EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018 (Kurban Bayramı)

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN
12 gün ve 13 gece süreli bir görkemli bir tur! Tüm uçuşlar, tren, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklamalar, sabah-öğlen-akşam yemekleri, tüm turlar, giriş ücretleri fiyata dahil ve vizesiz...

İONİA ADALARI

21-27 Temmuz 2018

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

21-23 Eylül 2018

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

DOĞU ANADOLU

31 Temmuz - 05 Ağustos 2018 , Salı - Cumartesi


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1700,- TL + Uçak bileti (Taksit olanakları)


Kars - Çıldır- Ağrı- Erciş- Adilcevaz- D.Beyazıt- Van- Tatvan- Bitlis- Ahlat


AĞRI- ERCİŞ - ADİLCEVAZ - AHLAT-  NEMRUT KRATER GÖLÜ - TATVAN (1) - BİTLİS -  VAN (2) - DOĞU BAYAZIT- KARS (2) - ÇILDIR - ANİ ANTİK KENTİ

5 GECE- 6 GÜN 

 

 

*Ani Arkeolojik Alanı: UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde (2016) 
*İshakpaşa Sarayı (Ağrı) - Ahlat Eski Yerleşimi ve Mezar Taşları (Bitlis): Unesco Dünya Kültür Mirası adayları (2000)
*Nemrut Krater Gölü: Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında "mükemmeliyet" ödülü 

TUR PROGRAMI:

31 Temmuz 2018, Salı: ERCİŞ- ADİLCEVAZ- AHLAT- NEMRUT KRATER GÖLÜ- TATVAN
Sabah saat 06.25 'de Pegasus Havayolları ile İzmir'den Ağrı'ya uçuyoruz. Saat 08.30 'da Ağrı'ya iniyoruz. Ağrı içinde kısa bir tur ve çay molası sonrasında Patnos üzerinden Erciş'e gidiyoruz. Van Gölü'nün Endemik balığı olan İnci Kefalinin göç dönemlerinde burada ilginç doğa olayları meydana gelir. Yolculuğumuz Van Gölü kenarından devam ederken ceviz ağacının Anadolu'daki öyküsü ile Adilcevaz'a doğru ilerliyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Türk'lerin (Bayındır Boyu) Anadolu'daki ilk yerleşimlerinden biri olan Ahlat'a ulaşıyoruz.


Van gölü kenarında bir vaha gibi olan Ahlat, Selçuklu dönemi taş işçiliği, inanışları ve yaşam tarzını en güzel şekilde yansıtan mezar taşları ile UNESCO Dünya Mirası Listesine, kültürel kategoride gösterilen adaylarımız arasında. Küçük müzesi, ilginç mezar taşları ve kümbetleri ile Ahlat hakettiği değeri görmeyi bekliyor. Geziyor, görüyor, bilgi alıyor, fotoğraf çekiyoruz.

Bugün göreceğimiz son yer,  Nemrut Dağı Krater Gölü olacak. Nemrut kraterinin en son 1411 ve 1441 yıllarında faaliyet gösterdiği varsayılıyor. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında "mükemmeliyet" ödülü sahibi olan göl, Türkiye'nin birinci, dünyanın ise ikinci büyük krater gölü olarak biliniyor. Kalderanın içerisinde 5 göl, çok sayıda lav çıkış merkezi, lav hunisi, sıçratma konisi, sıcak su kaynakları ve 6 adet mağara var. Bu muhteşem doğal alanın UNESCO Küresel Jeopark Ağı'na dahil edilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Bu gece akşam yemeğimiz ve konaklama Tatvan'da.

01 Ağustos 2018, Çarşamba : TATVAN - BİTLİS - AHTAMAR ADASI - VAN 
Sabah kahvaltı sonrası önce Bitlis'e gitmek istiyoruz. Göç yollarının önemli bir kavşağı olan kent, tarih boyunca birçok uygarlıkla tanışmış. Asur, Med, Urartu, Pers ve Makedonya... Asur dilinde Bit kelimesi yurt, Bet kelimesi kale anlamında kullanılmış. "Bit-Liz" Liz'in Yurdu, Bet-Lis ise Liz'in Kalesi demek. Büyük İskender'in hayran kaldığı bu kent günümüzde de Camiler, kervansaraylar, türbelerle dolu! Islahiye Medresesi, Ulu camii, Elaman Kervansarayı, Bitlis Kalesi, Kureyşi Camii, Emir Hizen Camii, Apdurahman Gazi Türbesi , eski taş konaklar ziyaretçilerini bekliyor. Zamanımız elverdiğince ayakta kalan tarihi yapıları görmeye çalışıyoruz….Ve tabii tüm görkemiyle Süphan Dağı'nı fotoğraflıyoruz.

 

Öğle yemeğimizi Van gölü kenarında yemek istiyoruz. Sonra da ver elini Ahtamar Adası! Adaya tekne ile geçiyoruz. Ortaçağ Ermeni sanatının en parlak eserleri arasında sayılan Ahtamar Kilisesi İ.S. 915-921 yılları arasında inşa edilmiştir. Kudüs'ten İran'a kaçırıldıktan sonra 7. yüzyılda Van yöresine getirildiği rivayet edilen gerçek Haç'ın bir parçasını saklamak için yapıldığına inanılır. Kızıl andezit taşından inşa edilen kiliseyi geziyor, dış cephesinde, alçak rölyef şeklinde işlenmiş zengin bitki ve hayvan motifleri ile Kutsal Kitap'tan sahnelerin betimlendiği kabartmalar hakkında bilgi alıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Van'da.

02 Ağustos 2018, Perşembe : VAN - TUŞBA KALESİ - ÇAVUŞTEPE - HOŞAP KALESİ
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Van turumuz başlıyor. 3000 yıllık tarihiyle Tüşba / Van Kalesi, eski bir tapınak yeri olduğu bilinen Meher Kapı Anıtı / Hazine Kapısı yada halk içindeki adıyla Analı Kız, Yedi Kilise, Anzaf Kale, Çavuştepe ve Van Müzesini geziyoruz. Daha sonra eski görkemini yitirmiş olsa da hala güzel olan eski Van çarşılarına bakabilir Van'lı kuyumcu ustaların geleneksel gümüş işçiliğinden örnekler görebiliriz. Zamanımız uygun olursa Hoşap Kalesine de gitmek istiyoruz. Akşam yemeğiiz ve konaklama Van'da.

03 Ağustos 2018, Cuma: MURADİYE ŞELALESİ - İSHAKPAŞA SARAYI- KARS
Bugün kahvaltı sonrasında Muradiye Şelalesi'ne gidiyoruz. Sonra Tendürek Dağında bir fotoğraf molası vererek Doğu Bayazıt'a hareket ediyor, UNESCO Dünya Mirasına aday olan görkemli İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Ağrı Dağı ile selamlaşıyor ve Iğdır üzerinden Kars'a doğru yola devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars'ta.

04 Ağustos 2018, Cumartesi : MALAKANLAR - ÇILDIR GÖLÜ - ANİ ANTİK KENTİ
Sabah kahvaltısından sonra bölge ekonomisinde önemli etkileri olan, Kars Kaşar'ı ve Gravyeri üreten Malacan'ların köyü ile Sayın İlhan Koçulu'nun yerine (Göle yakınlarında) ziyarete gitmeyi planlıyoruz. Köy kadınlarının ve kooperatifin başarı öyküsünden etkileniyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra yazlık giysilerini kuşanmış Kars platosu görüntüleri eşliğinde Çıldır'a gidiyoruz. Çıldır Gölü'nü fotoğrafladıktan ve öğle yemeği molası verdikten sonra Kars'a dönüyoruz.


Öğleden sonra hava biraz serinleyince, 2016 Yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınan Ani Antik Kenti'ne gidiyoruz. İpekyolu üzerinde ve Arpaçay'ın kıyısında kurulmuş olan bu ticaret ve konaklama merkezi, yüzyıllar boyunca parlak bir kent olmuş. Bir dönemin en önemli yerleşimleri arasında yer alan kente bir çok isim verilmiş; Kırk Kapılı Şehir, 1001 Kiliseli Şehir, Mabedler Kenti gibi.. İ.Ö. 3000'li yıllardan yıkılışına dek 24 farklı uygarlığı kucaklamış. Anadolu'daki ilk Türk Camii (Menuçher Camii/ 1072) ve Armen Mimarisinin başyapıtlarından biri olan Havari Kilisesi (1031) de Ani Antik Kentindedir...

Turumuzu tamamladıktan sonra Kars'a dönüyoruz. Sonrası akşam yemeği ve konaklama...

05 Ağustos 2018, Cuma KARS - İZMİR
Sabah kahvaltısından sonra, çoğu Rus yapısı olan eski taş evlerin arasında bir şehir turu yapıyoruz. Kars Kalesi, küçük ama güzel Kars Müzesi, Harp Müzesi, Kümbet Cami (12 Havariler Kilisesi), Fethiye Camii göreceğimiz yerler arasında...

Alışveriş ve biraz da serbest zaman sonrasında havaalanına gidiyoruz. Bizi İzmir'e getirecek olan uçak saat 14.00'de...

TUR FİYATI (PEŞİN FİYATINA 6 TAKSİT)
İki kişilik odada (kişi başı): 1700,-TL + (uçak bileti)
Tek kişilik oda fiyat farkı : + 350,- TL + (uçak bileti)

* Grup uçak bileti kişi başı : 430 TL
* 12 kişilik grup uçak bileti alınmıştır. 
* Katılımcı sayısı sınırlı olduğu için çocuk fiyatı uygulaması maalesef yoktur.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*Ağrı'da başlayıp Kars'ta sona eren tur boyunca ulaşım
* Rehberlik
* 1 Gece Tatvan'da 4* otelde, 2 gece Van'da 4** otelde, 2 gece Kars'ta 4* otelde konaklama
* Otellerdeki sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
* Ahdamar Adası'na tekne ile geçiş
* Seyahat sigortası.

NOT: Tatvan 'daki otellerde içki servisi yoktur.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir / Ağrı - Kars / İzmir uçak biletleri, yollarda yenilen yemekler, öğle yemekleri, gerekirse Nemrut Krater Gölüne çıkışta minübüs ücretleri , tüm içecekler, ören yeri ve müze girişleri.

NOTLAR:
*Farklı şehirlerden katılanlar da olduğu için münferit bilet alımı yapılabilir.
*Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
*Koltuk numarası, rezervasyon sırasına göre verilir.
*Uçak saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.
*Nemrut Krater Gölü'ne gidiş koşullar uygun olursa yapılacaktır. Bazen yolları çok bozuk olmaktadır. Farklı bir araçla gidilmek zorunda kalınırsa gidiş-dönüş ücreti ekstra olacaktır
*Müze Kartınızı almayı unutmayınız..
*Kişi sayısı henüz belli olmadığı için Van gölü tekne fiyatı konmamıştır. Tur kesinleşince bildirilecektir.
*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.
*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.


Yıllar önce biraz farklı bir güzergahta yaptığımız bir Doğu Anadolu turundan anılar....


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • PergamonTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI