EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

ÇANKIRI -YOZGAT- KIRŞEHİR - KIRIKKALE

11-14 Ekim 2018, Perşembe - Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1.240,- TL  + Uçak bileti ( Taksit olanakları) 


Ebrulitur'dan yeni bir rota!

İç Anadolu'ya merhaba!

Osmanlı ve Selçuklu Eserleri, tarihi evler, konaklar, Hitit, Galat, Frig izleri, Ahi Evran ve Ahilik Kültürü'nün merkezi, ipek yolu, tuz yolu ile doğal güzellikler ve Anadolu'da ödüllü bir Japon Bahçesi…

TUR PROGRAMI :

1.Gün / 11 Ekim 2018, Perşembe: ANKARA / ÇANKIRI - YOZGAT
Sabah erkenden İzmir/Adnan Menderes Hava Alanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyor ve Pegasus HavaYolları'nın saat 06.00 seferi ile Ankara'ya uçuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve şehre hiç girmeden yönümüzü Çankırı'ya çeviriyoruz. Yol üzerinde müsait bir yerde kahvaltımızı yaptıktan sonra Kurşunlu 'ya gidiyoruz. Tarihi tuz yolu üzerindeki bu bölgede Osmanlı ve Selçuklu dönemlerine tarihlenen 5 tane taş köprü var. Bir keşif turu yaparak bu köprülerden birkaçını bulmak ve fotoğraflamak istiyoruz.

Çankırı'ya ulaştığımızda, kendimizi eski Camii ve Türbelerle ifade eden bir kentte buluyoruz. Öncelikle 2017 yılında restorasyonu tamamlanan Yeni Çankırı Müzesi'ni görmek istiyoruz. Saat Kulesi, Ulu Cami ve Taş Mescit'i gördükten ve öğle yemeğini yedikten sonra Çankırı'dan ayrılıyoruz.

Kızılırmak İlçesi üzerinden Sungurlu'ya gidiyoruz. Bu gezimizin ana hedefi olmamakla birlikte çok yakınına geldiğimiz için Boğazkale, Hattuşa ve Yazılıkaya'yı geziyoruz. Ancak fazla zaman ayırmıyor ve Yozgat'a geçiyoruz. Bu gece akşam yemeğimiz ve konaklama, Yozgat'ta.2.Gün / 12 Ekim 2018, Cuma: YOZGAT 
Sabah kahvaltısından sonra Yozgat şehir turu yapıyoruz. Öncelikle Yozgat Müzesi (Nizamoğlu Konağı) ile Arkeoloji Müzesi'ni (Karslıoğlı Konağı) gezmek istiyoruz. Sonra Çapanoğlu Camii, Resimli Başçavuş Camii, Hamidiye Çeşmesi, Yozgat Saat Kulesi, İdadi ve Yozgat Konaklarından birkaç tanesini görüp fotoğraflarını çekiyoruz. (Hayri İnal Konağı, Muteber Divanlıoğlu, Hüzni Baba, Zarife Nine, Aşiyan, Mehmet Ağa, Yöresel Ürünler Konağı vb)

Anadolu'nun en eski yerleşimlerinden biri olan Yozgat yakınlarında birçok höyük, tümülüs ve arkeolojik sit alanı var. Biz de bugün öne çıkan 2 ören yerini görmek istiyoruz. Kayıp Kent Pteira olduğu tahmin edilen Kerkenez Dağı Antik Kenti ile Büyüknefes Köyü'nde de ağırlıklı olarak bir Galat yerleşimi olan Tavium Antik Kenti'ni geziyoruz. Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, Termal kaynaklar üzerine kurulmuş muhteşem Roma Hamamı (Basilica Therma) ve Türkiye'nin en eski Milli parkı olma özelliğini taşıyan Çamlık 'da göreceğimiz yerler arasında. Turlarımız sona erdiğinde akşam yemeği ve konaklama için Yozgat'a dönüyoruz.

3.Gün / 13 Ekim 2018, Cumartesi: YOZGAT - KIRŞEHİR
Sabah kahvaltısı sonrasında Yerköy üzerinden Kırşehir'e hareket ediyoruz. Kırşehir, Ahi Evran ve Ahilik kültürünün Anadolu'daki en önemli merkezidir. Tüm Anadolu, Balkanlar, Kırım, Kazan ve kültür coğrafyamızın her yanında kök salan Ahi'lik sistemi, Kırşehir'de bulunan "Pirler piri" Ahi şeyhine bağlı idi. Kırşehir'de görmek istediğimiz çok yer var. Öncelikle; Ahi Evran Camii ve Külliyesi, Cacabey Camii ve Gökbilim Medresesi, Aşık Paşa, Şeyh Edebali, Süleyman Türmani, Ahmedi Gülşehri Türbeleri, Kırşehir Müzesi, Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evini görüyoruz.

Mucur Yeraltı Şehri ve pek çok kazı alanı ile Kırşehir bizi şaşırtıyor. Seyfe gölü Dünya'nın en önemli Flamingo topluluklarına ev sahipliği yapıyor. Sonbaharda ise yaban ördeklerini ağırlıyor. Bu sessiz Orta Anadolu kentinde bir kültür şoku yaşadıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. Bu gece Kırşehir'deyiz.

4.Gün / 14 Ekim 2018, Pazar: KAMAN - KIRIKKALE- ANKARA 
Sabah kahvaltısından sonra Kırşehir'den ayrılıyoruz. Bugün ilk hedefimiz, cevizleriyle ünlü Kaman ve Japon Bahçesi. Japonya Ortadoğu Kültür Merkezi tarafından 1993 yılında, Altes Prensi Takahito Mikasa'nın Kalehöyük kazılarını başlatması anısına yapılan bu özel bahçe, Japonya sınırları dışında bulunan en büyük Japon bahçesi. Türkiye'nin dört bir yanından getirilen bitkilerin yanı sıra Japonya'ya has bitki çeşitlerinin de yer aldığı 14 bin bodur bitki ve 3 bine yakın ağaç barındırıyor. Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi de Japon Hükümeti'nin "Kültürel Mirası Koruma Projesi" çerçevesinde hibe olarak yapılmış. 830 metrekare açık, 470 metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 1.500 metrekarelik alanı kapsıyor. Sergi salonu, sinevizyon, araştırma, fotoğraf ve kütüphane bölümleri ile örnek bir müze. 2011 yıllında en iyi yeşil müze ödülüne layık görüldü. 2012 yıllında da Avrupa'da yılın müzesine aday gösterildi.

 

Kalehöyük ve Japon bahçesinde keyifle gezdikten ve epey fotoğraf çektikten sonra tekrar yola çıkıyoruz. Ceşnigir Köprüsünü görerek, Keskin üzerinden (Rahmi Pehlivanlı Konağı'na baktıktan sonra) Kırıkkale'ye ulaşıyoruz. Kırıkkale içinde yapacağımız panoramik turda; 1500'lü yıllardan kalma tarihi evler, konaklar görüyoruz. 1990 yılında açılan Silah Sanayi Müzesi'ni de gördükten sonra, kent merkezine 12 km mesafede bulunan Hasan Dede Kasabasında 1605 yılına tarihlenen Hasandede Camii ve Türbesi'ni ziyaret ediyoruz.
 
Bahşili kasabasındaki Karaahmetli Tabiat Parkı'nda kısa bir yürüyüş sonrasında Ankara'ya hareket ediyoruz. Akşam uçuşu ile İzmir'e geri dönerken, Anadolu'muzun kültürel ve doğal zenginliklerine dair yeni bilgiler, izlenimler ve anılarla turumuzu tamamlıyoruz…

TUR FİYATI  (Vade farksız 6 taksit ) 
İki kişilik odada kişi başı 1.240,- TL + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı  1.450,- TL + Uçak bileti
İzmir - Ankara gidiş / dönüş grup uçak bilet fiyatı  

*Peşin-nakit ödemede: 60,- TL indirim imkanı
*Çocuk fiyatı istenildiğinde bildirilecektir.
*Uçak grup bileti, kayıt sayısı en az 10 kişi olduğunda alınacaktır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ankara'dan itibaren tur bitimine kadar tüm ulaşımlar, 2 gece Yozgat'ta, 1 gece Kırşehir'de 4* otellerde konaklama, sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, rehberlik, seyahat sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir / Ankara / İzmir uçak biletleri, öğle yemekleri, ilk gün alınan sabah kahvaltısı, son gün akşam yemeği (yollarda yenilen yemeklerdir), müze ve ören yeri giriş ücretleri.

ÖNEMLİ NOTLAR
*Bu tur programımız yeni bir rotadır. Anadolu Kültürüne dair bir keşif turu niteliğinde olup, ilk kez yapılacaktır.
*Rezervasyon ücret ödenince kesinleşecektir. Küçük araçla gidilmesi planlandığı için (16 kişilik ) araçta koltuk numarası vermiyoruz. Her gün yer değiştirerek oturulmasını öneriyoruz. Ancak turumuz 27 kişilik araçla yapılacak olursa rezervasyon sırasına göre koltuk numarası verilecektir.
*1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat sırasında meydana çıkan akut rahatsızlanmaları içerir. Kronik hastalıklar sigorta kapsamı dışındadır.
*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında, rota ve tur akısında değişiklik yapabilir

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI