EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

YILBAŞINDA MARMARİS

30 Aralık 2018- 01 Ocak 2019

CETTIA BEACH RESORT HOTEL'DE 2 GECE HERŞEY DAHİL KONAKLAMA, OLDUKÇA ZENGİN BİR YILBAŞI PROGRAMI İLE MARMARİS-SELİMİYE-TURGUT ŞELALESİ-KIZKUMU TURLARI...

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 21 - 24 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

EFES ANTİK KENTİ & SİRİNCE

13 Ocak 2019, Pazar


Fiyatı: 125 ,- TL  


Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 EFES ANTİK KENTİ - YAMAÇ EVLERİ & EFES MÜZESİ  & ŞİRİNCE

Unesco Dünya Kültür Mirası (2015)

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 07.30'da Karşıyaka / Bostanlı Vapur iskelesi yönündeki Havaş Durağında, saat 08.00 de Alsancak / Lozan Meydanı'nda gezginlerimizle buluşarak Efes 'e hareket ediyoruz. Aydın Karayolu üzerinden ilerliyoruz. Araçta gevrek tosttan oluşan kahvaltımızı yapıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Efes Antik Kentindeyiz..

Hem Küçük Menderes ağzında muhteşem bir liman sağlayan, hem de geniş tarım alanları içeren iç bölgelere geçişe izin veren coğrafyası, Ephesosʼun ve Selçukʼun hep sıra dışı önem taşıyan yerleşimler olmasıyla sonuçlanmış.
Sabah programımızı antik kent gezisine ayıracağız. Magnesia kapısından girerek, Devlet Agorası ve Odeonu gezecek, antik Küretler caddesi üzerinden yürüyeceğiz. Pompeiʼden sonra antik çağın en iyi korunmuş villaları olan "yamaç evleri"ni gezeceğiz. Hadrianus tapınağı, Celsus Kütüphanesi gibi önemli yapıları ve tiyatroyu gördükten sonra Arkadius Caddesi üzerinden antik limana ulaşacağız.Öğle yemeği molasını Selçuk'ta vermeyi planlıyoruz. Yemek sonrası önce Efes Müzesiʼne gideceğiz. Turumuzun son bölümünü de Şirince'ye ayıracağız. Akşam çay keyfini Şirince'de yaşamak istiyoruz. Artık hava erken karardığı için saat 17.30 civarında gezimizi noktalayarak İzmir'e geri döneceğiz.

TUR FİYATI: 125 ,- TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ulaşım, Efes'i arkeolog danışman eşliğinde gezebilme ayrıcalığı, rehberlik hizmeti, otoban ve otopark ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Öğle yemeği ve içecekler, Efes Ören yeri, Müze ve Yamaç Evleri giriş ücreti (Yamaç Evlerinde Müze Kart geçerli olmayıp, giriş ücreti ören yeri giriş ücretinden ayrı olarak alınmaktadır.)

NOTLAR:
*Turlarımız tek araçla sınırlıdır
*Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir
*Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir
*Günü birlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez. Sadece son kayıt yaptıran misafirlere arkada oturmak kaydı ile rezervasyon alınır.
*Tura son müracaat tarihi 11 Ocak 2019, Cuma günüdür.
*Müze ve ören yeri girişleri için müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
*Kişi başı 100,-TL 'yi geçen tüm girişleri düşünerek lütfen müze kart çıkartınız. Efes kapısında da Müzekart çıkatma imkanı vardır. Ancak yoğunluk olursa zaman kaybına neden olabilir.
*Maximum kart ile giriş uygulaması sona ermiştir.
*Müze kartı olmayanlar ve yabancı kimlik taşıyanlar biletle giriş yapmaktadırlar.
*Gezi ören yerinde gün boyunca yürüyerek yapılmaktadır. Bu nedenle hava durumuna uygun giysilerle ve rahat ayakkabı ile gelmenizi tavsiye ederiz
*Ören yeri gezimizi bölmek istemediğimiz için öğle yemeği geç kalabilir. Yanınıza atıştırmalık birşeyler ve içme suyu almanızı tavsiye ederiz.
*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tura son kayıt tarihi öncesinde yapılan iptallerde ücret iade edilir.
* 11 Ocak sonrasında, tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir

EFES ANTİK KENTİ 

2015 YILINDA UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNE ALINDI

Kategori: Kültürel

" Dünya Miras Listesine alınan "Efes" Dünya Miras alanı; Çukuriçi Höyük, Ayasuluk Tepesi (Selçuk Kalesi, St. John Bazilikası, İsa Bey Hamamı, İsa Bey Camii, Artemision), Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi olmak üzere dört bileşenden oluşmaktadır.

Antik dönemin en önemli merkezlerinden biri olan Efes, tarih öncesi dönemden başlayarak Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri boyunca yaklaşık 9000 yıl kesintisiz yerleşim görmüş ve tarihinin tüm aşamalarında çok önemli bir liman kenti ve kültürel ve ticari merkez olmuştur.

Helenistik ve Roma Döneminin üstün kentleşme, mimarlık ve dini tarihine ışık tutan simgeleri barındıran Efes'te farklı dönemlere ait en üstün mimari ve kent planlama örnekleri bulunmaktadır. M. Ö. 8. yüzyıla tarihlenen ve Antik dönemin yedi harikasından biri olarak ünlenen kült merkezi Artemision, Hz. Meryem'in İsa'nın annesi olarak kabul ve ilan edildiği 431 tarihli Ekümenik Konsülün gerçekleştiği yer olan Meryem Kilisesi, İsa'nın havarilerinden biri olan ve Yahya İncili'ni Efes'te yazan St. John'ın mezarı üzerine inşa edilen Bazilika gibi Erken Hristiyanlık dönemine şahitlik eden benzersiz eserleri, günümüzde Hristiyanlar tarafından hac mekanı olarak kabul edilen Meryem Ana Evi ve Beylikler döneminde inşa edilen İslam yapıları ile Efes aynı zamanda dini tarih açısından da bugün hala ayakta olan benzersiz bir birikim sunmaktadır.

TC. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI
 
 

 

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI