EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

ÇİVRİL -IŞIKLI GÖLÜ- APOLLON LAİRBENOS TAPINAĞI

13- 14 Ekim 2018, C.tesi-Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 400,- TL (6 Taksit)


Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 DENİZLİ ÇEVRESİNDE AZ BİLİNEN YERLEŞİMLER
Tapınaklar - Resimli Camiler - Göller - Şelaleler

TUR PROGRAMI:

13 Ekim 2018, Cumartesi:

Sabah saat 06.30'da Karşıyaka / Bostanlı vapur iskelesi önündeki (deniz tarafında) tramvay durağının arkasındaki alanda, 07.00'de Alsancak/Lozan Meydanı'nda buluşuyoruz. Yolumuz uzun ve görmeden geçmek istemeyeceğimiz yerlerin sayısı fazla. Bu nedenle yola erken çıkmakta fayda var diyerek buluşuyoruz. Aracımızla Ankara istikametine doğru ilelrliyoruz. Zaman kazanmak için kahvaltı ikramını araçta yapıyoruz. Yol boyunca Lydia kültürü ve Batı Anadolu'nun iç kesimlerindeki küçük yerleşimlerin antik çağdaki kültürel yapısı üzerine sohbet ediyoruz. Yolumuz üstündeki Yurtbaşı köyü yakınlarındaki Kula peri bacaları, Çataltepe Köprüsü ve Beylerhan Köprüsü'ne kısa sürelerle uğrayıp, fotoğraf çekmek istiyoruz.

Çivril yakınlarındaki Savran Köyüʼnde Serbanşah Camiʼsini ziyaret ediyoruz. 18. yüzyıl sonunda yapılmış ve günümüzde modern bir çatı konstrüksiyonu ile koruma altına alınmış caminin iç mekan resimleri bizi bir renk cümbüşüne çağırıyor. Yakınlardaki diğer bir benzer cami olan Bayat Köyü Camii ve zamanımız kalırsa Baklan Boğaziçi Kasabası Eski Camii de görmek istediğimiz yerler arasında. Konaklama ve akşam yemeğimiz Çivrilʼde.

14 Ekim 2018, Pazar:
Sabah kahvaltısından sonra Çivrilʼden Işıklı Gölüʼne yöneliyoruz. Yol boyunca çevre yerleşimleri hakkında bilgi aktarımı yapılırken, Eumeneia antik kenti ile Myriokephalon savaşı da sohbetimizde yerini alıyor. Menderes nehrinin doğduğu kaynaklardan biri olan ve günün her saatinde farklı bir renge bürünen Işıklı Gölü korumaya alınan doğal yaşam merkezlerinden birisi. Burada pek acele etmeden çevrede yürümeyi, dokunun tadına varmayı ve öğlen yemeğimizi yemeyi planlıyoruz...


Yemek sonrasında hedefimiz Bahadınlar köyü yakınındaki, yerel bir antik tapınım merkezi olan Apollon Lairbenos tapınağı olacak. Lydiaʼnın yerel inançlarını, kefaret/günah çıkarma geleneğini konuşacak, tapınak alanından Adıgüzel baraj gölünü kuş bakışı seyredeceğiz. Tapınak alanına ulaşmak, yol durumuna göre yaklaşık 1 saatlik yürümeyi gerektirebilir. Zamanımız kalırsa, güzergahımız üzerindeki Hançalar Köprüsü'nü, Kayı Pazarı Camii'nin kırık minaresini, Sakızcılar köyünde Ağlayan Kaya Şelalesini de görmeyi umuyoruz..


Güzel bir günün sonunda, bu az bilinen coğrafyayı tanımış olmanın keyfi ile dönüş yoluna çıkıyor, Çal - Buldan - Alaşehir üzerinden Salihli yolu ile İzmir'e geri dönüyoruz. Saat 21.30-22.00 civarında İzmir'e ulaşmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI  
KONAKLAMA Vade Farksız 6 Taksit
İki kişilik odada kişi başı  400,- TL
Tek kişilik oda 450,- TL
4-6 yaş çocuk fiyatı  200,- TL
7-11 yaş çocuk fiyatı  300,- TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ulaşım, danışmanlık ve rehberlik, araçta kahvaltılık ikramı , Çivril'de 3* otelde 1 gece konaklama, otelde kahvaltı ve akşam yemeği.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Öğle yemekleri (2) ve yemeklerde alınan içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri. (Müze girişi olmamakla beraber milli park alanına giriş ücreti ödenebilir)

NOTLAR:

* Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
* Tur aracının büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Son rezervasyon tarihi 08 Ekim 2018, Pazartesi günüdür.
* Yürüyüşe ve hava durumuna uygun giysi ve ayakkabılar getirmenizi önemle hatırlatırız.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tur çıkış tarihinden 1 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde, yerinize yolcu bulunduğu taktirde ücretiniz iade edilir.
* Herhangi bir nedenle daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, katılımcılara bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.


Benzer bir güzergahta yaptığımız bir yolculuktan, İbrahim Fidanoğlu'nun gezi anıları 2012 >> Devamı 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI