EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

GÜRCİSTAN & ERMENİSTAN

 01 - 07 Temmuz 2019

6 Gece - 7 Gün

TOSKANA'DA MÜZİK VE RÖNESANS

 24 - 27 Temmuz 2019

ANDREA BOCELLİ KONSERİ
Şair Dante ve Filozof Machiavelli

KAFKAS RÜZGÂRI

TİFLİS (2)- KAZBEGİ (3) - BAKURİANİ (1)

TUR TARİHLERİ
(28 Temmuz- 03 Ağustos 2019) ve (25 -  31 Ağustos 2019)

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN

TÜRKMENİSTAN - ÖZBEKİSTAN

 28 Ağustos - 08 Eylül 2019

 

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

BEŞPARMAK DAĞLARINDA HİTİT İZLERİ-SURATKAYA

16 Haziran 2019, Pazar


Fiyatı: 130,- TL 


Ark.Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 Tarih tutkunlarına, keşif gezilerini ve doğa yürüyüşlerini sevenlere...

BAFA/ BEŞPARMAK DAĞLARINDA HİTİT İZLERİ - SURATKAYA

Doğa bir başka kılığa bürünür Bafa Gölünün arka taraflarında, Beşparmak Dağlarında. Devasa yontulara dönüşür kayalar. Patikalar yol verir, aşarız Anadol Geçidini. Az gider, uz gider, binlerce yıllık demir ocaklarına rastlarız. Göz göze geliriz Suratkaya ile. Sonra bir de bakarız ki, varmışız hedefe. MİRAKUWALİİA Kralı KUPANTA KURUNTA'nın mührü durur karşımızda! O günden bu güne, binlerce yıllık bir belgedir gördüğümüz...

TUR PROGRAMI
Sabah saat 07.30'da, Karşıyaka/ Bostanlı İskelesi karşısı, 08.00'de Alsancak/Lozan Meydanı'ndan konuklarımızı alarak, Aydın-Söke karayolu hattı üzerinden yolculuğa başlıyoruz. Yolculuğumuz HİTİTLER'in anlatımıyla geçiyor. Bu arada kahvaltımızı da gevrek-tost ikramıyla araçta yapmayı planlıyoruz.

Göreceğimiz yerler Bafa Gölü'nün arka tarafları; muhteşem bir doğa ve halen keşfine devam edilen kaya resimleriyle gezginleri bekleyen bir bölge...

Milas Söke yolundan Bafa'yı geçerek gireceğimiz vadinin içinden, Sakarkaya Köyü'ne kadar aracımızla  ulaşıyoruz. Köy kahvesinde çay molası verdikten sonra, Anadol Geçidi'ne hareket ediyoruz. Anadol Geçidi'nde aracımızdan inerek patika yollardan yürüyüşe başlıyoruz. Bu yolculuğumuzda, binlerce yıl önce, insanoğlunun ilk olarak taşlardan yaptığı ocaklarda (henüz bozulmamış olanları bile var), doğadan topladığı demiri nasıl kullanılabilir hale getirdiğini görüyoruz.


Çörlen Asarı, Baharcık Kale'yi ve Morcum Kale'yi uzaktan seyrediyoruz. Uzunca bir yürüyüşten sonra (2 saat) Suratkaya'ya ulaşıyoruz (16 m. yükseklik, 12 m. genişlikte). Böylesi bir çabanın mükafatı, muhteşem doğanın yanı sıra şu ana kadar çok az insanın  gördüğü MİRAKUWALİİA Kralı KUPANTA KURUNTA'nın Mührü'ne tanık olmak! 

Bir daha gelindiğinde bulup bulamayacağımızı bilmediğimiz bu 3000 yıllık resim yazılarını fotoğraf çekerek belgeliyoruz. Dinlenme ve yemek için mola veriyoruz. Sonra dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Köye vardığımızda sıcak çaylarımızı içiyoruz. Dileyenler eğer bulabilirsek yörenin kaliteli çam ballarını satın alıyorlar. Bu ilginç gezinin sonunda  otobüse binip, bugün gördüklerimiz üzerine sohbet ederek, İzmir'e dönüyoruz.

TUR FİYATI: 130,- TL 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık, araçta gevrek tost ikramı.
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Öğle yemeği ve içecekler (kumanya)

DİKKAT: Gezi için yürüyüşe uygun ayakkabı ve kıyafet giymeyi; öğle yemeği için kumanyanızı, içeceğinizi  ve suyunuzu getirmeyi unutmayın.

NOTLAR
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına ayarlanır.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez
 Tura son kayıt tarihi 14 Haziran 2019, Cuma günüdür.
 Bu turumuz belli bir yükseklikte yaklaşık 2-2.5 saatlik bir yürüyüş gerektirmektedir. Bu nedenle yürüyüşe uygun kıyafet ve ayakkabılara ihtiyacınız olacağını önemle hatırlatırız.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
 13 Haziran 2019 Perşembe gününe kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 Tur sabahı yapılan iptallerde veya katılmama durumunda ücret iadesi söz konusu değildir.
 Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir.
 

 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI