EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA GELENEKLERİ VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

06-08 Nisan 2018

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

18-29 Haziran 2018

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ANTİK PİSİDİA, GÖLLER YÖRESİ & SAGALASSOS

21 - 23 Nisan 2018 (3 Gün- 2 Gece)


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı :  800,-TL (Taksit olanakları)


Ark. Doç. Dr. M. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 

BURDUR - ISPARTA- YALVAÇ - ANTİK PİSİDİA ANTİOKHEİA'SI - BEYŞEHİR - EFLATUNPINAR- EĞİRDİR - SAGALASSOS...

Sagalassos Antik Kenti (Burdur)
UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI ADAY LİSTESİNDE (2009)
Kategori: Kültürel

Beyşehir, Eşrefoğlu Camii (Konya)
UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI ADAY LİSTESİNDE (2011)
Kategori: Kültürel

Eflatunpınar Hitit Su Anıtı (Konya)
UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI ADAY LİSTESİNDE (2014)

Anadoluʼda Antalya / Pamphylia kıyı şeridinin kuzeyinde, Batı Toroslarʼın kapladığı dağlık bölgede, Pisidia kültürü antik çağdan günümüze yerel özelliklerini koruyabilmiş olmasıyla dikkat çeker. Göllerle çevrili verimli coğrafyası nedeniyle kültür tarihinde insanoğlunun yerleşik düzene geçtiği bir dizi önemli erken yerleşime sahne olmuştur. Hellenistik dönemde "Hellenleşmeye" başlayan bölge, Roma döneminde büyük şehirler ve anıtsal yapılarla gelişme göstermiştir. Coğrafya kitaplarımızda "Göller Bölgesi" diye öğrendiğimiz bu coğrafya yüksek dağlar arasında kalan gölleri, özellikle meyve [elma !] bahçeleriyle gelen bereketi ve güçlü Eskiçağ-Yeniçağ kültürü ile ön plana çıkar. 


 TUR PROGRAMI:

1.Gün / 21 Nisan 2018, Cumartesi : BURDUR- ISPARTA
Sabah saat 06.00'da Karşıyaka-Bostanlı vapur iskelesi önündeki deniz tarafındaki tramvay durağının arkasında; 06.30ʼda Alsancak Lozan Meydanı'nda buluşarak hareket ediyoruz. Programın yoğunluğunu göz önüne alarak ve görmek istediğimiz yerleri zaman sınırlamasından dolayı kısıtlamamak için erken bir saatte İzmirʼden çıkış yapmak istiyoruz. Kahvaltılık ikramlarımızı araçta aldıktan sonra, Salda Gölüʼnde ve Gölcükʼte kısa molalar vererek Burdurʼa ulaşıyoruz. Burdur'da öğlen yemeği sonrası sade dış görünümünün aksine dev bir konağı andıran "üç nefli" iç yapısıyla Ulu Camii ve saat kulesini geziyor, Sagalassos kenti başta olmak üzere Pisidia bölgesinin eserlerinin en erken dönemlerinden itibaren sergilendiği muhteşem Burdur Arkeoloji Müzesiʼni ziyaret ediyoruz. Sonraki durağımız, pirimiz Evliya Çelebinin "şehr-i şîrîn-i Isparta" diye yâdettiği "gül şehri" Isparta. Mimar Sinan eseri Firdevs Bey Camii ve Bedesteni, sütunlar üzerine yerleştirilmiş kubbesiyle özgün bir mimari gösteren Kutlubey (Ulu) Camii ve Aya Baniya (Agia Panagia), Aya Ishotya (Yorgi) Kiliseleriyle Ispartaʼnın zihnimizde yer eden "Süleyman Demirelʼin memleketi" klişesinden çok daha fazlası olduğunu görüyoruz.. Akşam yemeği ve konaklamamız Eğirdir'de...

2.Gün / 22 Nisan 2018, Pazar : YALVAÇ - BEYŞEHİR- EFLATUNPINAR
Sabah kahvaltımızdan sonra kuzeye, Eğirdir Gölü kıyısını takip ederek Yalvaçʼa yöneliyoruz. Yalvaç antik Pisidia Antiokheiaʼsı şehrine ev sahipliği yapıyor. Roma İmparatorluğunun emekli lejyonerleri için yaptığı bayındırlık faaliyetleri ile en parlak günlerine ulaşan bu kent, imparator Augustusʼun işleri (Res Gestae Divi Augusti ) metnini içeren ve Roma tarzı mimarisiyle dikkat çeken Augustus tapınağı, devasa ana caddeleri ve tiyatrosuyla ziyaretimizi bekliyor. Pisidia Antiokheiaʼsının bir diğer önemli özelliği Aziz Paulosʼun ünlü yolculuklarında birkaç kez uğrayıp hayatının bir bölümünü burada geçirmesi ve ilk kez Hristiyanlık çağrısını yaptığı şehir olması. Paulosʼun kilisesi günümüzde de Hristiyanlar için bir Hac merkezi....

Öğle yemeğimiz sonrasında Beyşehir Gölüʼnün doğusundan Beyşehirʼe yöneleceğiz. Bu güzel ilçede, Beylikler Devri'nde Eşrefoğlu Beyi Süleyman Bey tarafından yaptırılan camii çoğul ahşap sütunlu olması, tavanının tamamen ahşap ve kalem işçiliği ile süslenmesi, minberinin tamamen ahşap ve kündekari tekniği ile yapılması, mihrabının çinili olması gibi özellikleriyle Anadolu Ulu Camiilerinin tüm özelliklerini bünyesinde toplayan tek örnek. Ortasındaki kar havuzuyla ve ince işçiliğiyle de benzersiz. Tüm bu nedenlerle UNESCO dünya mirası aday listesinde yer alıyor.Dönüşte Eflatunpınar Hitit Anıtı'nı görmek istiyoruz. Hititlerin su kaynaklarını kutsal kabul edip, bunların yakınında anıtlar inşa ettiklerini Yalburt örneğiyle de biliyoruz. Eflatunpınar kutsal alanı, son yıllarda yapılan temizlik ve düzenleme çalışmaları sayesinde daha iyi anlaşılır hale geldi ve bize farklı bir kültürün / dünyanın kapılarını açacak. Bir anlamda "bozkırın ortasında bu harika ne arıyor?" diyeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği yine Eğirdirʼde.3.Gün / 23 Nisan 2018, Pazartesi : EĞİRDİR -SAGALASSOS
Sabah kahvaltımızdan sonra iki gündür konakladığımız Eğirdirʼde küçük bir tur atacağız. Birbirlerine rakip gibi karşılıklı duran ve tek bir ortak duvar üzerindeki minaresiyle benzersiz olan Hızırbey Camii ve Dündarbey Medresesi, Eğirdir kalesi, Yeşiladaʼdaki Aya Stefanos kilisesi, artık kullanılmayan tren istasyonu bu küçük kasabada gezeceğimiz yerler arasında olacak. Veda etmeden Eğirdir Sivrisi / Prostanna eteklerindeki Akpınar köyünde kahvelerimizi içip, bu doğa harikasını kuş bakışıyla izleyeceğiz.

Sonraki hedefimiz Ağlasun / Sagalassos antik kenti. Sagalassos UNESCO dünya mirası aday listesinde. 1650 m. irtifası sayesinde iyi korunmuş olan kent, son yıllarda Belçikalı bir bilim heyeti tarafından Türkiye arkeoloji tarihinin en yüksek bütçeli kazı ve restorasyon projesi olarak öne çıktı. Antoninler çeşmesi, Hellenistik Dorik çeşme, Neon Kütüphanesi, Heroon (kahraman mezarı / kutsal alanı) , meclis binası, agora, imparatorluk hamamı ve tiyatro gibi çok önemli bir dizi anıtın kazısı ve büyük kısmının örnek teşkil edecek restorasyonu ile Sagalassos bize görsel bir ziyafet sunacak. Sonra da, saat 22.30 -23 civarında İzmirʼe ulaşmayı umut ederek geri dönüş yolculuğumuza başlayacağız…

TUR FİYATI  (VADE FARKSIZ 6 TAKSİT OLANAĞI) 
İki kişilik odada kişi başı: 800,-TL
Tek kişilik oda fiyatı : 980,-TL
0-4 Yaş çocuk fiyatı : 400,-TL
05-11  Yaş çocuk fiyatı : 600,-TL

*Çocuk indirimleri iki büyüğün yanında geçerlidir.
*İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Akbank,Yapı Kredi Bankası Kartlarına taksit yapılabilir. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: 
Kişi sayısına uygun araçla ulaşımlar,  Eğirdir'de 2 gece Y.P. otel konaklaması (Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği), rehberlik ve danışmanlık hizmetleri, ilk gün araçta kahvaltı ikramı, seyahat sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:  
Yollarda yenilen öğle yemekleri (3 ) ve son gece dönüş yolunda alınacak akşam yemeği (1)  ile yemeklerde alınan içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar.

NOTLAR:
** Turlarımız tek araçla sınırlıdır. 
** Aracımız dolduğunda tur satışa kapanır ve ikinci araç açılmaz. 
** Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
** Ön rezervasyonlar bir hafta tutulur. Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.
** Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilir. 
** Konaklamalı turlarda otel opsiyonları nedeniyle erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz. 
** Rezervasyon sırasında programı okumayı -  başlangıç saatlerini ve biniş yerinizi kontrol etmeyi unutmayınız. 
** Müze kartınızı yanınıza almayı unutmayın.  
** Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında ve kalınacak otelde değişiklik yapabilir. 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim FidanoğluTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI