EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA GELENEKLERİ VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

06-08 Nisan 2018

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

18-29 Haziran 2018

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ÇİVRİL -IŞIKLI GÖLÜ- APOLLON LAİRBENOS TAPINAĞI

12-13 Mayıs 2018, Cumartesi-Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 400,- TL (6 Taksit)


Ark. Doç. Dr. M. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 DENİZLİ ÇEVRESİNDE AZ BİLİNEN YERLEŞİMLER
Tapınaklar - Resimli Camiler - Göller - Şelaleler

Bu gezimizin en görülesi noktalarından biri olan IŞIKLI GÖLÜ'nde kuraklık ve aşırı su kullanımı sonucunda suyun çekilmesi ve çevresinin bataklık olması nedeniyle 21-23 Ekim 2017'de planladığımız bu turu bahara erteledik! 

TUR PROGRAMI:

12 Mayıs 2018, Cumartesi:

Sabah saat 06.30'da Karşıyaka / Bostanlı vapur iskelesi önündeki (deniz tarafında) tramvay durağının arkasındaki alanda, 07.00'de Alsancak/Lozan Meydanı'nda buluşuyoruz. Yolumuz uzun ve görmeden geçmek istemeyeceğimiz yerlerin sayısı fazla. Bu nedenle yola erken çıkmakta fayda var diyerek buluşuyoruz. Aracımızla Ankara istikametine doğru ilelrliyoruz. Zaman kazanmak için kahvaltı ikramını araçta yapıyoruz. Yol boyunca Lydia kültürü ve Batı Anadolu'nun iç kesimlerindeki küçük yerleşimlerin antik çağdaki kültürel yapısı üzerine sohbet ediyoruz. Yolumuz üstündeki Yurtbaşı köyü yakınlarındaki Kula peri bacaları, Çataltepe Köprüsü ve Beylerhan Köprüsü'ne kısa sürelerle uğrayıp, fotoğraf çekmek istiyoruz.

Çivril yakınlarındaki Savran Köyüʼnde Serbanşah Camiʼsini ziyaret ediyoruz. 18. yüzyıl sonunda yapılmış ve günümüzde modern bir çatı konstrüksiyonu ile koruma altına alınmış caminin iç mekan resimleri bizi bir renk cümbüşüne çağırıyor. Yakınlardaki diğer bir benzer cami olan Bayat Köyü Camii ve zamanımız kalırsa Baklan Boğaziçi Kasabası Eski Camii de görmek istediğimiz yerler arasında. Konaklama ve akşam yemeğimiz Çivrilʼde.

13 Mayıs 2018, Pazar:
Sabah kahvaltısından sonra Çivrilʼden Işıklı Gölüʼne yöneliyoruz. Yol boyunca çevre yerleşimleri hakkında bilgi aktarımı yapılırken, Eumeneia antik kenti ile Myriokephalon savaşı da sohbetimizde yerini alıyor. Menderes nehrinin doğduğu kaynaklardan biri olan ve günün her saatinde farklı bir renge bürünen Işıklı Gölü korumaya alınan doğal yaşam merkezlerinden birisi. Burada pek acele etmeden çevrede yürümeyi, dokunun tadına varmayı ve öğlen yemeğimizi yemeyi planlıyoruz...


Yemek sonrasında hedefimiz Bahadınlar köyü yakınındaki, yerel bir antik tapınım merkezi olan Apollon Lairbenos tapınağı olacak. Lydiaʼnın yerel inançlarını, kefaret/günah çıkarma geleneğini konuşacak, tapınak alanından Adıgüzel baraj gölünü kuş bakışı seyredeceğiz. Tapınak alanına ulaşmak, yol durumuna göre yaklaşık 1 saatlik yürümeyi gerektirebilir. Zamanımız kalırsa, güzergahımız üzerindeki Hançalar Köprüsü'nü, Kayı Pazarı Camii'nin kırık minaresini, Sakızcılar köyünde Ağlayan Kaya Şelalesini de görmeyi umuyoruz..


Güzel bir günün sonunda, bu az bilinen coğrafyayı tanımış olmanın keyfi ile dönüş yoluna çıkıyor, Çal - Buldan - Alaşehir üzerinden Salihli yolu ile İzmir'e geri dönüyoruz. Saat 21.30-22.00 civarında İzmir'e ulaşmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI  
KONAKLAMA Vade Farksız 6 Taksit
İki kişilik odada kişi başı  400,- TL
Tek kişilik oda 450,- TL
4-6 yaş çocuk fiyatı  200,- TL
7-11 yaş çocuk fiyatı  300,- TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ulaşım, danışmanlık ve rehberlik, araçta kahvaltılık ikramı , Çivril'de 3* otelde 1 gece konaklama, otelde kahvaltı ve akşam yemeği.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Öğle yemekleri (2) ve yemeklerde alınan içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri. (Müze girişi olmamakla beraber milli park alanına giriş ücreti ödenebilir)

NOTLAR:

* Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
* Tur aracının büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Son rezervasyon tarihi 07 Mayıs 2018, Pazartesi günüdür.
* Yürüyüşe ve hava durumuna uygun giysi ve ayakkabılar getirmenizi önemle hatırlatırız.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tur çıkış tarihinden 1 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde, yerinize yolcu bulunduğu taktirde ücretiniz iade edilir.
* Herhangi bir nedenle daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, katılımcılara bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.


Benzer bir güzergahta yaptığımız bir yolculuktan, İbrahim Fidanoğlu'nun gezi anıları 2012 >> Devamı 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim FidanoğluTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI