EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
* 19-21 Temmuz 2019
* 26-28 Temmuz 2019

KUZEY İSPANYA & FRANSA
10 - 15 Ağustos 2019/ Kurban Bayramında


BİLBAO -  LA GUARDIA - GUERNICA - SAN SEBASTIAN - ST. JEAN DE LUZ - BIARRITZ - BORDEAUX - ST EMILION - TOULOUSE

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

AVUSTURYA / SLOVENYA & TRİYESTE

11 - 16 Ağustos 2019, 5 Gece- 6 Gün


Fiyatı:  İki Kişilik Odada Kişi Başı: 1.250 €


Kurban Bayramında

VİYANA & MELK & LINZ & SALZBURG & KÖYLER ve GÖLLER BÖLGESİ - HALLSTATT " Wolfgangsee- Monsee - Fuschl am See & BLED & LJUBLJANA

Gezimizin öne çıkanları:
Avusturya'da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki yerler; Avusturya'nın başkenti ve Habsburg hanedanına yüzyıllar boyunca ev sahipliği yapmış. Anıtsal saraylar ve tarihi yerlerden oluşan tarihi merkezi ile Viyana * Umberto Eco'ya "Gülün Adı" romanı için esin veren Benedict Manastırı * Mozart'ın şehri Salzburg * Dünyanın yaşayan en eski köyü olarak kabul edilen Avusturya'nın İncisi Hallstatt…

Tuna Nehri'nin kıyısında, bir doğa harikası olan Linz * Slovenya'da dillere destan güzelliği ile Bled Gölü, Göl'ün ortasındaki adada St. Martin Kilisesi, etrafı saran dev dağlar ve tam karşısındaki tepeden aşağı bakan Bled Şatosu, Karst bölgesindeki ünlü Postojno yeraltı mağarası ve Predjama Şatosu ….


TUR PROGRAMI:

1.Gün / 11 Ağustos 2019, Pazar: İZMİR- İSTANBUL - VİYANA
İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminali THY kontuarında saat 03.30'da buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 05.10'da Türk Hava Yolları'na ait TK 2309 sefer sayılı uçak ile İstanbul'a hareket ve saat 06.15'de varış. Pasaport kontrolünden sonra TK 1883 ile saat 08:10'de Viyana'ya hareket ve yerel saat ile 09.35'de varış. Özel aracımıza transfer ve Viyana şehir turu; Bu turumuzda Adalet Sarayı, Parlamento ve Opera Binaları, Maria Hilfer ve Kartner Caddeleri, St.Stephan Katedrali, Hoffburg ve Belvedere Sarayı'nı panoramik olarak göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz için şehir merkezinde akşam yemeği organizasyonu veya günün programı doğrultusunda Opera gecesi!. Geceleme otelimizde.

2.Gün / 12 Ağustos 2019, Pazartesi: VİYANA - MELK - LINZ - SALZBURG
Sabah kahvaltısının ardından Salzburg'a hareket. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Benedict Manastırı ( Melk Manastırı ) ziyareti. Tuna üzerinde gerçekle hayal arasında bir duruşun simgesi olan Melk Manastırı, 1089 yılında bir kale olarak inşa edilir. 12. yüzyılda Benedict rahiplerine hediye olarak verilen yapı, 6. yüzyılda ağırladığı Papa Benedict'ten ötürü Benedictine Manastırı olarak da anılmaktadır. Yolculuğumuzun yarısına geldiğimizde hem dinlenmek hem de bir başka Avusturya şehri görmek üzere Linz kentinde mola veriyoruz. Tuna Nehri'nin kıyısında kurulmuş olan ve Avusturya'nın büyük şehirlerinden kabul edilen Linz kentinin eski şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş ve vereceğimiz kahve molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşamın erken saatlerinde Salzburg'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimiz, klasik müzik dinletisi veya akşam yemeği organize edecektir. Geceleme otelimizde.

3. Gün / 13 Ağustos 2019, Salı: SALZBURG
Sabah kahvaltının ardından Avusturya'nın tam ortasında yer alan 150.000 nüfuslu küçük bir şehir olan Salzburg'u geziyoruz. Yılda 5 milyon kişinin ziyaret ettiği Salzburg, ünlü besteci Mozart'ın sadece doğduğu şehir değil ayrıca yaşayıp en güzel bestelerini yarattığı yer olmasıyla birlikte tarihi binaları ile de görülmeye değerdir. Turumuza UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne eklenmiş Altstadt (eski şehir) bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında 9. ve 10. yy kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Her binanın üzerinde yazan iki tarih göreceksiniz. Bu tarihlerden eski olanı binanın yapılışı, yeni olanı ise yenilendiği yılı gösterir. Gezimize panoramik olarak Mirabel Sarayının bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa'nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg kalesini (dışardan) ve turumuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan başkanlık sarayını (dışardan) görerek sonlandırıyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün / 14 Ağustos 2019, Çarşamba: GÖLLER BÖLGESİ - HALLSTATT
Sabah kahvaltının ardından Avusturya'nın köyleri ve gölleri turumuza başlıyoruz. Avusturya, denize kıyısı olmasa da birbirinden güzel gölleriyle ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunar. Bu göller, manzaranın tadını çıkarmak isteyenlere de Alp Dağları'nın dibinde serin suların keyfini çıkarmak isteyenlere de keyifli anlar yaşatır. Birbirinden güzel manzaralar görüp harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz turumuzda; Salzkammergut Göller Bölgesi'nde bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarını gezeceğiz. Wolfgangsee Gölü kıyısında bulunan St.Gilgen'de yürüyerek gezecek, Avusturya'nın en güzel köylerinden biri olan, Dachstein Dağ ile çevrili göller kıyısına kurulmuş UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Hallstatt'ı gezeceğiz. Turumuz ay ışığı anlamına gelen Mondsee ile devam edecek. Bu şirin kasaba yeşili ve masalsı evleri ile bahçe süslemeleri ile ünlüdür. İkinci durağımız, Fuschl am See olacak. Daha sonra sırasıyla St Gilgen, St. Wolfgang, Bad Ischl ve sonunda kendinizi bir masalın ortasında gibi hissedeceğiniz Hallstatt gölü çevresinde yürüyüş ve harika bir yemek imkanından sonra füniküler ile panorama noktasına çıkacağız. Bir tuz madeninin girişinde yer alan bu panorama noktasında harika bir kahve keyfi ve manzara sizleri bekliyor olacak.. Otelimize hareket ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

5. Gün / 15 Ağustos 2019, Perşembe: HALSTATT - BLED - LJUBLJANA
Sabah kahvaltısının ardından Bled'e doğru yola çıkıyoruz. Bled Gölü'nün ortasında bulunan bir adanın üzerinde yer alan 15.yy.dan kalma St. Maria Klisesine, petna adı verilen küçük tekneler ile gidiyoruz. Tekne gezimizin ardından tarihi 11. yüzyıla kadar uzanan Bled Kalesini fotoğraflıyoruz (Tadilat nedeniyle giriş yok). Sonra öğle yemeği için serbest zamanınız olacak. Ljubljana'ya hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Ljubljana'ya varış ve panaramik şehir turu; St. Nicholas Katedrali, Preseren meydanı, Triple köprüsü ve Drangon köprüsü ile Market bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize yerleşme ve geceleme.

6. Gün / 16 Ağustos 2019, Cuma: LJUBLJANA - TRİYESTE & PREDJAMA ŞATOSU - İSTANBUL - İZMİR
Sabah erken kahvaltımızın ardından mimarisinden doğal güzelliklerine keşfedilmeyi bekleyen Slovenya'nın komşusu masalımsı İtalya şehri Trieste'ye yaklaşık 1,5 saat yolculukla varıyoruz.. Trieste yürüyüş turumuzda şehrin kalbinde yer alan ve inşası 1320 yılında tamamlanan San Guisto Bazilikası, 19.yüzyılda Avusturya-Macaristan mimarisine göre inşa edilen U şeklindeki Piazza dell' Unita Binası. bu devlet binasının önünde bulunan meydan Avrupa'nın en büyük deniz kenarı meydanı unvanını taşıyor. Borgo Teresiano'yu (Büyük Kanal) görüyoruz ve öğle yemeği molasının ardından Predjama Şatosu'na gidiyoruz. "Dünyanın En İlginç Şatoları" listesine ait olabilecek cinsten bir yer. 123 metrelik bir kayalığın ve bir mağaranın üstüne yapılan bu şatoyu daha uzaktan gördüğünüzde güzelliğini mi övseniz, biraz ürkütücü olmasını mı garipseseniz tam karar veremiyorsunuz kayalığın ve mağaranın içine yapılmış, gizli geçitleri olan tuhaf bir şatodan bahsediyoruz. Şato 12. yüzyıl civarı inşa edildikten sonra birçok soylu ailenin yaşadığı bir yer haline gelmiş. Gizli geçitleri ve erişilebilirliği zor olması sebebiyle saldırılara karşı korunaklı olan bu şatonun en önemli sakinlerinden biri Slovenya'nın Robin Hood'u olarak bilinen efsanevi baron Erazem Lueger. Günümüzdeki haliyle içerisinin dışarısı kadar gizemli göründüğü söylenemez, ancak sergilenen odalar ve Orta Çağ döneminden kalan eşyalar sayesinde insanların şatoda nasıl bir hayat sürdürdüklerini kafanızda canlandırabilirsiniz.

Turumuz sona erince havaalanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 1064 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.00 uçağı ile İstanbul'a hareket ve 23.20'de varış, 17 Ağustos 2019, Cumartesi Türk Hava Yolları'na ait TK 2354 sefer sayılı uçak ile 01.35'de İzmir'e hareket. Saat 02.50'de İzmir'e varış ve turumuzun sonu.

TUR FİYATI

KONAKLAMA NAKİT
İki Kişilik Odada Kişi Başı   1.250 €
Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı   270 €


TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:

* İzmir / İstanbul / Viyana - Ljubljana / İstanbul / İzmir arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
*Viyana'da 1 gece Hotel Geblergasse 3* vb.oda + kahvaltı konaklama
*Salzburg'da 2 gece 3* Hotel Kaiserhof'da. vb. oda + kahvaltı konaklama
*Hallstat'da 4*Hotel Sommerhof'da vb.1 gece oda+ kahvaltı konaklama
*Ljubljana'da 1 gece 3* Hotel M Ljubljana'da vb. oda + kahvaltı konaklama
*Viyana, Salzburg, Mondsee, Hallstatt, Bled, Ljubljana panoramik şehir turları
*Havalimanı-Otel-Havalimanı ve şehirlerarası transferler. (Mercedes Vito/Viano, Volkswagen Transporter, Ford Transit vb araç ile)
*Benedict Manastırı giriş ücreti
*Salzwelten Hallstatt füniküler çıkış bileti
*Hohensalzburg Kalesi çıkış bileti ve giriş ücreti
*Yarım günlük Triyeste turu
*Şehir vergileri
*Profesyonel rehberlik hizmetleri
*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (kuru temizleme, telefon, mini bar, vs.)
*Schengen vize ücreti.130 Euro (Yeşil pasaporta vize yoktur)
*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu
*Öğle ve akşam yemekleri ve içecekler
*Programda özel olarak belirtilmemiş tüm hizmetler ve girişler.

ÖNEMLİ NOTLAR
* Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
* Acentemiz force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
* Ekstra turlar en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 10 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
* Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
* Otellere check-in saati 14.00 - 15.00 arası, check-out ise 11.00-12.00 arasıdır.
* Tura katılacak yolcularımızın pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.
* Bu seyahat esnasında Türk Hava Yolları ile yapacağımız uçuşlarda bagaj hakkınız kişi başı 20 kg. ile sınırlıdır.
* Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı en fazla 7 kg olabilir.
*Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
*Son zamanlarda artan terör ihbarları yüzünden kabin içerisine alabileceğiniz eşyalar konusunda ciddi kısıtlamalar getirilmiştir. Kabin içerisine alacağınız çantalarınızda kesinlikle hiçbir kesici, delici, yanıcı, parlayıcı madde bulundurmayınız. Su da dahil olmak her türlü yiyecek, içecek maddesini kabin bagajınıza kesinlikle almayınız. Kabin içerisine alacağınız likitlerin (deodorant, krem, diş macunu, parfüm v.b.) toplam miktarı 50 ml'yi aşmamalıdır.
* Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Acentamız kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasındaki diğer uçuş biletlerinin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.* Bu seyahate katılacak her yolcunun Schengen vizesine ihtiyacı vardır ( yeşil pasaporta vize uygulanmaz ). Acentemiz vize alımlarında izlenecek prosedür hakkında yolcularına yardımcı olacaktır.
* Otellerde 3'lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan acentemiz sorumlu değildir.
* Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak vb bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.
* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate katılamadıkları durumda hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
* Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli hava yolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Acentemizi kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden acentemiz sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

*Sigorta: Tur ücretine zorunlu paket tur sorumluluk sigortası dahildir. Bu poliçe, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları kapsamaktadır. " Acenta veya Havayolu şirketinin iflası durumunda kullanılan bir teminattır. Seyahat sağlık ve iptal sigortası dahil değildir.
Mücbir nedenlerle turu iptal etmek isteyen yolcu; Toplam tur bedelinin % 80 ine kadar iade almayı mümkün kılan iptal sigortası yaptırabilirler. Bu poliçe, tıbbi tedavi masrafları, bagaj kaybı, tıbbi teminat içeren ek sigortadır. Yolcunun, ek sigortayı ve güvence paketini tur kayıt sırasında en geç 24 saat içerisinde almaları gerekmektedir. 70 yaş ve üstü ise % 100 sürprim uygulanmaktadırEBRULİ TUR'DAN NOTLAR:
Yukarıda detayları bulunan tur programında, tur operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bu turun "satış acentesi" konumundadır.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI