SAKSONYA TURU

 10 - 14 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

 

MADEIRA ADASI'NDA YILBAŞI

 29 Aralık 2018 - 01 Ocak 2019

Tropik bir cennette yılbaşı!

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

EFES ANTİK KENTİ

09 Aralık 2018, Pazar


Fiyatı: .... ,- TL  EFES ANTİK KENTİ - YAMAÇ EVLERİ & ST. JOHN BAZİLİKASI & EFES MÜZESİ 

Unesco Dünya Kültür Mirası (2015)

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 08.00 Karşıyaka / Bostanlı Vapur iskelesi önü Tramvay durağı arkasında 08.30 'da Lozan Meydanı'nda buluşarak Aydın Karayolu üzerinden ilerliyoruz.. Araçta yol alırken, konuklarımıza gevrek-tost ikram ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Efes ören yerine ulaşıyoruz.

Hem Küçük Menderes ağzında muhteşem bir liman sağlayan, hem de geniş tarım alanları içeren iç bölgelere geçişe izin veren coğrafyası, Ephesosʼun ve Selçukʼun hep sıra dışı bir önem taşımış yerleşimler olmasıyla sonuçlanmış. M.Ö. 5-4. binyıldan itibaren yerleşim gören Arvalya ve Çukuriçi höyükleri, Tunç Çağı boyunca yaşamın sürdüğü ve Hitit kaynaklarının "Apasa"sı olan Ayasuluk tepesi, Antik çağın 7 harikasından birine ev sahipliği yapan Yunan ve Panayır Dağı eteklerindeki Asya Eyaleti başkenti Roma Şehri, Erken Hristiyanlık ve Bizans döneminin önemli yerleşmesi Agios Skologos ve Aydınoğlu Beyliğinin limanı Ayasuluk bu görkemli tarihin ana hatları.

Böylesi bir zenginliğin tümünü tek bir gün içinde gezip, sindiremeyeceğimizi biliyoruz. Bu günkü turumuzun amacı bir anlamda Ephesosʼa "kuş bakışı" bir nazar, ayrıntısına girmeden sakladığı gizemlerin "kaymağını" toplamak olacak. İleride yapacağımız daha ayrıntılı geziler için bir başlangıç...

Sabah programımızı antik kente ayıracağız. Magnesia kapısından girerek, Devlet agorası ve Odeonu gezecek, antik Küretler caddesi üzerinden yürüyeceğiz. Pompeiʼden sonra antik çağın en iyi korunmuş villaları olan "yamaç evleri"ni, Hadrianus tapınağı, Celsus Kütüphanesi gibi önemli yapıları ve tiyatroyu gezdikten sonra Arkadius caddesi üzerinden antik limana ulaşacağız. Meryemʼe adanmış kiliseyi ziyaret ettikten sonra antik kent turumuzu bitireceğiz.


Ephesos Artemis tapınağına kısa bir ziyaret sonrasında Öğle yemeğimizi Selçukʼda yiyecek ve Efes Müzesiʼni gezerek Ephesos'un önemli buluntularını göreceğiz. İsaʼnın havarilerinden St. Jean adına yapılmış bazilika bu günkü turumuzun son durağı olacak. 

Kaç defa görmüş olursak olalım, her defasında yeniden etkilenerek tamamlıyoruz Efes turlarını. Toparlanıp dönüş yoluna çıkıyor ve saat 19.00 civarında İzmir'de olmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI: 100 ,- TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik, sabah gevrek-tost ikramı, otoban ve otopark ücretleri.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ve içecekler, Efes Ören yeri, Müze, St Jean Bazilikası ve Yamaç Evleri giriş ücreti. (Yamaç Evlerinde Müze Kart geçerli olmayıp, giriş ücreti ören yeri giriş ücretinden ayrı olarak alınmaktadır.

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlı olduğundan erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
* Günü birlik turlarda koltuk numarası verilmez
* Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinleşir.
* Kayıt için son müracaat tarihi 18 Mayıs Cuma günüdür. 
* Müze ve ören yeri girişleri için müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
* Kayıt sırasında biniş yerinizi ve telefon numaranızı kaydettirmeyi unutmayınız.
* Gezi ören yerinde gün boyunca yürüyerek yapılmaktadır. Bu nedenle hava durumuna uygun giysilerle ve rahat ayakkabı ile gelmenizi tavsiye ederiz.
* Öğle yemeği Selçuk'da yenecektir. Biraz geç kalınabileceği için yanınızda atıştırmalık birşeyler ve su bulundurmak isteyebilirsiniz..
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI: 
* Tura son kayıt tarihine kadar iptallerde ücret iade edilir.
* Daha sonra veya herhangi bir nedenle tur sabahı yapılan iptallerde yahut son dakikada tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

EFES ANTİK KENTİ 

2015 YILINDA UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNE ALINDI

Kategori: Kültürel

" Dünya Miras Listesine alınan "Efes" Dünya Miras alanı; Çukuriçi Höyük, Ayasuluk Tepesi (Selçuk Kalesi, St. John Bazilikası, İsa Bey Hamamı, İsa Bey Camii, Artemision), Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi olmak üzere dört bileşenden oluşmaktadır.

Antik dönemin en önemli merkezlerinden biri olan Efes, tarih öncesi dönemden başlayarak Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri boyunca yaklaşık 9000 yıl kesintisiz yerleşim görmüş ve tarihinin tüm aşamalarında çok önemli bir liman kenti ve kültürel ve ticari merkez olmuştur.

Helenistik ve Roma Döneminin üstün kentleşme, mimarlık ve dini tarihine ışık tutan simgeleri barındıran Efes'te farklı dönemlere ait en üstün mimari ve kent planlama örnekleri bulunmaktadır. M. Ö. 8. yüzyıla tarihlenen ve Antik dönemin yedi harikasından biri olarak ünlenen kült merkezi Artemision, Hz. Meryem'in İsa'nın annesi olarak kabul ve ilan edildiği 431 tarihli Ekümenik Konsülün gerçekleştiği yer olan Meryem Kilisesi, İsa'nın havarilerinden biri olan ve Yahya İncili'ni Efes'te yazan St. John'ın mezarı üzerine inşa edilen Bazilika gibi Erken Hristiyanlık dönemine şahitlik eden benzersiz eserleri, günümüzde Hristiyanlar tarafından hac mekanı olarak kabul edilen Meryem Ana Evi ve Beylikler döneminde inşa edilen İslam yapıları ile Efes aynı zamanda dini tarih açısından da bugün hala ayakta olan benzersiz bir birikim sunmaktadır.

TC. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI
 
 

 

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI