EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

MOĞOLİSTAN TURU ÖNCESİ TOPLANTI VE SEMİNERKonuşmacı: Tarihçi, Yrd. Doç. Dr. Kemal Ramazan HAYKIRAN (Adnan Menderes Üniversitesi, Ortaçağ Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı)
Tarih:
10 Ağustos 2017, Perşembe
Saat:
19.00
Yer:
Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, Alsancak


İSVİÇRE, ALP KÖYLERİ, GÖLLER...

01- 08 Eylül 2017

İONİA ADALARI

16-22 Eylül 2017

DOLİNA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Ege'nin mavi pırıltısında, yeşilin gölgesinde, özenli, seçkin bir tatil arayanlara...

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Zerafetin Çeşme'deki adresi...

NORVEÇ FİYORDLARI

30 Ağustos-04 Eylül 2017

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

DOĞU KARADENİZ YAYLALARI- MACAHEL

30 Ağustos - 03 Eylül 2017, Çarşamba - Pazar


Fiyatı:  2 ve 3  Kişilik odalarda kişi başı:1. 285,- TL +  Uçak bileti (6 Taksit)


Uçakla: İzmir-Kars gidiş/ Trabzon-İzmir dönüş

 TUR PROGRAMI:

1.Gün /  30 Ağustos 2017, Çarşamba :  KARS - ANİ HARABELERİ  
Sabah saat 11.15'de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı'ndan Sun Ekspres Hava Yolları'nın direkt uçuşu ile Kars'a gidiyoruz. Yaklaşık iki saat sonra Kars'a iniyoruz. Öğle yemeği molasından sonra, 2016 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Ani Antik Kenti'ni görmeye gidiyoruz. Antik Kent, geçmişteki görkemini yansıtan heybetli surlarıyla karşılıyor bizi. Ani'nin, çok kültürlü bir yapıya sahip bir ticaret kenti olarak Ortaçağ mimarlık ve şehircilik tarihi içinde de özel bir konumu vardır. Dini ve sivil mimarlık örnekleri, Ateşgede Tapınağı, Kiliseleri ve Selçuklu Dönemine ait cami gibi farklı inanışlara ait yapıları bir arada bulundurur.

Ani gezimizi tamamlayınca Kars'a dönüyor ve Kars şehir turumuzu yapıyoruz. Kars Kalesi, küçük ama güzel Kars Müzesi, Kümbet Cami (12 Havariler Kilisesi), Fethiye Camii göreceğimiz yerler arasında. Kısa bir alışveriş molası sonrasında otelimize gidip, yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars'ta Ani Otel'de.

2.Gün /  31 Ağustos 2017, Perşembe: ARDAHAN -ŞAVŞAT KARAGÖL - ARTVİN-  BORÇKA/KARAGÖL 
Sabah kahvaltısından sonra Kars'tan ayrılıyoruz. Yolculuğumuz Kars platosu üzerinden devam ediyor. Milyonlarca yıllık lavlarla kaplanmış olan bu bölgede etkileyici görüntülerle karşılaşıyoruz; İlginç jeolojik oluşumlar, sararmış ekin tarlaları, toprak damlı köyler, sığır, kaz ve at sürüleri gibi manzaralar arasında yolculuk yaparak LAŞET tesislerine ulaşıyoruz. Yalnızçam Dağları Sarıçam ağaçları ile selamlıyor bizi. Kuş ve böcek sesleri içinde, sonsuz bir orman ve çağıldayan su sesleri ile Artvin ile Şavşat arasında bir cennet olan Laşet'te mola veriyoruz.

 

Öğle yemeğimizi burada yedikten sonra ŞAVŞAT/ KARAGÖL'e gidiyoruz. Göl çevresinde keyifli bir tur atıp, Artvin'e geçiyoruz. ARTVİN içinde de kısa bir gezinti yapıyoruz ve ardından, "Ver elini BORÇKA/ KARAGÖL" diyoruz. Anadolu'nun en güzel göllerinden biri olan Borçka Karagöl'ün büyüleyici ortamında bir yürüyüş yapıyoruz. Gölde yansıyan gökyüzü ve ağaçlar bir daha hiç unutulmamak üzere hafızamıza kaydoluyor. Göl çevresinde yürüyüş ve keyif molası sonrasında yolculuğumuz devam ediyor.  İnanılmaz güzellikteki dağlar, Kayın -  Ladin ve Göknar ormanları arasından Macahel'e gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MACAHEL'de.

3. Gün / 01 Eylül 2017, Cuma:  MACAHEL - MARAL ŞELALESİ 
Sabah Macahel'de uyanmak büyük mutluluk... Anadolu'nun biricik "yağmur ormanı" bölgesi burası. Yıllık yağış 3200 mm. ve sürekli bağıl nemin egemenliği altında olan yeşil bir dünya. Unesco'nun korunması zorunlu alanlardan biri olarak ilan ettiği bu bölge, tek kelime ile büyüleyici.  Ekolojik yapı ve bitki örtüsü hakkında geniş bilgi alıyoruz. Pansiyondan ayrılarak Macahel'in merkezi olan Camili'ye gidiyoruz.  Köyün camisini görmeniz lazım! Eski adı Hartvisi olan caminin  II Mahmud döneminde, 1819 yılından önce yapıldığına dair bulgular olsa da  tarihi kesin değil. 1855 yıllarında çığ altında kalarak yıkıldıktan sonra, yeniden inşa edildiği biliniyor. Çok güzel bir camii. Özellikle kalem işleri bizde her defasında yeniden hayranlık uyandırıyor. Fotoğraflarımızı çektikten sonra araçla MARAL ŞELALESİ'nin yakınlarına kadar gidiyoruz.

 Sonra 45 dakikalık bir yürüyüşle şelaleye ulaşıyoruz. Yürüdüğümüz patikadan aşağıya doğru bir iniş yaparak seyir terasında kalabileceğiniz gibi isteyenler göletin buz gibi suyunda yüzmeyi deneyebilirler. Ve tarifi mümkün olmayan bir günün sonunda, akşam yemeği ve konaklama için  pansiyonumuza dönüyoruz... 

4. Gün / 02 Eylül 2017, Cumartesi:  FIRTINA VADİSİ- ÇAMLIHEMŞİN -ZİRKALE- AYDER YAYLASI 
Sabah kahvaltısı sonrası Macahela'dan ayrılıyoruz. Hopa üzerinden Karadeniz sahil yoluna çıkıyoruz. Sonra Karadeniz sahil yolundan ayrılarak, Arhavi üzerinden FIRTINA VADİSİ'ne giriyoruz. Fırtına Deresi'ni takip ederek  yapacağımız yolculukta önce ÇAMLIHEMŞİN'e ulaşıyoruz. 

Yeşil yollar, tarihi köprüler, doruklardaki evler derken, ZİRKALE bir anıt gibi yükseliyor karşımızda. Öyle bir duruşu var ki, yapım tarihi kesin olmamakla birlikte her dönemde stratejik bir konumu olduğunu tahmin etmek zor değil. Fırtına deresine kuş bakışı manzara, ardında karlı dağlar, sonsuz bir vadi, kuş seslerine karışan su sesi...  Son yıllarda konserlere sahne olmaya başladı.   Zirkale böyle bir yer!  Yola devamla, zamanımız uyarsa POLOVİT Şelalesine bakacağız. Belki Tar Deresi kenarından BULUT Şelalesi'ne de yürüyebiliriz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası'nda.

5. Gün / 03 Eylül 2017, Pazar:  AYDER- RİZE- UZUNGÖL- TRABZON  
Sabah kahvaltısından sonra  Ayder'den  ayrılıyoruz . Sahil yolunu izleyerek RİZE'ye gidiyor, Botanik Bahçesi'ni geziyor, çay ve Rize Bezi  alışverişimizi yapıyoruz. Sonra UZUNGÖL'e merhaba demek istiyoruz. Göl etrafında kısa bir tur yapıyor fotoğraflarımızı çekiyoruz. Karadeniz ekonomisinin önemli bir parçası olan çay üretimi ve işlenişi hakkında bilgi almak için bir çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. 

Yola devamla TRAZBZON'a gidiyoruz. Şehir turumuzu yapıyor, Atatürk Köşkü ve Küçük Ayasofya'yı ziyaret ediyoruz.  Sümela Manastırı'nda restorasyon çalışmaları devam ettiği için maalesef göremiyoruz. Biraz serbest zaman ve alışveriş molasından sonra Trabzon Hava Alanına gidiyoruz.  İzmir uçağımız saat 20.55 'de. Tarifi mümkün olmayan güzelliklerle dolu bir gezi böylece sona eriyor...

   

TUR FİYATI K.Kartı ile  6  Taksit + Uçak bileti
2 ve 3  Kişilik odalarda kişi başı 1285, - TL + (470,- TL Uçak bileti) 
Single konaklama 1650, -  TL + (470,- TL Uçak bileti) 

*Az sayıda katılımcı ile yapıldığı için çocuk ücretlendirmesi yoktur (Toplam 12 kişi)
*GURUP UÇAK BİLETİ: 470, -  TL  ( Gidiş/Dönüş : SunEkspres Havayolları ) 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Kars - Trabzon  arasında 15-16 kişilik araçlarla ulaşım, rehberlik,  4 gece yöresel pansiyon ve otellerde konaklama,  kahvaltı ve akşam yemekleri, Milli park giriş ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir  / Kars - Trabzon / İzmir arası uçak biletleri, öğle yemekleri, yemeklerdeki içecekler,  müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kart almanız önerilir) ve ilk günün sabah kahvaltısı.  

REZERVASYON  ve  İPTALLER::
*Bayram turlarında ön kayıt uygulaması yoktur. 
*Rezervasyon tur bedeli ve uçak biletinin ödenmesi ile kesinleştirilir.
*Koltuk numarasını rezervasyon sırasına göre verilir.
*Bayram sürecini kapsayan programlarımızda tur tarihinden 1 ay öncesine kadar yapılan iptallerde ödeme iade edilir. Daha yakın tarihli iptallerde ancak yerinize yolcu bulunduğu takdirde iade söz konusu olup sigorta kuralları geçerli olur.

NOTLAR:
* Tur İzmir çıkışlı olarak programlanmış ve biletler programa göre satın alınmıştır. Gurup biletlerinde farklı şehirden bilet düzenlemesi kesinlikle  yapılamamaktadır. 
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.. 
* Turumuz yayla yollarının büyük araçlar için elverişsiz olması nedeniyle yerel rehber dahil 15-17 kişilik minibüslerle yapılmaktadır. 
* Tur güzergahında doğa muhteşem ancak yollar bozuktur. Misafirlerimiz isterler ise araç içinde yer değişimi yapabilirler. 
* Hava ve yol durumuna uygun rahat giysiler ve ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz. 
* Turumuza katılan herkes 1618 no.lu yasa gereği sigortalıdır. Sigorta tur sırasındaki yaralanma, tedavi ve turun kendisini kapsamaktadır. Kronik hastalıklar sigorta kapsamında değildir.
* Acentemiz zorunlu durumlarda program akışını ve aynı standartta olmak kaydı ile pansiyon ve  oteli değiştirebilir.  

TURA HAZIRLIK: 
*Hava durumuna uygun giysiler,  yedek spor ayakkabı ve yağmurluk, akşamları kullanmak için bir polar ceket  getirmeyi unutmayınız. 
* Yürüyüş sırasında bir baton bulundurmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz yaylalardan bir sopa bulup kullanmanız da mümkündür. 
* İlaçlarınızı ve şarj cihazlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.


Macahel Fotoğrafları sunumundan kareler...


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey Kıbrıs


  • Japonya'da Sakura Mevsimi


  • Alinda Alabanda (Fotoğraflar: Aylin Yargıcı)


  • Manisa Kültür TuruTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI