EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

 20 -26  Ağustos 2018 (Kurban Bayramı)

İONİA ADALARI

15-21 Eylül 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

21-23 Eylül 2018

ALSACE

10 -14 Ekim 2018

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

BALKANLAR

Hareket tarihleri: 16, 23 ve 30 Temmuz...


Fiyatı: İki -üç kişilik odada kişi başı: 399,-€'dan başlayan fiyatlarla (taksit olanakları)


THY ile Vizesiz

 
UÇAKLA SARAJEVO Gidiş & BELGRAD Dönüş

MAKEDONYA & SIRBİSTAN & BOSNA-HERSEK & ARNAVUTLUK & KARADAĞ & HIRVATİSTAN*

Sarajevo, Konjic, Jablanica, Mostar, Pocitel, Trebinje, (Dubrovnik), Kotor, Budva, Bar, İşkodra, Podgorica, Lezhe, Leç, Tiran, Elbasan, Struga, Ohrid, Resne, Manastır, Tetova, Üsküp, Leskovats, Belgrad...

TUR TARİHLERİ
09-14 Temmuz, 16-21 Temmuz, 23-28 Temmuz,  30 Temmuz- 04 Ağustos, 

TUR PROGRAMI

1. Gün: İZMİR, SARAJEVO, KONJİC, JABLANİCA, MOSTAR, POCİTEL, TREBİNJE
Sabah saat: 02.30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Gerekli Check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Türk Hava Yolları'na ait TK2305 sefer sayılı 03.45 uçuşu ile İstanbul'a, TK1021 sefer sayılı 07.15 uçuşu ile Sarajevo Butmir Havalimanı (SJJ) 'na uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

SARAJEVO 'daki turumuza; Birinci Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan 28 Haziran 1914'te Avusturya- Macaristan İmparatorluğu'nun veliahttı Ferdinad 'ın ve eşi Sofi'nin hayatını kaybettiği suikastın yaşandığı Latinska Köprüsü ile başlıyoruz. Ardından Baş Çarşı gezimiz ile devam ediyoruz. Osmanlı kültürünün halen yaşadığı son batı noktası olan Sarajevo 'da Kanuni Sultan Süleyman 'nın halasının oğlu olan Gazi Hüsrev Bey'e ait olan Hüsrev Bey Câmii 'ni, Saat Kulesi 'ni, Budin beylerbeyi Ali Paşa 'nın Câmii, Sarajevo 'nun Butmir (Ilıca) köyünden olan Rüstem Paşa'nın Brusa Bedesteni 'ni, Morica Han 'ı, Medrese 'yi, , Katedral 'i, Kanlı pazar 'ı görüyoruz. Bu güzel yürüyüşü Boşnak böreği, Kahvesi ve Trileçe ile taçlandırdıktan sonra Sarajevo 'dan ayrılarak Mostar'a doğru yola çıkıyoruz.

Mostar 'a giderken Jablanıtsa 'da Neretva köprüsü 'nü görmek için kısa bir mola veriyoruz. Mostar 'da ise (Hisarköprü) 1567 'de Mimar Hayrettin'in yaptığı 1993'te Hırvatların yıktığı, 1997-2004 yılları arasında yeniden inşa edilen Mostar'a adını veren ve sembolü olan ünlü Mostar Köprüsü 'nü görüyoruz. Ayrıca Mimar Hayrettin'in ilk denemesi olan Eğri köprüyü, eskiden Mostar 'ın en önemli geçim kaynağı olan dericilikten dolayı Tabakhane 'yi, Hamamı ve Camisi ile Sokollu Mehmet Paşa'nın Ruznamecisi olan Koski Mehmet Paşa Camii 'ni görüp Mostar 'dan ayrılıyoruz. Ardından Osmanlı'nın biblosu güzelliğindeki Poçitel Köyü 'nü gördükten sonra yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası Osmanlı'nın ve Venedik'in deniz ticaretini kontrol etmek üzere dağlarda oluşturduğu, bağlarıyla da ünlü kale kenti Trebinje 'ye ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.Dubrovnik 'e gelemeyecek olan misafirlerimizi otele yerleştirdikten sonra Dubrovnik 'e gitmek isteyen yolcularımızla akşam otelimizden ayrılarak Hırvatistan'a giriş yapıyoruz. (Sadece vizesi olanlar ve yeşil pasaportlu yolcularımız için zorunlu olmayan bir turdur.)Geçiş işlemlerimiz sonrası ulaşacağımız Unesco Dünya Tarihi Miras listesindeki Dubrovnik 'e yani Orta çağdaki adıyla Ragusa Cumhuriyeti 'ne varıyoruz. Dubrovnik 'te etkileyici surlar, Fransısken Manastırı ve Ortaçağın ilk eczanesi 'ni, tehlike çanı 'nı, Şehrin Koruyucu Azizi olan Sebaste (Sivas)li Sv.Vlaho için yapılan kilise 'yi, Onofrıo çeşmeleri 'ni, Stradun caddesi 'ni, Doche sarayı 'nı, Gundulıc Meydanı ve anıtı (Türkleri anlatan panolarıyla ünlü)'nı, Pıle ve Ploce kapıları 'nı, Sv. Ignatıus kilisesi 'ni, Orta çağın en büyük Karantinası Lazaretti 'yi görerek limanda keyif dolu anlar geçirdikten sonra geç saatlerde otelimize dönmek üzere Dubrovnik 'ten ayrılıyoruz. Konaklama Trebinje 'deki otelimizde.)

2. Gün: TREBİNJE, KOTOR, BUDVA, BAR, İŞKODRA, (PODGORİCA)
Sabah kahvaltısının ardından Adriyatik 'in güzel kıyılarında ilerliyor ve Unesco korumasında olan Kotor 'a gidiyoruz. Kotor 'da surları, Army, Un, Trıphon Meydanları 'nı, Saat kulesi 'ni, Karampana 'yı da görüp Budva 'ya geçiyoruz. Ardından Sutomore ve Bar üzerinden Podgorica 'ya ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Sezon yoğunluğuna bağlı olarak konaklamamız İşkodra & Podgorıca & Budva 'da yapılabilmektedir.)

3. Gün: İŞKODRA, LEZHE, LEÇ, TİRAN, ELBASAN, STRUGA, OHRİD
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyor ve Arnavutluk 'a giriş yapıyoruz. İşkodra ve Lezhe, Leç üzerinden başkent Tiran 'a yönelirken Arnavutluk 'un güzel görüntülerinin eşliğinde keyifli bir yolculuk yapıyoruz. TİRAN 'da ise; Süleyman Brajini Paşa'nın 1618'de oluşturduğu Külliye 'nin çevresinde kurulan bu kentte, İtalyan mimarların yaptığı Bakanlık binaları 'nı, İskender Bey Meydanı 'nı, Ethem Bey Camii 'ni, Saat Kulesi ile Üniversite Binası 'nı görüyoruz. Ardından Elbasan yolu ile Kafasan Sınır Kapısı'nı geçerek Ohrid 'ye ulaşıyor ve havanın durumuna göre tekne turuna (Ekstra isteğe bağlı aktivite) başlıyoruz.Turumuz boyunca Işık Kenti Ohrid 'i, Çar Samuel kalesi 'ni, Tito 'nun Konukevi 'ni, SV.Jovan Kaneo Kilisesi 'ni ve koyunu görerek iskeleye yanaşıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi'ndeki Ohrid Gölü 'nden izlediğimiz bu güzel ve şirin kenti bu kez yürüyerek gezmeye başlıyoruz. İskeledeki heykel grupları hakkında bilgi aldıktan sonra, Roma Yolu'nun üzerine kurulan; "Safranbolu Evleri" olarak anılan Osmanlı sivil mimarisinin güzel örnekleri arasında Ohrid 'nin sakin ve dingin sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Holy Mother Bolnıchka Kilisesi 'nin yanından geçerek dönemin ünlü yapısı ST. Sophıa Kilisesi 'ne ulaşıyoruz. Ardından yine sokaklar arasında yürüyerek çarşıya gidiyoruz. Alışveriş için alacağımız serbest zamanın sonrasında yıllara meydan okumuş çınar ağacında buluşarak Halveti Tekkesi, Ali Paşa Camii 'ni görerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Ohrid 'deki otelimizde.

4. Gün: OHRİD, RESNE, MANASTIR, TETOVA, ÜSKÜP
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra ST.Neum Manastırı 'na gidiyoruz. Doğası ve yapısıyla bizi büyüleyecek bu ziyaretin ardından Ohrid 'e veda ederek, Resne'nin güzel elma bahçelerinin arasından Manastır 'a doğru yol alıyoruz. Atatürk'ün okuduğu Askeri İdadi ziyaretimiz sonrası Şiroke sokak üzerinde yürüyüş yaparak Manastır'ın ortasındaki havuza gidiyoruz. Yeni Camii, İshakiye Camisi, Saat Kulesi 'ni gördükten sonra Kalkandelen (Tetova) 'ya ulaşıyor ve Sanat Dünyası için çok önemli bir yapı olan Alaca Camii 'ni ziyaret ediyoruz. Renkleriyle büyülendiğimiz bu ziyaretimiz ardından bu kez de Makedonya'nın başkenti Üsküp 'e doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp 'teki otelimizde.

5. Gün: ÜSKÜP, LESKOVATS, BELGRAD
Sabah kahvaltısının ardından Eski Üsküp ile turumuza başlıyoruz. Kale 'yi, Mustafa Paşa Camii 'ni, Kurşunlu Han, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Kapan Han 'ı görerek Eski Çarşı 'da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında bu kez yeni Üsküp 'e geçiş yaparak Taş Köprü 'yü, Büyük İskender, II.Phılıp heykelleriyle, Vmro 'nun ünlü liderlerinden Dame Gruev, Gotse Delçev, Krıl ve Metody, Justınıan, Car Samuel heykelleri 'ni, Zafer takı 'nı, yeni yapılan Neoklasik mimarideki birçok binayı görüp, 1910 yılında Gonca Boyacı adıyla Üsküp'te doğan Rahibe Terasa Anı Evi ve Anıtını ziyaret edip turumuzu tamamlıyoruz. Ardından Leskovats üzerinden akşam saatlerinde Belgrad 'a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Ardından dileyen konuklarımızla akşam Skardalıja 'ya giderek Belgrad 'ın eğlence hayatına ortak oluyoruz. Geceleme Belgrad 'daki otelimizde.


6. Gün: BELGRAD, İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Tito'nun övünç kaynağı olan geniş bulvarlı modern Belgrad 'ı gezmeye Sırp ortodoks kilisesi 'nin kurucusu ST. Sava 'ya atfedilen katedral 'i ziyaret ile başlıyoruz. Ardından panoramik tur yaparak şehir içinde Belgrad gökdelenleri 'ni, Hükümet binaları 'nı, Parlamento 'yu, Nato 'nun bombaladığı genel kurmay başkanlığı ve polis merkezi 'ni görüyoruz. Nikola Paşiç Meydanı 'nı, Teraziya Meydanı 'nı ve 1867'de Belgrad'ı terk ederken şehri teslim ettiğimiz Knez Mihajlova Anıtı 'nın da yer aldığı Republıca Meydanı 'nı gördükten sonra Üniversite Meydanı 'nda aracımızdan inerek eski şehir üzerindeki turumuza başlıyoruz. Kültür ve sanat şehri olan Belgrad'ın şehir yaşantısını hissetmek ve hareketliliğine ortak olmak için Knez Mihajlova Caddesi 'nde alacağımız serbest zaman sonrası Kalemegdan turumuza başlıyoruz.

Sırasıyla; Anahtar Teslim Anıtı, Balıkçı Heykeli, Fransız Özgürlük Anıtı, Roma Dönemi Surları, Kara George ve İstanbul Kapıları, Damat Ali Paşa Türbesi, Victor Anıtı, Sokullu Mehmet Paşa Türbesi 'ni görüyoruz. Şarkılara, marşlara konu olan ve ülke ülke gezen Tuna Nehri'nin Sava Nehri ile güzel buluşmasına şahitlik ederken, Sava Nehri üzerine kurulu Gazela Köprüsü, Ada Köprüsü, Branko Köprüsü, Pançevo Köprüsü 'nden Savaş Adası 'na kadar Belgrad 'ın olağanüstü manzaraları ile dileyen konuklarımızla tekne turu yapıyoruz. (Ekstra isteğe bağlı aktivite) Ardından Belgrad Nicola Tesla Havaalanı 'na giderek, turun en büyük hediyesi anılarımızla check-in, bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat: 20.20 'de THY 'na ait TK1084 seferi ile önce İstanbul'a sonrasında Saat: 01.35 'de TK2354 sefer sayılı uçuşu ile de İZMİR 'e uçuyoruz.

UÇUŞLAR HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİ:
Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini teyit ediniz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.

Tarih İki Kişilik Odada Tek Kişi Ek Yatak Çocuk
Kişi Başı
09.07.2018       0 - 2 Yaş 249.00 €
429.00 € 579.00 € 429.00 € 3 - 12 Yaş 379.00 €
16.07.2018       0 - 2 Yaş 249.00 €
429.00 € 599.00 € 429.00 € 3 - 12 Yaş 379.00 €
23.07.2018       0 - 2 Yaş 249.00 €
399.00 € 549.00 € 399.00 € 3 - 12 Yaş 349.00 €
30.07.2018       0 - 2 Yaş 249.00 €
399.00 € 549.00 € 399.00 € 3 - 12 Yaş 349.00 €

 Taksit olanaklarını sorunuz.

EBRULİ TUR'DAN NOTLAR 

1. Yukarıda  detayları bulunan tur programında,  tur operasyonu ve düzenleme başka bir şirket  tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bu turun "satış acentesi" konumunda olup, kayıtlarını şirketimiz üzerinden  yaptıran konukların işlemleri tarafımızdan takip edilecek, bir sorun çıkarsa yardımcı olunacaktır. Ancak uçuşlardan, operasyonel sorunlardan ve  hava durumundan kaynaklanabilecek olumsuzluklardan acentamız sorumlu olmayacaktır.

2. Tur operatörünün kademeli fiyat artışı yapma ihtimali mevcuttur. Bu nedenle rezervasyon sırasında fiyatlar yeniden kontrol edilmektedir.


FİYATA DAHİL OLMAYANLARFİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ
- THY ile İzmir - Sarajevo / Belgrad - İzmir arası Ekonomi Sınıf Uçuşlar
- Sarajevo ve Belgrad Havalimanı Transferler
- Program'da Belirtilen Tüm Şehir Turları
- Şehir Turları Esnasında Zorunlu Lokal Rehberlikler
- Tüm Şehirlerde Konaklama ve Turist Vergileri
- Oteller 'de 5 Gece Oda Kahvaltı Bazında Konaklama
- Oteller 'de 5 Sabah Kahvaltısı
- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
- Mesleki Sorumluluk Sigortası
- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
- Öğle Yemekleri ve Molalar
- Kaptan ve Rehber Bahşişleri
- Ekstra Olduğu Belirtilen Her Türlü Hizmet
- Hırvatistan, Dubrovnik Şehir Turu: 40 € (vizeli veya yeşil pasaportlular için seçenektir.)
- 5 Gece Otelleri Yarım Pansiyon'a Çevirme Farkı: 50
- Yurtdışı Çıkış Fonu: 15 TL (Bankaya yatırılmalıdır.)
- Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi: 15 € (65 - 80 Yaş 30 € olarak hesaplanır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME
**Tur programının seyri dışındaki tekne turu ve eğlence aktiviteleri rehber tarafından organize edilmekte olup, tur esnasında müşteri katılımıyla gerçekleşmektedir. Tüm bu hizmetler isteğe bağlı olup, zorunluluğu bulunmamaktadır.
**Hırvatistan Türk vatandaşlarından (normal pasaportlular) vize istemektedir. Bu tur tamamen vizesiz organize edildiği için vizesi olanlar ve yeşil pasaportlular için bir seçenek olarak eklenmiştir. Dileyenler katılabilirler, bir zorunluluk söz konusu değildir.

TUR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER
- Alınamayan vize ücreti iade edilmez.
- İptal durumlarında Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
- Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
- Sadece Dubrovnik gezisi için, çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.
- Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaport ile geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentamız programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir.
- Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
- Turlarımızda çok fazla sınır kapısı geçişi olduğu için programdaki yaşanacak yoğunluk nedeniyle tur programı rehber tarafından revize edilebilmektedir.
- Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
- Tur otellerimiz Bölge'nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
- Acentamız zorunlu nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
- Acentamız bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle tur programının güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncel sirküsünü 48 saat evvel acentadan alabilir- öğrenebilirsiniz.
-İlgili hareket tarihlerimiz yukarıdaki gibi olup, yoğunluk - talep nedeniyle ilave tarihler organize edilebilir.

OTELLER HAKKINDA BİLGİ

1.Gece: ST. NEUM & TREBİNJE
St. Neum 4* Grand Neum Hotel (St.Neum)- http://www.hotel-neum.com/en ...veya
Trebinje 4* Leotar Hotel (Trebinje)- http://www.hotelleotar.com/sr/vesti ...veya
Trebinje 4* SL Industry Hotel- http://www.slhotelsgroup.com

2.Gece: PODGORICA & ISKODRA & BUDVA
Podgorica 4* Aurel Hotel (Podgorica)- http://www.www.hotel-aurel.com ...veya
Podgorica 4* Complex Verde Hotel (Podgorica)- http://www.verdecomplex.com ...veya
Iskodra 4* Colloseo Hotel (Iskodra)- http://www.colosseohotel.com ...veya
Budva 4* Bracera Hotel (Budva)- http://hotelbracera.me ...veya
Budva 4* Residence Hotel (Budva)- http://butuaresidence.com/en

3.Gece: OHRİD
4* Aqualina Hotel- http://www.aqualina.com.mk/en

4.Gece: ÜSKÜP
4* Royal Hotel Royal- http://www.royal.com.mk/index.php/en ...veya
4* OK Hotel- http://www.okhotel.mk ...veya
4* Kontinental Hotel- http://www.hotelcontinental.com.mk

5.Gece: BELGRAD
4* B Hotel- http://www.b-hotels.rs ...veya
4* 88 Rooms Hotel- http://www.88rooms.com
veya ile belirtilen oteller dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Tur hareket tarihinden bir hafta önce otel isimlerini acentanızdan teyit edebilirsiniz.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • PergamonTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI