EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
23, 30 Ağustos çıkışlı turlar ve Eylül turları... 

İZLANDA VE OSLO

24 -29 Eylül 2019, 5 Gece - 6 Gün
 
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalarda, 7 kişilik VIP bir program!
 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

BEYRUT/LÜBNAN

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün

İZMİR/İZMİR DİREKT UÇUŞ

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA

09 -15 Kasım 2019, 6 Gece - 7 Gün 
 

Orta Avrupa Başkentleri 

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

ENDÜLÜS

26 - 31 Ekim 2019, 5 Gece - 6 Gün


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı : 730,- Euro + Uçak bileti 


Flamenko'nun anavatanı Andalucia!

 

Madrid (1) - Toledo - Cordoba (1) - Sevilla (1) - Ronda - Granada (2) 

"İspanya bir başka Avrupa'ysa eğer, Endülüs de bir başka İspanya'dır" derler. Andalucia İspanya'nın 17 bağımsız bölgesinden biridir. Doğu Kültürü onun tüm hücrelerinde yansır. Doğu-Batı gelgitlerini en yoğun yaşamış olan bu Akdeniz ülkesi kültürünü şüphesiz Endülüs'e borçludur." Avrupa Rönesans'ını besleyen de Endülüs'tür…

Tur programında göreceğimiz UNESCO Dünya Mirası olan yerler: 
Tarihi Toledo şehri, Granada'da; Elhamra Sarayı, Generalife Sarayı ve Bahçeleri ile Albaicin semti, Cordoba'da; tarihi kent merkezi ve Mezquita, Medinetü'z Zahra, Sevilla Katedrali…

UNESCO Somut Olmayan Dünya Mirası:  "Flamenko" ve "Akdeniz tipi beslenme"

 

TUR PROGRAMI:

26 Ekim 2019, Cumartesi: MADRİD
Sabah saat 06.00'da  Pegasus havayollarına ait  uçuş ile  İstanbul'a uçuyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan aktarmalı olarak 09.55 'de yine Pegasus  Hava Yolları ile İstanbul'dan  Madrid 'e uçuyoruz. 12.25 'de Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı'nda İspanya'ya ayak basıyoruz. Gümrük, pasaport, vize kontrolleri sonrasında rehberimiz İlknur Hanım'la buluşarak panoramik Madrid turumuza başlıyoruz; Plaza Mayor, Puerta Del Sol, Kraliyet Sarayı, Alcala Kapısı, Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı, Plaza de Toros, Cervantes Anıtı ve Prado Müzesi göreceğimiz başlıca yerler arasında. Akşamüzeri saat 19.30 civarında akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.

27 Ekim 2019, Pazar: MADRİD-TOLEDO - CORDOBA
Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, güneye, Toledo ve Cordoba'ya doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Toledo gerçek bir açık hava müzesi, İspanya'nın eski başkenti ve Unesco Dünya Kültür Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak, dünyanın sayılı müzelerinden biri haline gelmiştir. El Greco'nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy'dan günümüze tarihi dokusunu korumayı başarmıştır.


Roma, Vizigot, Arap, Gotik, Rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco'nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turizmin kült yerlerinden biridir. Toledo'da bize tanıdık gelecek bir başka gelenek, Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. Toledo turumuzu Yahudi Mahallesini gezerek tamamlıyoruz. Ardından Cordoba'ya hareket ediyoruz. Geceleme Cordoba'daki otelimizde.

28 Ekim 2019, Pazartesi: CORDOBA-SEVİLLA
Sabah kahvaltısından sonra Cordoba'da panoramik şehir turuna çıkıyoruz. Ünlü Cordoba Camii ve Yahudi Mahallesini görüyoruz. Biraz da serbest zaman kullandıktan sonra Sevilla'ya hareket ediyoruz. Sevilla şehir turumuz, Plaza de Espana gezisi ile başlıyor. Göreceğimiz başlıca yerler; Muvahhit'ler döneminden kalma eski Ulu Camii'nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan bir katedral, Arap, Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği Krallık Malikanesi Alcazar (dışarıdan), bir 13. Yy yapısı olan Altın Kule, Belediye Sarayı… Santa Cruz Mahallesindeki gezintimizden sonra serbest zaman. Konaklama Sevilla'daki otelimizde.

29 Ekim 2019, Salı: SEVİLLA - RONDA - GRANADA
Kahvaltının ardından, Sevilla'ya yaklaşık 2 saat mesafede bulunan, Ronda gezisi icin hareket ediyoruz. Ronda, Malaga'ya bağlı olan Arapların İspanyollar'a bıraktığı son kalelerdendir. Bu eski şehir büyük bir kayalığın tepesine kurulmuştur ve 100 metre kadar aşağıdan geçen Tajo nehri ile birlikte muhteşem manzaralar oluşturur. Epey fotoğraf çekeceğimiz bu turun bitiminde Granada'ya hareket ediyoruz. Konaklama Granada'daki otelimizde.

30 Ekim 2019, Çarşamba: GRANADA
Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Granada turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda; Arap Çarşısı, Kristof Kolomb Anıtı, Şehir Katedrali panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Ardından Elhambra Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Akşama doğru otele dönüş ve konaklama.

31 Ekim 2019, Perşembe: GRANADA-MALAGA-İSTANBUL-İZMİR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Malaga'ya hareket ediyoruz. Kentin ilk kurucuları olan Fenikeliler'in, bir balıkçılık kolonisi olarak inşa ettiği bu güzel liman şehrinde, bizleri Akdeniz esintileri karşılıyor. Malaga'da yapacağımız panoramik şehir turunda; Botanik Bahçelerini, Boğa güreşi arenasını, Malaga limanını görüyor, tarihi kale Gibralforo'dan kenti kuş bakışı seyrediyoruz. Sonra aracımızdan inip,  şehrin sokaklarında dolaşıyoruz.

Yürüyüş sırasında, yarım kalmış Malaga Katedralini, Roma Tiyatrosunu, Endülüs Kalesini, Picasso Müzesini (dışarıdan) görüyoruz. Eski sokakları geride bırakıp modern şehrin merkezine geldiğimizde, İspanya'nın sanat ve moda merkezi Malaga'nın şık sokakları, büyük markaların mağazalarının yanısıra, küçük butikler, Anayasa meydanı ve Andalucia'nın eşsiz lezzeti olan tapas restoranları ile karşılaşıyoruz..

Uçak saati yaklaşırken, hava alanına giderek Endülüs'e veda ediyoruz. Malaga'dan THY ile saat 17.45 'de İstanbul  Atatürk Havalimanı'ndan aktarmalı olarak İzmir'e geri uçuyoruz.  

Yahya Kemal'in ünlü dizelerini hatırlıyoruz yeniden; Gözler kamaştıran şala, Meftun eden güle, Her kalbi dolduran zile, Her sineden Ole! 

TUR FİYATI
İki kişilik odada kişi başı:  730,- Euro + Uçak bileti  
Tek kişilik oda fiyat farkı: 150,- Euro

Otellerde H/B fiyat farkı:   80 ,- Euro (sarap, bira, kahve, cay, su vs tüm içecekler hariçtir)

*Tur bedeli ödeme yapacağınız gün geçerli kur üzerinden hesaplanarak tahsil edilir.

OTELLERİMİZ
-1 gece BB Madrid: Hotel Via Castellana 4* Vb.
-1 gece BB Exe Ciudad de Cordoba 4* Vb
-1 gece BB Sevilla: Macarena 4* Vb
-2 gece BB Granad: Hotel Urban Dream 4* Vb

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Programda belirtilen tüm turlar ve otobüs
* Yukarıda belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama
* Rehberlik
* Cordoba Catedrali ve Elhambra Sarayı giris ücretleri ve tur sırasında kulaklık (Alhambra Sarayı gezisi sarayın müsait oluşuna bağlıdır)
* Sevilla'da Flamenko gecesi 
* Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
*İzmir / Madrid gidiş - Malaga / İzmir Dönüş uçak biletleri
*Öğle ve akşam yemekleri (Akşam yemeği paketi toplam 80,- Euro dur )
*Konuklarımız isterse gidilebilecek olan, Granada'da mağaralarda yapılan otantik Flamenko gecesi
*Yurt dışı çıkış pulu (50,- TL ) 
*Programda belirtilen dışındaki müze girişleri
*Bahşişler

NOTLAR:
*Tur bedeli ödeme yapacağınız gün geçerli kur üzerinden hesaplanarak alınır. 
*Rehberimiz katılımcıları Madrid'de karşılayacaktır.
*Akşam yemekleri için makul bir paket fiyat (80,- Euro) verilmiştir. Tura kayıt esnasında akşam yemeklerinizi alıp almayacağınızı belirtmeniz gereklidir. Orada değişiklik söz konusu değildir.
*Muze gezilerinde yerel rehber olmayacak ve içeride anlatım yapılmayacaktır.
*Prado Müzesi gezisi müzenin ücretsiz saatinde yapılacaktır.
*Elhamra Sarayı giriş biletlerinin çok önceden alınması gereklidir. Bu nedenle tur kaydınızı erken yaptırmanız önemlidir. Son haftalarda turda yer bulsanız bile müze bileti bulmak mümkün olmayacaktır.
*Acentemiz zorunlu durumlarda otellerde ve tur programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI