EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

DOĞU KARADENİZ'DE SONBAHAR

19- 23 Eylül 2018, Çarşamba - Pazar


Fiyatı:  2 kişilik odada kişi başı:  1400,-TL + Uçak bileti (6 Taksit olanağı)


Hiç unutamayacağınız bir şölen...

 İzmir  / Kars - Ani Harbeleri - Şavşat Karagöl -  Macahel / Camili- Efeler- Maral  Şelalesi - Borçka  / Karagöl- Çamlıhemşin - Fırtına Vadisi - Ayder Yaylası - Rize  - Uzungöl- Trabzon / İzmir

TUR PROGRAMI:

1.Gün / 19 Eylül 2018 , Çarşamba : İZMİR /  KARS - ANİ HARABELERİ   
Sabah saat 11.15'de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı'ndan Sun Ekspres Hava Yolları ile direkt olarak Kars'a uçuyoruz. Yaklaşık iki saat sonra, 13.10 gibi Kars'a iniyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Ani Antik Kenti 'ni görmeye gidiyoruz. Ermenistan sınırında, Arpaçay kıyısında konumlanan ve kültürlerin buluşma kenti olan Ani, günümüzde bir hayalet şehri andırıyor. 2016 Yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen antik kent, erken demir çağından 16. yüzyıla kadar yerleşimin sürekli olduğu, Orta Çağ'ın şehircilik, mimarlık ve sanat açısından gelişiminin tüm zenginlik ve çeşitliliğinin bir arada görüldüğü ender bir yerleşimdir. Ani turumuzda dini ve sivil mimarlık örnekleri, Ateşgede Tapınağı, 1072 yılında Selçuklular'ın Anadolu'da ilk inşa ettikleri camii olan Menuçehr Camii, ön yüzündeki mozaik işlemelerin hala görülebildiği Selçuklu Sarayı, hayvan ve bitki motifleriyle süslenmiş Tigran Honents Kilisesi, Bugün Keseli Camii olarak adlandırılan Kurtarıcılar Kilisesi'ni görüyoruz.

Ani turumuzu tamamlayınca Kars'a dönüyor ve Kars şehir turumuzu yapıyoruz. Kars Kalesi, küçük ama güzel Kars Müzesi, Kümbet Cami (12 Havariler Kilisesi), Fethiye Camii göreceğimiz yerler arasında. Kısa bir alışveriş molası sonrasında otelimize gidiyor yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars Winter City Hotel'de.

2.Gün/ 20 Eylül 2018, Perşembe ŞAVŞAT KARAGÖL - ARTVİN- MACAHEL  
Sabah kahvaltısından sonra Kars'tan ayrılıyoruz. Yolculuğumuz bahar giysilerine bürünmüş Kars platosundan geçerek devam ediyor. Milyonlarca yıllık lavlarla kaplanmış olan bu bölgede etkileyici görüntülerle karşılaşıyoruz; İlginç jeolojik oluşumlar, ekin tarlaları, toprak damlı köyler, sığır, kaz ve at sürüleri gibi müthiş fotoğraf kareleri arasında yolculuk yaparak Laşet tesislerine ulaşıyoruz. Yalnızçam Dağları Sarıçam ağaçları ile selamlıyor bizi. Kuş ve böcek sesleri içinde, sonsuz bir orman ve çağıldayan su sesleri ile Artvin ile Şavşat arasında bir cennet Laşet!

 
Öğle yemeğimizi Laşet'te yedikten sonra Şavşat Karagöl'e gidiyoruz. Göl etrafında keyifli bir tur atıp, Artvin içinden geçiyor ve İnanılmaz güzellikteki dağlar, Kayın - Ladin ve Göknar ormanları arasından Macahel'e gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Macahel'de. 

3. Gün/ 21 Eylül 2018,Cuma:  CAMİLİ - MARAL - BORÇKA / KARAGÖL- HOPA 
Sabah Macahel 'de uyanmak büyük mutluluk. Anadolu'nun yeğane "yağmur ormanı" bölgesi burası. Yıllık yağış 3200 mm. ve sürekli bağıl nemin egemenliği altında olan bir cennet! Unesco'nun korunması zorunlu alanlardan biri olarak ilan ettiği bu bölge, tek kelime ile büyüleyici. Ekolojik yapı ve bitki örtüsü hakkında geniş bilgi alıyoruz. Pansiyonumuzdan ayrılarak Macahel'in merkezi olan Camili'ye gidiyoruz. Yapılış tarihi kesin olmamakla birlikte 1855 yıllarında çığ altında kalarak yıkıldıktan sonra, yeniden inşa edildiği biliniyor. Bazı buluntular eski adı Hartvisi olan Camili Köyü Camisi'nin II Mahmud döneminde, 1819 yılından önce yapıldığına işaret ediyor. Çok güzel bir camii. Özellikle kalem işleri bizde her defasında yeniden hayranlık uyandırıyor. Maral şelalesi yakınlarına kadar araçla gidiyor sonra kısa bir yürüyüşle şelaleye ulaşıyoruz. Yürüdüğümüz patikadan aşağıya doğru bir iniş yaparak seyir terasından şelaleyi seyredebileceğimiz gibi arzu edenler göletinin buz gibi suyunda yüzmeyi deneyebilirler.

Daha sonra Macahel bölgesinden ayrılara Borçka/ Karagöl'e gidiyoruz. Borçka Karagöl Anadolu'nun en güzel göllerinden biridir. Göl çevresinde biraz yürüyüş ve keyif molası sonrası yolculuğumuz devam ediyor. Yine Artvin üzerinden geçerek Karadeniz kıyısına ulaşmak için yolculuk yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Hopa'da.

4. Gün/ 22 Eylül 2018, Cumartesi:  FIRTINA VADİSİ- ÇAMLIHEMŞİN -ZİRKALE- AYDER YAYLASI  
Bugün denize Karadeniz'e kavuşma günümüz. Sabah kahvaltısından sonra Hopa'dan çıkarak Karadeniz sahil yolunu takip ediyoruz. Arhavi sonrası Karadeniz'den ayrılarak inanılmaz güzellikteki Fırtına Vadisi'ne giriyoruz. Fırtına Deresi'ni takip ederek yapacağımız yolculukta önce Çamlıhemşin'e ulaşıyoruz. Buğulu Zirkale ziyaretinden sonra zamanımız olursa Polovit Şelalesi'ne gidiyoruz. Belki Tar Deresi kenarından Bulut Şelalesi'ne de yürüyebiliriz. Akşam üzeri bu güzel vadiden ayrılarak Rize'ye gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylasında.

5. Gün/ 23 Eylül 2018, Pazar:  AYDER- RİZE- UZUNGÖL- TRABZON  
Sabah kahvaltısı sonrası Ayder Yaylası'ndan ayrılarak yeniden Karadeniz Sahil yoluna ulaşıyoruz.  Rize'de Botanik Bahçesini geziyor, çay ve Rize Bezi alışverişimizi yapıyoruz. Sonra Uzungöl'e merhaba demek istiyoruz. Göl etrafında kısa bir tur yapıyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Karadeniz'e kadar gelip de bir çay fabrikasına uğramadan olmaz diyerek Çay fabrikasına uğrayıp çay üretiminden, soframıza gelinceye dek üretim aşamaları hakkında bilgi alıyoruz.

Yolculuğumuza devamla Trabzon'a gidiyoruz. Trabzon şehir turumuzda Atatürk Köşkü ve Küçük Ayasofya'yı ziyaret ediyoruz. Restorasyon çaşışmaları devam ettiği için Sümela Manastırını göremiyoruz.

   

Hava alanına gitmeden önce akşam yemeği molası veriyoruz. Turun son akşam yemeğinde bir balık ziyafetine ne dersiniz? İzmir uçağımız saat 22.55 'de. Varışımız gece yarısını buluyor...

TUR FİYATI K.Kartı ile  6  Taksit + Uçak bileti
2 kişilik odalarda kişi başı 1400,-TL + Uçak bileti (435,-TL) 
Single konaklama (tek oda)  1850,-TL + Uçak bileti (435,-TL) 

*Turumuz az sayıda katılımcı ile yapıldığından çocuk ve 3. kişi ücretlendirmesi yoktur.
*Macahel'de olanaklar sınırlı olduğu için single konaklama mümkün olamamaktadır. 

GRUP UÇAK BİLETİ:  435, -  TL  
SunEkspres Hava yolları ile İzmir-Kars gidiş / Trabzon - İzmir dönüş

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Kars - Trabzon arasında 16 kişilik araçlarla ulaşım, rehberlik, yöresel pansiyonlarda konaklama, kahvaltı ve akşam yemekleri, Milli park giriş ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir / Kars - Trabzon / İzmir arası uçak biletleri, öğle yemekleri, yemeklerdeki içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri (Ani Antik kentine giriş için Müze kart almanız önerilir)

NOTLAR:
* Tur İzmir çıkışlı olarak programlanmış ve grup biletleri satın alınmıştır.Grup biletlerinde farklı şehirden bilet düzenlemesi sadece bir kişi için  yapılabilecektir.. 
* Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
* Turumuz yayla yolları nedeniyle yerel rehber dahil 15-16 kişilik minibüslerle yapılmaktadır. Doğa muhteşem ancak yollar zor koşullar nedeniyle bozuktur.
* Bu turumuz en fazla 14 kişi ile yapıldığından kısa sürede dolmaktadır. Tura katılmayı düşüyorsanız erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.
* Koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Aracımız küçük olduğu için az ve küçük bagajla gelinmesi önem taşımaktadır. 
* Mevsim koşullarına ve yürüyüşe uygun rahat giysiler ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
* Turumuza katılan herkes 1618 no.lu yasa gereği sigortalıdır. Sigorta tur sürecindeki yaralanma, tedavi ve turun kendisini kapsamaktadır. Kronik hastalıklar sigorta kapsamında değildir.
* Acentemiz zorunlu durumlarda program akışını ve aynı standartta olmak kaydı ile pansiyon ve oteli değiştirebilir.

REZERVASYON  ve  İPTALLER:
* Bu turumuz en fazla 14 kişi ile yapılmaktadır.
* Rezervasyonun kesinleşmesi için ilk aşamada uçak biletinin ödenmesi gerekir.
* Butik Karadeniz turlarımızda ön kayıtlar 1 hafta tutulur. Bir hafta sonra en azından uçak ödemesi yapılmamış tur rezervasyonları iptal edilir.
* Tur tarihinden 1 ay öncesine kadar yapılan iptallerde ödemeler kesintisiz iade edilir. Tur tarihine 1 ay veya daha kısa süre kala yapılan iptallerde iade yerinize yolcu bulunduğu takdirde mümkün olur
* Zorunlu iptallerde sigorta kuralları geçerlilik kazanır.


Macahel Fotoğrafları sunumundan kareler...


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI