EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

 20 -26  Ağustos 2018 (Kurban Bayramı)

İONİA ADALARI

15-21 Eylül 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

21-23 Eylül 2018

ALSACE

10 -14 Ekim 2018

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

AYVALIK ADALARI

29 Temmuz, 12 Ağustos ve 23 Eylül tarihlerinde


Fiyatı:  ,- TL


Özel tekne ile

Hekate Adaları, Ayvalık Adaları Tabiatı Koruma Parkı…

İrili ufaklı adaların körfez ile birlikte oluşturduğu görsel bütünlük, doğal bitki örtüsü ve manastır kalıntıları ile nefis manzaralar...

Tahmin edersiniz ki, tekneyi Ebruli kiralayınca müziği de, servisi de farklı olur!

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 07.30'da Alsancak / Lozan Meydanı'nda, 08.00'de Karşıyaka / Bostanlı Vapur İskelesi önündeki tramvay durağının arkasında, Havaş  durağında buluşarak yola çıkıyoruz. Ayvalık'a kadar 2.5 saatlik bir yolculuğun ardından, antikçağlardan günümüze kadar ulaşan tüm güzelliğiyle zeytin ve çam ağaçlarının denizle kucaklaştığı Ayvalık'a ulaşıyoruz. 

Özel teknemize binip denize açılıyoruz. Genel olarak HEKATOS ADALARI olarak bilinen, irili ufaklı adalar arasında dolaşıyoruz. Kimisinin üzerinde yapı kalıntıları görüyoruz. Uygun yerlerde kısa deniz molaları veriyoruz. Öğlende balık-salata ve meyveden oluşan menümüzle kendimize küçük çaplı bir ziyafet çekiyoruz.

 

Öğleden sonra Cunda Adası'nda yeniden karaya çıkıyoruz. Cunda'daki Taş Kahve'de çaylarımızı, kahvelerimizi yudumlayıp akşamüstü keyfi yapıyoruz. Arzu edenler, 1873'te inşa edilen ve son zamanlarda restore edilen TAKSİYARKİS Kilisesi'ni geziyorlar. Güneş batarken otobüsümüz Cunda Adası'na geliyor. Denizin kokusunu, Cunda'nın atmosferini içimize çekip, geri dönüyoruz..  Yaklaşık olarak  trafiğin yoğunluğuna göre 21.30 civarında  İzmir'de olmayı planlıyoruz. 

TUR FİYATI: 140 ,-TL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, sabah araçta gevrekli tost ikramı, tekne turu, teknede alınan öğle yemeği (balık-salata-makarna-meyve).
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Öğle yemeğinde ve gün boyu yollarda alınan içecekler.

NOTLAR:

* Teknemiz sadece Ebruli yolcuları için kiralanacağından erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
* Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
* Mayo, havlu, güneş gözlüğü, güneş kremi, terlik gibi kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir. 


 

AYVALIK ADALARI TABİAT PARKI HAKKINDA

Türkiye'nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi' kapsamındaki Deniz ve Kıyı Koruma Alanları (DKKA) arasında yer alan Ayvalık Adaları Tabiat Parkı ülkemizin en büyük Tabiat Parkıdır. 20 Ada, Anakaradan bir parça ve deniz dahil olmak üzere yaklaşık 18.000 hektarlık bir alanı kapsar. İçerisinde farklı mini ekosistemler barındıran ve çeşitli endemik türler olmak üzere çok sayıda bitki ve balık türü ile korunması gereken çok özel bir alandır. Akdeniz'de sadece iki yerde bulunan Kızıl Mercanlar Park içerisinde yer almaktadır. Kuzey Ege'nin bu nadide parçası hem doğal güzellikleri hem de bozulmamış özellikleri ile çok özel bir bölgedir… 

Ayvalık Adaları Pleistosen'deki tektonik hareketler sonucu çöken Ege çanağındaki tepelerin su üzerinde kalmasıyla oluşmuş jeomorfolojik birimlerdir. Bu oluşum denizaltı topografyasında yansımış ve denizaltında ender doğal peyzaj güzelliklerini belirlemiştir. 

Sahanın 17950 hektarlık bölümü Bakanlar Kurulu Kararı ile 21 Nisan 1995 Tarih ve 22265 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak Tabiat Parkı ilan edilmiştir.

Ayvalık için "Adalar Kenti" denilmektedir. Cunda Adası hariç Ayvalık'a bağlı 22 adanın 19 adedi Tabiat Parkı içinde kalmaktadır. Adalarla kıyı şeklinin içe dönük görüntüsü birleşince bölge bir iç deniz gibi algılanmaktadır. Bu durum Ayvalık'ı korunaklı bir koy haline getirmektedir. Ayvalık Adaları Tabiat Parkı; Alibey Adası (Cunda), Pınar Adası (Mosko, Kılavuz), Çıplak Ada, Yellice Ada (Poyraz Ada), Güneş Adası, Maden Adası (Pirgos ), Kız Adası, Yumurta Adası, Balık Adası, Kara Ada, Hasır Adası, Küçükmaden Adası, Güvercin Adası, Maden Ada, Taşlı Ada (pileyit), Yelken Adası (Ayiy alo), Yalnız ada (Petago),Kara Adası(küçük), Yuvarlak Ada, Göz Adası (Kalamapulo). 

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı taşımış olduğu doğal kültürel ve arkeolojik değerler eşsiz nitelikte olup, özellikle sahip olduğu adalar Tabiat Parkının en önemli kaynak değerlerini oluşturmaktadır. Adalar ile birlikte adaların çevrelediği körfezin oluşturduğu görsel peyzaj Tabiat Parkı için ayrı bir önem taşımaktadır 

Yörenin estetik dokusunu oluşturan adalar ve körfez ile biçimlenen kıyılar birinci derecede peyzaj değerleri olarak Tabiat Parkı alanı içinde yer alırlar.Tabiat Parkı Sınırları içerisindeki estetik öneme sahip görsel değerler; Tabiat Parkı Sınırları içerisinde kilise, manastırlar Yapay Anıtlar, doğal olaylar sonrasında oluşmuş adalar Doğal Anıtlar olarak tanımlanabilir.A dalar ve kıyılarında oluşman küçük koylar, tarihi eserler ile birleşince, buraya gelen insanlara çevre peyzajının yüksek manzara potansiyelinden yararlanma olanağı sağlamaktadır.

Öte yandan tarihi kiliseler, manastırlar, geleneksel mimarinin oluşturduğu eski kent dokuları ve geleneksel yaşam biçimini oluşturan taş evler (bugün genelde pansiyon ağırlıklı turizm amaçlı kullanılmakla birlikte) başlıca kültürel kaynak değerlerini oluşturmaktadır.  Tabiat Parkının, adalar ve adaların çevrelediği körfez ile birlikte oluşturduğu görsel bütünlük, doğal bitki örtüsü ve manastır kalıntıları eşsizdir..

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • PergamonTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI