EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

 20 -26  Ağustos 2018 (Kurban Bayramı)

İONİA ADALARI

15-21 Eylül 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

21-23 Eylül 2018

ALSACE

10 -14 Ekim 2018

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

DOĞU KARADENİZ & MACAHEL

20 - 24 Ağustos 2018, Pazartesi - Cuma


Fiyatı: 2 ve 3  kişilik odalarda kişi başı: 1350,- TL  + Uçak bileti (6 Taksit olanağı)


Bulutlarla dans eden bir coğrafyada yolculuk...


İzmir / Trabzon - Uzungöl- Rize - Zirkale - Ayder - Borçka/ Karagöl - Macahel / Camili- Maral Şelalesi - Artvin - Şavşat Karagöl - Boğatepe - Kars / Ani Antik Kenti - İzmir

TUR PROGRAMI:

1.Gün /20 Ağustos 2018, Pazartesi :TRABZON - UZUNGÖL - RİZE - ZİRKALE - AYDER
Sabah 09.45 'de Pegasus Hava yolları uçağı ile İzmir'den Trabzon'a uçuyoruz. Saat 11.40 'da Trabzon'dayız. Öğle yemeği molası sonrasında Trabzon şehir turumuzu yapıyor, Atatürk Köşkü ve Küçük Ayasofya'yı ziyaret ediyoruz. Restorasyon çalışmaları devam ettiği için Sümela Manastırını görebileceğimizden emin değiliz. Sonra yola çıkıp Uzungöl'e gidiyoruz. Yolumuz üzerinde bir çay fabrikasına uğrayarak içtiğimiz çayın oluşum sürecine tanıklık ediyoruz. Rize Botanik bahçesinde çay molası sonrası Fırtına Vadisi üzerinden Çamlıhemşin'e gidiyoruz. Yemyeşil bir yolculukla Zirkale'ye ulaşıyoruz. Günler uzun olduğu için Palovit Şelalesi'ni de görmeğe gidiyoruz. Sonrasında zamanımız uygun olursa ve katılımcılarımız yürüyebilecek olurlarsa Tar Deresi kenarından rahat bir yürüyüşle (45 dak.- 1 saat) Bulut Şelalesine yürümek istiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Ayder Yaylası'nda Liligum Pansiyon'da.2. Gün / 21 Ağustos 2018, Salı : HOPA- BORÇKA / KARAGÖL- MACAHEL 
Sabah kahvaltısı sonrasında Ayder'den ayrılarak yeniden Karadeniz'e kavuşacağız. Yolculuğumuz Hopa'dan Artvin'e doğru devam ederek bizi bu gezimizin en güzel hedeflerinden biri olan Macahel'e götürecek. Yolda mola vereceğimiz Borçka / Karagöl, Anadolu'nun en güzel göllerinden biridir. Yeşilin her tonunun sudaki yansımalarını görecek güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. Göl kenarındaki yürüyüş sonrası Camili Köyü'ne ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Macahel'de Tema Konukevi'nde3. Gün / 22 Ağustos 2018, Çarşamba : MARAL ŞELALESİ - MACAHEL
Sabah Macahel 'de uyanmak büyük mutluluk. Anadolu'nun yeğane "yağmur ormanı" bölgesi burası. Yıllık yağış 3200 mm. ve sürekli bağıl nemin egemenliği altında olan bir cennet! Unesco'nun korunması zorunlu alanlardan biri olarak ilan ettiği bu bölge, tek kelime ile büyüleyici. Camili'de kısa bir gezinti yaparak, köyün camisini görüyoruz. Bazı buluntular eski adı Hartvisi olan caminin II Mahmud döneminde, 1819 yılından önce yapıldığına işaret ediyor. Yapılış tarihi kesin olmamakla birlikte 1855 yıllarında çığ altında kalıp yıkıldıktan sonra, yeniden inşa edildiği biliniyor. Çok güzel bir camii. Özellikle kalem işleri bizde her defasında yeniden hayranlık uyandırıyor. Daha sonra Maral Şelalesine gitmek istiyoruz. Şelalenin yakınlarına kadar araçla gidiyor sonra kısa bir yürüyüş yapıyoruz. İsterseniz patikadan aşağıya doğru bir iniş yaparak seyir terasında kalabilir veya merdivenle küçük göle iniş yapabilirsiniz. Soğuk sularda yüzmeyi seviyorsanız inanılmaz dinlendirici etkisi ile buz gibi Maral şelalesi çok keyiflidir... Akşam yemeği ve konaklama Borçka Karagöl yakınlarında Klaskur Yaylası'nda Lapera Pansiyon'da. 4. Gün / 23 Ağustos 2018 Perşembe ARTViN - ŞAVŞAT / KARAGöL - BOĞATEPE KÖYÜ- KARS
Sabah kahvaltısından sonra Macahel'den ayrılıyoruz. Artvin'de bir şehir turu sonrasında Şavşat'a hareket ediyoruz. Şavşat Kargöl'deki keyif molası sonrası öğle yemeğimiz Laşet mevkiinde. Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu görüntülerinin birbirine karıştığı güzel bir yolculuk yapıyoruz. Yalnızçam Dağları'nı ve sarıçam ormanlarını aşarak Kars'a gidiyoruz.Ne dersiniz Kars Kaşarının öyküsünü dinlemek ve bir kooperatifçilik başarı öyküsünü öğrenmek ister misiniz? Malakanlar'in öyküleri ile Boğatepe Köyü'ne gidiyoruz. Kaşar alışverişinizi buradan yapabilirsiniz. Daha sonra Kars'a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşmeden akşamüzeri serinliğinde yapacağımız Kars şehir turunda Kars Kalesi, küçük ama güzel Kars Müzesi, Kümbet Cami (12 Havariler Kilisesi), Fethiye Camii göreceğimiz yerler arasında. Kısa bir alışveriş molası sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars'da Wintercity Otel'de.

5. Gün / 24 Ağustos : KARS / ANi ANTİK KENTi - İZMİR
Sabah kahvaltısı sonrasında Ani Antik Kenti'ni görmeye gidiyoruz. Ermenistan sınırında, Arpaçay kıyısında konumlanan ve kültürlerin buluşma kenti olan Ani, günümüzde bir hayalet şehri andırıyor. 2016 Yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen antik kent, erken demir çağından 16. yüzyıla kadar yerleşimin sürekli olduğu, Orta Çağ'ın şehircilik, mimarlık ve sanat açısından gelişiminin tüm zenginlik ve çeşitliliğinin bir arada görüldüğü ender bir yerleşim. Ani turumuzda dini ve sivil mimarlık örnekleri, Ateşgede Tapınağı, 1072 yılında Selçuklular'ın Anadolu'da ilk inşa ettikleri camii olan Menuçehr Camii, ön yüzündeki mozaik işlemelerin hala görülebildiği Selçuklu Sarayı, hayvan ve bitki motifleriyle süslenmiş Tigran Honents Kilisesi, Bugün Keseli Camii olarak adlandırılan Kurtarıcılar Kilisesi'ni görüyoruz.Ani turumuzu tamamlayınca Kars merkeze dönüyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Kars şehir merkezindeki son alışverişler sonrası havaalanına gidiyoruz. SunEkspress Hava yolları ile Saat 16.05 uçağı ile Kars'tan İzmir'e uçuyoruz. Saat 18.30'da İzmir'de oluyoruz. Son derece keyifli bir turun daha sonuna gelerek vedalaşıyoruz...
 

TUR FİYATI     K.Kartı ile 6  taksit + Uçak bileti 
İki kişilik odada kişi başı   1.350,- TL + Uçak bileti 
Tek kişilik oda   2.000,- TL + Uçak bileti 
Üç kişilik odada kişi başı    1.350,- TL+  Uçak bileti 

*Bu turlarımızda çocuk fiyatı uygulaması maalesef yoktur. Gurubumuz çok küçüktür ve 16 kişilik araçla tur yapılmaktadır.
*Single oda sayısı 1 adetle sınırlıdır

GRUP UÇAK BİLETİ: 500,- TL ( Toplam bilet sayımız: 13 ) 
(Pegasus Hava yolları ile İzmir - Trabzon gidiş / Sun Ekspres Hava yolları Kars - İzmir dönüş)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Tarbzon -Kars arasında 16 kişilik araçlarla ulaşım, rehberlik 4 gece otel ve yöresel pansiyonlarda konaklama, kahvaltı ve akşam yemekleri, Milli park giriş ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Uçak biletleri, öğle yemekleri, yemeklerdeki içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri (Ani Antik kentine giriş için Müze kart almanız önerilir)

NOTLAR:
* Tur İzmir çıkışlı olarak programlanmış ve grup biletleri satın alınmıştır. Grup biletlerinde farklı şehirden bilet düzenlemesi bu turumuzda yapılamamaktadır.
* Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
* Turumuz yayla yolları nedeniyle 15-16 kişilik minibüslerle yapılmaktadır. Doğa muhteşem ancak yollar dardır.
* Tura katılmayı düşüyorsanız erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.
* Aracımız küçük olduğu için az ve küçük bagajla gelinmesi önem taşımaktadır.
* Koltuk numarası küçük araç olduğu için verilmemektedir. Her gün farklı yere oturarak seyahat edeceğinizi kabul ederek tura katılımınızı rica ediyoruz.
* Mevsim koşullarına ve yürüyüşe uygun rahat giysiler ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
* Turumuza katılan herkes 1618 no.lu yasa gereği sigortalıdır. Sigorta tur sürecindeki yaralanma, tedavi ve turun kendisini kapsamaktadır. Kronik hastalıklar sigorta kapsamında değildir.
* Acentemiz zorunlu durumlarda program akışını ve aynı standartta olmak kaydı ile pansiyon ve oteli değiştirebilir.

REZERVASYON ve İPTALLER:
* Butik turlarımızda ön kayıtlar 1 hafta tutulur. Bir hafta sonra en azından uçak ödemesi yapılmamış tur rezervasyonları iptal edilir.
* Rezervasyonun kesinleşmesi için ilk aşamada uçak biletinin ödenmesi gerekir.
* Tur tarihinden 1 ay öncesine kadar yapılan iptallerde ödemeler kesintisiz iade edilir. Tur tarihine 1 ay yada daha az süre kala yapılan iptallerde iade yerinize yolcu bulunduğu takdirde mümkün olur
* Zorunlu iptaller için sigorta kuralları geçerlilik kazanır.


Farklı Macahel turlarından derlenen bir fotoğraf albümü:


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • PergamonTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI