EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

BASMANE'DEN ALSANCAK'A ESKİ İZMİR

07 Nisan 2019,Pazar


Fiyatı: 60,-TL


Yard. Doç. Dr. Erkan Serçe Danışmanlığında..

İzmir'in son 150 yıllık tarihi..

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 09.30'da Basmane Meydanı'ndaki Tren Garı önünde buluşuyoruz. Bugün araca ihtiyacımız yok, yürüyerek gezeceğiz.  İzmir'in son yüz elli yıllık geçmişine yapacağımız yolculuk,  İzmir Türk toplumu ile  Ermeni toplumunun sınır değme noktalarından olan Basmane Meydanında başlayacak. Dokuz Eylül Meydanı - Gazi Bulvarı - Şair Eşref Bulvarı üzerinden Montrö Meydanı'na gelinceye kadar, eski İzmir'in önemli bölgeleri üzerinde yükselen Cumhuriyet İzmir'inin ilk yıllarına ait bazı izlere dokunacağız.

Montrö Meydanında, yangın sonrası İzmir'inde kurulan Kültürpark, Lozan'da Osmanlı'dan Cumhuriyet'e eğitim modernleşmesinin bir anıtı olan Atatürk Lisesi hakkında bilgi aldıktan sonra, Şehit Nevres Bulvarı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na çıkacağız. Cumhuriyet Meydanı'nda değişen şehircilik anlayışı ve uygulamasını, I. Kordon'da ise ticaret yaşamı ve eğlence tarzının değişim süreçlerini gözden geçireceğiz.

Öğle yemeğimizi serbest bir molayla değerlendireceğiz. Ardından, Ali Çetinkaya ile Talatpaşa Bulvarının kesiştiği kavşaktan Kıbrıs Şehitleri'ne gireceğiz.  Efsanevi Frenk Caddesinden geriye kalan son ayrıntılar üzerinde İzmir'in farklı yönlerini görmeye çalışacağız. 

Zaman içindeki bu kent yolculuğu,  İzmir'in XIX. yüzyılda yaşadığı değişimin en büyük hatıralarından biri olan Alsancak Garı'nda sona erecek.

TUR FİYATI: 60,-TL
FİYATA DAHİL OLANLAR: Rehberlik ve  danışmanlık hizmeti, tur organizasyonu. 
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ve içecekler.         

NOTLAR:
*Turumuz 25 kişi ile sınırlıdır.
* Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinleşir.
*Tura son kayıt tarihi 05 Nisan 2019, Cuma  günüdür.
* Turumuz yürüyerek yapılacağı için hava durumuna uygun giysi ve rahat ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
*Rezervasyon sırasında programı okumayı -  başlangıç saatlerini ve buluşma yerini kontrol etmeyi, turda sorumlu acente görevlisinin cep telefonunu not etmeyi unutmayınız.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tura son kayıt tarihinden bir gün öncesi olan 04 Nisan 2019 Perşembe gününe kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
* Tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir
* Acentemiz (Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi elde olmayan nedenlerle) turu iptal etmek zorunda kalırsa, ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI