EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

SAKSONYA TURU

 07 - 11 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

ANTİK ÇAĞDA İZMİR / SMYRNA

25 Kasım 2018, Pazar


Fiyatı:  75,- TL


Homeros'un ayak izlerinden...

Harika bir körfezin kıyısında kurulan bu güzel şehir için "doğu"nun "batı"ya   açılan kapısı demek mümkün. Ama daha doğru ifade "batı"nın "doğu"ya açılan kapısı olacaktır.Uzun yaşamı boyunca çok sayıda uygarlık için müstesna bir yer edinmiş İzmirʼin tüm kültürel izlerini tek bir gezide sindirmek mümkün değil. Bugünkü turumuz Antik Çağ İzmirʼi ile sınırlı olacak…


TUR PROGRAMI:

Sabah saat 08.30'da Alsancak/Lozan Meydanı'nda; 09.00'da Karşıyaka / Bostanlı Vapur İskelesi önünde Havaş Durağında buluşuyoruz. Smyrna gezimizin ilk durağı, tarihin de şehirdeki ilk durağı olan BAYRAKLI-TEPEKULE höyüğü olacak. Ozan Homeros'un gezdiği sokaklarda onun ayak izlerini takip edecek, önce Lydia, sonra Pers krallarının ısrarla ellerinde tuttuğu bu yerleşimin sırlarını konuşacağız.

Bayraklı'daki alanın yetersiz kalması nedeniyle şehrin KADİFEKALE / PAGOS eteklerine taşındığını biliyoruz. Tarihin izlediği yol, bizim de yolumuz olacak. Burada Hellenistik-Roma şehrinin yayılım alanını ve körfezi kuş bakışı izleyecek, su perisinin yeni şehrin kurulmasını Büyük İskender'e rüyasında fısıldadığı yeri tartışacağız. Kadifekale eteklerindeki Kireçlikaya'daki Smyrna tiyatrosunun izlerini görecek, yolumuz üstündeki Emir Sultan Türbesi,  Şeyh Cami'ye göz atacak, Altınordu Kulübü'nün tarihi binasında kısa bir kahve molası verecek ve Smyrna AGORA'sına ulaşacağız. Burada hem antik kentin agorasını gezecek, hem de 17. yüzyılda burada doğup yaşamış ünlü "peygamber" Sabetay Sevi'nin evi hakkında bilgi alacağız.

Öğlen yemeği molamızdan sonra Eşrefpaşa'ya doğru tırmanıp Roma yolunu görecek, Damlacık Yokuşu'nu izleyerek Konak'a varacağız. Gezimizin son durağı hem antik İzmir'in, hem de yakın bölgelerin paha biçilmez eserlerine ev sahipliği yapan İZMİR ARKEOLOJİ MÜZESİ olacak. İzmir'in farklı kültürel dönemlerini, farklı rotalar izleyerek başka gezilerimizde görmeyi umarak günümüzü tamamlayacağız.

TUR FİYATI: 75,- TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ve içecekler, Agora ören yeri ve Müze giriş ücreti.

NOTLAR 
** Turlarımız tek araçla sınırlıdır. 
** Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır. 
** Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir. 
** Günü birlik turlarda koltuk numarası verilmez. 
** Tura son kayıt tarihi 23 Kasım 2018, Cuma günüdür.
** Bu turumuzda Kadifekale'den Agora'ya ve sonrada Mezarlıkbaşı'ndan Konak'a yürünecektir. Bu nedenle yürüme güçlüğü  olanların acentemizden bilgi almaları rica edilir. 
** Geziye yürüyüşe ve hava durumuna uygun ayakkabı ve  giysilerle katılmanızı tavsiye ederiz.
**Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI: 
* Son müracaat günü olan 23 Kasım öncesinde yapılan iptallerde ücret iade edilir.
* 23 Kasım sonrasında ve tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi yapılmaz.
* Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir.  

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI