BOZCAADA (TENEDOS) >> EBRULİ TURİZM

EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

İONİA ADALARI

15-21 Eylül 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

21-23 Eylül 2018

ALSACE

10 -14 Ekim 2018

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

BOZCAADA (TENEDOS)

6 - 7 Ekim 2018 , Cumartesi - Pazar


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 450 ,-TL   (6 Taksit olanağı)


Bağların ve şiirlerin adası..

Bozcaada'nın tamamı doğal ve tarihi sit alanıdır. Çok eski dönemlere uzanan zengin geçmişi, çeşitli kültürlerin izlerini ve kadim bilgeliğini bağrında saklar. Troya'nın karşı kıyısı sayılan "Tenedos", farklı dönemlerde farklı kültürlere tanıklık etmiştir. Bağcılık ve şarapçılık, 3000 yıllık birikimiyle adanın geçmişten günümüze ulaşan önemli bir mirasıdır. 

TUR PROGRAMI:

06 Ekim 2018, Cumartesi:
Sabah saat 07.00'da Alsancak/ Lozan Meydanında, 07.30'da Karşıyaka/ Bostanlı İskelesi önündeki tramvay durağının arkasındaki Havaş durağında buluşarak yola çıkıyoruz. Saat 13.30 feribotuna yetişmek için kahvaltımızı araçta gevrek tost ikramıyla yaparak vakit kazanıyoruz. Kazdağları eteklerinden devam eden güzel bir yolculuk yapıyoruz. Ne çok uygarlığa tanıklık etmiş bu bölge! En güzel mitolojik öyküler bu coğrafyada geçer, Güzel Helen- Paris- Hektor bu topraklarda yaşamışlar…Tanrı'lara mesken olmuş birbirinden güzel koylardan, yerleşimlerden geçiyoruz.

Ezine sonrası Geyikli iskelesi'ne geldiğimizde feribota biniyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık deniz yolculuğundan sonra Bozcaada'ya ulaşıyoruz. Küçücük, köyü olmayan, festivallerin, bağların, manzaraların, şiirlerin adasına ayak basıyoruz. Feribot saati değişmez ise adaya geçişimiz öğle vaktine denk geliyor. Öğle yemeğimizi Geyikli iskelesinde veya Bozcaada'da yiyebiliriz.

Ardından ada merkezinde dolaşmaya başlıyoruz. Çoğu yağ tenekelerine dikilmiş rengârenk çiçekler, sarmaşıklar arasında, parke taşlarla döşeli sokaklardan geçiyoruz. Bozcaada Kalesini, sokaklarını, Kiliseyi geziyoruz. Renkli camları, parmaklıkları ve görkemli tahta kapıları ile Bozcaada evlerini seyretmeye doyamıyoruz. Akşamüzeri otelimize gidip yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Yemekten sonra isteyenlerle Bozcaada merkezine gidip akşam turu yapabiliriz…

05 Ekim 2018, Pazar:
Sabah erkenden kalkıp kahvaltımızı yapıyoruz. Sonra bavullarımızı alarak otelden ayrılıyoruz. Aracımızla ada turuna çıkıyoruz. Ayazma plajına inerken, çınar ağaçlarının arasında gizlenen Aya Paraskevi'yi ziyaret ediyoruz. Burada her yaz, Azize Paraskevi'yi anmak için Rum Ortodoks Cemaati tarafından bir şenlik düzenlenir. İstanbul'dan, Yunanistan'dan ve dünyanın dört bir yanından çok sayıda Rum adaya gelir. Ortaya kurulan tahta masalarda ada şarapları eşliğinde yemek yer, geleneksel müziklerle dans ederler. Ayin vakti geldiğinde papaz kilisenin çanını çalar ve kalabalık dua için küçük şapele toplanır. Uzun yıllardır Rumlarla iç içe yaşayan Türkler de onları bu özel günlerinde yalnız bırakmazlar...

Saat 11.00 gibi ada merkezine dönüyoruz. Bağları ve şarapları ile ünlü bu güzel adada Şarap, hediyelik alışverişleri derken, zaman hızla ilerliyor... Fırsat bulursak gelincik şurubunun tadına bakıyoruz . Feribotumuz İskeleden ayrılırken son bir defa Bozcaada'yla vedalaşıyoruz . Daha sonra İzmir'e yolculuğumuz başlıyor. Akşam saat 22.30 civarında İzmir'de olmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI (K. KARTINA 6 TAKSİT)
2 Kişilik odada kişi başı: 450,- TL
Tek kişilik oda fiyatı:   530,- TL
0-5 yaş çocuk:    250,- TL
06- 11 yaş çocu: 335 ,- TL

** Single oda sayımız sınırlıdır. **Çocuk indirimleri iki büyük yanında geçerlidir. **Akbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası kartlarına taksit imkanı vardır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Araç ve feribotla Bozcaada'ya ulaşım, turlar, rehberlik, 1. gün sabah araçta tost ikramı, feribotla geçiş ücreti, otelde 1 gece konaklama, sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği, seyahat sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Öğle yemekleri ( 2 ) yollarda yenilen yemekler ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri

NOTLAR:
** Turlarımız tek araçla sınırlıdır. Aracımız dolduğunda satışa kapanır ve ikinci araç açılmaz.
** Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
** Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.
** Koltuk numarası kesin kayıt sırasına göre verilir
** Tura son kayıt tarihi (yer kalır ise) 02 Ekim 2018,Salı günüdür.
** Rezervasyon sırasında programı okumayı - başlangıç saatlerini ve bineceğiniz durağı kontrol etmeyi, turda sorumlu acente görevlisinin cep telefonun not etmeyi unutmayınız.
** Seyahat Sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini kaydettirmeniz gereklidir.
** Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.
** İlk gün adaya geçişte öğle yemeği sıkıntı yaratmaktadır.Geçiş öncesi erken varılırsa geyikli iskelesinde yemek konusunu çözmek gezi açısından rahatlama sağlamaktadır. Eğer geçiş sonrasına kalınırsa Ada'da yenmektedir. Ada merkezi küçüktür ama meydanda, ara sokaklarda çok şirin küçük lokantalar mevcuttur. Bu öğünü Çınaraltı kafede bir börek- tost vs ile geçiştirebileceğiniz gibi lokantalarda yemek de yiyebilirsiniz.
** Hava durumuna bağlı olarak feribot kalkış saatlerinin değişmesinden kaynaklanabilecek sorunlardan acentamız sorumlu değildir.
** Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
** Konaklamalı turlarımızda kaydınızı turun hareketinden 10 gün öncesine kadar iptal ederseniz ücretiniz kesintisiz iade edilir.
** Tur hareketine 10 günden daha az kaldığında yapılan iptallerde ücretinizin iade edilmesi, yerinize yolcu bulunmasına bağlıdır. Yerinize yolcu bulunamaz ise, iptalde sigorta kuralları uygulanır. (Hastanede raporlanmış hastalık ve 1. derece yakın kaybı gibi ).
** Tur olağanüstü nedenlerle (rehber rahatsızlanması-şiddetli hava muhaleti- katılım yetersizliği vs) acentemiz tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz olarak iade edilir.


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI