliydik?) uzanacağız.

 

Güzel bir günün sonunda çok sevdiğimiz şehrin sadece uzak tarihinden değil, 100 yıl öncesinden bile koptuğumuzun farkına vararak, sık sık önünden geçip gittiğimiz semtlere daha farklı bakmaya başlayacağız.

TUR FİYATI: 100,- TL
FİYATA DAHİLOLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti, kahvaltılık ikramı...
DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ve içecekler. 

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlıdır. 
* Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
* Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir. 
* Günübirlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez.
* Tura son kayıt tarihi, 15 Şubat 2019, Cuma günüdür.
* Hava durumuna uygun giyinmenizi ve özellikle rahat ayakkabılar ile gelmenizi tavsiye ederiz.
* Bu turumuz gün boyunca yürüyerek yapılmakta olup, tarihi yapılar dışarıdan görülmektedir. 
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI: 
* Tura son kayıt tarihine kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir. 
* Bu tarihten sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde yahut tura katılınamadığında, yerinize başka yolcu alınamayacağından, ücret iadesi söz konusu değildir. 
* Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir.
 


Geçen yıl yaptığımız Yalılar Turu'nun video ve fotoğraflarını görmek isterseniz, aşağıdaki albümü görüntülemek için tıklayınız. 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI