EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI
 

NOT: 16 Mart programını gerçekleştirmek için araç tutulacaktır. Bu nedenle katılmak isteyen dostlarımızın EbruliTur'u arayarak bilgi vermelerini önemle rica ederiz. 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

>> 07-08 Nisan 2018 (1 Gece-2 Gün)
>> 06-08 Nisan 2018 (2 Gece -3 Gün)

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

APHRODİSİAS ANTIK KENTİ

06 Mayıs 2018, Pazar


Fiyatı: 120,-TL


Ark. Doç. Dr. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

BİR BAHAR GÜNÜNDE APHRODİSİAS...

Aphrodisias, oldukça iyi korunmuş anıt yapıları ile Türkiye'nin en önemli Arkeolojik alanlarından biridir.  Ören yerine girdiğinizde, onun hayli büyük, zengin ve çok gelişmiş bir kent olduğunu hemen anlarsınız. On bin kişilik tiyatrosu, 30 bin kişilik stadyumu, beş büyük mekândan oluşan hamamı, agorası, kamu binaları, Aphrodisias'ın ulaştığı uygarlık düzeyini gözler önüne serer.


TUR PROGRAMI:

Sabah 07.30'da Karşıyaka / Bostanlı vapur iskelesi önündeki (deniz tarafında) tramvay durağının arkasındaki alanda, saat 08.00'de Alsancak / Lozan Meydanında gezginlerimizle buluşuyoruz. Aphrodisias'a kadar yaklaşık (230 km) 3.5 saat sürecek bir yolculuğumuz var. Araçta ikram edeceğimiz tostlarımızla kahvaltımızı yapıyoruz.  Aydın- Nazilli-Kuyucak yolunu izleyerek Karacasu ilçesine doğru gidiyor, Geyre yolundan Aphrodisias'a ulaşıyoruz.  Aphrodisias, oldukça iyi korunmuş anıt yapıları ile değerli bulgular veren bir Arkeolojik alandır.  Ören yerine girdiğinizde,  hayli büyük, zengin ve çok gelişmiş bir kentle karşılaşırsınız. Onbin kişilik tiyatro, 30 bin kişilik stadyum, beş büyük mekândan oluşan hamam, agora, kamu binaları, Aphrodisias'ın ulaştığı uygarlık düzeyini gözler önüne serer.


Aphrodisias, MÖ 1. yüzyıldan MS 6. yüzyıla kadar Anadolu ve Akdeniz'in önde gelen sanat ve kültür merkezlerinden biriydi. Kentte çok sayıda tıp araştırmacısı, mimar, düşünür ve şair yetişmiş; heykeltıraşlık, tıp, matematik ve astronomi gibi konularda eserler vermişlerdi. Aphrodisias Heykel okulu, Antik Roma ve Yunan sanatına damga vuran heykel ustaları yetiştirmişti.  Öte yandan, Aphrodisias Neolitik çağdan günümüze değin neredeyse 8.000 yıldır kesintisiz olarak yerleşildiği bilinen bir kenttir. Sonradan üzerine tiyatro yapılan höyük, M.Ö. 5000'lere kadar giden Prehistorik bir yerleşim alanıdır.

Bugün biz de kentin görkemine yaraşır bir gezi yapıyoruz. Ören yerini adım adım geziyoruz; TİYATRO, HADRİANUS HAMAMLARI, AGORA, APHRODİTE TAPINAĞI, STADYUMU görüyor ve ören yerindeki mezarı başında Prof. KENAN ERİM'i saygıyla anıyoruz… 

Öğlende ören yerine yakın  bir restoranda yemeğe gidiyor ve sonra kaldığımız yerden tura devam ediyoruz. Son olarak kazılarda çıkarılan eserlerin sergilendiği, APHRODISIAS MÜZESİNİ geziyoruz. Aphrodisias Müzesi, batı Anadolu'daki en göz alıcı müzelerden birisidir. Müzede sergilenen Sebasteion kabartmalarına hayran oluyoruz. 

Turumuz tamamlanınca yola çıkıyor, gün boyunca gördüklerimizi değerlendirerek, yaklaşık saat 20.30 civarında İzmir'e dönmüş oluyoruz...

TUR FİYATI : 120,- TL 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik, otoban ve otopark ücretleri,  araçta tost ikramı.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Ören yeri ve müze giriş ücretleri, öğle yemeği ve içecekler.

NOTLAR:
*  Turlarımız tek araçla sınırlıdır. 
*  Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır. 
*  Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
*  Günübirlik olmasına rağmen, yol uzun olduğu için bu turumuzda (rezervasyon sırasına göre) koltuk numarası alabilirsiniz. 
*  Tura son kayıt tarihi 04 Mayıs 2018, Cuma günüdür.
*  Aphrodisias turlarında ören yerinde yaklaşık 2,5 saat kadar yürünmektedir. Bu nedenle hava durumuna uygun rahat giysiler ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.  
* Müze kartınızı unutmayınız. Yoksa 2 kez bilet almak zorunda kalabilirsiniz
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma hakkını mahfuz tutar.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tura son kayıt tarihine kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir. 
* Daha sonra iptal istenir veya tur sabahı gelinmez ise ücret iadesi söz konusu değildir.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir. 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'eTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI