SAKSONYA TURU

 10 - 14 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

 

MADEIRA ADASI'NDA YILBAŞI

 29 Aralık 2018 - 01 Ocak 2019

Tropik bir cennette yılbaşı!

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

19 - 30 Ocak 2019 (10 Gece - 11 Gün)


Fiyatı:  2/3 Kişilik odada kişi başı: 3390 - USD


Brezilya- Patagonya - Arjantin

  


TUR PROGRAMI:

1.Gün | 19 Ocak 2019: İZMİR - İSTANBUL - SAO PAULO (BREZİLYA) - RİO DE JANEİRO
İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.00'da buluşma. Check-in işleminden sonra Türk Hava Yolları'na ait TK-2309 sefer sayılı uçak ile saat 08.00'de İstanbul'a hareket ve saat 09.05'de İstanbul'a varış. Daha sonra Türk Hava Yolları'na ait TK-15 sefer sayılı uçak ile saat 10.35'te Sao Paolo'ya hareket ve yerel saat ile 19.20'de Sao Paulo'ya varış. Kısa bir aktarmadan sonra Rio De Janerio'ya uçuş. Varışımızı takiben otelimize transfer. Yerleşme ve geceleme (Rio De Janeiro).

2.Gün | RIO DE JANERIO
Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turumuzda Rio'nun dünyaca ünlü güzelliklerini göreceğiz. Öncelikle Rio'nun iki tepesinden biri olan Sugar Loaf Tepesi'ne çıkıyoruz. 430 metre yükseklikten Rio de Janerio'nun dantel gibi kıyılarını ve bembeyaz kumsal plajlarını izliyoruz. Sonra kenti dolaşmaya başlıyoruz. Dünyanın en büyük stadyumlarından birisi olan ve 2014 Brezilya Dünya Kupasının final maçına da ev sahipliği yapan Maracena Stadyumu, Katedral, Opera Binası, Belediye Sarayı, Rio Karnavalının yapıldığı geçit alanı, Rio Sul alışveriş merkezi ve Guana Bara Körfezi, Silva Köprüsü, dünyaca ünlü Copa Cabana ve Ipanema Plajları, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğleden sonra şehri tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu edenler akşam saatlerinde Avenida Atlantica Caddesi üzerinde açılan el işi pazarından hediyelik eşyalara veya çok hoş tahta oyma işleri ile yağlı boya tablolara bakabilirler. Geceleme otelimizde. (Rio De Janeiro)

3.Gün | RIO DE JANEIRO (CORCOVADO ) 
Kahvaltı sonrası, yarım günlük Corcovado turuna çıkıyoruz. 2012 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan muhteşem dağ ve deniz manzaralarını izlemek için, Monorail adlı ünlü raylı sistemle tepeye çıkıyoruz. Rio'nun sembolü olarak değerlendirilen, 730 metre yükseklikteki 30 metrelik, İsa heykelinin (Dünyanın yeni yedi harikasından biridir) bulunduğu tepeden, Rio'nun olağanüstü görünümünün fotoğrafını çekebilirsiniz. Gezi bitiminde serbest zaman, geceleme otelimizde (Rio De Janeiro).4.Gün | RIO DE JANEIRO - IGUASSU

Sabah kahvaltısının ardından, havaalanına gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Saat 10.35 'de Iguassu'ya hareket ediyoruz. Yerel saatle 12.41'de bu doğa harikası bölgeye ulaşıyoruz. Otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde (Iguassu).

5.Gün | IGUASSU
Sabah kahvaltısını otelimizde yaptıktan sonra yarım günlük bir tur programıyla, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüşle gezmeye gidiyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam arzu eden konuklarımızla, 5 farklı Güney Amerika Ülkesinin folklörünü izleyip, müziklerini dinleyebileceğimiz, yemekli Rafain Show'a gidebiliriz. Geceleme otelimizde (Iguassu).6.Gün | IGUASSU - BUENOS AIRES - EL CALAFATE

Bu sabah biraz daha erken kalkarak, yola çıkıyoruz. Patagonya'nın kalbindeki El Calafate'ye gitmek üzere hava alanına gidiyoruz. Arjantin Havayolları AR 1870 sefer sayılı uçuş ile saat 08.00 'de İguassu'dan hareket ederek ve Buenos Aires bağlantısı ile saat 11.35 'de El Calafate'ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17.15 de El Calafate'ye varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize transfer oluyoruz. Dileyen konuklarımız rehber eşliğinde şehir turuna çıkabilirler. Konaklama otelimizde (El Calafate).

7.Gün | EL CALAFATE (PATAGONYA) - PERITO MORENO

Sabah kahvaltısının ardından bir dünya harikası olan Patagonya'yı tanımaya başlayacağız. Arjantin'in güney ve güney doğu kısımlarını kapsayan Patagonya'nın birçok yeri el değmemiş özelliğini korurken, erişimi nispeten kolay olan bölgeleri tüm gezginlerin hayal ettiği bir seyahat. Patagonya kadar büyük bir bölgeyi birkaç günde keşfetmek mümkün değildir ama yolu buraya kadar gelen herkes mutlaka Perito Moreno buzulunu görmelidir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki buzul yöredeki 350 ye yakın buzuldan sadece boyutuyla değil halen ilerlemesini sürdürdüğü için de farklıdır. Patagonya turumuzda Perito Moreno buzulunda yaklaşık 4 saat zaman geçireceğiz. Park içerisinde alacağımız öğle yemeği sonrasında özel olarak inşa edilmiş gözlem noktalarından buzulun ihtişamını ve sessiz kudretini seyrederken, fotoğraflarını çekecek ama en önemlisi dünyanın adeta nefes aldığını hissedeceğiz. Bu muhteşem doğa olayına uzaktan bakmakla yetinmeyecek ve buzulun üstünde kısa bir yürüyüş de yapacağız. Buz mavisi teriminin tam karşılığını veren göller ve buz yarıklarının ürkütücü ama etkileyici manzarasını yakından göreceğiz. Ayrılık zamanı geldiğinde bu gerçek üstü ortamdan uzaklaşmak hepimize zor gelecek. Turumuzun sona ermesini takiben El Calafate'ye geri döneceğiz. Geceleme otelimizde (El Calafate).8.Gün | EL CALAFETE - RIOS DE HIELO - EL CALAFETE
Sabah kahvaltısının ardından tam günlük Rios De Hielo (Buz Nehirleri) turuna çıkacağız. Bu tur bize Argentino Gölü üzerinde unutulmaz bir tekne turu ile Patagonya'nın benzersiz doğasını daha yakından tanıma şansı verecek. Tur sırasında Argentino gölündeki en büyük buzul olan Upsala buzulunu yakından görecek, göl üzerinde yüzen dev iceberglerin (buz dağlarının) etrafında dolaşacak ve buz ve suyun bürünebildiği mavinin her tonunun izleme şansı bulacağız. Tur sırasında karaya da ayak basacak ve Los Glaciers Milli Parkında yürüyüş yapacağız. Akşamın erken saatlerinde turumuzu tamamlayarak El Calafate'ye geri döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde (El Calafate).

 

9. Gün| EL CALAFATE - BUENOS AIRES (ARJANTİN)
Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Arjantin Airlines 'ın AR1821 sayılı uçuşu ile 14.20'de Buenos Aires'e hareket ve yerel saat ile 17.15'de Buenos Aires'e varış. Otele transfer. Dileyen konuklarımız rehberimizle birlikte şehrin hareketli ve eğlenceli caddelerinde gezinti yapabilir, birbirinden güzel menülerle zengin Buenos Aires restoranlarında ve kafelerinde güzel zaman geçirebilirler. Geceleme otelimizde (Buenos Aires).10. Gün| BUENOS AIRES
Sabah kahvaltısından sonra panoramik şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Bugün günlerden Buenos Aires! Güney Amerika kıtasının tam ortasına konmuş bir Avrupa kenti adeta... Ama her şeyden önce tangonun başkenti! Şenlik ve renk cümbüşü, sokaklarda tango yapan file çoraplı, daracık elbiseli ve mini etekli hanımlar, fötr şapkalı maço görünümlü erkekler! Turumuzda İtalyan göçmenlerin ilk yerleştiği La Boca mahallesi ve onun ünlü futbol takımı Boca Juniors kulübünün stadı futbol mabedi Bonbonera, kuzeyde benzersiz mezarlığıyla da tanınan şık mahalle Recoleta ve yenilenerek şehrin finans ve tasarım merkezi haline gelen Puerto Madero, Metropolitan Katedral, San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo Parkı, San Thelmo, , Eva Peron'un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında.

Akşam olduğunda, Arjantin'e kadar gelip, tangoyu anavatanında seyretmeden gitmek olmaz diyoruz! Güzel bir akşam yemeği eşliğinde unutulmaz bir tango şov izleyerek gezimizi taçlandırıyoruz. Geceleme otelimizde (Buenos Aires).11. Gün | BUENOS AIRES / DELTA ve TIGRE / İSTANBUL / İZMİR
Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Öğlende otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak,, Delta ve Tigre turlarını yapıyoruz. Buenos Aires'in Rio de La Plata Nehri kıyılarındaki (eski başkent) Tigre'yi, El Turco diye bilinen eski Arjantin Başkanı Carlos Menem'in evini görüyor, nehirde bir tekne turu yapıyoruz.

Sonrası havaalanına transfer, bilet ve pasaport işlemleri ile 00.05'da Türk Hava Yolları TK-16 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket. Türkiye saati ile 22.30'da (30 Ocak) İstanbul Atatürk Havalimanına varış. TK 2355 sefer sayılı uçuş ile 23.55'de İzmir'e hareket ve 01.15'da (31 Ocak) varış. Turumuzun sonu.

TUR FİYATI : 

2/3 Kişilik Odada Kişi Başı  Single Oda Farkı
 3390 - USD 850 - USD

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Sao Paulo / Rio de Janeiro, Rio De Janeiro / Iguassu, Iguassu / Buenos Aires, Buenos Aires /El Catafete / Buenos Aires arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı ve güvenlik vergileri
 Buenos Aires'te 2 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
 El Calafate'de 3 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
 Iguazu'da 2 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
 Rio de Janeiro'da 3 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
 Programda belirtilen tüm transferler
 Yarım günlük Buenos Aires ve Rio De Janeiro şehir turları
 Iguazu Şelaleleri yürüyüş turu
 Sugar Loaf turu
 Corcovado Turu
 Delta & Tigre Turu
 Tigre'de tekne turu
 Los Glaciares Parkı tekne turu
 Doğal Park ve ören yerleri giriş ücretleri
 Akşam yemekli Tango Gecesi (10. Akşam)
 3 akşam yemeği (6, 8 ve 10.gün ), 1 öğle yemeği (7.gün)
 Türkçe rehberlik
 Yerel rehberlik hizmeti
 Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 Türk Havayolları ile İzmir - İstanbul - Sao Paulo / Buenos Aires - İstanbul - İzmir arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
 Programda belirtilmemiş olan öğle ve akşam yemekleri.
 Belirtilen ve belirtilmeyen tüm yemeklerde alınacak içecekler.
 Otellerdeki kişisel harcamalar (telefon, minibar, kuru temizleme,v.b.)
 Buenos Aires çıkış harcı: 25 $
 Yurt dışı çıkış harcı: 15.00 TL
 Ekstra olarak düzenlenebilecek turlar

EKSTRA TURLAR LİSTESİ

ARJANTİN

IGUASU RAFFA INN YEMEKLİ FOLKLORİK ŞOV
Gece organize edilecek olan bu turda 5 Latin Amerika Ülkesinin son derece güzel folklorik danslarını seyredebilirsiniz. Yemek açık büfe. (Yemekte içki ve meşrubat hariç)
Kişi başı: 95 $

PARANA NEHRİ ÜZERİNDE ZODIAC BOAT TURU
Bu turda Amazon ormanları misali bir ormandan geçerek zodiac botlara binecek ve Iguasu Şelalelerinin döküldüğü noktaya kadar unutulmayacak bir macera yaşayacaksınız.
Kişi başı: 120 $

BREZİLYA - RIO DE JANERIO

SAMBA SHOW
Brezilya'nın milli dansı olan Samba Show'u Plataforma adlı ünlü bir kabarede izleme imkanı. Bu renkli geceyi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz...
Kişi başı: 120 USD

YAĞMUR ORMANLARI
Rio'nun akciğerleri olarak da tanımlanan Tijuca Milli Parkı'nda jeep safarilerle yapılacak olan turda pek çoğu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan yerel bitkileri ve hayvanları yakından görme ve keşfetme imkanı bulacaksınız
Kişi başı - 75 $

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR
 Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları'ndan ve yerel havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerinde herhangi bir değişiklikten veya rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 Şu an için grup uçak bilet fiyatı 1370 dolardır.
 Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 Acentemiz programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acentemiz yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına iade yapar.
 Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 Her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Güney Amerika iç hat uçuşlarında bu bagajınızın ağırlığının 5 kg.'ı geçmemesi gerekmektedir. İç hat uçuşlarında kişi başına valiz hakkı (1) parçadır ve maksimum 23 kg ile sınırlıdır.
 Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden acentemiz ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg (Güney Amerika'da iç hat uçuşlarında 5 kg) ağırlığında olabilir.
 İç veya dış hat uçuşlarda uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir.
 Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan adınızı, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz.
 Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde şirketimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 Şehir turları panoramik olup herhangi bir müze ya da ören yeri giriş ücreti içermez.
 Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…
 Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise kullanabilirsiniz.
 Bu seyahate katılacak olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka getirmelerini tavsiye ederiz.
 Yanınızda mutlaka şapka, güneş kremi, terlik ve bir adet spor yağmurluk bulundurunuz.
 Bu program 2 acente tarafından ortaklaşa hazırlanarak satışa çıkmaktadır.

  

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI