SAKSONYA TURU

 10 - 14 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

 

MADEIRA ADASI'NDA YILBAŞI

 29 Aralık 2018 - 01 Ocak 2019

Tropik bir cennette yılbaşı!

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

ENDÜLÜS

25 - 31 Mart 2019 (6 Gece - 7 Gün)


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı : 765,- Euro + Uçak bileti 


Flamenko'nun anavatanı Andalucia!

 
Madrid (1) - Toledo - Cordoba (1) - Sevilla (1) - Ronda - Granada (2) - Malaga (1)

"İspanya bir başka Avrupa'ysa eğer, Endülüs de bir başka İspanya'dır" derler. Andalucia İspanya'nın 17 bağımsız bölgesinden biridir. Doğu Kültürü onun tüm hücrelerinde yansır. Doğu-Batı gelgitlerini en yoğun yaşamış olan bu Akdeniz ülkesi kültürünü şüphesiz Endülüs'e borçludur." Avrupa Rönesans'ını besleyen de Endülüs'tür…

Tur programında göreceğimiz UNESCO Dünya Mirası olan yerler: 
Tarihi Toledo şehri, Granada'da; Elhamra Sarayı, Generalife Sarayı ve Bahçeleri ile Albaicin semti, Cordoba'da; tarihi kent merkezi ve Mezquita, Medinetü'z Zahra, Sevilla Katedrali…

UNESCO Somut Olmayan Dünya Mirası:  "Flamenko" ve "Akdeniz tipi beslenme"

 

TUR PROGRAMI:

25 Mart 2019, Pazartesi: MADRİD
Sabah saat 04.30'da THY seferi ile İzmir'den İstanbul'a uçuyoruz. İstanbul Atatürk Hava Limanı'ndan Madrid 'e uçuşumuz ise saat 08.10'da. Yaklaşık iki saatlik bir hava yolculuğundan sonra 10.45 'de Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı'nda İspanya'ya ayak basıyoruz. Gümrük, pasaport, vize kontrolleri sonrasında rehberimiz İlknur Hanım'la buluşarak panoramik Madrid turumuza başlıyoruz; Plaza Mayor, Puerta Del Sol, Kraliyet Sarayı, Alcala Kapısı, Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı, Plaza de Toros, Cervantes Anıtı ve Prado Müzesi göreceğimiz başlıca yerler arasında. Akşamüzeri saat 19.30 civarında akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.

26 Mart 2019, Salı: MADRİD-TOLEDO - CORDOBA
Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, güneye, Toledo ve Cordoba'ya doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Toledo gerçek bir açık hava müzesi, İspanya'nın eski başkenti ve Unesco Dünya Kültür Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak, dünyanın sayılı müzelerinden biri haline gelmiştir. El Greco'nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy'dan günümüze tarihi dokusunu korumayı başarmıştır.Roma, Vizigot, Arap, Gotik, Rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco'nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turizmin kült yerlerinden biridir. Toledo'da bize tanıdık gelecek bir başka gelenek, Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. Toledo turumuzu Yahudi Mahallesini gezerek tamamlıyoruz. Ardından Cordoba'ya hareket ediyoruz. Geceleme Cordoba'daki otelimizde.

27 Mart 2019, Çarşamba: CORDOBA-SEVİLLA
Sabah kahvaltısından sonra Cordoba'da panoramik şehir turuna çıkıyoruz. Ünlü Cordoba Camii ve Yahudi Mahallesini görüyoruz. Biraz da serbest zaman kullandıktan sonra Sevilla'ya hareket ediyoruz. Sevilla şehir turumuz, Plaza de Espana gezisi ile başlıyor. Göreceğimiz başlıca yerler; Muvahhit'ler döneminden kalma eski Ulu Camii'nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan bir katedral, Arap, Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği Krallık Malikanesi Alcazar (dışarıdan), bir 13. Yy yapısı olan Altın Kule, Belediye Sarayı… Santa Cruz Mahallesindeki gezintimizden sonra serbest zaman. Konaklama Sevilla'daki otelimizde.

28 Mart 2019, Perşembe: SEVİLLA - RONDA - GRANADA
Kahvaltının ardından, Sevilla'ya yaklaşık 2 saat mesafede bulunan, Ronda gezisi icin hareket ediyoruz. Ronda, Malaga'ya bağlı olan Arapların İspanyollar'a bıraktığı son kalelerdendir. Bu eski şehir büyük bir kayalığın tepesine kurulmuştur ve 100 metre kadar aşağıdan geçen Tajo nehri ile birlikte muhteşem manzaralar oluşturur. Epey fotoğraf çekeceğimiz bu turun bitiminde Granada'ya hareket ediyoruz. Konaklama Granada'daki otelimizde.

29 Mart 2019, Cuma: GRANADA
Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Granada turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda; Arap Çarşısı, Kristof Kolomb Anıtı, Şehir Katedrali panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Ardından Elhambra Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Akşama doğru otele dönüş ve konaklama.

30 Mart 2019, Cumartesi: GRANADA-MALAGA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Granada'da serbest zaman kullanıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanarak Malaga'ya gidiyoruz. Panoramik şehir turunun ardından Malaga'da da serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

31 Mart 2019, Pazar: MALAGA-DÖNÜŞ
Sabah kahvaltımızı yapıyor ve valizlerimizi alarak otelden ayrılıyoruz. Uçak saati müsait olursa günümüzü değerlendirecek bir tur programı yapıyoruz. Ardından hava alanına giderek Endülüs'e veda ediyoruz. ve Münir Nurettin Selçuk'un ünlü  dizelerini hatırlıyoruz yeniden; Gözler kamaştıran şala, Meftun eden güle, Her kalbi dolduran zile, Her sineden Ole! 


TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı : 765,- Euro + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı : 200,- Euro
Otellerde H/B fiyat farkı : 100 ,-  (su , sarap, bira, kahve, cay vs icecekler hariçtir )

*Tur bedeli ödeme yapacağınız gün geçerli kur üzerinden hesaplanarak alınır. 

OTELLERİMİZ
-1 gece BB Madrid Hotel Via Castellana 4* Vb.
-1 gece BB Exe Ciudad de Cordoba 4* Vb
-1 gece BB Sevilla Macarena 4* Vb
-2 gece BB Granada Nevada Palace 4* Vb
-1 gece Malaga Hilton Garden Inn 4* Vb

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Programda belirtilen tüm turlar ve otobüs
* Yukarıda belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama
* Rehberlik
* Cordoba Catedrali ve Elhambra Sarayı giris ücretleri ve tur sırasında kulaklık (Alhambra Sarayı gezisi sarayın müsait oluşuna bağlıdır)
* Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
*İzmir / Madrid gidiş - Malaga / İzmir Dönüş uçak biletleri
*Öğle ve akşam yemekleri ( Akşam yemeği paketi toplam 100,- Euro dur )
*Yurt dışı çıkış pulu ( 15,- TL )
*Programda belirtilen dışındaki müze girişleri
*İstenirse gidilecek olan Flamengo gecesi
*Bahşişler

NOTLAR:
*Turun gerçekleşmesi için katılımcı sayısı en az 20 kişi olmalıdır. 
*Tur bedeli ödeme yapacağınız gün geçerli kur üzerinden hesaplanarak alınır. 
*Rehberimiz İlknur Hanım katılımcılarımızı Madrid'de karşılayacaktır.
*Akşam yemekleri için makul bir paket fiyat (100,- Euro) verilmiştir. Tura kayıt esnasında akşam yemeklerinizi alıp almayacağınızı belirtmeniz gereklidir. Orada değişiklik söz konusu değildir.
*Muze gezilerinde yerel rehber olmayacak ve içeride anlatım yapılmayacaktır.
*Prado Müzesi gezisi müzenin ücretsiz saatinde yapılacaktır.
*Elhamra Sarayı giriş biletlerinin çok önceden alınması gereklidir. Bu nedenle tur kaydınızı erken yaptırmanız önemlidir. Son haftalarda turda yer bulsanız bile müze bileti bulmak mümkün olmayacaktır.
*Acentemiz zorunlu durumlarda otellerde ve tur programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI