EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

REZERVASYON


 Tel:+90 (232) 464 07 18 - 463 60 43 Cep: +90 549 717 17 40-41 E-mail: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 20 - 23 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018

8 Gece-9 Gün 

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

DOĞU EXPRESİ İLE YOLCULUK

10 - 13 Şubat 2019, Pazar - Çarşamba


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1.450,- TL +  Uçak Bileti (Taksit olanakları)


Elazığ, Divriği, Kars, Çıldır Gölü, Ani Antik Kenti

İZMİR - ELAZIĞ / KARS - İZMİR: UÇAK İLE / DİVRİĞİ-KARS: TREN İLE

TUR PROGRAMI

10 Şubat 2019, Pazar : İZMİR / ELAZIĞ- DİVRİĞİ 
Sabah saat 07.45 'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Sun Express kontuarı önünde buluşuyor, 09.20 'da uçağı ile Elazığ'a uçuyoruz. Saat 11.00'da Elazığ'dayız. Elazığ içinde panoramik bir tur yapıyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında yola çıkarak Fırat üstünden Divriği'ye ulaşıyoruz.


Yol boyunca bölge kültürü ve Beylikler Dönemi hakkında sohbet ediyoruz. Sivas Divriği, Ulu Camii ve Darüşşifası başta olmak üzere, 52 tescilli anıtsal eser ve sayısı 119'a ulaşan tescilli sivil mimari örneği ile adeta bir "müze kent". İlk olarak görkemli Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa'sını ( tadilat ve restorasyon çalışmaları nedeniyle detaylı olamasa da dışarıdan) göreceğiz. İslam mimarisinin UNESCO "Dünya Kültür Mirası" listesinde yer alan bu başyapıtı, Mengücek Beyliği döneminde inşa edilmiş. Evliya Çelebi 1243 yılında tamamlanan bu eseri anlatmaya sözlerin yetersiz kalacağını, yüzyıllar öncesinde şöyle ifade eder: "Methinde diller kısır, kalem kırıktır"...

Akşam yemeği ve konaklama Divriği'de.


11 Şubat 2019, Pazartesi: DİVRİĞİ 'DEN KARS'A TREN YOLCULUĞU - KARS
Sabah kahvaltısı için otelimiz bize kumanya hazırlıyor. Bavullarımızı alarak Divriği Garı'na gidiyor ve 07.19'da hareket eden "Doğu Expresi"ne biniyoruz. Kars'a doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Bu turumuzun rotasını özellikle fazla yorulmadan keyifli bir yolculuk yapmak ve güzergahı görebilmek için seçiyoruz. Yol boyunca nefis manzaralara tanık oluyoruz. Özellikle Kemah Erzincan arasında "lütfen uyumayınız" diyoruz. Aras Nehri ve kolları, Fırat, Karasu, Çaltı Çayı, Kars Çayını takip ederken, Kemaliye, Erzincan, Erzurum ve daha nice kentimizden geçerek, Kars'a ulaşıyoruz. Trenden iniyor ve otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Kars'ta.


12 Şubat 2019,Salı : ÇILDIR GÖLÜ - KARS
Günümüze sabah kahvaltısıyla başlıyoruz. Sonra yönümüzü Çıldır Gölü'ne doğru çeviriyoruz.. Rehberimiz pek çok öyküye hatta filme konu olan Çıldır gölü hakkında bilgi verirken sayısız fotoğraf çekmekten kendimizi alamıyoruz. 1950 mt. yükseklikte ve 123 km2 bir alanı kaplayan Çıldır Gölü kışın buz tutuyor. Beyaz göl, rengârenk atlı kızaklar, balıkçılar, gerçeküstü bir dekora dönüşüyor. Vakit müsait olursa öğlende göl balığının tadına bakabiliriz.

 
Öğleden sonra Kars'a geri dönüyor ve Kars Şehir turumuza başlıyoruz. Kars Müzesi, 93 Rus harbi komutanı Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Namık Kemal'in bir dönem yaşadığı ev, 19. yüzyılda Ruslar tarafından Aleksander Nevsky Katedrali olarak inşa edilen Fethiye Camii, bir zamanlar müze olarak kullanılan 12 Havariler Kilisesi veya Kümbet Camii, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Ortodoks Kilisesi veya Merkez Camii, Parlamento Binası ve diğer Rus dönemi binaları vede geçen yıl açılan kafkas cephesi müzesi'ni görüyoruz. Akşam saatlerinde alışveriş fırsatımız da oluyor…Tur sonunda akşam yemeği ve konaklama için Winter City otele (4*) gidiyoruz. Akşam, konuklarımız için bazı sürprizler planlıyoruz...

13 Şubat 2019, Salı : ANİ - KARS / İZMİR
Sabah erken kahvaltı sonrasında Ani Arkeolojik Alanı'na gidiyoruz. Ermenistan sınırında, Arpaçay kıyısında konumlanan ve kültürlerin buluşma kenti olan Ani, günümüzde bir hayalet şehri andırıyor. 2016 Yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Ani Antik Kenti, erken demir çağından 16. yüzyıla kadar yerleşimin sürekli olduğu, Orta Çağ'ın şehircilik, mimarlık ve sanat açısından gelişiminin tüm zenginlik ve çeşitliliğinin bir arada görüldüğü ender bir yerleşim. Karla örtülünce de sanki daha gizemli görünüyor! Fotoğraf çekmeye doyamayacağımız bu Ani turunda göreceğimiz başlıca yerler; 1072 yılında Selçuklular'ın Anadolu'da ilk inşa ettikleri Menuçehr Camii, ön yüzündeki mozaik işlemelerinin hala görülebildiği Selçuklu Sarayı, hayvan ve bitki motifleriyle süslenmiş Tigran Honents Kilisesi, günümüzde Keseli Camii olarak adlandırılan Kurtarıcılar Kilisesi...

Yaklaşık 1.5 saatlik bir tur sonrasında saat12.00 'de hava alanına gidiyoruz. SunExspress'in 13.45'deki uçuşuyla İzmir'e dönüyoruz. Varış saatimiz 15.45…

TUR FİYATI (Kredi kartınıza göre 5/6 taksit imkanı )
İki kişilik odada kişi başı: 1.450,- TL + Uçak Bileti
Tek kişilik oda farkı: 350,- TL + Uçak bileti

GRUP UÇAK BİLETİ:
*13 Kişilik Grup Bileti satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde katılmak isteyen olursa güncel fiyatlardan münferit bilet alınır.
*Uçak grup bileti peşin ödenmiş olduğu için taksit yapılmaz. Banka- nakit yada tek slip ödeme kabul edilir.

İNDİRİM:
Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 50,- TL
Kredi Kartı ile tek çekimlik / (taksitsiz) ödemelerde: 25,- TL

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
*1 gece Divriği + 2 gece Kars'ta olmak üzere 3 gece konaklama ve sabah kahvaltıları
*Akşam yemekleri (otel veya restoran)
*Tüm turlar ve ulaşımlar
*Tren biletleri
*Seyahat Sigortası
*Profesyonel rehberlik hizmeti
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
*İzmir /Elazığ gidiş ve Kars/İzmir SunExpress ile dönüş uçak biletleri
*Öğle yemekleri
*Programda belirtilmeyen geziler
*Ören yerleri girişleri
*Kişisel harcamalar
*Bahşişler

NOTLAR:
* Bu turumuz için 13 kişilik "Grup Uçak Bileti" satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde talep olursa güncel fiyatlardan münferit bilet alınır. Turumuza İzmir dışı illerden de katılım yapılabilmektedir, konu ile ilgili olarak acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz..
* Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bu süre içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
* Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar ve fatura karşılığında ödenir. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Kış şartları nedeniyle uçak saatleri ve ulaşımda aksamalar olabilir. Elimizde olmayan nedenlerden kaynaklanabilecek bu gibi gecikmelerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.
* Acentemiz ve rehberimiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Tur tarihine 45 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
* Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

 
Divriği Ulu Camii ve Ani Antik Kenti Unesco Dünya Kültür Mirası kapsamındadır.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI