EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

REZERVASYON


 Tel:+90 (232) 464 07 18 - 463 60 43 Cep: +90 549 717 17 40-41 E-mail: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 20 - 23 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018

8 Gece-9 Gün 

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

ANTİK MISIR ve NİL

27 Ocak-03 Şubat & 16-23 Şubat 2019


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı :1750 $  


KAHİRE - LUXOR - ASWAN

 Murat Özsoy Rehberliğinde

TUR PROGRAMI

1.Gün : İZMİR / İSTANBUL - KAHİRE
Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar THY kontuarında 03.00 de buluşma. Check in işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları'na ait TK 2301 sefer sayılı uçak ile saat 04.35'de İstanbul'a hareket ve saat 05.40'da varış. Saat 07:25 'de THY'nin TK 690 sefer sayılı uçuşu le Kahire'ye hareket. Yerel saat ile 08:40'da Kahire havaalanına varış.

Aracımız ile vakit kaybetmeden kadim Mısır uygarlığının olduğu kadar modern Mısır'ın da kalbi olan Kahire'yi tanımaya başlıyoruz. İlk durağımız belki de dünyanın en etkileyici müzelerinden birisi olan Mısır Müzesi. İlk kuruluşu 1835 yılına kadar uzanan müzenin tüm eserleri 1855 yılında Avusturya Arşidüküne hediye edilmiş, müze farklı bir yerde 1858 yılında tekrar kurulmuş ancak 1880'lerde Nil taşkınlarında zarar görünce 1902 yılında halen bulunduğu Tahrir Meydanı'ndaki yerine taşınmıştır. Mısır'ın İngiliz etkisi altında olduğu yıllarda gelişmiş, pek çok göz alıcı eser Londra'daki British Museum'a gönderilmiş olsa da etkileyiciliğinden bir şey kaybetmemiştir. 250.000'in üzerinde Antik Mısır dönemine ait esere ev sahipliği yapan müzenin en ünlü eseri Firavun Tutankamon'un 12 kg ağırlığındaki altın maskesidir. Firavunlar çağına ait en büyük koleksiyona sahip olan müzede zamanın nasıl aktığını anlayamayacağız. Mısır Müzesi'nin bizi götürdüğü antik Mısır'dan sonra Eski Kahire şehir turumuzu ve Kilise gezimizi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restoranda alacağız. Turumuzu tamamlayınca otelimize gidiyor ve akşam yemeği saatine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz için Nil Nehri üzerindeki yüzen restoran Al Saraya gidiyoruz…. Geceleme otelimizde.

2.Gün : KAHİRE - LUKSOR (EL-UKSUR) - NİLE CRUİSE
Bu sabah güne oldukça erken başlıyoruz. Otelde kahvaltı paketlerimizi alıyor ve Luksor uçuşu için havaalanına transfer oluyoruz. Nile Air ait 71 uçağı ile saat 07.35 de Luxor'a hareket ediyoruz. Saat 08.45 de Luxor'a varış. Aracımıza transfer. Eğer antik Mısır'ın Kahire ve piramitlerden ibaret olduğunu düşünürsek büyük hata ederiz. El-Uksur şehri de Thebesh harabeleri üzerine kurulu olduğu için tamamı bir açık hava müzesi görünümündedir. 7. y.y. 'a kadar harabe görünümündeki kent, Arapların bölgeye gelmesi ile yeniden canlanmıştır. Araplar Nil kıyısındaki kente hayran kalmışlar ve ''Mücevher'' anlamına gelen bu ismi vermişlerdir. Firavunlar güçlerini Nil nehri üzerinden bu günkü Sudan'ın içlerine kadar hissettirmişlerdi. Bu yüzden Mısır'ı ve Nil havzasını tanımanın en iyi yolu belki de konforumuzdan da hiç ödün vermeyeceğimiz bir nehir gezisidir. Grand Princess Nile Cruise gemisinde giriş işlemlerimizi yapıyor ve Nil üzerindeki tarihi seyahatimize başlıyoruz. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra öğleden sonra sırasıyla Karnak ve Luxor Tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Dünyanın en büyük komplex dini yapısı olan Karnak tapınağı, zamanının önemli Hac merkeziydi. Tanrı Amon, karısı ve çocuklarına adanmış, otuza yakın firavunun izlerini taşıyan, yapımı neredeyse 2000 yıl sürmüş ve hiç tamamlanmamıştır. Hiyeroglif yazılarla süslü sütunlar arasında gezerken binlerce yıllık bir medeniyet, size bir perdenin arkasından seslenecek ve fotoğraf karelerinize yansıyacak. İkinci durağımız, Luxor tapınağı; Amon-Ra'ya (güneş tanrısı) adanmış tapınak, ikinci Ramses daha sonra da üçüncü

Amenhotep tarafından bereket adaklığı olarak inşa edilmiş. Antik Mısır efsaneleri ve gizemleriyle dolu bir günü geride bırakıp gemimize dönüyoruz. Arzu edenler Luxor'un ünlü ve zengin çarşılarında serbest saatler geçirebilir. Akşam isteyen misafirlerimizle Ekstra Karnak Tapınağı'nda ses ve ışık gösterisi izleme imkanı olacaktır. (35 USD)

3.Gün : NİLE CRUİSE (LUKSOR - KRALLAR VADİSİ) - ESNA - EDFU
Sabah kahvaltısından sonra Luxor'dan Nil'in Batı Yakası'na doğru hareket ediyoruz. Bu bölümde Krallar Vadisi'ni geziyoruz. Krallar Vadisi'nde, firavunlar mühürlü kapıların arkasındaki kayalara oyulmuş ve değişik figürlerle süslenmiş mezarlarında sonsuz dinlenmeye çekilmişlerdir. Ayrıca, bir tarafı güzellik, müzik ve aşk tanrıçası Hathor, diğer tarafı mumyalama tanrısı Anubis'e adanmış Hatchepsut mezar tapınağını ziyaret ediyoruz. Hatchepsut, Mısır'a 30 yıl kadar hükmetmiş. Üstelik firavun geleneklerini bozmadan, törenlere takma sakal takarak çıkmış. Kademeli olarak inşa edilmiş krallar vadisindeki tapınağın basamaklarını çıkarken mimari ihtişama hayran kalacaksınız. 18 metrelik devasa Memnon Heykellerini görüyoruz. Ardından gemimiz Nil'de hareket ediyor. Nil'in eşsiz manzaralarını hayranlıkla izliyoruz. Gemimizin Esna kilidinden geçişini ve gün batımını lütfen kaçırmayalım. Öğle ve akşam yemeği gemimizde.

4.Gün : NİLE CRUİSE (EDFU - KOM OMBO)
Kahvaltının ardından ilk olarak Nil'in batı yakasındaki Edfu'ya faytonlarla gidiyor ve Edfu tapınağını ziyaret ediyoruz. Eski Mısır'ın en iyi korunmuş tapınağı olan Edfu aynı zamanda Karnak'tan sonra en büyük ikinci tapınak kompleksi. Eski Mısır tanrıları Horus ve Seth arasında geçtiği düşünülen muharebenin savaş alanında inşa edilen tapınak diğer benzerleri gibi zaman içerisinde büyümüş, eklentiler ile genişlemiş. Mısır mitolojisinde şahin başlı tanrı Horus'a ithafen inşa edilmiş Edfu Tapınağını gezdikten sonra şehirde kısa bir serbest zaman ardından gemiye dönüyoruz. Öğle yemeğinin ardından Komombo'ya doğru yol alıyoruz. Komombo Tapınağını ziyaret ediyor, Timsah tanrı Sobek ile şahin tanrı Horus'a adanmış olan ünlü Komombo Tapınağında bir klinik, Nil nehri'nin su seviyesinde kullanılan bir Nilometre, üç adet Timsah mumyası ve çocuk sahibi olmak isteyen kadınların adak adadıkları Mammissi'yi görüyoruz Aswan'a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde…

5.Gün : NİLE CRUİSE (ASWAN - ABU SIMBEL )
Erken kahvaltı sonrası (gidiş saatine bağlı olarak kahvaltı paket olarak alınabilir) Otobüsümüzle Abu Simbel tapınaklarına gidiyoruz. Aswan'ın 280 km güneyinde ve 2. Ramses'in kendisi ve karısı Nefertari için yaptırdığı bu 2 tapınak Baraj gölü oluşurken parçalar halinde kesilerek geriye taşınmıştır. Unesco Dünya kültür mirası listesindeki kayaya oyma tapınakların birinin girişinde, adeta düşmanlarına gözdağı vermek için yapılmış 4 adet dev Ramses heykeli bulunur. Diğeri daha küçük olan tapınak ise kraliçe Nefertari ve tanrıça Hathor'a adanmıştır. Halk arasında Ramses'in aşkının sembolü olarak kabul edilen tapınakta, bir pencereden giren güneş ışıkları, Ramses'in doğum günü olan 21 Haziranda tam sunağın üzerini aydınlatır. Ramses, Tapınağın duvarında eşi Nefertari için ''Güneşin Üzerine Parladığı Kadın'' yazdırmış ancak Nefertari tapınağın açılış törenine gelirken Nil'deki tekne kazasında hayatını kaybetmiştir. Bu ilginç ve hüzünlü hikaye ile tapınak gezimizi tamamlıyor ve Aswan'a geri dönüyoruz. Mısır'ın hayat kaynağı olan Nil üzerindeki Büyük Aswan Barajı'nı, Mısır'ın devasa heykel ve anıtlarında kullanılan granit taş ocağını ve yontulma esnasında kırıldığı için yarım bırakılmış 42 metrelik bitmemiş Obelisk'i panoramik olarak göreceğiz. Bembeyaz yelkenleriyle, su kuşlarını andıran Fellukalar arasında teknemizle Philae Mabedi turumuzu yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.Gün: NİLE - ASWAN - KAHİRE
Gemi turumuzun sonuna geldik. Sabah kahvaltımızı gemide aldıktan sonra tekneyi terk ediyor ve Kahire uçuşumuz için Aswan havaalanına transfer oluyoruz.
Nile Air 82 ile saat 10.20 de Kahire'ye uçuş. Saat 11.45 de Kahire Havalimanına varış. El-Halili Çarşısı'na transfer ve serbest zaman. El Khalil'de çarşılarını ve mağazaları gezebilir ve gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz. Otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeğimiz; Nil Nehri üzerinde Maxim Boat'da Oriental Show eşliğinde alınacaktır. Geceleme otelimizde.

7.Gün : KAHİRE - PİRAMİTLER - BÜYÜK SFENKS -SAKKARA
Sabah kahvaltısının ardından bizi unutulmaz bir tarih yolculuğu bekliyor. İnsanlık tarihinin en etkileyici yapılarından bazılarını göreceğimiz ve günümüzden 5000 yıl önce Mısır medeniyetinin ulaştığı mimarlık seviyesi karşısında hayrete düşeceğimiz; insanoğlunun sınır tanımayan hayal gücüne bir kez daha tanıklık edeceğimiz bir seyahat. Giza platosu bizi bekliyor. Antik Mısır'ın günümüze bıraktığı en kalıcı eserler olan piramitler yaklaşık olarak milattan önce 3000 yıllarında inşa edilmeye başlandı. Çeşitli büyüklüklerde ve tasarımlarda yapılan piramit inşasında Mısır'lı ustalar Büyük Piramit ile M.Ö 2650 yılında zirveye ulaştılar. Büyük Piramit Firavun Kufu için yapıldı ve yüksekliği 146.5 metreydi. Yapılmasını takip eden 3800 yıl boyunca insan elinden çıkmış en yüksek yapı olma özelliğini korudu. Yapımı M.S 1300 yılında biten ve ancak kulesinin sivri ucu ile Büyük Piramit'in yüksekliğini aşan Lincoln Katedrali bu inanılması güç yapının yükseklik rekorunu kırmıştı. Piramitler dışında Giza Platosu'nda bizi bekleyen bir diğer inanılması güç eser de ünlü Büyük Sfenks. Mısır'ın bilinen en eski mimari heykeli olan Sfenks 70 metre uzunluğu ve 20 metre yüksekliği ile boyut olarak büyük piramitlerin gölgesinde kalıyor olabilir ama görsel olarak en az onlar kadar etkileyici. Turumuz sırasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız.

Öğle yemeğinin ardından Memphis hakkında bilgi alacak ve Sakkara'da eski Mısır'ın mimari şaheserlerini ve Firavun mezarlarını tanımaya devam edeceğiz. Turumuz bitiminde modern Mısır alışveriş merkezinde serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği yer ve saatte buluşma. Havalimanına transfer, bilet ve pasaport işlemleri sonrası saat 03.45 TK 693 sefer sayılı uçak ile İstanbul'a hareket….

8. Gün : KAHİRE - İSTANBUL - İZMİR
07.05 da İstanbul'a varış.TK2316 Sefer sayılı uçak ile saat 09.0 de İzmir'e hareket ve 10.10 Varış. Turumuzun sonu

TUR FİYAT ( NAKİT & BANKA) 
İki kişilik odada kişi başı:  1750 $
Tek kişilik oda farkı:                450 $

***Kredi Kartına taksit seçenekleri için bizi arayınız.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• İzmir / İstanbul / Kahire - İstanbul / İzmir arası THY ile ekonomi sınıf uçak bilet bedeli
• Kahire - Luksor arası yerel havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti,
• Aswan / Kahire arası yerel havayolları ile ekonomi sınıf uçak bilet bedeli,
• Alan - Otel - Alan Transferleri,
• Kahire'de 5* otelde 2 gece ( OK ) konaklama,
• 1.Gün Kahire'de öğle ve akşam yemeği,
• 6.Gün Nil'de Oryantal show eşliğinde akşam yemeği,
• 7.Gün Kahire'de öğle yemeği,
• Aswan & Luxor arasında 5* lüks gemide 4 gece TP konaklamalı muhteşem Nil turu
• Turlar esnasında araçla ulaşım ,
• Piramitler, Sfenks, Mısır Müzesi, Khan El Khalili Çarşısı, Baraj, Botanik Adası, Komombo Tapınağı, Anıt Heykelleri, Hatchepsut Tapınağı, Krallar Vadisi, Luksor Tapınağı, Karnak Tapınağı Philae Mabedi ve Abu Simbel ziyaretleri ve giriş ücretleri
• Profesyonel Rehberlik Hizmeti,
• Türsab zorunlu seyahat sigortası,
• Yerel rehberlik hizmetleri,
• Yerel rehber & şoförler, gemilerde personele verilecek bahşişler

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Yurt Dışı Çıkış Fonu 15,00.-YTL
• Vize ücreti ( Yeşil Pasaporta vize uygulanmaz ) 75 $
• Programda belirtilen ve istek üzerine düzenlenecek olan diğer ekstra turlar
• Kişisel harcamalar
• Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz su dahil tüm içecekler
• Programda yer almayan müze ve diğer giriş ücretleri (Kahire müzesi mumyalar salonu ve piramitlerin içi için giriş ücreti (Giza Piramidi giriş ücreti vs.))

ÖZEL NOTLAR
• Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları'ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan ACENTAMIZ kesinlikle sorumlu değildir.
• Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
• Gemi rotasında teknik nedenlerle olabilecek aksaklıklardan ve rota değişikliklerinden
Acentemiz sorumlu tutulamaz. Herhangi bir Rota değişikliğinde programınızda aksaklık olmayacaktır.
• Acentemiz , gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
• Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
• Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
• Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.'ı geçmemelidir.
• Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)'dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır
• Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Acentemiz ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
• Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın iadesi yapılmaz.
• İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizın insiyatifinde değildir.
• Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Acentemiz kesinlikle sorumlu değildir. Kayıt esnasında pasaportunuzla birlikte Acentemize gelmeniz rica edilir.
• Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
• Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
• Yıldız sayısı ve standartları aynı kalmak koşulu ile otellerde değişiklik yapılabilir.
• Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
• Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz.
• Zorunlu durumlarda acentemiz programda değişiklik hakkını saklı tutar.


*Bu tur bir başka acente ile birlikte yapılmaktadırKURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI