EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ALSACE TURUNDA SON YERLER!

13-17 HAZİRAN 2018

ŞARAP YOLU - ROMANTİK YOL...
BASEL - COLMAR (2) - STRASBURG (1) - STUTGART (1)- TÜBİNGEN

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KARS-ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

25 Haziran - 01 Temmuz 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 09 - 17 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

İONİA ADALARI

21-27 Temmuz 2018

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

09 - 17 Temmuz 2018


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı : 620 $ (Nakit, banka havale) +  650,- TL 


Sadece 12 kişilik çok özel bir program!

 
Çok az kişinin bildiği olağanüstü bir coğrafyaya yolculuk

BATUM- SVANETİ - MESTİA -USHGULİ - KUTAİSİ

SADECE 12 KİŞİLİK ÇOK ÖZEL BİR PROGRAM VE BİR İLK!

 

TUR PROGRAMI :

1.Gün/ 09 Temmuz 2018, Pazartesi : Trabzon - Hopa - BATUM
Sabah saat 08.15'de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı İç Hatlar terminalinde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları ile saat 09.45'de Trabzon'a uçuyoruz. Saat 11.40 'da Trabzon'a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımızla 2.5 saatlik bir yolculuk sonrası Sarp Sınır kapısından geçerek Batum'a ulaşıyor ve hemen gezimize başlıyoruz. Avrupa Meydanı, Altın Post (Medea) Heykeli, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Hayvanat (Kuş) Bahçesi ile Batum'un simgesi haline gelmiş olan dünyaca ünlü Batum Botanik Parkını ziyaret ediyoruz. Botanik Park, 113 hektarlık alana yayılmış enva-i çeşit bitki türüyle muhteşem bir seyir sunuyor. Parkı yürüyerek dolaşıyor ve Batum'u tepeden seyretmek için teleferikle Anio Dağı'na çıkıyoruz. Ardından şehir merkezine dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Kafkas Halk Oyunları gösterisi eşliğinde yiyoruz. Konaklama: Batum'da.

2.Gün/ 10 Temmuz 2018, Salı: CHAKVİ - POTİ - SENAKİ - SVANETİ
Sabah kahvaltısından sonra markete giderek kendimize kumanya malzemesi alıyoruz. Ardından, Kobuleti, Poti ve Senaki şehirleri üzerinden yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla Samegrelo eyaletinin (Lazların anavatanı) başkenti olan Zugdidi'ye ulaşıyoruz. Burada Dadiani Sarayını ziyaret ediyoruz. Sonra yükselmeye başlayarak Enguri Barajına çıkıyoruz ve uygun bir yerde kumanyalarımızı yiyoruz.
 
Enguri nehri üzerindeki bu görkemli baraj, 271 metrelik gövde yüksekliği ile Avrupa'nın en yüksek 2.inci, dünyanın ise 6.ncı barajıdır. Tüm elektrik kablo döşemeleri toprak altından yapılmıştır. Yemekten sonra Zugdidi ovasının çay bahçeleri ve muhteşem manzaralar arasından geçerek Kafkas dağlarına doğru uzanan yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk yapıyoruz. Fırsat buldukça fotoğraf molası veriyoruz.  Mazeri kasabasına bağlı, Ushba dağının eteğindeki Becho köyüne varınca pansiyonumuza yerleşiyoruz. Sonra hep birlikte bu güzel köyü keşfe çıkıyoruz. Bu gece akşam yemeğimiz ve konaklama pansiyonda (Mazeri).

3.Gün/ 11 Temmuz 201, Çarşamba: BECHO - USHBA ŞELALESİ VE BUZULU - MAZERİ DAĞI
Sabah kahvaltısının ardından Jenari'nin bizler için hazırladığı Haçapuri'li kumanyalarımızı alarak yürüyüş için son hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Konakladığımız ev pansiyonundan yaklaşık 5 dakikalık araç yolculuğu sonrası Dolora Nehrinin üzerinde bulunan köprüde araçtan inerek yürüyüşe başlıyoruz. İzleyeceğimiz patika, Dolora Nehrinin sağ yakasındaki bir kızak ve orman karakolunun rotası. Patikayı takip ederken hemen sağımızda kalan Mazeri Dağı ve dünyaca ünlü Ushba Dağı'nın güney yamacı ile zirvesinin görüntüleri eşliğinde yürüyoruz.

Kafkas Dağları'ndaki 4700 metrelik Ushba dağı bir çok dağcının rüyasıdır. Kafkasların Matterhorn'u, İkiz Cadısı, Kötü Hava Cadısı gibi isimler yakıştırılan, doyumsuz bir dağdır. Biz de keyifle yürüyor ve 1,5 saat sonra bir karakola ulaşıyoruz. Burası Gürcü askerlerinin sınır karakolu ve dağcılar için ilk yardım sağladıkları kamp tipi bir karakol. Biraz dinleniyor ve ardından yaklaşık 40 dakikalık bir tırmanışla şelalenin kaynağına ulaşıyoruz. Tüm Becho Vadisini ve Mazeri Platosu gözümüzün önünde uzanıyor. Olağanüstü duygular içerisinde kumanyamızı yedikten sonra dönüşe geçiyoruz. Aracımızla buluşup eşyalarımızı almak için Jenari'nin evine uğruyoruz. Sonra da bu gece konaklayacağımız Mestia'ya geçiyoruz.

4.Gün/ 12 Temmuz 2018, Perşembe: USHGULİ -SHARA YAYLASI
Sabah kahvaltımızı biraz erken saatte yaptıktan sonra aracımızla 40 km kadar stabilize bir yolla Avrupa'nın en eski ve en yüksek sürekli yaşam alanı olan Ushguli köyüne (bölgeye özel olan arazili araçlarımıza binerek- Mitsubishi Delica) hareket ediyoruz. 2,5 saat süren yolculuk sonrası Ushguli'ye varıyoruz ancak araçtan inmiyoruz. Shara dağı eteğinde bulunan Shara Buzuluna doğru yola biraz daha devam ediyoruz. Nehri geçtikten sonra araçtan inerek nehir kıyısındaki çimenlerin üzerinden rahat bir yürüyüşle buzul eteğine gidiyoruz.

Dönem dönem su yükselmesi ve sel nedeni ile buzula giden köprü yıkılmış olabiliyor. En kötü ihtimalle buzulun karşısına kadar gidiyoruz ve geri dönerek Ushguli'de öğle yemeğimizi yiyoruz. Dileyenler bu yolculuğu at ile yapabilir. Hava açık olursa, 5201m yüksekliğindeki Shara görüş alanımız içinde olacak ve tüm görkemiyle bu yürüyüşe eşlik edecek. Programın devamında Svan kuleleri, Svan evi müzesini geziyoruz ve ardından dönüş için yeniden araçlarımıza biniyoruz. Hava şartlarına bağlı olarak, dönüş yolunda sizin için hiçbir programda bulunmayan bir sürpriz tasarlıyoruz. Konaklama yine Mestia'da.

5.Gün/ 13 Temmuz 2018, Cuma: KORULDİ GÖLÜ - CHAKZAGARİ YAYLASI 
Sabah kahvaltı sonrası araç ile Chakzagari yaylasına çıkacağız. Buradan 2740 metre yükseltide yer alan Koruldi Gölü'ne doğru yürüyüşe başlarken, etrafımızı saran dağların heybeti ile başımız dönecek. Yüksekliği 4400m'den 5100m'ye ulaşan büyüleyici manzarayı fotoğraflayarak yola devam edeceğiz. Sonrasında manzara tepesi olarak kullanılan Mestia kasabasını tepeden kuş bakışı görebileceğimiz ve yüksek dağların sıralanışına tanıklık edeceğimiz bir noktaya kadar geleceğiz. Fotoğraf ve dinlenme için biraz mola verdikten sonra kasabaya dönüş ve öğle yemeği... Yemek molasından sonra kasaba sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Daracık taş yolllarda yürüyerek yerel yaşamı izliyor, kulelerden birine çıkarak çevreyi kuş bakışı seyrediyoruz. Bu gezintiden sonra konuklarımızı serbest bırakıyoruz. Dilerseniz otele dönebilir veya müze ve hediyelik eşya dükkanlarında dolaşabilirsiniz. Konaklama: Mestia'da

6.Gün/ 14 Temmuz 2018, Cumartesi: CHALADİ BUZULU - HARTSVALİ - TELEFERİK- MESTİA
Kahvaltı sonrası araçla ya da şehir içerisinde nehir kenarından yürüyerek 6 km kadar gittikten sonra Chalaadi Buzulundan gelen serin suların kıyısından ilerleyerek, orman içi patika yoldan buzula doğru yürüyüşe başlıyoruz. 4 km uzunluğundaki hafif tırmanışlardan oluşan bu yürüyüşün 3. km'sinden itibaren ormandan ve ağaç sınırından çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Kafkas Dağlarının K2'si olarak nitelenen Ushba Dağı'nın en büyük buzullarından Chalaadi Buzuluna ulaşıyoruz. Buzul kıyısında yarım saat mola vererek dönüşe geçiyor, bizleri patikanın başında bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Önce öğle yemeği için restorana gidiyoruz. Sonrasında teleferik ve manzara keyfi için Hartsvaliye çıkıyoruz. Teleferik ile yukarıda bulunan kafeye çıkıyor ve 3750'den başlayıp 5201m ye ulaşan zirveleriyle, heybetli Kafkas Dağlarının seyrine dalıyoruz. Daha sonra yürümek isteyenler ile orman içinden Mestia'ya iniyoruz. Yürümeyi tercih etmeyenler araç ile gelip bu masalsı şehirde son günümüzün tadını çıkarabilirler. Konaklama: Mestia

7.Gün/ 15 Temmuz 2018, Pazar: ZUGDİDİ - OKATSE KANYONU - KİNHKHA ŞELALESİ 
Bu sabah biraz erken hareket edeceğiz. Yolumuz uzunca olduğu için kahvaltımızı yaptıktan sonra vakit kaybetmeden aracımıza binerek Kafkasların yükseklerinden doğarak vadi boyunca Karadeniz'e doğru inen ve Etzeri bölgesinde büyükçe bir barajda toplanan Enguri Nehri kıyısında Zugdidi'ye gidiyoruz. Buradan sola, Khoni kasabasından da yukarı doğru kıvrılarak Kinchkha Şelalesi ve Okatse Kanyonuna doğru ilerliyoruz. Kanyon içine yapılmış yürüyüş parkurunda (gidiş-geliş) 3 km yürüyor ve aracımıza dönerek 95m lik yüksekliği ile Kinchkha şelalesine gidiyoruz. Şelalenin eteğinde, kanyon içinde bir yürüyüş ile günü sonlandırıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama: Kutaisi'de.


8.Gün/ 16 Temmuz 2018, Pazartesi : BATUM 
Sabah kahvaltımız sonrasında eşyalarımızı aracımıza yükleyerek Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Ozurgeti, Kobuleti şehirlerinden geçerek 2 saatlik yolculuk sonrası Batum'a varıyoruz. Burada biraz serbest zaman ve alışveriş diyoruz. Saat 12:00 da Sarp sınır kapısında olacak şekilde buluşuyoruz. Sınır kapısından geçiş durumumuza göre program yapıyoruz.

9. Gün/ 17 Temmuz 2018, Salı: TRABZON
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman veriyoruz. Ardından havaalanına transfer ve dönüş yolculuğu başlıyor. Uçuşumuz saat 14 .00'de.

İzmir'e geri geldiğimizde kendimizi hala bir düş içinde hissediyoruz. Olağanüstü bir doğa turunu tamamlamış olmanın mutluluğu ile vedalaşıyor, DOĞACAKALIN diyoruz...

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı : 620 $ (Nakit, banka havale) + 650,- TL
Tek kişilik oda konaklama farkı : 190 $

DİKKAT: bu program 12 kişi için planlanmıştır. 12 kişilik uçak bileti (İzmir'den gidiş / dönüş) alınmıştır. Mitsubishi Delica ile yapılacak servislerde 2 araç olacağız. Kontenjanımız dolduğunda kayıt yaptırmak isteyenler için yeni tarihler planlanacaktır.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
* İzmir /Trabzon / İzmir gurup uçak biletleri
* Türkiye 'deki son gecenin ( 01 Temmuz 2018 akşamı ) otel konaklama ve sabah kahvaltısı * Gürcistan'da 7 gece yarım pansiyon konaklama (1 gece Batum 5* , 1 Gece Kutaisi 5* , 5 gece Mestia'da pansiyonda)
* Programda belirtilen tüm geziler (ekstra tur yoktur)
* İlk gün havaalanından başlayan ve son gün havaalanında sona eren transfer ile tüm ara transferler
* Milli park araç girişleri ve otopark ücretleri
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* TÜRSAB Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* Son gün Türkiye'deki akşam yemeği (geçiş saati belli olmadığı için)
* Öğle yemekleri (Bölgede menü sistemi olmadığı için misafirler kendi tercihlerine göre restoranlarda serbest yemek yiyebilirler)
* Kişisel harcamalar, otellerdeki ekstralar, hediyelik eşyalar vs.
* Elimizde olmayan nedenlerden çıkabilecek ekstra masraflar (Doğal afet, uçuş iptali vs)
* Gürcistan'a vize yoktur. Girişte beklenmedik bir ücret talebi gündeme gelirse (şu andan bilinmiyor).
* Yurtdışı çıkış harcı (15.-TL)

TUR HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR:
* Sarp Sınır Kapısı'ndan Batum'a geçmek için tüm misafirlerimizin nüfus cüzdanı veya en az 6 ay geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Diğer belgelerin ibrazı geçerli değildir.
* Nüfus cüzdanı ile seyahat edecek olan 18 yaşını doldurmamış yolcularımızın, tek başlarına seyahat edecekler ise kanuni mümessillerinin her ikisinin de, sadece bir kanuni mümessil ile seyahat edeceklerse diğer mümessilin, seyahate izin verdiğini belirten noterce onaylanmış MUVAFAKATNAME beyan etmeleri gerekmektedir.
* Nüfus cüzdanlarının yırtıksız, çiziksiz, fotoğraf ve soğuk damgasının belirgin olması gerekmektedir.
* 18 yaş altı çocukların kimliklerinde de fotoğraf bulundurulması zorunludur.
* Ayrıca Gürcü polislerince bazı durumlarda (eskime, fotoğraftaki benzersizlik vs) 10 yılı aşmış kimlikler kabul edilmemektedir.
* Bu programız belli bir yükseklik üstünde yürüyüşler içeren bir programdır. Yürüyüş hazırlığı olmayan, herhangi bir yürüme problemi, yükseklik ve tansiyon rahatsızlığı olanlar için uygun değildir.

YANINIZDA GETİRMENİZ GEREKEN EŞYALAR:
* Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
* Trekking tarzı rahat yürüyüş ayakkabısı (Gore-tex olması önerilir)
* En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur)
* Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex kıyafetler.
* Günlük yedek t-shirt
* Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar)
* Her ihtimale karşı sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.
* İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
* Rehberinizde ilkyardım çantası olacaktır, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.
* Kişisel ilaçlarınızı- güneş kremi , şapka vs. yanınıza almayı unutmayınız.
* Fotoğraf çekmeye doyamayacağın için yanınızda en az 8GB kapasiteli USB bellek getirmeyi unutmayın lütfen!

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTANTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI