EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

YILBAŞINDA ASSOS

 Troya Yılına girerken...

ASSOS NAZLIHAN OTEL KONAKLAMALI 
ÖZEL BİR YILBAŞI PROGRAMI
KAZ DAĞLARI - ASSOS-TROYA TURLARI

30 Aralık 2017- 01 Ocak 2018, C.tesi - P.tesi

Troia Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınışının 20. yılı olan 2018 yılı ülkemizde Troia Yılı ilan edildi. Ebrulitur dostlarının yılbaşı ile birlikte Troya yılını da kutlamaktan mutlu olacağını düşünerek, Assos'ta tarihi bir yapıda konaklamalı bir program yaptık. Ne dersiniz, gidelim mi? 

YILBAŞINDA LAPONYA

30 Aralık 2017 - 03 Ocak 2018

SAKIZ ADASINDA YILBAŞI

30 Aralık 2017 - 01 Ocak 2018


PATAGONYA TURU

 28 Ocak - 09 Şubat 2018  

GÜNEY AFRİKA - ZİMBABWE - BOTSWANA

 24 Şubat - 03 Mart 2018 

ÜRDÜN KÜLTÜR TURU

25 - 30 Mart 2018

5* SWISS TIARA NEHİR GEMİSİ İLE REN NEHRİ ÖZEL SEFERİ!

 15 Aralık'a dek harika promosyonlar var, kaçırmayın!
 
16 Mayıs 2018 / 7 Gece - 8 Gün

 

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

EFES ANTİK KENTİ

24 Aralık 2017, Pazar


Fiyatı:  85,- TL 


Ark. Doç. Dr. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 EFES ANTİK KENTİ - YAMAÇ EVLERİ & SELÇUK / ST. JOHN BAZİLİKASI & EFES MÜZESİ 

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 07.30'da Karşıyaka / Bostanlı İskele karşısı Tramvay durağı önünde, 08.00'de Alsancak/ Lozan Meydanında buluşarak Aydın Karayolu üzerinden ilerliyoruz. Sabah gevrek tost ikramımızla kahvaltımızı araçta giderken yapıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Efes ören yerine ulaşıyoruz.

Hem Küçük Menderes ağzında muhteşem bir liman sağlayan, hem de geniş tarım alanları içeren iç bölgelere geçişe izin veren coğrafyası, Ephesosʼun ve Selçukʼun hep sıra dışı bir önem taşıyan yerleşimler olmasıyla sonuçlanmış. M.Ö. 5-4. binyıldan itibaren yerleşim gören Arvalya ve Çukuriçi höyükleri, Tunç Çağı boyunca yaşamın sürdüğü ve Hitit kaynaklarının "Apasa"sı olan Ayasuluk tepesi, Antik çağın 7 harikasından birine ev sahipliği yapan Yunan ve Panayır Dağı eteklerindeki Asya Eyaleti başkenti Roma Şehri, Erken Hristiyanlık ve Bizans döneminin önemli yerleşmesi Agios Skologos ve Aydınoğlu Beyliğinin limanı Ayasuluk bu görkemli tarihin ana hatları.


Sabah programımızı antik kente ayıracağız. Magnesia kapısından girerek, Devlet agorası ve Odeonu gezecek, antik Küretler caddesi üzerinden yürüyeceğiz. Pompeiʼden sonra antik çağın en iyi korunmuş villaları olan "yamaç evleri"ni, Hadrianus tapınağı, Celsus Kütüphanesi gibi önemli yapıları ve tiyatroyu gezdikten sonra Arkadius caddesi üzerinden antik limana ulaşacağız. Meryemʼe adanmış kiliseyi ziyaret ettikten sonra antik kent turumuzu bitireceğiz.

 

Öğle yemeğimizi Selçukʼda yiyecek ve Efes Müzesiʼni gezerek Ephesos'un önemli buluntularını göreceğiz. İsaʼnın havarilerinden St. Jean adına yapılmış bazilika bu günkü turumuzun son durağı olacak. Akşam saatlerinde saat 19.00 civarında İzmir'de olmayı planlıyoruz..


Kaç defa görmüş olursak olalım, her defasında yeniden etkilenerek tamamlıyoruz Efes turlarını. Toparlanıp dönüş yoluna çıkıyor ve saat 19.00 civarında İzmir'de olmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI: 85,- TL 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti, araçta gevrek ikramı, otoban ve otopark ücretleri.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ve içecekler, Efes Ören yeri, Müze, St Jean Bazilikası ve Yamaç Evleri giriş ücreti. (Yamaç Evlerinde Müze Kart geçerli olmayıp, giriş ücreti ören yeri giriş ücretinden ayrı olarak alınmaktadır.

NOTLAR: 
* Turlarımız tek araçla sınırlı olduğundan erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
* Günü birlik turlarda koltuk numarası verilmez. Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinleşir.
* Son kayıt tarihi 22 Aralık 2017, Cuma günüdür.
* Müze ve ören yeri girişleri için müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
* Gezi ören yerinde gün boyunca yürüyerek yapılmaktadır. Bu nedenle hava durumuna uygun giysilerle ve rahat ayakkabı ile gelmenizi tavsiye ederiz.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI: 
* Tura son kayıt tarihi olan 22 Aralık öncesinde yapılan iptallerde ücret iade edilir.
* 22 Aralık tarihi sonrasında, tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir

EFES ANTİK KENTİ 

2015 YILINDA UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNE ALINDI

Kategori: Kültürel

" Dünya Miras Listesine alınan "Efes" Dünya Miras alanı; Çukuriçi Höyük, Ayasuluk Tepesi (Selçuk Kalesi, St. John Bazilikası, İsa Bey Hamamı, İsa Bey Camii, Artemision), Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi olmak üzere dört bileşenden oluşmaktadır.

Antik dönemin en önemli merkezlerinden biri olan Efes, tarih öncesi dönemden başlayarak Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri boyunca yaklaşık 9000 yıl kesintisiz yerleşim görmüş ve tarihinin tüm aşamalarında çok önemli bir liman kenti ve kültürel ve ticari merkez olmuştur.

Helenistik ve Roma Döneminin üstün kentleşme, mimarlık ve dini tarihine ışık tutan simgeleri barındıran Efes'te farklı dönemlere ait en üstün mimari ve kent planlama örnekleri bulunmaktadır. M. Ö. 8. yüzyıla tarihlenen ve Antik dönemin yedi harikasından biri olarak ünlenen kült merkezi Artemision, Hz. Meryem'in İsa'nın annesi olarak kabul ve ilan edildiği 431 tarihli Ekümenik Konsülün gerçekleştiği yer olan Meryem Kilisesi, İsa'nın havarilerinden biri olan ve Yahya İncili'ni Efes'te yazan St. John'ın mezarı üzerine inşa edilen Bazilika gibi Erken Hristiyanlık dönemine şahitlik eden benzersiz eserleri, günümüzde Hristiyanlar tarafından hac mekanı olarak kabul edilen Meryem Ana Evi ve Beylikler döneminde inşa edilen İslam yapıları ile Efes aynı zamanda dini tarih açısından da bugün hala ayakta olan benzersiz bir birikim sunmaktadır.

TC. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI
 
 

 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI