EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

YILBAŞINDA ASSOS

 Troya Yılına girerken...

ASSOS NAZLIHAN OTEL KONAKLAMALI 
ÖZEL BİR YILBAŞI PROGRAMI
KAZ DAĞLARI - ASSOS-TROYA TURLARI

30 Aralık 2017- 01 Ocak 2018, C.tesi - P.tesi

Troia Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınışının 20. yılı olan 2018 yılı ülkemizde Troia Yılı ilan edildi. Ebrulitur dostlarının yılbaşı ile birlikte Troya yılını da kutlamaktan mutlu olacağını düşünerek, Assos'ta tarihi bir yapıda konaklamalı bir program yaptık. Ne dersiniz, gidelim mi? 

YILBAŞINDA LAPONYA

30 Aralık 2017 - 03 Ocak 2018

SAKIZ ADASINDA YILBAŞI

30 Aralık 2017 - 01 Ocak 2018


PATAGONYA TURU

 28 Ocak - 09 Şubat 2018  

GÜNEY AFRİKA - ZİMBABWE - BOTSWANA

 24 Şubat - 03 Mart 2018 

ÜRDÜN KÜLTÜR TURU

25 - 30 Mart 2018

5* SWISS TIARA NEHİR GEMİSİ İLE REN NEHRİ ÖZEL SEFERİ!

 15 Aralık'a dek harika promosyonlar var, kaçırmayın!
 
16 Mayıs 2018 / 7 Gece - 8 Gün

 

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ATÖLYE LADİN'DE ÇİKOLATA SANATI

20 Aralık 2017, Çarşamba


Fiyatı:  125.-TL (Malzeme dahil)


Çikolata'nın öyküsü ve yapılışı

İNKA'LARDAN GÜNÜMÜZE "ÇİKOLATA"NIN ÖYKÜSÜ VE YAPILIŞI

ATÖLYE LADİN'DE


Çikolata yediden yetmişe herkesin sevgilisidir. Neredeyse tüm önemli olaylar çikolata ile kutlanır. Şampanyadan daha erişilir, şaraptan daha yaygın bir merasimdir çikolata! Kakaonun kendisi de bir efsane gibidir. Kakao ağacının bilinen tarihi 4000 yıla yaklaşır. Onu ilk yetiştirenler Maya'lardır. Onlar kakao çekirdeklerini hem gıda maddesi olarak, hem de para yerine kullanırlarmış. Aztek geleneklerine göre, kakao ağacı cennette yetişen "iyilik ve kötülük ağacının" yeryüzündeki temsilcisi imiş. Latince adı da Tanrıların besini anlamına gelen "Theobromocacao" dur. Çikolatanın ataları ondan hiçbir zaman kuşkulanmadılar. Ancak 16. yy da İspanyollar kakao olayı karşısında şaşkına döndüler. Din adamları bu muamma çekirdeğe karşı nasıl tavır alacaklarını bilemediler.

İyi bir çikolata, her açıdan, nadide bir şaraba benzer. Şaraptaki üzümlerin hangi bağlarda yetiştiği ne kadar belirleyici ise, kakaonun nereden geldiği de o kadar önemlidir. Yapılış süreçleri, kokusu, rengi, tadım törenleri, gerçek çikolata tutkunları ve experleri tarafından tanımlanışı, şarabı çok andırır...

PROGRAM:
Sabah saat 13.30'da Alsancak/ Kıbrıs Şehitlerinde Ebrulitur'da buluşarak Atölye Ladin'e gidiyoruz. Kakao taneleri ve çikolata kokusu içinde Maya medeniyetinden İspanya'ya, oradan dünyaya açılan 4000 yıllık bir lezzet efsanesine girmeye hazırlanıyoruz. Sonra da çikolata sanatıyla tanışıyoruz. Bugün hem tatlı, hem biberli, çeşit çeşit çikolata, ayrıca sıcak çikolata, kakaolu fındık kreması da yapacağız.

Günün sonunda hepimiz birer çikolata ustası ve experi haline geleceğiz. Bakarsınız aramızda marka yaratacaklar bile çıkar! Programın sonunda kendi eserimiz olan çikolataları (herbirimiz ½ kg kadar) alarak ayrılacağız. Ailemize, dostlarımıza ikramı da bir başka keyif olacak...

FİYAT: 125.-TL

FİYATA DAHİL OLANLAR: Danışmanlık ve çikolata yapımı için gerekli malzemeler
(Kuvertür çikolata - süt, krema- kakao- fındık- fıstık- badem- iç antep fıstığı-acı biber- kalıplar- tereyağı- şeker-vanilya vs)

NOT:
* Arzu edenler kendi ilave malzemelerini getirebilirler.
* Tüm katılımcıların çikolata yapımına katılabilmesi için program 10 kişi ile sınırlanmıştır..

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI