EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
* 19-21 Temmuz 2019
* 26-28 Temmuz 2019

KUZEY İSPANYA & FRANSA
10 - 15 Ağustos 2019/ Kurban Bayramında


BİLBAO -  LA GUARDIA - GUERNICA - SAN SEBASTIAN - ST. JEAN DE LUZ - BIARRITZ - BORDEAUX - ST EMILION - TOULOUSE

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

BAŞTAN BAŞA ALMANYA

12 - 18 Ağustos 2019, 6 Gece - 7 Gün


Fiyatı:  İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1.290 €  (Taksit olanakları) 


Kurban Bayramında

 İzmir'den Direkt Uçuş ile

MUNICH - FÜSSEN "SCHWANGOU " NEUSCHWANSTEIN ŞATOSU" - AUGSBUR - NURNBERG - LEIPZIG - BERLIN - POTSDAM - DRESDEN - LUBECK - HAMBURG

TUR PROGRAMI

1.GÜN/ 12 Ağustos 2019, Pazartesi: İZMİR - MUNICH - FÜSSEN - "SCHWANGOU " Neuschwanstein Şatosu"
Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 06.30'da buluşma. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası Corendon Havayolları ile saat 08.10 da Almanya'nın Munich kentine uçuyoruz. Saat 09.10 da Munich'e varış. Varışta panoramik Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz görülecek yerler arasındadır. Münih'te hiç beklemediğiniz bir tarih kokusu sizleri büyüleyecek. Münih'e özgü kafelerde serbest zaman. Öğle yemeği sonrası dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Schwangou kasabası ve Neuschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Romanesk stildeKİ bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Wieskirche, Rococo tarzında olup, sarayı, kiliseyi geziyoruz. Sonrasında Lechfall şehrin içinden geçen nehrin üzerindeki şelaleyi fotoğraflayıp Füssen'deki otelimize gidiş, yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Füssen'de otelimizde.

2. GÜN/ 13 Ağustos 2019, Salı: FÜSSEN - AUGSBURG - NURNBERG - LEIPZIG
Sabah kahvaltının ardından Füssen'de yapacağımız şehir turumuzda şehir merkezi, Belediye Binası ve dar sokakları görecek ve gezeceğiz. Bavyera'nın ve romantik yolun güzergahında yer alan Augsburg'a hareket ve varış. Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger'in konutları, Maximilian Müzesi'ni geziyoruz. Öğle yemeği molamızdan sonra Nürnberg'e hareket edeceğiz. İkinci Dünya Savaşı suçluların yargılandığı Nürnberg Mahkeme Binası'nı ve Hitler'in Alman ordusuna seslendiği Arena'yı, Alman Milli Müzesi ve Yahudi Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Otobanda yapılacak üç saatlik yolculuğun ardından Leipzig'e varış. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN/ 14 Ağustos 2019, Çarşamba: LEIPZIG
Sabah kahvaltısının ardından Leipzig şehir turuna başlıyoruz. Tam gün sürecek turumuz sırasında aynı anda birçok tarihi ve ekonomik kimliği geçmişinde barındıran bir kenti tanıma şansımız olacak. Leipzig; Almanya İkinci Dünya Savaşı sonrasında ikiye bölünene dek Almanya'nın önde gelen ticaret, sanat ve edebiyat merkezlerinden birisiydi. Günümüzde bu özelliğini farklı bir şekilde olsa da yeniden kazanmaya çalışıyor. 18 yüzyılda, inanması güç ama dünyanın en fazla yayınevi ve matbaayı barındıran şehri olan Leipzig tam anlamıyla bir sanat şehri. Göethe'nin fazla bilinmeyen hukuk kariyerine başlayıp bir kenara attığı, şiire merak saldığı bu kent, aynı zamanda Johann Sebastian Bach'a da uzun süre ev sahipliği yaptı. Turumuz sırasında Bach'ın uzun süre çalıştığı St.Thomas kilisesi ve bu gün onun eserlerine ve yaşamına adanmış Bach Müzesi de yer alıyor. Leipzig'in eski sokaklarında Göethe ve Bach'ın izlerini arayacağız. Göethe'nin arkadaşları ile derin sohbetlere daldığı mekanları göreceğiz. Leipzig yakın tarih için de önemli bir kent. Doğu Almanya'nın bir parçası olan Leipzig Doğu Alman hükümetine karşı halk direnişinin alevlendiği ilk şehir. Bu gün Berlin duvarının yıkılışına adanmış şehir meydanındaki anıt insanı derinden etkiliyor. Öğleden sonra Leipzig Panometer'ı ziyaret edeceğiz. Tam 110 metre uzunluğunda ve 32 metre yüksekliğinde, 360 derecelik bir panoramik seyir sunan gösteri 1813 yılında Napolyon savaşlarının kasıp kavurduğu Leipzig'i ayağımıza getiriyor. Akşam yemeğimizi Göethe'nin de müdavimi olduğu Auerbachs Keller Restaurant'da alacağız. Geceleme otelimizde.

4.GÜN/ 15 Ağustos 2019, Perşembe: LEIPZIG - DRESDEN - POTSDAM - BERLIN
Sabah kahvaltısının ardından Dresden'e doğru yola çıkıyoruz. Almanya'nın bu eşsiz şehrinde panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Elbe nehrinin kenarındaki bu şehre haklı olarak Elbe'nin Floransa'sı denir. Dresden dünya çapında sanat koleksiyonları barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan sayısız muhteşem barok yapı, güçlü August döneminin şanını ve ihtişamını yansıtır. Avrupa'nın en güzel su saraylarından biri olan Moritzburg Sarayı parkında yürüyüş yapabilir ve hayaller kurabilirsiniz . Ardından Potsdam'a hareket. Bu tarihi kent UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindedir. Şehir %75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddelerden oluşur. Potsdam'da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır. Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter ve Paul Kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Ardından Berlin'e gidiyoruz. Berlin'de otelimize yerleşme ve geceleme.

5. GÜN/ 16 Ağustos 2019, Cuma: BERLIN
Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Kültür Mirası olan Berlin turumuza başlıyoruz. Beş farklı müzenin bulunduğu, etrafı kanallarla çevrili olan Müzeler Adası 1999 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmiştir. Mimarisi ve konumuyla son derece etkileyici… Altes Museum (Eski Müze), Neues Museum (Yeni Müze), Alte Nationalgalerie (Eski Ulusal Galeri), Bode Museum (Heykel) vs.

Berlin'e gelip de Spree Nehri 'nde bir tekne turu yapmadan dönmek olmaz. Şehri nehirden seyretmek harika olacak. Turumuz sırasında köprülerin altından ve şehir merkezinin ortasından geçeceğiz. Ayrıca Oberbaum Brücke, Doğu Berlin'in duvar kalıntıları, Kreuzberg's Parkı, Hayvanat Bahçesi ve Tiergarten Bahçelerini gördükten sonra Berlin'lilerin en sevdiği çarşı-pazar yeri olan Hackescher Markt Çarşısı veya Berlin'in en popüler caddelerinden Oraniennburger Caddesi'nde alışveriş için serbest zamanınız olacak. Geceleme otelimizde.

6.GÜN/ 17 Ağustos 2019, Cumartesi : BERLIN - LUBECK - HAMBURG
Sabah kahvaltısından sonra öğle saatlerinde kadar serbest zaman. Arzu eden konuklarımız, Bergama Zeus Sunağı'nın da bulunduğu dünyaca ünlü Pergamon Müzesini gezebilirler. Öğleden sonra Lubeck'e hareket. Kent Almanya'nın Baltık Deniz'i kıyısındaki en büyük limanına sahiptir ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindedir. Her tarafı buram buram tarih kokan Lubeck'in sizlerde büyük hayranlık uyandıracağından eminiz. Marlenkirche (Meryem Anan Kilisesi), yapımına 1173'te 3.Heinrich döneminde başlanan Romanesk katedral ile Gotik ve Rönesans üsluplarını birleştiren görkemli belediye binası (Rathaus), Kuleli Kale Kapısı ve Holsten Kapısı, Lubeck şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır.

Turumuz tamamlanınca, Almanya'nın ikinci büyük, Avrupa'nın 7.büyük metropolü ve dünya gemiciliğinin başkenti Hamburg'a hareket ediyoruz. Hamburg'da otelimize yerleşme ve geceleme.

7.GÜN/ 18 Ağustos 2019, Pazar: HAMBURG - İZMİR
Sabah kahvaltı sonrası, panoramik Hamburg turumuzu yapmak üzere şehir merkezine gidiyoruz. Avrupa'nın dünyaya açılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binen ve Aussenalster Gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren İstasyonu, Rathaus Kulesi, Amsterdam'daki Red Light Distinct'in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehrin içinden birçok nehir akmakta ve irili ufaklı köprüler bulunmaktadır. Zamanımız izin verdiği kadar sizlere serbest zaman verilecek. Rehberimizin bildireceği saatte Havalimanına transfer. Correndon havayolları ile saat 18.10 da İzmir'e hareket. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…

TUR FİYATI:

KONAKLAMA NAKİT TAKSİT
İki Kişilik Odada Kişi Başı   1.290 € 230  € x 6 Taksit
Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı   375 € 300  € x 6 Taksit


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 İzmir / Münih - Hamburg / İzmir arası Corendon Hava Yolları ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 Füssen'de 1 gece oda + kahvaltı konaklama
 Leipzig'de 2 gece otelde konaklama
 Berlin'de 2 gece oda + kahvaltı konaklama
 Hamburg'da 1 gece oda kahvaltı bazında olmak üzere toplamda 6 gece
 3* ve 4* otellerde konaklama
 Sabah kahvaltıları (6)
 Auerbachs Keller Restaurant'da 1 akşam yemeği (İçecekler hariç )
 Spree Nehrinde tekne turu
 Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
 Münih / Füssen / Augsburg / Nurnberg / Leipzig / Dresten / Potsdam / Berlin / Lubeck / Hamburg şehir ve çevre turları
 Tur boyunca tüm şehirlerarası transferler ve çevre turları
 Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 Profesyonel rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 İsteğe bağlı olarak düzenlenebilecek turlar
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek,
 Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
 Kişisel harcamalar
 Schengen vize ücreti:125 € (Yeşil Pasaporta vize yoktur)

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR
 Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Corendon Hava yollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 Şehir ve çevre turlarında tüm müze ve ören yeri girişleri yolculara aittir.
 Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 Seyahat edeceğiniz ülkenin para birimi Euro'dur.
 Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.'ı geçmemelidir.
 Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)'dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır.
 Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden acentemiz ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin insiyatifinde değildir.
 Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.


EBRULİ TUR'DAN NOTLAR:
Yukarıda detayları bulunan tur programında, tur operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bu turun "satış acentesi" konumundadır.

 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI