EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA GELENEKLERİ VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

06-08 Nisan 2018

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

18-29 Haziran 2018

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

DOĞU ANADOLU

13-17 Haziran 2018 (Şeker Bayramında)


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: yakında açıklanacaktır


Kars -D.Beyazıt- Van- Tatvan- Bitlis- Ahlat


UNESCO Dünya Mirası listesinde (1) ve aday olan (2) muhteşem yer:
Ani Tarihi Kenti (Kars) - İshakpaşa Sarayı (Ağrı) - Ahlat Eski Yerleşimi ve Mezar Taşları (Bitlis)

TUR PROGRAMI:

13 Haziran 2018, Çarşamba: KARS- ANİ ANTİK KENTİ
Sabah saat 11.15 'de SunEkspres Havayolları ile İzmir'den Kars'a uçuyoruz. Saat 13.00'de Kars'a iniyoruz. Kars Kalesi etkileyici görünümüyle bize hoşgeldiniz diyor. Şehir merkezinde, Rus yapısı eski taş evlerin arasında şehir turumuzu yapacağız.. Kars Kalesi, küçük ama güzel Kars Müzesi, Kümbet Cami (12 Havariler Kilisesi), Fethiye Camii göreceğimiz arasında. Öğleden sonra, geçtiğimiz yıl (2016) UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınan ANİ ANTİK KENTİNİ görmeye gidiyoruz. İpekyolu üzerinde ve Arpaçay'ın kıyısında kurulmuş olan bu ticaret ve konaklama merkezi, yüzyıllar boyunca parlak bir kent olmuş. Bir dönemin en önemli yerleşimleri arasında yer alan kente bir çok isim verilmiş; Kırk Kapılı Şehir, 1001 Kiliseli Şehir, Mabedler Kenti gibi.. İ.Ö. 3000'li yıllardan yıkılışına dek 24 farklı uygarlığı kucaklamış. Anadolu'daki ilk Türk Camii (Menuçher Camii/ 1072) ve Armen Mimarisinin başyapıtlarından biri olan Havari Kilisesi (1031) de Ani Antik Kentindedir... Ani turunu tamamlayınca Kars'a dönüyor, otelimize yerleşiyoruz. Sonrası akşam yemeği ve konaklama...

14 Haziran 2018,  Perşembe: DOĞU BAYEZİT/ İSHAKPAŞA SARAYI- MURADİYE
Sabah kahvaltı sonrası Iğdır üzerinden Doğu Bayezıt'e hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasına aday olan görkemli İSHAK PAŞA SARAYINI geziyoruz. Ağrı Dağı ile selamlaşıyor, Tendürek Dağında bir fotoğraf molası vererek Muradiye Şelalesi'ne gidiyoruz. Doğu Anadolu'ya bahar daha yeni geliyor. Şelalenin güzelliğini ve baharla coşan bitki örtüsünü fotoğrafladıktan sonra Van'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'da.

15 Haziran 2018, Cuma: VAN - TUŞBA KALESİ - ÇAVUŞTEPE- HOŞAP KALESİ
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra VAN Turumuz başlıyor. 3000 yıllık tarihiyle Tüşba / Van Kalesi, eski bir tapınak yeri olduğu bilinen Meher Kapı Anıtı / Hazine Kapısı yada halk içindeki adıyla Analı Kız, eski görkemini yitirmiş olsa da hala güzel olan eski Van Çarşıları, Yedi Kilise, Anzaf Kale, Çavuştepe ve Van Müzesi'ni geziyoruz. Bu arada Van'lı kuyumcu ustaların geleneksel gümüş işçiliğinden örnekleri de görüyoruz. Zamanımız müsait olursa Hakkari yolu üzerindeki HOŞAP KALESİ ve Üç gözlü Hoşap Köprüsünü görmeye gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'da.

 

16 Haziran 2018, Cumartesi: TATVAN - NEMRUT KRATER GÖLÜ- BİTLİS -AHLAT
Sabah kahvaltı sonrası NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ'nü görmeye gidiyoruz. Nemrut kraterinin en son 1411 ve 1441 yıllarında faaliyet gösterdiği varsayılıyor. Göl, Türkiye'nin birinci, dünyanın ise ikinci büyük krater gölü olarak biliniyor. Kalderanın içerisinde 5 göl, çok sayıda lav çıkış merkezi, lav hunisi, sıçratma konisi, sıcak su kaynakları ve 6 adet mağara bulunuyor…

Ve Bitlis! . Doğu Anadolu programımıza Bitlis'i ilk defa alıyoruz. Göç yollarının önemli bir kavşağı olan kent, tarih boyunca birçok halkla, uygarlıkla tanışmış.  Asur, Med, Urartu, Pers ve Makedonya... Asur dilinde Bit kelimesi yurt, Bet kelimesi kale anlamında kullanılmış, Bit-Liz: Liz'in Yurdu, Bet-Lis ise Liz'in Kalesi demek. Büyük İskender'in hayran kaldığı bu kenti ve hala akan İskender Çeşmesi'ni görmek istiyoruz. Şehir Camiler, kervansaraylar, türbelerle dolu! Islahiye Medresesi, Bitlis Kalesi, Kureyşi Camii, Emir Hizen Camii, Apdurahman Gazi Türbesi ve zamanımız elverdiğince diğer tarihi yapıları ziyaret ediyoruz. Ve tabii tüm görkemiyle Süphan Dağı'nı fotoğraflıyoruz.

Yolculuğumuz, Türk'lerin Anadolu'daki ilk yerleşimlerinden biri olan Ahlat'a doğru devam ediyor. Van gölü kenarında bir vaha gibi olan Ahlat; Selçuklu dönemi taş işçiliği, inanışları ve yaşam biçimini en güzel şekilde yansıtan mezar taşları ile UNESCO Dünya Mirası Listesine, kültürel kategoride gösterilen adaylarımız arasında. Geziyor, görüyor, bilgi alıyor, fotoğraf çekiyoruz. Keşiflerle dolu güzel bir günün sonunda akşam yemeği ve konaklama Van'da.

17 Haziran 2018, Pazar: VAN - AHTAMAR ADASI
Bugün bölgedeki son günümüz. Halime Hatun Kümbetini gördükten sonra tekne ile AHTAMAR ADASINA geçiyoruz. Ortaçağ Ermeni sanatının en parlak eserleri arasında sayılan Ahtamar Kilisesi İ.S. 915-921 yılları arasında inşa edilmiştir. Kudüs'ten İran'a kaçırıldıktan sonra 7. yüzyılda Van yöresine getirildiği rivayet edilen gerçek Haç'ın bir parçasını saklamak için yapıldığına inanılır. Kızıl andezit taşından inşa edilmiş olan kiliseyi geziyor, dış cephesinde, alçak rölyef şeklinde işlenmiş zengin bitki ve hayvan motifleri ile Kutsal Kitap'tan alınma sahneler hakkında bilgi alıyoruz. Van turumuz da böylece sona eriyor. Dönüş uçağımız 14.30 'da. 16.30 'da İzmir de olacağız...

TUR FİYATI: HENÜZ BELİRLENMEMİŞTİR

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Kars'tan başlayıp Van'da biten tur boyunca ulaşım, rehberlik, seyahat sigortası, 1 gece Kars'ta 4*otelde, 3 gece Van'da 5* otelde yarım pansiyon konaklama, sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir / KARS - VAN / İzmir uçak biletleri, yollarda yenilen yemekler, öğle yemekleri, içecekler, ören yeri ve müze girişleri, Ahtamar Adası'na tekne ile geçiş.

NOTLAR:
*Turumuz katılımcı sayısı 12 kişi olduğunda yapılacaktır.
*Farklı şehirlerden katılanlar da olduğu için münferit bilet alımı yapılabilir.
*Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
*Koltuk numarası, rezervasyon sırasına göre verilir.
*Uçak saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.
*Nemrut Krater Gölü'ne gidiş koşullar uygun olursa yapılacaktır. Bazen yolları çok bozuk olmaktadır. Farklı bir araçla gidilmek zorunda kalınırsa gidiş-dönüş ücreti ekstra olacaktır
*Müze Kartınızı almayı unutmayınız..
*Kişi sayısı henüz belli olmadığı için Van gölü tekne fiyatı konmamıştır. Tur kesinleşince bildirilecektir.
*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.
*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim FidanoğluTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI